Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα το παω στη νοκια για αναβαθμιση θα το φτιαξουν τσαμπα ? εχω εγγυηση

Αν σε καλύπτει η εγγύηση, τότε οι αναβαθήσεις γίνονται δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν το σκριν σέιβερ βρίσκεται στην κάρτα μνήμης προφανώς και ναι. Αλλά πρόκειται για απειροελάχιστη διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συν-foroum-ίτες.

 

Σήμερα παρέλαβα τη συσκευή μου από το Nokia Shop της οδού Λαμπράκη στην Τούμπα Θεσσαλονίκης, όπου την είχα πάει για αναβάθμιση.

 

Η έκδοση που είχα πριν ήταν η 03.53 15-11-05. Δεν είχα κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρονται. Ούτε reset ούτε προβλήματα με το Outlook ούτε κολλήματα. Το μόνο πρόβλημα που είχα και παραμένει ως πρόβλημα είναι η σύνδεση του κινητού με το Internet.

 

Η έκδοση που μου περάσανε είναι η V 03.69 08-03-06 και νομίζω οτι πρέπει να είναι η τελευταία (δεν έχω δει στο forum κάτι πιο νέο).

 

Τώρα για διαφορές μη με ρωτάτε γιατί ούτος η άλλος αυτή που είχα πριν ήταν πολύ παλιά. Αυτό που φαίνεται με την πρώτη ματιά είναι οτι η συσκευή πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα. Αλλά αυτό μπορεί να υπήρχε και στην 03.66. Το πρόβλημα μου με το Internet όμως παραμένει...

 

Εάν κανείς ξέρει κάτι παρακαλώ να βοηθήσει. Η Opera μου βγάζει ένα μήνυμα "KNIEXT_NewGlobalRef failed" ενώ το email μου λέει "Εγγραφείτε σε υπηρεσία πακέτων δεδομένων πρώτα". Αντίθετα ο default browser και τα mms δουλεύουν μια χαρά. Please help!!!

 

EDIT: O madcorny με πρόλαβε. Όντως η 3.69 είναι η τελευταία. Την έχω στα χέρια μου...

 

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥς ΗΧΟΥΣ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia 6270 από αρχές Μαρτίου, αγορασμένο από το Media Markt. Tον πρώτο μήνα δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα (μόνο ότι κόλλησε 2-3 φορές). Πριν 20 ημέρες περίπου, του πέρασα κάτι παιχνίδια από το ιντερνετ, για series 40 κινητά. Δυστυχώς, όταν πήγα να ανοίξω κάποιο από αυτά, η οθόνη άρχισε να κάνει μόνη της fade-in, fade-out όσπου στο τέλος έσβηνε τελείως. Δεν με άφηνε ούτε να πάω να σβήσω την εφαρμογή (έκλεινε πριν κάν πάω εκεί). Ύστερα από επίσκεψή σε Νοκια shop λύθηκε το πρόβλημα (2 ημέρες το κράτησαν). Φτάνουμε τώρα στο Πάσχα, όπου για πρώτη φορά, το κινητό κόλλαγε συνεχώς. Πχ σε κατάσταση auto-keylock, προσπαθούσα να το ξεκλειδώσω και ενώ (μάλλον) ξεκλείδωνε, η οθόνη συνέχιζε να μου δείχνει ότι είναι κλειδωμένο. Ιδιώς όποτε σήκωνα το πορτάκι προς τα πάνω για να γράψω sms πχ, εκεί κόλλαγε συνέχεια! (πληκτρολογούσα και δεν έγραφε τίποτα). Τώρα το έχω πάει στο νοκια shop στην πλατεία κάνιγγος και περιμένω. Το παιδί εκεί (εξυπηρετικότατος και γνώστης φαινόταν) μου έκανε αναβάθμιση στην τελευταία, την 3.69, αλλά παρ'όλα αυτά δεν έγινε τίποτα, και το στείλαμε στα κεντρικά... Τώρα το άγχος μου δεν είναι ότι μπορεί να κάνει και 1 μήνα για να το φτιάξουν, αλλά (α) αν θα το φτιάξουν και (β) μην πάει και μου πουν ότι το έριξα εγώ πουθενά (πράγμα το οποίο δεν ισχύει).

 

Έχει κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία;

 

ΥΓ: Το παιδί στο nokia shop μου είπε ότι και άλλα 6270 έχουν παρουσιάσει προβλήματα, αλλά πολύ περισσότερα προβλήματα έχει βγάλει το 6280! Τί γίνεται ρε παιδιά; Δίνουμε 300 ευρώ και ταλαιπωρούμαστε; Τώρα έχω ξεθάψει ένα Sony Ericsson T65 και έχω ηρεμήσει! Μονόχρωμη οθόνη, 0 δυνατότητες αλλά δουλεύει μετά από 3 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Εχτες μου κόλησε για πρώτη φορά. Και όταν λέω κόλλησε εννοώ κόλλησε! δεν λειτουργούσε τίποτα, έμεινε στην ίδια οθόνη (μέσα στην έκθεση - κάρτα μνήμης). Βρε καλό μου...βρε χρυσό μου... τίποτα! Πάω να βγάλω την μπαταρία... και θυμάμαι ότι υπάρχει και το κουμπί του on/off. το πατάω απλά (όχι κρατημένο) και το κινητό σβήνει και αφήνει στην σβησμένη οθόνη κάτι περίεργα σχήματα-μουτζούρες. Το ξαναναψα και όλα μελι γάλα!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

