Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6111


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο site του e-germanos, όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, έχει pre-order σε ρόζ χρώμα!Οπότε λογικά θα έρθει και στην άσπρη version. Όσο για την ανάλυση της οθόνης και την επεκτάσιμη μνήμη νομίζω ότι καλά έκανε η ΝΟΚΙΑ γιατι το κινητό αυτό αναφέρεται κυρίως σε αυτούς που ενδιαφέρονται περισσότερο για το design και λιγοτερο για τα features του κινητού.Τέλος αν έίχε καλή camera(1mp btw δεν είναι και λίγο),επεκτάσιμη μνήμη κτλ δεν θα είχε 280€...
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 433
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω,αλλα μια καλυτερη οθονη δεν θα τους κοστιζε τιποτα..

oxi alla tha tous emene to stock pou isos na exoun...?

de tha xorouse isos se toso mikro kinito...?

de tha tou eftane i mpatarioula tou...?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο στοκ?Αν εννοεις απο οθονες,νομιζω οτι ειναι το πρωτο νοκια που χρησιμοποιει αυτην την οθονη

Δεν μιλαω για μεγεθος οθονης,μιλαω για ποιοτητα.Η οθονη του 6230ι μαλλον ειναι πολυ ανωτερη και ομως εχουν περιπου το ιδιο μεγεθος.

Για μπαταρια...παω πασο.Ποσο ομως παραπανω να εκαιγε η οθονη του 6230ι απο αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,αλλα μια καλυτερη οθονη δεν θα τους κοστιζε τιποτα..

Εγώ πιστεύω πως το κάνουν για οικονομικούς λόγους, για να ρίξουν το κόστος κατασκευής. Επίσης ποντάρουν στο οτι οι υποψήφιοι αγοραστές θα ψαρώσουν με τα 256.000 χρώματα έναντι των παλαιότερων συσκευών της εταιρίας που έχουν 65.000. Πόσοι άραγε ρωτάνε τι ανάλυση εχει η οθόνη? Ελάχιστοι ξέρουν, ελάχιστοι ρωτούν!

'Οπως πάντα, η ΝΟΚΙΑ είναι ενα βήμα πίσω... Την στιγμή που υπάρχουν κινητά που έχουν 1.6 εκατομύρια χρώματα και ανάλυση 240x320 με τιμή γύρω στα 200 ευρω -δες panasonic VS3- δε το βλέπω να "πιάνει" ιδίως σε αυτούς που ψάχνωνται στην αγορά!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολιτική της εταιρίας! Η ΝΟΚΙΑ προσφέρει ποιότητα στο λειτουργικό της σύστημα,ευχρηστία κτλ.Εκμεταλλεύται λιγάκι και την δημοτικότητά της και σου λέει γιατί να βάλω οθόνη με 1.6 εκ. χρώματα, και τα 256.000 είναι αρκετά!Άσε που δεν θα πάρει series 40 κάποιος που θέλει κινητό με high standards! Αν ενδιαφέρεσαι για καλή κάμερα, ανάλυση κτλ πάρε το Ν70 όχι το 6111! Τι θα κέρδιζε αν έβαζε καλή οθόνη! Μήπως θα αυξάνονταν οι πωλήσεις? Οχι! Θα έχανε λεφτά χωρίς λόγο! Στο κάτω κάτω σου δίνει infrared,bluetooth,fm radio,mp3,megapixel camera και όλα αυτά σε ένα πολύ μικρό και διακριτικό κινητό με ποιότητα κατασκευής! Ποιό series 40 προηγούμενης γενιάς σου τα έδινε αυτά??
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

sto plaisio me 269 evro

Kai egw etsi thn pathsa an kai otan phga sto plaisio tou psixikou mu eipan oti afth einai h timh xwris fpa (para to gegonos oti sto site tus lene oti einai me fpa) telika afu tsadistika kai efyga apo to plaisio phga sto germano ke to phra 297... (oxi fthna alla ta xa parei me to plaisio)

 

Se genikes grammes einai kalo to kinhto kai yperarkto gia to meso xrhsth, h othoni odws tha boruse na einai ke kalyterh, an tu evazan ke karta mnhmhs... Oi fotografies einai sxetika kales (kalyteres apo oti perimena) enw to landscape mode volevei poly.

Poly omorfo kinhto kai sxetika fthno gia afta pu exei (bluetooth fm radio EDGE etc...)

