Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

 

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κλειδώσω κάποιον φάκελο στο Nokia 6270 έτσι ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση μέσω κωδικού. πχ έχω κάποια μηνύματα που δεν θέλω να τα βλέπουν οι υπόλοιποι

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη θέλει χρόνο για να διαβάσεω 100 σελίδες ρε παιδία τελευταία όταν ανοίγω το κινητό δεν μου ανοιγει η οθόνη μόνο το φως της όχι τα χρώματα τι να κάνω? (εκτός από να το πάω στο μάστορα). Μήπως θέλει format?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μια ερώτηση και απο εμένα.

 

έχω κάποια μηνύματα τα οποία θέλω να βάλω σε έναν φάκελο τον οποίο θέλω να κλειδώσω με κάποιον κωδικό ή άλλον τρόπο, υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

 

προς το παρόν έχω μεταφέρει τα μηνύματα αυτά στον φάκελο "Αποθηκευμένα μηνύματα", ψάχνω κάποια επιλογή για κλείδωμα του φακέλου άλλα δεν βρίσκω...

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

tempo δυστυχώς δεν γίνεται.

 

 

Επειδη θέλει χρόνο για να διαβάσεω 100 σελίδες ρε παιδία τελευταία όταν ανοίγω το κινητό δεν μου ανοιγει η οθόνη μόνο το φως της όχι τα χρώματα τι να κάνω? (εκτός από να το πάω στο μάστορα). Μήπως θέλει format?

Δοκίμασε να κάνεις μια αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω αναβάθμιση από το site της νόκια δηλαδή να κάνω update ή από πρόγραμμα?

Μέσω του site της Nokia...

Κατέβασε από εδώ το Nokia Software Updater μέσω του οποίου θα γίνει η αναβάθμιση.

 

 

:!:Αν έχεις Windows Vista υπάρχει κάποιο πρόβλημα οπότε δεν στο συνιστώ να την κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του site της Nokia...

Κατέβασε από εδώ το Nokia Software Updater μέσω του οποίου θα γίνει η αναβάθμιση.

 

 

:!:Αν έχεις Windows Vista υπάρχει κάποιο πρόβλημα οπότε δεν στο συνιστώ να την κάνεις.

 

Μπορείς να με βοηθήσεις γιατί είναι μαύρη η οθόνη και δεν ξέρω να ποια κουμπιά να πατήσω για να το συνδεσω με USB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bilakispa αν είναι πρόβλημα της οθόνης λογικά δε θα διορθώνεται με αναβάθμιση, δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις πάντως...

 

Μόλις συνδέσεις το τηλέφωνο στο PC σου πάτησε το μεσαίο πλήκτρο επιλογής για να επιλέξεις την default λειτουργία του στη μεταφορά δεδομένων. Αν όλα πάνε καλά θα δεις στον Nokia Software Updater ότι αναγνώρισε το κινητό σου.

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πριν από 4-5 μέρες το 6270 που έχω παλάβωσε. Η πρώτη σειρά πλήκτρων δεν ανταποκρίνεται στα πατήματά μου ( Αριστερό κουμπί επιλογής, επάνω Navi Key, Δεξί πλήκτρο επιλογής ). Δε μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό... Δεν υπέστη κάποια πτώση ή γενικότερα καταπόνηση το τηλέφωνο... δοκίμασα επανεκκινήσεις και επανεγκατάσταση λογισμικού αλλά μάταια... Πραγματικά κουλό πρόβλημα. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 4-5 μέρες το 6270 που έχω παλάβωσε. Η πρώτη σειρά πλήκτρων δεν ανταποκρίνεται στα πατήματά μου ( Αριστερό κουμπί επιλογής, επάνω Navi Key, Δεξί πλήκτρο επιλογής ). Δε μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό... Δεν υπέστη κάποια πτώση ή γενικότερα καταπόνηση το τηλέφωνο... δοκίμασα επανεκκινήσεις και επανεγκατάσταση λογισμικού αλλά μάταια... Πραγματικά κουλό πρόβλημα. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Πιθανές αιτίες υπάρχουν αρκετές για το πρόβλημά σου. Κατά την κρίση μου οι δυο πιο "δημοφιλείς" είναι ή φθορά του πληκτρολογίου στο σημείο εκείνο (στην καλύτερη περίπτωση) οπότε πρέπει να το αντικαταστήσεις με καινούριο ή φθορά της πλακέτας στο σημείο εκείνο λόγω συχνότερης χρήσης εκείνων των πλήκτρων και άρα έφυγε η επίστρωση του χαλκού. Στην πρώτη περίπτωση τα πράγματα είναι εύκολα και αυτονόητα. Στη δεύτερη περίπτωση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ακούσεις τις κλασσικές αηδίες που βαρεθήκαμε από τα nokia service centers του τύπου "χάλασε η πλακέτα" και "δεν αξίζει να το επισκευάσουμε" και "συμφέρει να το αντικαταστήσετε"! Μπορείς απλά να τους συμβουλευτείς και αν τελικά είναι το δεύτερο από αυτά που σου είπα, θα το ανοίξεις (συμβουλευόμενος το service manual) και θα προσθέσεις λίγο χαλκό σε εκείνο το σημείο (κυκλοφορούν ειδικές αλοιφές σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά είδη/υλικά).

