Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά σε όλους.

Μόλις πρόσθεσα στην συλλογή μου το 6270 και έχω το εξης πρόβλημα:

Εστειλα τις ρυθμίσεις του 6230i από το site της nokia (Toy 6270 το κινητό δεν τις δέχεται:blink: )

και όταν πάω να στείλω mms μου λέει πως η αποστολή απέτυχε και να κοιτάξω τα στοιχεία.

Γνωρίζετε κάτι .

Eυχαριστώ

Καλή Χρονιά:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την ωραία παρέα.

 

Σκέφτομαι την Τρίτη να αγόρασω κινητό. Διάβασα με προσοχή όλα την συζήτηση που αφορά το 6270.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν στις επαφές μπορείς να προσθέσεις αρκέτα στοιχεία σε κάθε επαφή (email, σταθερό κινητό, διευθυνση κτλ). Επίσης η αντζέντα είναι αρκετά εύχρηστη και γενικά αν εκτώς απο multimedia προσφέρει και ικανοποιητικές υπηρεσίες ως "εργαλείο"? Τέλος μπορεί να λειτουργήσει και σαν flash disk, μεταφέροντας δηλαδή οποιοδήποτε είδος αρχείου ανεξάρτητα αν μπορεί να το ανοίξει (xls, doc klp)?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

kala xristougenna kai xronia polla!loipon agorasa to kinhto alla den mporesa na to euxarisththw!dioti to kapaki[ths mpatarias kai ths sim]htan toso sfixta demeno me thn syskeuh se shmeio pou den mporousa na to anoiksw kai tha prepei na to paw pisw thn trith!

KRIMA alla den mpeirazei!:D

 

kai twra kati gia na gelasete.loipon kathws to savvato phgaina na agorasw to kinhto phga apo ola ta magazia gia na dw times kai an to exoun.arxizontas me thn vodafone[se ena apo to polla megala katasthmata ths] mou eipan pws exoun enhmerwthei gia ton erxomo tou kinhtou kai pws auta pou hrthan mexri twra einai paranoma!paw se mia alla vodafone[se ena pio mikro katasthma] kai mou lene oti to kinhto teleiwse kai den exoun paralavei nea kommatia..paw epeita ston germano kai oute kan hkseran to kinhto.paw se enan allo kai mou lene pws to exoun me 343....telika to agorasa apo ena plaisio[oxi sthn stournarou]

teliko sumperasma: den xreiazetai na sas to pw!to katalavainetai kai monoi sas!

perasa xhmiko mhxaniko patras..e re gledia..patra s erxomai..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!

 

Το Σάββατο στις 12.00 αγόρασα το 6270, αλλά νομίζω ότι έχει κάποιο πρόβλημα!!! Έχω βάλει να τραβάει βίντεο στην μέγιστη διάρκεια και αν το αποθηκεύσω στην κανονική μνήμημου τραβάει 4 λεπτά ενώ αν το αποθηκεύσω στην memory card που είναι 128MB μου τραβάει 2 λεπτά!!! Επίσης αν τραβήξω φωτογραφία κατακόρυφα όταν την βάλω ταπετσαρία την γυρνάει οριζόντια, ενώ αν την τραβήξω οριζόντια θα την βάλει κατακόρυφα!! Τι συμβαίνει; Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια θελω βοηθεια απειγόντως....πειρα χτες το κινητο και εχω τις εξης αποριες...1)μπορω να περασω προγραμματα οπως πχrealplayer klp...2)η καρτα μνημης για να μπει πρεπει να τιν πιεσεις μεσα και μετα να κλεισεις το καπακι σχεδον ταυτοχρονα, μηπως εχει καποιο κλιπ και μπλοκαρει μεσα????η απλα ειναι λιγο δυσκολο 3)μου εμφανιζει μια ασπρη οθονη στην αναμονη και φευγει μονο αν βαλω ξανα το φοντο.....ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΠΗΓΟΝΤΩΣ.....ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια σου πολλά!!!