 

Kati allo lerwnei para poly eidika to mavro kathe fora pu to pianeis gemizei daxtylies kai thelei prosoxh gia gratzunies tha prepei aparaithta na parete mia thiki an thelete na to xareite (dhladh se trapezi den to akubas opws einai...)

to aspro gia osus rwthsan to eida ston germano to poz oxi (nomizw tha erthei argotera)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει καλό ακουστικό, καλό πομποδέκτη(για το σήμα) και καλή ποιότητα κλήσης? Έχω το Κ750 και είμαι απογοητευμένος από το ακουστικό του. Πολύ χαμηλή ακουστική! Με το ζόρι ακούω σε συνθήκες ελαφρώς θορυβώδους περιβάλοντος. Καταληκτικά αξίζει όσον αφορά τον ουσιαστικό σκοπό του τηλεφώνου, την επικοινωνία?
Link to comment
Share on other sites

Kai egw etsi thn pathsa an kai otan phga sto plaisio tou psixikou mu eipan oti afth einai h timh xwris fpa (para to gegonos oti sto site tus lene oti einai me fpa) telika afu tsadistika kai efyga apo to plaisio phga sto germano ke to phra 297... (oxi fthna alla ta xa parei me to plaisio)

 

Se genikes grammes einai kalo to kinhto kai yperarkto gia to meso xrhsth, h othoni odws tha boruse na einai ke kalyterh, an tu evazan ke karta mnhmhs... Oi fotografies einai sxetika kales (kalyteres apo oti perimena) enw to landscape mode volevei poly.

Poly omorfo kinhto kai sxetika fthno gia afta pu exei (bluetooth fm radio EDGE etc...)

 

Kati allo lerwnei para poly eidika to mavro kathe fora pu to pianeis gemizei daxtylies kai thelei prosoxh gia gratzunies tha prepei aparaithta na parete mia thiki an thelete na to xareite (dhladh se trapezi den to akubas opws einai...)

to aspro gia osus rwthsan to eida ston germano to poz oxi (nomizw tha erthei argotera)

 

 

Exei ena pre-order sto E-germanos gia to roz to opoio omws de douleuei, giati kremaei h efarmogh tous....

Link to comment
Share on other sites

H κοπέλα μου το παρήγγειλε και θα το έχει απο Δευτέρα. Το ροζ είχε βάλει στο μάτι απο τον Γερμανό, αλλα τελικά δε μπορούσε να περιμένει αλλο (λήξη επιδότησης) και πήρε το μάυρο.

Θα το επεξεργαστώ και θα σας πώ και εγω τις εντυπώσεις μου, κυρίως σε σύγκριση με τα Samsung

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Nokia 6111 και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1.Τα προιόντα κατασκευής είναι καλά;Τρίζει καθόλου το κινητό;

2.Η κάμερα πόσο καλή είναι;Αν κουνήσεις λιγό το τηλέφωνο καθώς βγάζεις φωτογραφία βγαίνει μία θολούρα όπως στο Samsung D600;

3.Το μενού είναι γρήγορο;

4.Κολλάει καθόλου;

5.Η οθόνη είναι καλή ή παρά τα 262,144 είναι χάλια;

6.Αν έχει κάποιος το μαύρο μπορεί να μου πει αν πρέπει να προσέχεις για γρατσουνιές;

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

H poiotita kataskeyhs einai apodekti. Den trizei alla exeis thn ediposi oti h sinarmogi tha borouse na einai kaliteri

 

Me kameres den asxoloumai poli gia na exo ebiri gnomi. Pados sthn othoni tou oi foto fenontai kathara. Otan metefera mia sto pc gia na tin tiposo eixan aliothei ligo ta xromata. To flash pados pou exei dixnei na kanei kali doulia

 

To menou einai arketa grigoro kai 2 meres pou to exo skisei sti kiriololeksia den kolise oute kata dianoia.