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως θα πρέπει να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό (Nokia service center) τουλάχιστον για να γίνει η διάγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανές αιτίες υπάρχουν αρκετές για το πρόβλημά σου. Κατά την κρίση μου οι δυο πιο "δημοφιλείς" είναι ή φθορά του πληκτρολογίου στο σημείο εκείνο (στην καλύτερη περίπτωση) οπότε πρέπει να το αντικαταστήσεις με καινούριο ή φθορά της πλακέτας στο σημείο εκείνο λόγω συχνότερης χρήσης εκείνων των πλήκτρων και άρα έφυγε η επίστρωση του χαλκού. Στην πρώτη περίπτωση τα πράγματα είναι εύκολα και αυτονόητα. Στη δεύτερη περίπτωση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ακούσεις τις κλασσικές αηδίες που βαρεθήκαμε από τα nokia service centers του τύπου "χάλασε η πλακέτα" και "δεν αξίζει να το επισκευάσουμε" και "συμφέρει να το αντικαταστήσετε"! Μπορείς απλά να τους συμβουλευτείς και αν τελικά είναι το δεύτερο από αυτά που σου είπα, θα το ανοίξεις (συμβουλευόμενος το service manual) και θα προσθέσεις λίγο χαλκό σε εκείνο το σημείο (κυκλοφορούν ειδικές αλοιφές σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά είδη/υλικά).

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως θα πρέπει να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό (Nokia service center) τουλάχιστον για να γίνει η διάγνωση.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση stefidis,

να προσθέσω ότι πριν "κλειδώσουν" εντελώς τα πλήκτρα αυτά έκαναν κάτι παλαβά. Τι εννοώ?

 

Όταν έκλεινα το πορτάκι (χωρίς να πατήσω κλείδωμα πληκτρολογίου) σταματούσαν να λειτουργούν, μόλις το άνοιγα όμως αφού πατούσα 2-3 άλλα κουμπιά λειτουργούσαν και τα "χαλασμένα".

 

Σε κάθε περίπτωση θα περάσω μια βόλτα από κάποιο κατάστημα να τους το αφήσω και θα δω τι θα μου πουν.

 

Ευχαριστώ και πάλι stefidis :)

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα σας, έχω το 6270 (με What's Up) και προσπαθώ από το PC Suite να συνδεθώ στο Internet αλλά στο κινητό μου βγάζει κάποιο σφάλμα για να εγγραφώ σε κάποιο πακέτο δεδομένων... και για να είμαι ειλικρινής δε ξέρω. Πρέπει να μιλήσω με τη Cosmote; Α! Παρεπιπτόντως δοκίμασα το κινητό της κοπελιάς μου (7373 με σύνδεση όμως Cosmote) και δούλευε άψογα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
3 Χρονια το εχω το τηλεφωνακι και αν εξαιρεσουμε ενα flex που του αλλαξα λογω φθορας δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο. Εξαιρετικο κινητο για μενα μακραν το καλυτερο που ειχα ποτε και μαλιστα προσωπικα το θωρω πολυ καλυτερο τοσο ποιοτικα οσο και λειτουργικα απο πολλα μεταγενεστερα του με σαφως καλυτερες επιδοσεις.
Link to comment
Share on other sites