 

Αν μιλάς για το 6270, η μνήμη μπαίνει ως εξής:την βάζεις, την σπρώχνεις με το νύχι σου μέχρι να μαγκώσει και μετά κλείνεις το καπάκι. Για να την βγάλεις την πατάς λίγο μέσα, ξεγατζώνει και αυτό ήταν. Καλή επιτυχία!!! Τώρα όσον αφορά την άσπρη οθόνη σου την βγάζει γιατί δεν έχεις βάλει κάποια ταπετσαρία. Αν ξέρεις μου απαντάς τι χρόνο βίντεο σου τραβάει εσένα;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμενα μου διαρκει οσο η χωρο εχει ι καρτα...τωρα δηλαδη περιπου 27 λεπτα......σχετικα με τα προγραμματα παιρνει τελικα?????οπως realplayer,ενα αλλο που το μετατρεπει σε τηλεκοντρολ κλπ τα wma σου παιζουν??????????πηγαινε στις ρυθμισεις του video ισως σου λεει
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω πειτε μου σχετικα με τα προγραμματα που παιρνει...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

δεν παιρνει προγραμματα φιλε μου, ειναι series40. προγραμματα παιρνουν τα series60;)

Link to comment
Share on other sites

@ nervous θα το δοκιμάσω αύριο και με άλλη κάρτα...

@ akiss78 η μπαταρία δε νομίζω να φταίει, οταν την έβαλα ήταν καινούρια

Link to comment
Share on other sites

@ nervous θα το δοκιμάσω αύριο και με άλλη κάρτα...

@ akiss78 η μπαταρία δε νομίζω να φταίει, οταν την έβαλα ήταν καινούρια

 

theka νομιζω αυτο που εννοουσε ο akiss78 δεν ειναι οτι φταιει η μπαταρια σαν μπαταρια, αλλα οτι ισως εχει προβλημα συμβατοτητας με το συγκεκριμενο μοντελο. Εξαλλου η ΝΟΚΙΑ δεν το συμπεριλαμβανει στη λιστα με τις συμβατες συσκευες της μπαταριας (ισως να ειναι μονο θεμα επαφων...)

Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai kales giortes!

 

Exw mazepsei xrimata gia na agorasw neo kinito! Skeftika kai katelixa sto Nokia 6270! Exei arketa prositi timi kai polles leitourgies! Den me noiazei pou den einai 3G! Exei camera 2 Megapixels, Mp3, 9 MB mnimi alla pairnei kai kartes epektasis tis mnimis kai auto einai polu kalo! Episis sto paketo agoras perilamvanontai mia karta mnimis 128 MB, kalwdio sundesis me pc kai alla!!! Ti lete eseis? Einai kali epilogi? Alitheia einai anthektiko kinito? Exoun akoustei polla alla exw dei oti einai ftiagmeno stin pleiopsifia tou apo metalliko!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επανεκκινήσεις μόνο σε μένα κάνει; Είναι πολύ σπαστικό...ημερησίως φτάνει τις 50, χωρίς υπερβολή...:(

Αναμένουμε κανένα νεο firmware;:confused:

 

Χρόνια πολλά σε όλους :) :happy:

Τις έκανε και σε μένα και διέγραψα όλες τις επαφές που είχα περάσει από συγχρονισμό και σταμάτησε.Αναγκάστηκα λοιπόν να τις περάσω μία μία.

Link to comment
Share on other sites

Τις έκανε και σε μένα και διέγραψα όλες τις επαφές που είχα περάσει από συγχρονισμό και σταμάτησε.Αναγκάστηκα λοιπόν να τις περάσω μία μία.
Εμένα μου το έκανε απο την πρώτη στιγμή που το άνοιξα, χωρίς να έχω κάνει συγχρονισμό. Επίσης το δοκίμασα και χωρίς κάρτα SIM μέσα και συνεχίζει:(
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε απο την πρώτη στιγμή που το άνοιξα, χωρίς να έχω κάνει συγχρονισμό. Επίσης το δοκίμασα και χωρίς κάρτα SIM μέσα και συνεχίζει:(

Από πλαίσιο το πήρες;Πάντως δεν είμαι ευχαριστημένος.Καμμένο pixel από την πρώτη ημέρα και προβληματικό software που κάνει με το παραμικρό restart!Κρίμα...!

