Jump to content

Sony Ericsson Z520i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα τελείωσα και εγώ την αναβάθμιση του Ζ520 από το σπίτι με το καλώδιο και το πρόγραμμα Update service βρήκε μόνο του το πρόγραμμα ποιο τηλέφωνο είναι συνδεμένο και ακολουθώντας τις οδηγίες πέρασα από την R3c035 στην R3f015

δεν χάθηκε τίποτα από το τηλέφωνο αν και για καλό κακό είχα πάρει αντίγραφο ασφαλείας ..αν παρατηρήσω κάποια βελτίωση θα την αναφέρω η όλη διάρκεια τις αναβάθμισης ήταν περίπου 15-20 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 445
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις τώρα τελείωσα και εγώ την αναβάθμιση του Ζ520 από το σπίτι με το καλώδιο και το πρόγραμμα Update service βρήκε μόνο του το πρόγραμμα ποιο τηλέφωνο είναι συνδεμένο και ακολουθώντας τις οδηγίες πέρασα από την R3c035 στην R3f015

δεν χάθηκε τίποτα από το τηλέφωνο αν και για καλό κακό είχα πάρει αντίγραφο ασφαλείας ..αν παρατηρήσω κάποια βελτίωση θα την αναφέρω η όλη διάρκεια τις αναβάθμισης ήταν περίπου 15-20 λεπτά

εγω παντως δεν παρατηρησα καμια...!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις σήμερα πήρα χαμπάρι αυτό το κινητό,για τον απλό λόγο ότι ήμουν ευχαριστημένος με το Τ610 που είχα.Ήρθε η ώρα όμως για αλλαγή...:O :cool:

 

Είδα το συγκεκριμένο κινητό στον Κοτσώβολο 175 ευρώ και στο Πλαίσιο 179 και σκέφτομαι να το αγοράσω (από Πλαίσιο πιθανότατα)...

 

Πιστεύω έιναι μια αρκετά καλή επιλογή...

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ηπαρχει τροπος να διαγραψω τα προεγκατεστημενα σε z520i? μου τρωνε τσαμπα χωρο και δεν αξιζουν κιολας! ασε που εχω κολληματα. δεν ηξερα απο τι και εστειλα μια εικονα σε αλλο κινητο και κολλησε κι αυτο! please help..:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ηπαρχει τροπος να διαγραψω τα προεγκατεστημενα σε z520i? μου τρωνε τσαμπα χωρο και δεν αξιζουν κιολας! ασε που εχω κολληματα. δεν ηξερα απο τι και εστειλα μια εικονα σε αλλο κινητο και κολλησε κι αυτο! please help..:(

Μερικά από τα προεγκατεστημένα μπορείς να τα σβήσεις μέσω υπολογιστή. Υπάρχουν μερικά αρχεία όμως τα οποία δεν σβήνονται με τίποτα.

 

Τα χρησιμοποιεί το λογισμικό του κινητού και είναι προστατευμένα για να μην κρασάρει το λογισμικό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το αυτοκόλλητο quickshare στο κάτω μέρος της οθόνης; Αν ναί πως το λύσατε; Είναι πολύ ενοχλητικό να σηκώνεται συνέχεια το κάτω μέρος απο το διαφανές καπάκι της οθόνης. Στο service στη Τζωρτζ (omnitech) μου είπαν ότι δεν τους έχουν φέρει καθόλου αυτοκόλητα. Δε θέλω και να κάνω αλχημείες μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

Θα συνδεσείς απλά το κινητό σου με τον υπολογιστή και στη συνέχεια, αφού δεις τα αρχεία του κινητού σου στον υπολογιστή, θα μπορέσεις να τα διαγράψεις. (ξανά λεω όμως ότι κάποια δεν διαγραφούν)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αυτοκολλητο στο δικο εχει μια ελαφρια αποκλιση, ειναι ελαχιστα στραβο αλλα δεν πολυφαινεται. Δε μου εχει ξεκολλησει εως τωρα.

Βασικα το μονο προβλημα που εχω με αυτο το κινητο ειναι οτι που και που κλεινει μονο του. Δεν εχω καταλαβει ποτε γινεται και γιατι, ειναι ψιλοτυχαιο υποθετω.