To exei kaneis se kafe re paidia? to thelo se asimi alla to exoun mono se kafe. den exo paei na to do akoma kai ithela mia proti gnomi apo edo mesa. skeftomai oti tha einai poly xalia alla an to exei kanenas edo mesa as pei ti gnomi tou...thnx
Link to comment
Share on other sites

To exei kaneis se kafe re paidia? to thelo se asimi alla to exoun mono se kafe. den exo paei na to do akoma kai ithela mia proti gnomi apo edo mesa. skeftomai oti tha einai poly xalia alla an to exei kanenas edo mesa as pei ti gnomi tou...thnx

ego to exo se kafe !! malista mou dosan ena se ashmi alla eixe provlima kai to edosa piso kai meta mou dosan se kafe !! einai polu oraio kai to kafe !! an kai nomizo oti to ashmenio einai pio oraio !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σε αημί.. Η θεία μου σε καφέ.. Και τα δύο είναι εξίσου όμορφα!

 

Η μόνη διαφορά είναι ότι το καφε κρύβει το real size του λόγω χρώματος! Φαίνεται λίγο πιο μικρό.. Κατα τα άλλα ίδια είναι!

Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Egw to exw se kafe, h kopelia moy se asimi. Stin arxi ithela ki egw to asimi alla to teleytaio to eixe parei h kopelia mou! Etsi "anagkastika" na to parw se kafe kai... twra pleon mporw na pw oti den to metaniwnw!!! Meta apo 1 mina pou ta exoume (ta kinita!!!)... symperana oti to kafe einai pio omorfo. To asimi stin ousia einai asimi-baby galazio kai psiloeinai pio thyliko, enw to kafe einai arketa skouro (san mauro) kai mou fernei pio poly se sovaro kai etsi!!!:) :D
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ti egine paidia? to pire kaneis apo servis gia to portaki!?diorthothike?ante na doume.........!

:O

 

8a paw tora to apogebma sthn NOKIA na dw an einai etimo an kai den nomizw!

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

thnx gia tis apantiseis peri xromatos guys! Telika to pira kai go se kafe, apo vdomada tha to exo sta xeria mou...ante na doume!!!

mia xara tha einai kai tha sou aresei polu !!

Link to comment
Share on other sites

Lipon paidia phga shmera to apogebma apo thn nokia kai moy eipan oti malon to kinhto 8a einai etimo thn Trith!Oti nane diladh!Alla to periergo einai oti h ypalhlos

me plhroforhse oti kapoios me to idio akribos problhma, ths to paredose thn trith poy mas perase kai to phre shmera Paraskeyh ftiagmeno kai perasmeno sthn egihsh!!!!!!:) Egw to edosa thn prwhgoymenh paraskebh kai to perhmenw akoma!! :( :mad: :chair:

Telos panton as parw egw to kinhto thn trith kai na einai perasmeno sthn egihsh kai den me phrazei poy perhmena parapano! :O

Pantos afoy to ftia3an dorean ston allo pelath malon kai se mena to idio tha kanoyn as elpisoyme!Molis to parw tha idopoihsw gia to ti eghne kai se mena!

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

hi guys....x8es pira to kinito.......polu wraio omws oi xaraktires gia ta sms einai polu elaxistoi........molis 70.........eleos........mipws ginete kapws na to anaba8misw k na ginoun perissoteroi???a ok eida pisw k brika tin lisi........

 

nomizw pws exw tin v03.54

 

epipleon exw apo8ikeumena sms k mms stin karta sim mou k den ta blepei.......3erete mipws tpt??

 

episis to sindew me pc me to usb kalwdio k mou leei pws den to anagnwrizei.......

 

plz help an gnwrizete..........

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, σε μένα είναι κανονικά 160... Νομίζω πρέπει να πας στην επιλογή που λέει «Υποστήριξη χαρακτήρων» στις ρυθμίσης μηνυμάτων--->Κειμένου και να επιλέξεις «Περιορισμένη» για να μην έχεις αυτό το πρόβλημα. Εγώ έτσι το έχω. :)

 

Καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...

Μία φίλη μου που έχει το κινητό έχει το εξής πρόβλημα.

Της έχω στείλει ένα videoclip το οποίο στο Κ750 και στο 6680 παίζει κανονικά, ενώ στο 6270 της παίζει με διακοπές.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;

Έχετε μήπως καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

αναλογα σε τι φορματ ειναι το βιντεο..πχ αν ειναι σε .avi λογικο ειναι να μην το υποστιριζει το κ750 ;)
Link to comment
Share on other sites

αναλογα σε τι φορματ ειναι το βιντεο..πχ αν ειναι σε .avi λογικο ειναι να μην το υποστιριζει το κ750 ;)

ma dn iparxei problm me to k750 alla me to 6670 xanadiavase to post k tha katalaveis

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εχτές παρατήρησα το εξής κουφό: Βρέθηκα σε περιοχή χωρίς καθόλου σήμα και φυσικά το κινητό δεν εμφάνιζε στην κεντρική οθόνη τον λειτουργό δικτύου (πχ. Vodafone GR). Το περίεργο είναι ότι ΔΕΝ έμπαινε στην διαδικασία εξοικονόμησης ενέργειας (το γνωστό σβήσιμο της οθόνης και την εμφάνιση μιας λεζάντας με την ώρα, ημερομηνία κτλ.). Όταν έφυγα και το κινητό ήταν εντός δικτύου... όλα μια χαρά!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...