Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6111


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Elpizw na einai mono auta kai na xei antoxh sto xrono

Aυτο ειναι που ελπιζω και εγω,γιατι μου αρεσει πολυ το κινητακι.Ομως,χωρις να ειναι κακοκατασκευασμενο,μοιαζει πολυ...ευθραυστο.Εχεις την εντυπωση οτι κατι θα γινει και θα σου μεινει στα χερια.Ειδικα τον σταυρο πλοηγησης τον φοβαμαι οτι θα μου μεινει.Τεσπα,ο χρονος θα δειξει γι'αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 433
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άραγε πρέπει να το πάω πίσω; Το πάνω μέρος δεν εφάπτεται εντελώς με το κάτω και ίσα που το ακουμπάω για να πατήσω π.χ. το ok, κουνιέται ελαφρά προς τα κάτω. Είχα ξαναρωτήσει χθες για αυτό το θέμα αλλά επειδή έχω προβληματιστεί πολύ κάνω άλλη μια απόπειρα μήπως κι έχω περισσότερες της μίας γνώμες.:(
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να γράψει φουλ μια ωρα πρεπει να είναι εντελως αδεια η μνημη του. και εγω στην αρχη αναρωτιομουν αλλα τελικά το καταλαβα. Ισως να είναι το μοναδικό του μειονεκτημα. Οτι δεν εχει πολυ μνημη και δεν επεκτείνεται κιολας. κατα τ'αλλα ομως εμενα ειναι μια χαρα. και ειναι και πολυ κομψο κινιτουλι. Merry Christmas!:lol:
Good things come to those who wait...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είδα το κινητό σε μία φίλη μου και σας γράφω τις πρώτες εντυπώσεις.

1.Δεν είναι συναρμολογημένο τόσο καλά όσο το Samsung D500 και ο μηχανισμός slide δεν είναι τόσο εύκολος.

2.Την οθόνη δεν τη λες καλή αλλά μέτρια.

3.Το μενού δεν είναι και τόσο γρήγορο.Σε σύγκριση μάλιστα με το D500 είναι...χάλια.

4.Ο τρόπος της δημιουργίας μηνυμάτων δεν είνια και ότι εύχρηστο έχω δει.

*Στα θετικά είναι βέβαια ο σχεδιασμός του.

 

Υ.Γ:Ήχο δεν τσέκαρα γιατί ήμουν σε club.:bear:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

τους ορους χρησης τους διαβασες φιλε μου;:)εδω εισαι λαθος φιλε μου γιατι τα συγκεκριμενα δεν κανουν, μην τα κατεβαζετε αδικα;)

 

U R RIGHT!

MY MISTAKE

einai la8os logw "copy Paste"

zhtw sygnomi apo tous filous pou katevasan adika ta themes gia s60 ...

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή λοιπόν, είπα να την καλέσω, να δούμε πως χτυπάει ο ήχος που μου αντιστοίχησε... Το κινητό φαινόταν εκτός δικτύου ενώ στην οθόνη του έδειχνε πως σήμα υπήρχε. Δοκίμασε να καλέσει απο το δικό της, τζίφος... Εγω απο το δικό μου μπορουσα να καλώ κανονικά και είμαστε και οι δύο συνδρομητές στην cosmote... Σβήνουμε το κινητό και το ανάβουμε... Το κινητό είχε επανέλθει απο μόνο του στις εργοστασιακές ρυθμίσεις των ήχων και των γραφικών, ενώ ο,τι της είχα στείλει υπήρχε κανονικά στην μνήμη του κινητού... Είπα πως το μπλοκάραμε απο τα πειράγματα και το "φόρτωμα" αλλα ενα μήνυμα που είχε σταλεί μιαμιση ολόκληρη ωρα πριν και ήρθε, φανερώνει οτι το κόλλημα υπήρχε πολύ πριν συναντηθούμε...

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Το κινητό ξανακόλλησε προχθές κάνοντας ακριβώς τα ίδια πράγματα χωρίς να το ενοχλήσει κανείς... Μήπως μπορεί κάποιος να μας πεί πώς μπορούμε να δούμε την version του software και ποιά είναι η νεότερη?

