Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στα δύο πιο πάνω κινητά κάτοχος του iPhone 11 και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο από τα δύο κινητά να πάρω το Huawei Έχει από ότι έχω ψάξει λίγο στο ίντερνετ καλύτερη κάμερα και καλύτερη μπαταρία ενώ το1+ Έχει καθαρό Android και τα Google service Καθώς και καλύτερη οθόνη από ότι έχω ψάξει όσον αφορά την ανάλυση δεν ξέρω αλήθεια πιο από τα δύο να πάρω θέλω μια συσκευή που να τρέχει από απροβλημάτιστα και να βγάζει άνετα μια μέρα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά!

Ηρθε η ώρα να αποχαιρετήσω το Mate 10 pro, μετά από τρία χρόνια.

Σε ποια συσκευή να πάω, xiaomi, huawei, από αυτές τις δύο;

Θελω να έχει οπωσδήποτε 5G, όσο πιο vfm γίνεται, αλλά και να θεωρείται αναβάθμιση σε σχέση με το Mate 10 pro.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να παρω κινητο εχω κλειδωσει αναμεσα στο xiaomi στο realme

ποιος μπορει να με βοηθησει στο ποια ειναι η καλυτερη συσκευη ?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.μεχρι πόσα θα δώσεις;

Μέχρι 500 κάπου εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 500 κάπου εκεί.

 

θα προτεινα το mi 10.. το εχω απο τον Οκτωβριο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα το mi 10.. το εχω απο τον Οκτωβριο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος
Βασίλη το software της xiaomi δυστυχώς είναι πλέον πολύ κακό, εγώ δεν προτείνω πλέον συσκευές της

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη το software της xiaomi δυστυχώς είναι πλέον πολύ κακό, εγώ δεν προτείνω πλέον συσκευές της

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν έχεις και αδικο Βαγγέλη.. είναι συσκευή με πανίσχυρο hardware αλλά η εταιρεια ειναι για γέλια. δες τι έκανε παλι με το Α3..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα το mi 10.. το εχω απο τον Οκτωβριο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Ναι όχι το pro το απλό λες ε; το κοιτάζω κι αυτό, το 10t pro το έχω αποκλείσει λόγο ips. Σκέφτομαι και για p40 pro, βασικά xiaomi ήθελα να πάω, αλλά αφού δεν λέτε καλά λόγια και για το λειτουργικό..... με βάζετε σε σκέψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις και αδικο Βαγγέλη.. είναι συσκευή με πανίσχυρο hardware αλλά η εταιρεια ειναι για γέλια. δες τι έκανε παλι με το Α3..
Βασίλη τελευταία συσκευή που είχα ήταν το mi note 10, εξαιρετική κάμερα και hardware αλλά έπαθα πλάκα από τα λαγκ και ειδικά από την κακή μπαταρία, γενικά μετά το miui 11 έχει πάρει την κατιούσα η xiaomi κατά πολύ, είχα το mi9t pro με miui 11 6 μήνες δούλευε σαν τρένο και μετά με το 12 το έστειλα και αυτό

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι όχι το pro το απλό λες ε; το κοιτάζω κι αυτό, το 10t pro το έχω αποκλείσει λόγο ips. Σκέφτομαι και για p40 pro, βασικά xiaomi ήθελα να πάω, αλλά αφού δεν λέτε καλά λόγια και για το λειτουργικό..... με βάζετε σε σκέψεις.
Αν μπορείς να αντέξεις χωρίς τον συγχρονισμό του Google photos(όλα τα άλλα τα έχεις και χωρίς gms) τότε νομίζω δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά!

Ηρθε η ώρα να αποχαιρετήσω το Mate 10 pro, μετά από τρία χρόνια.

Σε ποια συσκευή να πάω, xiaomi, huawei, από αυτές τις δύο;

Θελω να έχει οπωσδήποτε 5G, όσο πιο vfm γίνεται, αλλά και να θεωρείται αναβάθμιση σε σχέση με το Mate 10 pro.

 

Σκέψου και για iPhone,αν εχεις τη δυνατοτητα να κανεις την υπέρβαση.Φετος η Apple πηγε σε αλλο επίπεδο.

Μετα απο την πολυ κακή αναβαθμιση στο Mini 12 της Xiaomi και τα διαφορά θέματα με το 4G/WiFi Calling κατεληξα σε iPhone SE 2020. Μικρο μεν αλλα αξιζει και το τελευταιο ευρώ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Εχασα η κλαπηκε δεν ξερω ακομα, το Samsung S8 μου και ειμαι σκασμενος, οποτε ειμαι σε διαδικασια αντικαταστασης του με κατι με παρομοιες δυνατοτητες.

Παμε λοιπον:

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. εως ~ 400 ευρω συζητω ομως και παραπανω αν υπαρχει καποιος αξιος αντικαταστατης.

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. γυρω στις 6"

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Eλλαδα κατα προτιμηση Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας, συζητω ομως και τις Κινα/Ευρωπη

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? α)οχι - β)οχι - γ)ναι

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; α)Ναι οπωσδηποτε β)δεν το προτιμω

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Ναι και στα δυο (amoled (και) stereo)

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Καμερα, αυτονομια, ταχυτητα, αδιαφορο το gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Samsung S8

Αν χρειαζεστε και αλλες πληροφοριες παρακαλω πειτε μου.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by ganian
Link to comment
Share on other sites

ενω ειμαι xiaomακιας, έτσι για την αλλαγή προτεινω ρεαλμε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει και εξαιρετικό Ui ;)
ναι ε ?

το nfc του δουλευει ?

το realme 4g το αλλο 5g ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ενδιαφέρομαι για κινητό μέχρι τα 250 ευρώ. Έχω βρει τα poco X3, nova 5t και note 9 pro. Εννοείται ότι θελω 128/6 και playstore. Με ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα και μπαταρία. Δεν παίζω παιχνίδια και δεν με ενδιαφέρει η φωτογραφική. Πιο να διαλέξω; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

δε σε καλύπτει το 4g???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

με καλυπτει

το nfc δουλευει που εχει ?γιατι καπου ακουσα οτι δε δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το moto g 5g. Μόνο του μειονέκτημα τα 4gb ram

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ θέλω να κάνω αλλαγή από mi A3 μέχρι 250 € αν θες amoled a51αλλα με 4giga ram ή realme 7pro πιο ολοκληρωμένο..Αν πας σε LCD,Xiaomi poco x3,note 9pro και note 9s.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σας πολλά,

 

Για λογαριασμό τρίτου (που δεν έχει απαιτήσεις, μέχρι τώρα εχει ένα Samsung a5 2016). Ψάχνει να πάρει κινητό,δεν έχει προσδιορίσει το max τιμής.

 

Του πρότειναν το α51 και του άρεσε. Θα πήγαινε και στο s20 (ξέρω άλλη κατηγορία και τιμή για αυτό και δεν το προτιμάει).

Γενικά επειδή απέχω πολύ καιρό από τις συγκρίσεις κινητών θέλω να σας ρωτήσω αρχικά πιστεύετε αξίζει το a51? Αν όχι τι θα προτείνατε?

Δεν θα ήθελε να δώσει πάνω από 450ευρω αλλά αν δεν βρει κάτι να του αρέσει θα ανέβει. Εγώ θα του πρότεινα κάποιο Xiaomi, honor, Huawei αλλά οπως καταλάβατε προτιμάει Samsung αλλιώς θα πήγαινε σε iPhone.

 

Θα μπορούσε ίσως να πάει και σε παλαιότερο καλο μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...