Εχει κανεις παρομοιο προβλημα ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

α αυτο ειναι συνιθες φαινομενο. Δεν ειναι τιποτα. ολα το κανουν! απο οτι εχει παρει το αυτι μου μαλλον χρειαζεται αναβαθμιση fimware.
Link to comment
Share on other sites

Καλό πάσχα παιδιά.Σκέφτομαι να πάρω το εν λόγο κινητό για την μητέρα μου.Τώρα έχει το Ζ600.Δεν θέλει πολλά σε ένα τηλέφωνο, κι έτσι σκέφτικα αυτό που είναι και φθηνό.Τι λέτε εσείς που ξέρετε για αυτό? Θα είναι καλός αντικαταστάτης?
Link to comment
Share on other sites

Καλό πάσχα παιδιά.Σκέφτομαι να πάρω το εν λόγο κινητό για την μητέρα μου.Τώρα έχει το Ζ600.Δεν θέλει πολλά σε ένα τηλέφωνο, κι έτσι σκέφτικα αυτό που είναι και φθηνό.Τι λέτε εσείς που ξέρετε για αυτό? Θα είναι καλός αντικαταστάτης?

 

 

Χρονια πολλα Χριστος ανεστη..Εφοσον το κινητο θα ειναι για την μητερα σου πρεπει να ειναι ενα που να εχει ''δυνατη'' μπαταρια να εχει πολλες ωρες αναμονη αλλα βασικο χαρακτηριστικο ειναι η συσκευη να εχει :!: μεγαλα πληκτρα:!: (αν η μητερα σου ειναι μεγαλης ηλικιας και εχει καποια οφθαλμικη ασθενεια)

Αυτα ειναι οσα σκεφτηκα...Τωρα αν η συσκευη πληρει των χαρακτηριστικων παρε το:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Χριστος ανεστη..Εφοσον το κινητο θα ειναι για την μητερα σου πρεπει να ειναι ενα που να εχει ''δυνατη'' μπαταρια να εχει πολλες ωρες αναμονη αλλα βασικο χαρακτηριστικο ειναι η συσκευη να εχει :!: μεγαλα πληκτρα:!: (αν η μητερα σου ειναι μεγαλης ηλικιας και εχει καποια οφθαλμικη ασθενεια)

Αυτα ειναι οσα σκεφτηκα...Τωρα αν η συσκευη πληρει των χαρακτηριστικων παρε το:) :) :)

 

Ευτυχως η μητέρα μου δεν έχει κανένα πρόβλημα με τα μάτια της:D :rolleyes: :D Εαν φυσικά το εγκρίνεις εσύ,πως είναι ένα φυσιολογικό κινητό για μια γυναίκα,τότε θα της το κάνω δώρο:D

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως η μητέρα μου δεν έχει κανένα πρόβλημα με τα μάτια της:D :rolleyes: :D Εαν φυσικά το εγκρίνεις εσύ,πως είναι ένα φυσιολογικό κινητό για μια γυναίκα,τότε θα της το κάνω δώρο:D

 

 

παρε το αφου συνδυαζει πολλα χαρακτηριστικα και σε καλη τιμη!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ το κινητό σε χαμηλώτερη τιμή? 150€ το έχω βρει στην vodafone
Link to comment
Share on other sites

Τα οφφ-τόπικ μεταφέρθηκαν εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=116413.

Παρακαλώ να συνεχίσουμε στο θέμα μας. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος μου το κινητό και το έπαιξα λίγο. Να τι παρατήρησα

 

Βρίσκω πολύ εκνευριστικό (σε όλα τα erricson) ότι

α) ΔΕΝ υποστιρίζουν groups (Ομάδες) με ξεχωριστό ήχο (μπορείς να αλλάξεις τον ήχο σε επίπεδο επαφής μόνο. Ακόμα δεν κατάλαβαν ότι είναι σημαντικότερες οι ομάδες.. Αλλο ήχο για την δουλειά άλλο για την οικογένεια. Όχι να το κάνεις αυτό για ΚΑΘΕ έναν στην δουλειά. Καλά εσείς οι erricson το θεωρείτε φυσιολογικό αυτό? :cry:

β) Δεν έχει αρκετά shortcuts (τα siemens και alcatel μπορείς τα πλήκτρα από 2-9 να κάνουν ότι θέλεις)

γ) δεν έχει αναζήτηση στο δευτερο γράμμα... (ισως αν γίνεται να γράφεις μόνο κεφαλαία)

δ) Το "καστόρ" θα χαλάσει στην πρόσωψη.