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Το κινητό ξανακόλλησε προχθές κάνοντας ακριβώς τα ίδια πράγματα χωρίς να το ενοχλήσει κανείς... Μήπως μπορεί κάποιος να μας πεί πώς μπορούμε να δούμε την version του software και ποιά είναι η νεότερη?

 

Απο οτι ειδα ,η τελευταια ειναι (δεν εχει κυκλοφορησει αλλη) η 3.41 .

Την βλεπεις με *#0000#

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είδα το κινητό σε μία φίλη μου και σας γράφω τις πρώτες εντυπώσεις.

1.Δεν είναι συναρμολογημένο τόσο καλά όσο το Samsung D500 και ο μηχανισμός slide δεν είναι τόσο εύκολος.

2.Την οθόνη δεν τη λες καλή αλλά μέτρια.

3.Το μενού δεν είναι και τόσο γρήγορο.Σε σύγκριση μάλιστα με το D500 είναι...χάλια.

4.Ο τρόπος της δημιουργίας μηνυμάτων δεν είνια και ότι εύχρηστο έχω δει.

*Στα θετικά είναι βέβαια ο σχεδιασμός του.

 

Υ.Γ:Ήχο δεν τσέκαρα γιατί ήμουν σε club.:bear:

Το κινητο το εχω στα χερια μου εδω και 4 μερες.Δεν μου εχει κανει το παραμικρο,τα μυνηματα ειναι οπως ολα τα νοκια πολυ ευκολα δηλαδη,το μενου ειναι γρηγορο και απορω που το συγκρινεις με ενα samsung τα οποια εχουν προβλημα σε αυτα που αναφερεις.Παντα καλοπροαιρετα αυτα που γραφω.Παντως το κινητακι για μενα ειναι best.Φαντασου ειχα το 6270 και δεν ειμουν ευχαριστημενος οσο ειμαι γιαυτο;) Βεβαια να πουμε οτι τα samsung εχουν ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με την νοκια αλλα δεν εχουν τις ευκολιες που εχει η νοκια στις συσκευες:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

@gjimmys

Φίλε μου θα συμφωνήσω και εγώ σαν χρήστης samsung D500 με τον χρήστη που είπε τις απόψεις του. Δεν ήθελα να μπώ σε αυτή την διαδικασία, αλλα θα συμπληρώσω και εγώ, τα εξής (σε σχέση με το D500 πάντα)

Κάτι που ανακάλυψα πως λείπει απο το κινητό και είναι αναγκαίο είναι το λαστιχάκι που έχουν ΟΛΑ τα slide up κινητά, το οποίο βρίσκει αντίσταση ο αντίχειρας για να ανοίξει η συσκευή. Δυστυχώς απουσιάζει, με συνέπεια το δάκτυλο να πρέπει να "κομπλάρει" στο πολυπλήκτρο για να ανοίξεις την συσκευή. O ημιαυτόματος μηχανισμός SLIDE UP του D500, του D600 και του Ε800 ΔΕΝ συγκρίνεται με τίποτα με του 6111!

Η οθόνη, και μόνο απο τα χαρακτηριστικά της να την δείς, είναι πολύ κατώτερη απο του D500. Ναι μεν έχουν τον ίδιο αριθμό χρωμάτων, αλλα η ανάλυση του 6111 είναι 128Χ160 pixels ενώ του D500 176 x 220 pixels

Την ταχύτητα του μενού θα την δείς όταν αρχίζει να γεμίζει η μνήμη του κινητού με ήχους, βιντεάκια και φωτογραφίες... Προσωπικά πιστευω πως τα 23ΜΒ είναι πολύ λίγα...

 

εβαια να πουμε οτι τα samsung εχουν ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με την νοκια αλλα δεν εχουν τις ευκολιες που εχει η νοκια στις συσκευες:rolleyes:

 

Τώρα αυτό αν θές το συζητάμε... Εγω το κινητό μου το έχω ενα χρόνο σχεδόν, και όλα τα χαρακτηριστικά του είναι σαφώς ανώτερα απο του 6111. Το μόνο που δεν έχει το D500 έναντι του 6111 είναι το ραδίοφωνο. Τώρα επειδή είπες πως σε αυτά που ανέφερε ο φίλος η samsung έχει πρόβλημα, μπορείς να μπείς στον χώρο συζήτησης για το D500 να διαπιστώσεις πως δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα. Το μόνο πρόβλημα για τα μηνύματα είναι πως στο Ελληνικό Τ9 δεν μπορείς να αποθηκέυσεις νέες λέξεις

 

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia tou forum. tha ithela na sas po to problima mou kai an mporite na me boithisete. pira to kinito doro to aniksame ke to periergastikame(enoo menu klp)meta apidi eixe poli ligi mpataria to ebala na fortisi.kai meta otan teliose piga na to anikso alla tipota.anigi gia ena deuterolepto kai meta klini kai ksananigi pali gia ena deuterolepto ke meta klini oristika. TI EGINE RE PEDIA sos.

