Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας από το pc suite δεν μπορείς να τα πάρεις όλα στον υπολογιστή σου από τη μνήμη του τηλεφώνου;

 

όχι φυσικά. Ό,τι είναι προστατευμένο με πνευματικά δικαιώματα δεν μεταφέρεται.

 

 

Όσον αφορά την κάρτα μνήμης, εγώ την αντιγράφω ολόκληρη (με όλους του φακέλους και τους υποφακέλους που έχει στον υπολογιστή με copy->paste. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

και εγώ έτσι τα μεταφέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα;) !!!!!Ειναι απο τα καλυτερα κινητα που εχω δει!Το πηρα την Τεταρτη απο το Πλαισιο Συνταγματος.Το πηγα σπιτι το φορτισα,το ανοιξα,εβαλα μπρος την καμερα τελεια εικονα.Τραβαω μια φωτο και διακρινο 3 καθετες γραμμες στα αριστερα της οθονης:( .Με το ζουμ μπορεσα και ειδα οτι οι γραμμες ηταν διακεκομενες λευκες:cry: .Σαν παραμορφωση.Τραβηξα 3-4 ακομα τιποτα:mad: .Σκουπισα λιγο την καμερα τιποτα.:blink: Την Πεμπτη το πηγα ξανα πισω.Το ειδαν και μου ειπαν αν εχω το κουτι του.Τους ειπα εννοειται το χω αφου ειναι ολοκαινουριο.Μου ειπαν να τους το φερω την επομενη μερα(Παρασκευη) να μου δωσουν ενα ολοκαινουριο:p .Ειχε προβλημα ο φακος ειπαν.Ετσι λοιπον την Παρακευη το πηγα πισω ανοιξα το καινουριο κουτι,δοκιμασαμε το κινητο και ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!Ειναι απτα κορυφαιαααααααααα!!!!!!!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου άνθρωποι S O S ! ! !

Μήπως κάποιος/α απο εσάς έχει τύχει να δει αυτό το τηλεφωνάκι σε κατάστημα ΤΙΜ? Και αν ναι, πού έγινε αυτό το θαύμα???

Σας παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει κι εμένα το κακόμοιρο που με βασανίζει η άΤΙΜη εδώ και 3 εβδομάδες (όχι τίποτ' άλλο, αλλά το τηλέφωνο που έχω τώρα τη βγάζει-δεν τη βγάζει ως το τέλος του μήνα :( :wacko: :cry: )

Σας mercώ εκ των προτέρων

Έφη

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

όχι φυσικά. Ό,τι είναι προστατευμένο με πνευματικά δικαιώματα δεν μεταφέρεται.

Προσπάθησα και με αντιγραφή - επικόλληση, αλλά και πάλι δε μεταφέρονταν.

Σε περίπτωση (πιστεύω) που σου χρειάζεται να τα μεταφέρεις στον υπολογιστή για αναβάθμιση του firmware, αυτά που δε μεταφέρονται και είναι προστατευμένα, δεν υπάρχουν πάλι μετά την αναβάθμιση;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και με αντιγραφή - επικόλληση, αλλά και πάλι δε μεταφέρονταν.

Σε περίπτωση (πιστεύω) που σου χρειάζεται να τα μεταφέρεις στον υπολογιστή για αναβάθμιση του firmware, αυτά που δε μεταφέρονται και είναι προστατευμένα, δεν υπάρχουν πάλι μετά την αναβάθμιση;

η λογική συτό λέει. δεν έχω κάνει ακόμα την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου άνθρωποι S O S ! ! !

Μήπως κάποιος/α απο εσάς έχει τύχει να δει αυτό το τηλεφωνάκι σε κατάστημα ΤΙΜ? Και αν ναι, πού έγινε αυτό το θαύμα???

