Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας ευχαριστώ , όλους ...

το π20 της πρότεινα...

βέβαια της είπα να πάει και σε ενα μαγαζί να τα δει , μιας και αυτό μπορεί να είναι ένα κριτήριο ...

το σ9 είναι πιο ελαφρύ και πιο μικρό...

όπως και να έχει, ευχαριστώ

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό μέχρι 250 Ευρώ με τα παρακάτω χαρακτηριστικά

 

Οθόνη : 5" και πάνω

Λειτουργικό : minimum Android 7, με δυνατότητα αναβάθμισης σε Android 8 (εάν δεν είναι ήδη)

Wifi 2.4 & 5Ghz (b/g/n/ac)

Θα βόλευε αν είναι δίκαρτο αλλά δεν είναι απαραίτητο χαρακτηριστικό

 

Θα κοπεί τιμολόγιο με απαλλαγή ΦΠΑ.

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί τονίζεις το Wifi 2.4 & 5Ghz (b/g/n/ac); Από όσα έχω δει όλα τα καινούργια έχουν τέτοια υποστήριξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχουν όλα στο budget που θέλουμε να κινηθούμε. Αλλά μπορεί να κάνω λάθος γιαυτό ζήτησα προτάσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έχεις δίκιο, βλέπω πχ τα Huawei p10 lite, Honor 10 lite, Huawei P Smart (2019) όλα αυτά φαίνεται να μας καλύπτουν

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , έχω επιδότηση από cosmote και μου βγαίνει το 8 plus στα 400 ευρώ . Αξίζει σε αυτά τα λεφτά ?? Τώρα έχω ένα xz1.

Τα τελευταία 5 χρόνια είμαι android , τελευταίο iPhone το 4s . Να σημειώσω ότι έχω Mac υπολογιστή και ψήνει να χρησιμοποιησω ξανά τον συγχρονισμό που έχουν κτλ.....

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , έχω επιδότηση από cosmote και μου βγαίνει το 8 plus στα 400 ευρώ . Αξίζει σε αυτά τα λεφτά ?? Τώρα έχω ένα xz1.

Τα τελευταία 5 χρόνια είμαι android , τελευταίο iPhone το 4s . Να σημειώσω ότι έχω Mac υπολογιστή και ψήνει να χρησιμοποιησω ξανά τον συγχρονισμό που έχουν κτλ.....

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Ναι, σε αυτά τα λεφτά αξίζει, αν δεν σε ενοχλεί ο "παλιομοδίτικος" (για κάποιους) σχεδιασμός με τα μεγάλα bezels. Kατά τα άλλα παραμένει πολύ καλή συσκευή με τα συν και τα πλην του οικοσυστήματος της Apple που τα ξέρεις.

 

Υποθέτω πάντως πως έχεις διερευνήσει την δυνατότητα να μειώσεις το πάγιο αντί για επιδότηση συσκευής. Αν η Cosmote διατίθεται να σου μειώσει το πάγιο πχ κατά 10-15 ευρώ τον μήνα για δύο χρόνια τότε μπορεί να σε συμφέρει να μειώσεις την επιδότηση και με τα 400 να αγοράσεις κάποιο άλλο κινητό όπως πχ το Mi8 ή το Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε αυτά τα λεφτά αξίζει, αν δεν σε ενοχλεί ο "παλιομοδίτικος" (για κάποιους) σχεδιασμός με τα μεγάλα bezels. Kατά τα άλλα παραμένει πολύ καλή συσκευή με τα συν και τα πλην του οικοσυστήματος της Apple που τα ξέρεις.

 

 

 

Υποθέτω πάντως πως έχεις διερευνήσει την δυνατότητα να μειώσεις το πάγιο αντί για επιδότηση συσκευής. Αν η Cosmote διατίθεται να σου μειώσει το πάγιο πχ κατά 10-15 ευρώ τον μήνα για δύο χρόνια τότε μπορεί να σε συμφέρει να μειώσεις την επιδότηση και με τα 400 να αγοράσεις κάποιο άλλο κινητό όπως πχ το Mi8 ή το Galaxy S9

Είναι συμβόλαιο εταιρικό οπότε δεν υπάρχει θεμα παγίου , είναι ήδη πάτος .

Ο σχεδιασμός δεν με ενοχλεί και το Sony που έχω bezels έχει και το αγόρασα για τις δυνατότητες του .

Άλλωστε τύπου notch κτλ δεν με συγκινούν .

Επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος , μια που ψηθηκα για επιστροφή σε iOS ότι η apple παραμένει σε αναβαθμίσεις πιο συνεπής από την Google , σε βάθος χρόνου.

 

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Το κινητό του τίτλου το έχει η σύζυγος.

Σκέφτομαι να τις το αλλάξω και να το κρατήσω εγώ για δεύτερο πού θέλω για την δουλειά.

 

Γράφω σήμερα γιατί είδα σε διαφήμιση το Huawei p smart 2019.

Αξίζει η αλλαγή σε σύγκριση με το P10 lite;

Link to comment
Share on other sites

To iPhone XR σε τι τιμή σου βγαίνει;
Το xr βγαίνει στα 520 περίπου.... Το σκέφτηκα και γω καθώς είναι και νεότερο μοντέλο. Όμως δεν μπορώ με τίποτα να δώσω τόσα .

Ηδη και τα 400 είναι τρελή υπέρβαση , την οποία την κάνω γιατί πιστεύω ότι θα μείνει το κινητό μια τριετία στα χέρια μου .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Πάρε καλύτερα το honor 10 lite. Ίδια συσκευή αλλά κατά πολύ φθηνότερη. Μόνο νομίζω στο υλικό της πλάτης έχουν διαφορά. Στο lite είναι πλαστικό. Κι έχει και καλύτερη selfie το kite

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σάς ευχαριστώ πολύ και τούς δύο για τις απόψεις σάς.

Το honor 10 lite δεν το είχα δει.

Θα το έχω στα υπόψιν μού μέχρι να καταλήξω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Σάς ευχαριστώ πολύ και τούς δύο για τις απόψεις σάς.

Το honor 10 lite δεν το είχα δει.

Θα το έχω στα υπόψιν μού μέχρι να καταλήξω κάπου.

 

Ειναι καλυτερη συσκευη το Psmart 2019... καλυτερη οθονη , καλυτερη καμερα σε σχεση με το honor 10 lite

Aν θες αξιοπρεπες honor παρε το play

Link to comment
Share on other sites

To π20 έχει πάρα πολλά μειον σε σχέση με την οθόνη και όχι μόνο, καλύτερα να πάρει το S9 plus το οποίο είναι και πιο φθηνό και αναλογικά πιο κοντά στο Π20 από θέμα μεγέθους χρημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Από s8 ήθελα να πάω στο p20.. Σημειωτέον είχα το p10 και το θεωρούσα φοβερό τηλέφωνο. Το p20 σε ένα μαγαζί που το είδα ανοιχτό με απογοήτευσε.. είχε και το p20 pro δίπλα, πολύ κακό ποιοτικά μου φάνηκε.. Σαν αίσθηση στο χέρι εννοώ, καμία σχέση με το p10.. Τώρα στα υπόλοιπα δεν ξέρω αλλά γενικά το s9 είναι υπερπλήρες κινητό. Μόνο η μπαταρία του είναι λιγάκι πρόβλημα αλλά με την Pie έχει βελτίωση
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο P20 Pro,και S9 θα έλεγα το P20 Pro,αν όμως είναι το S9+,τότε το S9+... Πιστεύω ότι είναι πιο πλήρες κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά τιμής είναι 50-60€ αξίζει το Mi8 τη διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

διάβασα σήμερα αυτό σε κάποιο σάιτ για τη σύλληψη ενός Ισπανού ναρκέμπορου.

...Στην κατοχή του βρέθηκαν δύο τηλέφωνα για κρυπτογραφημένες κλήσεις, που συνήθως χρησιμοποιούν οι εγκληματίες. Πηγή: Protagon.gr...

Τι τηλέφωνα είναι αυτά πάλι;Υπάρχουν ειδικά τηλέφωνα για κρυπτογραφήσεις;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα τελικά σε αυτά τα 2. Το oneplus θα είμαι όμως με 8 gb ram. Σαν επιδόσεις ξέρω ότι θα είναι και τα 2 πολύ καλά. Με τις κάμερες όμως τι γίνεται; ποιο υπερεχει;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καλύτερη κάμερα το mix. Εγώ προσωπικά θα επαιρνα αυτό. Για το φουτουριστικο design και τη καμερα

 

Στάλθηκε από το Cool 1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πανω κατω τα ιδια ειναι..αλλα να δεις και την μπαταρια λιγο..νομιζω υπερεχει το ops6t
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...