IPARXI PROBLIMA sas parakalo boithiste.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά μάλλον παίζει κάποιο πρόβλημα με αρκετά πιθανό να είναι η μπαταρία ελαττωματικη. Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις μέχρι Δευτέρα. Πήγαινε μέχρι το μαγαζί που το αγόρασες και θα δεις τι θα σου πούνε. Αν έχει πρόβλημαα το τηλέφωνο θα σου το αντικαταστήσουν στη ΝΟΚΙΑ.

Καλή χρονιά και χαμογέλα.

Link to comment
Share on other sites

kseris eine poli asximo na exis to doraki na to dosis se kapion diko sou na xari kai na xaris kai na tros tetia patata teia mera.se euxaristo gia thn apantisi sou kai tha kratiso tin protasi sou xamogela.na se kala kali xronia me ugeia.
Link to comment
Share on other sites

kali xronia se olous sas paidia.

exo mia erotisi:

apo mpataria pos paei? poses meres k me ti xrisi peripou?

efxaristo prokatavolika

 

 

xairetai paidia k pali

erotisis: mporeite na valete to radiofono tou kinitou sas os ksipnitiri?

dld na sas ksipnaei o radiofonikos stathmos? to diavasa kapou k ithela na vevaiotho. mporeite na dokimasete k na mou peite?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εχει κανει 2,3 κολληματακια.2 φορες παγωσε η οθονη και ηθελε restart και χθες η οθονη αρχισε σιγα σιγα να ασπριζει μεχρι που εσβησε τελειως.Με ενα restart λυθηκε το προβλημα.

Επισης,αν σε εναν φακελο περιεχονται πολλα αρχεια,αργει λιγο να ανοιξει και ειναι αργη η περιηγηση μεσα στον φακελο.

Τελος,η καμερα,μοιαζει να μην εχει χρωματα,ειναι πολυ..ασπρομαυρα.Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

To κινητό της κοπέλας μου παρούσιασε πολλές φορές το ίδιο πρόβλημα.

Φαίνεται πως εχει σήμα, αλλα είναι εκτός. Ούτε καλεί, ούτε το καλούν. Όταν το σβήσεις και το ανάψεις, μερικές φορές επανέρχονται οι εργοστασιακές ρυθμίσεις στους ήχους και τα γραφικά. Κρίμα...

Θα το πάμε για αναβάθμιση εντός εβδομάδας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση της κοπέλας μου φοβάμαι πως δεν εχει περαστεί σωστά το λογισμικό εξ αρχής. Της το έκανε απο την δεύτερη μέρα, και το έχει κάνει αλλες 4 φορές μέσα σε λιγότερο απο 20 μέρες. Δεν είναι κατάσταση αυτή, πήρε κινητό για να την βρίσκουν, οχι για να κολλάει και να είναι για ώρες εκτός δικτύου...

Αυτό για την ταχύτητα όταν αρχίζει να γεμίζει η μνήμη είναι φυσιολογικό. Και με την μικρή μνήμη που έχει το κινητό προβλέπω να γίνεται σπαστική η αργοπορία του...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως περνάν οι ρυθμισείς για τα mms με το χέρι ?

εχω Q και σε όλα τα κινητά μου περνάω τα στοιχεία μόνος μου,

στο 6111 ... (shaba not so smart)

:cry:

please help

Link to comment
Share on other sites

na knw mia erwthsh? kserete pws mporw na allaksw to menou na to kanw plegma? den briskw thn rythmish... mporei kaneis na mou pei? thanx!!1

 

 

mpaineis sto menu, patas to aristero fn key (epilog.), meta patas emfanish kyr. menu kai epilegeis plegma

 

Brike kaneis tipota sites me themes???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...