Σας παρακαλώ πολύ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει κι εμένα το κακόμοιρο που με βασανίζει η άΤΙΜη εδώ και 3 εβδομάδες (όχι τίποτ' άλλο, αλλά το τηλέφωνο που έχω τώρα τη βγάζει-δεν τη βγάζει ως το τέλος του μήνα :( :wacko: :cry: )

Σας mercώ εκ των προτέρων

Έφη

 

Εγώ το είδα.Τα ζωντόβολα στην ΤΙΜ το έχουν 336 χωρίς ΦΠΑ,καλά του λέω έχετε πάρει χαμπάρι ότι άλλα καταστήματα το πουλάνε 300 ευρώ τελική ?????Μιλάμε για βαθιά νυχτωμένοι και ενελώς εκτός συναγωνισμού σε τρελλή πορεία αυτοκαταστροφης και δεν ξέρω και 'γω τι άλλο.....Το μόνο που δεν είναι,είναι το θαύμα που λες,όλα τα άλλα σίγουρα(άσε την φαντασία σου ελεύθερη να οργιάσει σε αρνητικά ρεύματα),αυτά για την ΤΙΜ(έχω και σύνδεση ΤΙΜ αλλά σε τιμές κινητών είναι τελείως off)ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ......

ΤΙΜ Αμαρουσίου η πηγή πληροφόρησης...Και σου προτείνω να μην κάνεις αναβάθμιση στο συμβόλαιο σου(εάν πρόκειται περί αυτού ο λόγος που περιμένεις),πάρτο cash από αλλού μην δεσμεύεσαι στα ζωντόβολα....

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EGO PROTI FORA POU AGANAKTISA ETSI ME NOKIA KAI TO LEO GIATI EINAI I TETARTH FORA POU TO PAO STO GERMANO GIATI ME EXEI TRELANEI STA RESTART KAI EKANA KAI ANABATHMISI 3.66:mad: APARADEKTI H NOKIA DEN PERIMENA KATI TETOIO KAI THA TO KSANASKEFTO PARAPOLU NA KSANAPARO NOKIA:wacko:
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα.Τα ζωντόβολα στην ΤΙΜ το έχουν 336 χωρίς ΦΠΑ,καλά του λέω έχετε πάρει χαμπάρι ότι άλλα καταστήματα το πουλάνε 300 ευρώ τελική ?????Μιλάμε για βαθιά νυχτωμένοι και ενελώς εκτός συναγωνισμού σε τρελλή πορεία αυτοκαταστροφης και δεν ξέρω και 'γω τι άλλο.....Το μόνο που δεν είναι,είναι το θαύμα που λες,όλα τα άλλα σίγουρα(άσε την φαντασία σου ελεύθερη να οργιάσει σε αρνητικά ρεύματα),αυτά για την ΤΙΜ(έχω και σύνδεση ΤΙΜ αλλά σε τιμές κινητών είναι τελείως off)ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ......

ΤΙΜ Αμαρουσίου η πηγή πληροφόρησης...Και σου προτείνω να μην κάνεις αναβάθμιση στο συμβόλαιο σου(εάν πρόκειται περί αυτού ο λόγος που περιμένεις),πάρτο cash από αλλού μην δεσμεύεσαι στα ζωντόβολα....

 

Πριν λίγες ώρες έγινα και εγω ένας ακόμα ευχαριστημένος κάτοχος (για την ώρα) απο Media Markt :) . Σε πληροφορώ ότι σε πρόγραμμα με 120 min ομιλίας free η ΤΙΜ ήταν η φτηνότερη (199 €) σε αντίθεση με τις άλλες 2 (222 €). Περίεργο, ε;

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν εχεις συνδρομητες και δε μπορεις να ανταγωνιστεις στις πωλησεις σκετων συσκευων ειδες τι κανεις;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες έγινα και εγω ένας ακόμα ευχαριστημένος κάτοχος (για την ώρα) απο Media Markt :) . Σε πληροφορώ ότι σε πρόγραμμα με 120 min ομιλίας free η ΤΙΜ ήταν η φτηνότερη (199 €) σε αντίθεση με τις άλλες 2 (222 €). Περίεργο, ε;

Είναι προφανές ότι δεν κατάλαβες ότι αναφέρομαι στην περίπτωση ΑΓΟΡΑΣ ΣΚΕΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ και όχι απόκτησης συσκευής με σύνδεση(πακέτο χρόνου ομιλίας κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι δεν κατάλαβες ότι αναφέρομαι στην περίπτωση ΑΓΟΡΑΣ ΣΚΕΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ και όχι απόκτησης συσκευής με σύνδεση(πακέτο χρόνου ομιλίας κλπ.).

