Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια κατοχος του j5 2016 εδω και 3 χρονακια και θελω να αλλαξω κινητο εχετε να μου προτεινετε κατι αξιοπιστο απο εδω Ελλαδα μεχρι κανα 150? (δεν μου δινονται παραπανω :lol: ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Συμπλήρωσε τη φόρμα αν θέλεις. Αν και σε αυτα τα λεφτα δεν εχεις και πολλες επιλογές.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Link to comment
Share on other sites

Για 150€ ταβανι τι λετε?

Αποτι εχω καταλαβει μονο σε αυτες τις 3 συσκευες θα παιξει η επιλογη σε αυτο το μπατζετ.

 

Κοιταμε σιγουρα την καλυτερη καμερα και την μπαταρια.

Η χρηση θα ειναι ενος κλασσικου καθημερινου χρηστη.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 7 από μένα. Καλύτερη μπαταρία. Καλύτερη κάμερα. Ιδια ισχύ με mia2.

+ υπέρυθρες, ραδιόφωνο κλπ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ειχα ρωτησει και αλλου. εχω ενα huawei εχει βγει πολυ γερο κινητο .και σκεφτομαι το επομενο που θα παρω .μου αρεσει παρα πολυ το honor 10. ομως πιο απο τα δυο εχει καλυτερο επεξεργαστη .θα ηθελα να μαθω και πιο βγαζει καλυτερη φωτογραφια.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 7 εχει νομιζω προσφορά στα 174 ευρώ, σε Κωτσοβολο.

Πάνω απο το μπατζετ σου αλλα καλο κινητακι. Το αγορασα στην αδελφή της γυναικας μου στα 250 και παλι δεν τα κλαιω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στα παμπλικ και Γερμανό ίδια τιμή

 

Θα πάρεις και κάποια επιστροφή αν χρησιμοποιήσεις κάρτα Πειραιώς ή εθνικης.

 

Προσωπικά το αγόρασα για τη μητέρα στα 160€ το 4/64

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πρωτοτυπισω, θα προτείνω και γω το rn7

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά(δ το έχω δει από κοντά) το mi9t είναι αυτό που πρέπει να πάρεις.

 

Τώρα για τον ήχο, ας απαντήσει κάποιος που το κατέχει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 7,από την άλλη θα σου πρότεινα να αποφύγεις το ΜΙ Α2 ιδίως την έκδοση 4/64,μιας και έχει διαφορά θεματακια σε θέμα HW...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Επειδη πρόκειται για την συζυγο και την ενδιαφερει κυριως η καμερα και αυτονομια

Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

400-500

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

5 ''

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Amazon Ευρωπης η Ελλαδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Αδιαφορο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Χωρις φλασαρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Καμερα και αυτονομια

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Xperia Z5 compact

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/kinito-apple-iphone-7-32gb-rose-gold-p-TEL.004811 δεν ξέρω αν αυτό είναι μέσα σε αυτά που ψάχνεις.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

galaxy S10e δαγκωτό.. μπορεί να είναι 5,8 ίντσες αλλά σε διαστάσεις ειναι μικρότερο απο το pixel 2 των 5 ιντσων που προαναφέρθηκε και ελάχιστα μεγαλύτερο απο iphone 7-8 των 4,7''
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

galaxy S10e δαγκωτό.. μπορεί να είναι 5,8 ίντσες αλλά σε διαστάσεις ειναι μικρότερο απο το pixel 2 των 5 ιντσων που προαναφέρθηκε και ελάχιστα μεγαλύτερο απο iphone 7-8 των 4,7''

 

Ναι αλλά στην κάμερα .. είναι τοσο καλό ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην κάμερα .. είναι τοσο καλό ;

 

μπορώ να πω αρκετά δυνατό γιατί το είχα και με εξελιγμένο night mode.. ίσως να χάνει στα πορτρέτα απ το pixel

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις προτασεις.

Το iphone δεν το χει δουλεψει παρα μονο παλια σε ενα εταιρικο αλλα δεν θα το συνηθισει πιστευω, οποτε προτιμαω android να της παρω.

To pixel3a ημουν ετοιμος για παραγγελια στο prime day αλλα με απετρεψε το wireless charge και η και το πλαστικο περιβλημα.

Το s10e της το ειχα δειξει και αυτο επειδη ειναι οθοναρα και και πανεμορφο, αλλα παλι με το μεγεθος κολλησε.

Περιμενα για νεο compact της sony(xperia ace νομίζω) αλλα διαβασα οτι μονο Ιαπωνια θα κυκλοφορησει.

Αν εχετε καποιο στα υποψην που αναμενεται να κυκλοφορησει συντομα, καλυτερα να περιμενω λιγο.

Το nokia 9.1 το ειχε προσγορα στα public αλλα παλι ειναο τεραστιο για αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Να πω ένα κουλο .. mi 6 .Είναι πολύ δυνατό ακόμα είναι compact έχει εξαιρετική κάμερα την μέρα το βράδυ δυσκόλευεται λίγο. Είναι αρκετά premium εμφανισιακά και απροβληματιστο γενικα
Link to comment
Share on other sites

το mi 6 ειναι μια πληρης συσκευη και με τα βατραχοπεδιλα- τηλεφωνα που βγαζουν οι εταιριες πλεον για μενα προς το παρον αναντικαταστατο οσο αφορα το συνολο των δυνατοτήτων του. Edited by stef
Link to comment
Share on other sites

Για στοιχειώδες activity tracking, sleep tracking, μετρητή σφυγμών και ρολόι. Επιθυμητή μεγάλη διάρκεια μπαταρίας.

Θέλω να ενημερώνει για κλήσεις και ειδοποιήσεις του κινητού - εάν δείχνει Ελληνικούς χαρακτήρες για τα ονόματα, τόσο το καλύτερο.

Εάν συνδυάζεται με λογισμικό που δεν στέλνει τη μάνα του και τον πατέρα του στην εταιρεία είναι προτιμότερο, αλλά μάλλον ζητάω πολλά :).

Link to comment
Share on other sites

Amazfit bip. Κάνει όλα όσα ζητάς και μπαταρία 1 μήνα. Γύρω στα 50 ευρώ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια για να μην ανοιγω νεο θεμα...το Xiaomi Verge ρολοι μπορει να συνεργαστει με εφαρμογη STRAVA που ειναι κυριως ποδηλατικη.ξερει κανενας να μου απαντησει ;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...