ε) Η εξωτερική οθώνη είναι χάλια.. Καλύτερα να την είχαν ασπρόμαυρη και να εβλεπες την ώρα σε standby

 

Αυτό με τα Unicode στο T9 τρόμαξα να το βρώ... :mad: Ακου εκεί 70 χαρακτήρεσ στο SMS αν έχεις Τ9.. Ευτυχώς ένας εδώ (μονο ένας :confused: ) το ανέφερε... Προσθετα->Εθνικοί χαρακτήρες ->OFF. Ευτυχώς γιατί μου θύμησε καταστάσεις 2000-2001. Με το Manual που είχε μέσα δεν είχα καμία τύχη! Καμία αναφορά στην λέξη Unicode!!

 

Να έπερνε και μία καρτούλα θα ήταν καλό, και αν είχε και >1.3 κάμερα ακόμα καλύτερο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος μου το κινητό και το έπαιξα λίγο. Να τι παρατήρησα

 

Βρίσκω πολύ εκνευριστικό (σε όλα τα erricson) ότι

α) ΔΕΝ υποστιρίζουν groups (Ομάδες) με ξεχωριστό ήχο (μπορείς να αλλάξεις τον ήχο σε επίπεδο επαφής μόνο. Ακόμα δεν κατάλαβαν ότι είναι σημαντικότερες οι ομάδες.. Αλλο ήχο για την δουλειά άλλο για την οικογένεια. Όχι να το κάνεις αυτό για ΚΑΘΕ έναν στην δουλειά. Καλά εσείς οι erricson το θεωρείτε φυσιολογικό αυτό? :cry:

β) Δεν έχει αρκετά shortcuts (τα siemens και alcatel μπορείς τα πλήκτρα από 2-9 να κάνουν ότι θέλεις)

γ) δεν έχει αναζήτηση στο δευτερο γράμμα... (ισως αν γίνεται να γράφεις μόνο κεφαλαία)

δ) Το "καστόρ" θα χαλάσει στην πρόσωψη.

ε) Η εξωτερική οθώνη είναι χάλια.. Καλύτερα να την είχαν ασπρόμαυρη και να εβλεπες την ώρα σε standby

 

Αυτό με τα Unicode στο T9 τρόμαξα να το βρώ... :mad: Ακου εκεί 70 χαρακτήρεσ στο SMS αν έχεις Τ9.. Ευτυχώς ένας εδώ (μονο ένας :confused: ) το ανέφερε... Προσθετα->Εθνικοί χαρακτήρες ->OFF. Ευτυχώς γιατί μου θύμησε καταστάσεις 2000-2001. Με το Manual που είχε μέσα δεν είχα καμία τύχη! Καμία αναφορά στην λέξη Unicode!!

 

Να έπερνε και μία καρτούλα θα ήταν καλό, και αν είχε και >1.3 κάμερα ακόμα καλύτερο.

φιλε μου κινητο 170 euro ειναι!! το αντιστοιχο και χειροτερο και ακριβοτερο nokia 6103 τα χει ολα αυτα με - 4.4 mb μνημη και 220 τιμη αγορας.αυτα που επιζητας εσυ τα παρεχουν αλλα κινητα.πεσμου εσυ σε αυτα τα λεφτα ποιο θεωρεις καλυτερο!?!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πεσμου εσυ σε αυτα τα λεφτα ποιο θεωρεις καλυτερο!?!

Σε αυτό δεν έχεις άδικο. Σε αυτήν την κατηγορία χρημάτων για σπαστό κινητό είναι πολύ μπερδεμένα τα πράγματα. :confused: Επειδή και εγώ κάποια στιγμή βρέθηκα να θέλω να επιλέξω σε αυτήν την κατηγορία κάθισα και σκέφτηκα. Νομίζω όμως καλύτερο τελικά είναι το Moto 360 λόγω MicroSD, αν και αυτό έχει τα δικά του στραβά (αναφορά σε SMS, όγκος-βάρος). Αν και πολλοί (ίσως όχι άδικα) πούνε καλύτερo το 520i. Περιμένω κάποιο benq-siemens όπως το CF61 με 1.3mp, MicroSD (mp3), BT κα. Και μενού (θέλω να πιστεύω) Siemens = Εγγύηση :p

Μεχρι να βγεί (05/06) και να στιχίζει περί τα 200€ (Δεν είναι σίγουρο) τα ξαναλέμε.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι καλυτερο γιατι παιρνει καρτουλα και ειναι μαλιστα και πιο φθηνο!

το e-shop το εχει στα 160 euro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z520i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...