 

Μια χαρά το κατάλαβα. Απλά το αναφέρω ώς μια επιπλέον πληροφορία και το πάω σε αυτό που αναφέρει ο jois21.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα.Τα ζωντόβολα στην ΤΙΜ το έχουν 336 χωρίς ΦΠΑ,καλά του λέω έχετε πάρει χαμπάρι ότι άλλα καταστήματα το πουλάνε 300 ευρώ τελική ?????Μιλάμε για βαθιά νυχτωμένοι και ενελώς εκτός συναγωνισμού σε τρελλή πορεία αυτοκαταστροφης και δεν ξέρω και 'γω τι άλλο.....Το μόνο που δεν είναι,είναι το θαύμα που λες,όλα τα άλλα σίγουρα(άσε την φαντασία σου ελεύθερη να οργιάσει σε αρνητικά ρεύματα),αυτά για την ΤΙΜ(έχω και σύνδεση ΤΙΜ αλλά σε τιμές κινητών είναι τελείως off)ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ......

ΤΙΜ Αμαρουσίου η πηγή πληροφόρησης...Και σου προτείνω να μην κάνεις αναβάθμιση στο συμβόλαιο σου(εάν πρόκειται περί αυτού ο λόγος που περιμένεις),πάρτο cash από αλλού μην δεσμεύεσαι στα ζωντόβολα....

 

Έχεις απόλυτο δίκιο - οι τύποι είναι επιεικώς απαράδεκτοι, όχι μόνο ως προς τις τιμές τους, αλλά και σε ό,τι έχει να κάνει γενικότερα με την εξυπηρέτηση (τουλάχιστον απο την προσωπική μου εμπειρία εδώ και 3 χρόνια). Όμως με την αναβάθμιση μου βγαίνει γύρω στα €220, οπότε μάλλον συμφέρει οικονομικά σε σχέση με αγορά σκέτης συσκευής. Αν σου είναι εύκολο, διευκρίνισέ μου σε παρακαλώ: στη ΤΙΜ Αμαρουσίου το είδες πρόσφατα ή απλώς αυτοί σε ενημέρωσαν περί τιμής κλπ; Γιατί με Μαρούσι επικοινωνώ σχεδόν καθημερινά (κοινώς τους τα έχω ζαλίσει) το τελευταίο διάστημα και μου λένε άλλα ντάλα της Παρασκευής το γάλα... :mad:

Να κάνω και άλλη μία ερωτησούλα για όποιον έχει διάθεση να απαντήσει; Η συγκεκριμένη συσκευή είναι κατάλληλη για κάποιον που δε σκοπεύει να αλλάξει τηλέφωνο για τα επόμενα 2+ χρόνια; Μιλάμε για normal χρήση βέβαια, δηλ. ούτε στη γυάλα, αλλά ούτε και κάθε 3 και λίγο γκντουπ στο πάτωμα.

Ευχαριστώ πολύ rostropol και όποιον άλλο θελήσει να δώσει μία χείρα + sorry για το κατεβατό :O

Έφη

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και άλλη μία ερωτησούλα για όποιον έχει διάθεση να απαντήσει; Η συγκεκριμένη συσκευή είναι κατάλληλη για κάποιον που δε σκοπεύει να αλλάξει τηλέφωνο για τα επόμενα 2+ χρόνια; Μιλάμε για normal χρήση βέβαια, δηλ. ούτε στη γυάλα, αλλά ούτε και κάθε 3 και λίγο γκντουπ στο πάτωμα.

Ευχαριστώ πολύ rostropol και όποιον άλλο θελήσει να δώσει μία χείρα + sorry για το κατεβατό :O

Έφη

 

ναι, είναι κατάλληλη, από την άποψη ότι έχει τα πάντα. δεν θα σου λείψει τπτ. :p

 

οπότε για 2 χρόνια έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω handsfree για το 6270 μου.