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερβολικό να σου κάνει τόσες πολλές επανεκκινήσεις. Εδώ λέμε οτι το κινητό είναι προβληματικό αν σου κάνει πάνω απο 5. όχι 50 που αναφέρεις. Ίσως πρέπει να το πας σε κάποιο nokia shop να του ρίξουν μια ματιά και να ζητήσεις αντικατάσταση.

 

Ίσως χρειάζεται ένα φορμάτ για να ισιώσει. Του έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε απο την πρώτη στιγμή που το άνοιξα, χωρίς να έχω κάνει συγχρονισμό. Επίσης το δοκίμασα και χωρίς κάρτα SIM μέσα και συνεχίζει:(

 

Ελπιζω να ηρεμησει μεχρι τις 29/12 :D :p

Εαν συνεχιζει ,ζητησε αντικατασταση συντομα .

Καμμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,εκανες ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι καλυτερη απο τα μιλιουνια Κ750/W800 που κυκλοφορουν.

 

Μάλλον λάθος σύγκριση. Κάποιο άλλο μοντελάκι ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να ηρεμησει μεχρι τις 29/12 :D :p

Εαν συνεχιζει ,ζητησε αντικατασταση συντομα .

Καμμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,εκανες ?

Ουκ ολίγες.Δεν είναι θέμα επαναφοράς ρυθμίσεων.Αύριο το πάω για format σε ΝΟΚΙΑ.Οίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λάθος σύγκριση. Κάποιο άλλο μοντελάκι ίσως;

Σιγουρα λαθος συγκριση.

Και κατι αλλο..μηπως νομιζεις οτι το 6270 δεν θα το παρουν αρκετοι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ,αρκετα ,μην το συνεχισουμε,την συζητηση την εχουμε ξανακανει :spider:

(Υπαρχουν και οι Διαξιφισμοί )

Ας μεινουμε στα του 6270 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

loipon thelw na mou peite pws mporw na to kanw na apothikevei katefthian stin karta mnimis.....ennoeitai gia ola diladi kai otan mou stelnoun mesw irda i bluetooth kai otan metaferw apo ton ypologisti kai otan travaw video i photo......pws to rithmizw???????to lew giati gemisa tin ensomatomeni kai den thelw na diagrapsw apo aftin tipota
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να ηρεμησει μεχρι τις 29/12 :D :p

Εαν συνεχιζει ,ζητησε αντικατασταση συντομα .

Καμμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,εκανες ?

Μόλις δοκίμασα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...για να δούμε...αν δε φτιάξει θα το πάω στη νόκια αύριο

@physical δεν το πήρα απο πλαίσιο αλλα απο νόκια Κηφισιάς

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο, εμενα δεν εχει κανει ουτε ενα.:wacko:
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, αν κρίνω απ'τα PMs όσων το έχουν ήδη αγοράσει και αντιμετωπίζουν μικροπροβλήματα, αλλα κι απο την καθυστέρηση του ελληνικού επίσημου site της ΝΟΚΙΑ να βγάλει τη σημείωση "Σύντομα κοντά σας", όπως επίσης και την καθυστέρηση της διάθεσής του απο το ote-shop (για μένα το πιό αξιόπιστο κατάστημα), βγάζω το συμπέρασμα οτι τα καταστήματα που το έχουν διαθέσει ήδη (Πλαίσιο, e-shop.gr, διάφορα nokia shops κ.α.), εχουν προμηθευτεί κάποιες πρώτες προβληματικές παρτίδες. Πιθανόν να κάνω λάθος, παρ' όλα αυτά εγώ θα περιμένω να κυκλοφορήσει επίσημα για να'χω το κεφάλι μου ήσυχο και να'μαι καλυμμένος άν βγεί προβληματικό το τηλεφωνάκι μου. Εύχομαι πάρα ταύτα σε όσους το'χουν ήδη αποκτήσει και αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, να το ξεπεράσουν "αναίμακτα" και να λειτουργήσει όπως πρέπει το νέο τους απόκτημα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...