 

Gia thn othoni exo na sou po oti sigoura den einai o kirios logos gia na agorasis to sigkekrimeno kinito. Gia mena pados einai apodekti

 

Exo to mauro kai gia gratzounies den proseksa na iparxeii fovos. Auto pou sigoura simvenei einai oti fenontai oi daxtilies eukola eidika sto piso kapaki tou kai auto epidi einai gialistero poli

 

Overall an kai exo allaksei polla kinita boro na po oti to 6111 me ediposiase. Einai poli timio gia ta lefta pou kostizei, einai omorfo, leitourgiko kai den vrika kapio sovaro bug..(eos tora toulaxiston)

Link to comment
Share on other sites

160 κανονικα ,αν ειναι unicode ομως οι χαρακτηρες,70 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύτηκα αρκετά μέχρι να λύσω το πρόβλημα των unicode χαρακτήρων.. το τηλέφωνο είναι καλό και βολικό στη χρήση, για όσους βέβαια δεν έχουν ανάγκες όπως καρτα μνήμης. κάπου διάβασα πως πέρνει miniSD αλλά μάλλον θα ήταν λάθος γιατί δεν βλέπω πουθενά καμμία υποδοχή. Το σημείο κάτω από το 'μάτι' της κάμερας έχει μαγνητικές ιδιότητες!!! δοκιμάστε με μια καρφίτσα!!

Η φωτογραφίες δεν νομίζω πως είναι καλής ποιότητας γιατί όλο μου βγαίνουν μουντές από πλευρά χρώματος και όταν τραβάς με φλας είναι χειρότερες από απλό night mode! υποτίθεται (μέσα από το μενου) πως υποστηρίζει operator logos. Πουθενά όμως στην εφαρμογή της nokia δεν βρήκα op-logo uploading.. Κάπου αλλού διάβασα και είδα και φωτογραφίες, πως το ελατήριο του slide κόβει την καλωδιοταινία σύνδεσης και αυτό είναι ένα βασικό κατασκευαστικό του ελάττωμα. Ο ίδιος παρατήρησα ότι δεν έχει οδηγό για το slide και όταν είναι κλειστό το κάτω μέρος κουνάει επικίνδυνα αριστερά-δεξιά.. Το ακουστικό του είναι μετριότατο αλλά με το handsfree που το συνοδεύει είναι τέλεια η ακουστική.. Αυτά για την ώρα γιατί το έχω μόνο τρεις μέρες και δεν έχω προλάβει να το ψάξω και τόσο καλά!

 

 

Νομίζω πως είναι καλό για τηλέφωνο και ατζέντα, με καλό design και ελαφρύ. Τίποτα όμως παραπάνω.

Salut le platane !!!
Link to comment
Share on other sites

Τι περιέχει το κουτί;

και τι εννοείς όταν λες "καλωδιοταινία σύνδεσης ";

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά! Αν και είμαι μέλος του myphone αρκετό καιρό δεν θα έλεγα ότι συμμετέχω ενεργά. Αυτό γιατί δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με τα κινητά. Πριν 2-3 μέρες αγόρασα το Nokia 6111 με κύριο γνώμονα το γεγονός ότι μου άρεσε πολύ ως κινητό. Θέλω να τονίσω πως αυτό είναι το πρώτο μου Nokia τηλέφωνο! Έχω να κάνω μια δυο ερωτησούλες και πολύ θα χαιρόμουν αν έπαιρνα απάντηση. Πάμε λοιπόν:

 

1) Όταν γράφω SMS το interface του κινητού είναι σαν αυτό ενός mail client. Δηλαδή έχει πεδία "παραλήπτης", από κάτω το κείμενο και στο τέλος δύο buttons αποστολής και ακύρωσης. Μπορεί με κάποιο τρόπο αυτό να αλλάξει και να γίνει πιο κλασικό; Εννοώ να γράφεις πρώτα το κείμενο, να πατάς επόμενο, να επιλέγεις παραλήπτη και τέλος να πατάς αποστολή;

 

2)Ξανά με τα μηνύματα. Παρατηρώ ότι όταν πατάω απάντηση σε ένα μήνυμα που έχω λάβει, ο αριθμός του παραλήπτη εμφανίζεται στη μορφή +3069χχχχχχχχ. Ε λοιπόν έτσι το μήνυμα δεν φεύγει και λέει αποτυχία και να τσεκάρω αν έχω τις σωστές ρυθμίσεις. Το μήνυμα φεύγει μόνο αν σβήσω το +30 μπροστά από το νούμερο. Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση;

 

3)Όταν λαμβάνω κάποιο αρχείο με bluetooth το κινητό με ειδοποιεί μόνο με σχετικό γραφικό και όχι ηχητικά. Κατά την διάρκεια δε που λαμβάνω το αρχείο δεν εμφανίζεται κάποιο status bar. Απλά φαίνεται ότι το τηλέφωνο είναι σε αναμονή, μέχρι να τελειώσει η μεταφορά του αρχείου. Τότε με ειδοποιεί και με γραφικό και με ηχητικό σήμα. Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Αυτά. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...