 

ΑΛΛΑ... θέλω τα ακουστικά του handsfree να είναι σαν αυτά που δίνει η sonyericsson με τα K750, W800, W900. Και όχι οι κλασικές ψείρες.

 

Δείτε τι ακουστικά ενοοώ

 

http://www.mobiltec24.de/Produktbilder/HPM-70_s.JPG

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο άραγε για ΝΟΚΙΑ 6270 :this:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω handsfree για το 6270 μου.

 

ΑΛΛΑ... θέλω τα ακουστικά του handsfree να είναι σαν αυτά που δίνει η sonyericsson με τα K750, W800, W900. Και όχι οι κλασικές ψείρες.

 

Δείτε τι ακουστικά ενοοώ

Υπάρχει κάτι τέτοιο άραγε για ΝΟΚΙΑ 6270 :this:

 

 

Δεν νομίζω να υπάρχουν με την pop-port της ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το κατάλαβα. Απλά το αναφέρω ώς μια επιπλέον πληροφορία και το πάω σε αυτό που αναφέρει ο jois21.

 

ΟΚ,deviationly answered δεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχουν με την pop-port της ΝΟΚΙΑ.

 

Στα ακουστικά εστιάζω τη διαφορά. Έτσι??? :mobile:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο - οι τύποι είναι επιεικώς απαράδεκτοι, όχι μόνο ως προς τις τιμές τους, αλλά και σε ό,τι έχει να κάνει γενικότερα με την εξυπηρέτηση (τουλάχιστον απο την προσωπική μου εμπειρία εδώ και 3 χρόνια). Όμως με την αναβάθμιση μου βγαίνει γύρω στα €220, οπότε μάλλον συμφέρει οικονομικά σε σχέση με αγορά σκέτης συσκευής. Αν σου είναι εύκολο, διευκρίνισέ μου σε παρακαλώ: στη ΤΙΜ Αμαρουσίου το είδες πρόσφατα ή απλώς αυτοί σε ενημέρωσαν περί τιμής κλπ; Γιατί με Μαρούσι επικοινωνώ σχεδόν καθημερινά (κοινώς τους τα έχω ζαλίσει) το τελευταίο διάστημα και μου λένε άλλα ντάλα της Παρασκευής το γάλα... :mad:

Να κάνω και άλλη μία ερωτησούλα για όποιον έχει διάθεση να απαντήσει; Η συγκεκριμένη συσκευή είναι κατάλληλη για κάποιον που δε σκοπεύει να αλλάξει τηλέφωνο για τα επόμενα 2+ χρόνια; Μιλάμε για normal χρήση βέβαια, δηλ. ούτε στη γυάλα, αλλά ούτε και κάθε 3 και λίγο γκντουπ στο πάτωμα.

Ευχαριστώ πολύ rostropol και όποιον άλλο θελήσει να δώσει μία χείρα + sorry για το κατεβατό :O

Έφη

 

ΜΑΡΟΥΣΙ Βασ.Σοφίας έγινε ενημέρωση μόνο,δεν το είδα γιατί δεν με ενδιέφερε να το αγοράσω-ρώτησα προιδεαζόμενος την απάντηση τους(just for kicks),οπότε δεν ρώτησα για διαθεσιμότητα.Πάντως μην επιμένεις να τους τα ζαλίζεις,έτσι κι'άλλιώς ζαλισμένοι είναι........πάρτο από αλλού και σίγουρα για ένα εξάμηνο θα σε εξυπηρετεί,μετά κατά πάσα πιθανότητα θα το σκυλοβαρεθείς,έχε πχ. υπόψη σου ότι τα 125 γρ. το καλοκαίρι με τα ελαφρία ρούχα θα σε προβληματίσουν ενδεχομένως...λέω τώρα εγω,δεν ξέρω βέβαια εσύ πως τα βλέπεις.Πάντως στην σωστή(300 ευρώ) τιμή προσφέρει σχεδόν τα πάντα και αρκετά ποιοτικά και με την καταπληκτική οθόνη....αλλά τα πολλά λόγια είναι φτώχια,θα σου πρότεινα να το δείς life σε κάποιο κατάστημα(ΠΛΑΙΣΙΟ,Mediamarkt κλπ.)εάν δεν το έχεις δει ήδη,και μετά να αποφασίσεις αν θα το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα ακουστικά εστιάζω τη διαφορά. Έτσι??? :mobile:

Ναι τα ακυστικά όμως συνήθως στο άλλο άκρο τους έχουν την θύρα σύνδεσης με την συσκευή,στην περίπτωση μας είναι POP PORT.Εναλλάκτικά η ΝΟΚΙΑ έχει και πιο απλά διπλά ή μονά handsfree POP PORT compatible,σε καμμία περίπτωση όμως δεν προσομοιάζουν σε απόδοση ή ευκολία χειρισμού-φορητότητας στα καταπληκτικά handsfree της SE όπως αυτό της φωτό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ακυστικά όμως συνήθως στο άλλο άκρο τους έχουν την θύρα σύνδεσης με την συσκευή,στην περίπτωση μας είναι POP PORT.Εναλλάκτικά η ΝΟΚΙΑ έχει και πιο απλά διπλά ή μονά handsfree POP PORT compatible,σε καμμία περίπτωση όμως δεν προσομοιάζουν σε απόδοση ή ευκολία χειρισμού-φορητότητας στα καταπληκτικά handsfree της SE όπως αυτό της φωτό σου.

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. :(

 

Δεν με ενδιαφέρει, αν στο άλλο άκρο τους είναι Pop Port. Ούτε αναφέρομαι σε απόδοση ή φορητότητα. Αλλά στη διαφορά, της κλασικής ψείρας με αυτά που κυκλοφορεί η SE. Tα ακουστικά που μπένουν στο αυτί και μόνο αυτά.

 

Anyway... ευχαριστώ.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. :(

 

Δεν με ενδιαφέρει, αν στο άλλο άκρο τους είναι Pop Port. Ούτε αναφέρομαι σε απόδοση ή φορητότητα. Αλλά στη διαφορά, της κλασικής ψείρας με αυτά που κυκλοφορεί η SE. Tα ακουστικά που μπένουν στο αυτί και μόνο αυτά.

 

Anyway... ευχαριστώ.

 

Εγινες κατανοητός αλλά τι να το κάνεις,αυτά που θες δεν υπάρχουν για το 6270......

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ακυστικά όμως συνήθως στο άλλο άκρο τους έχουν την θύρα σύνδεσης με την συσκευή,στην περίπτωση μας είναι POP PORT.Εναλλάκτικά η ΝΟΚΙΑ έχει και πιο απλά διπλά ή μονά handsfree POP PORT compatible,σε καμμία περίπτωση όμως δεν προσομοιάζουν σε απόδοση ή ευκολία χειρισμού-φορητότητας στα καταπληκτικά handsfree της SE όπως αυτό της φωτό σου.

καταπληκτικα δεν θα τα χαρακτηριζα μπαινουν μεσα στο αυτι με αποτελεσμα να εχεις μια παραξενη αισθηση οχι τοσο ευχαριστη...ακομα επειδη ακουμπουν στο αυτι το κλεινουν μαλλον μεγενθυνουν και καποιους θορυβους οταν πιανεις το καλωδιο η το κινητο κλπ...ειχα και το w900 πριν 3ημερες αλλα και το w800 και δεν μου αρεσαν τα ακουστικα

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικα δεν θα τα χαρακτηριζα μπαινουν μεσα στο αυτι με αποτελεσμα να εχεις μια παραξενη αισθηση οχι τοσο ευχαριστη...ακομα επειδη ακουμπουν στο αυτι το κλεινουν μαλλον μεγενθυνουν και καποιους θορυβους οταν πιανεις το καλωδιο η το κινητο κλπ...ειχα και το w900 πριν 3ημερες αλλα και το w800 και δεν μου αρεσαν τα ακουστικα

Καλά καταπληκικά μπορεί να μην είναι αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο δύσχρηστα όσο αυτά του 6270.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτά του 6270 είναι σίγουρα πολύ καλύτερα από προηγούμενα νόκια(π.χ. 6230)...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...