3 Χρονια το εχω το τηλεφωνακι και αν εξαιρεσουμε ενα flex που του αλλαξα λογω φθορας δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο. Εξαιρετικο κινητο για μενα μακραν το καλυτερο που ειχα ποτε και μαλιστα προσωπικα το θωρω πολυ καλυτερο τοσο ποιοτικα οσο και λειτουργικα απο πολλα μεταγενεστερα του με σαφως καλυτερες επιδοσεις.

 

Τυχερά είναι αυτά, έπεσες σε καλό κομμάτι. Εγώ έχω τη χειρότερη άποψη για το 6270! Πέρασε πολύς καιρός από τότε που το είχα αλλά ακόμα θυμάμαι. Όλη τη μέρα έκανε επανεκκινήσεις και άσπριζε η οθόνη του. Ευτυχώς που τότε ήταν ο καιρός που είχε πρωτοκαθιερώσει το πλαίσιο την ιστορία με το Dead On Arrival (αντικατάσταση μέσα σε 7 μέρες) και με κάτι ψιλά παραπάνω είχα πάρει το N72.

Link to comment
Share on other sites

Τυχερά είναι αυτά, έπεσες σε καλό κομμάτι. Εγώ έχω τη χειρότερη άποψη για το 6270! Πέρασε πολύς καιρός από τότε που το είχα αλλά ακόμα θυμάμαι. Όλη τη μέρα έκανε επανεκκινήσεις και άσπριζε η οθόνη του. Ευτυχώς που τότε ήταν ο καιρός που είχε πρωτοκαθιερώσει το πλαίσιο την ιστορία με το Dead On Arrival (αντικατάσταση μέσα σε 7 μέρες) και με κάτι ψιλά παραπάνω είχα πάρει το N72.

 

Και γιατι να επεσα εγω σε καλο και οχι εσυ σε κακο κομματι;

Παντως αντικειμενικα και απο ατομα που ξερουν κατι παραπανω απο κινητα εχω ακουσει οτι το 6270 ειναι απο τα καλυτερα και πιο αξιοπιστα της Νοκια. Ακομα και εγω απορω με το δικο μου. Πανω απο μια ωρα ομιλιας την ημερα, καμια 50 μηνυματα και τουλαχιστον 1,5 ωρα μουσικη και ειναι σαν την πρωτη μερα. Βεβαια η μπαταρια του δεν αντεξε και "φουσκωσε" ομως συμβαινει με πολλες την Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να επεσα εγω σε καλο και οχι εσυ σε κακο κομματι;

 

Άκου τι σου λέω, εσύ έπεσες σε κομμάτι "περίπτωση". Δες πριν τα δικά μας τωρινά posts τις ημερομηνίες από τα προηγούμενα και το σύνολο σελίδων του topic και θα καταλάβεις. Αν ήταν γενικά μια καλή συσκευή, θα περπατούσε κίολας. Το 6270 ήταν από τις μεγαλύτερες αποτυχίες της Nokia κάτι το οποίο φαίνεται από μόνο του αν δεις topics κινητών που όντως ήταν top models της Φινλανδικής με κορυφαία παραδείγματα τα N70 του οποίου το topic αριθμεί 650+ σελίδες, 6600 του οποίου το topic αριθμεί 600+ σελίδες και 6230 του οποίο το topic αριθμεί 400+ σελίδες σε αντίθεση με τις 157 σελίδες του 6270.

 

 

Παντως αντικειμενικα και απο ατομα που ξερουν κατι παραπανω απο κινητα εχω ακουσει οτι το 6270 ειναι απο τα καλυτερα και πιο αξιοπιστα της Νοκια.

 

Αντικειμενική είναι μόνο η κοινή γνώμη κι όχι η δική σου κι άλλων 5-6 που "ξέρουν κάτι παραπάνω από κινητά".

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οταν το πηρα ηταν απο τα πιο ακριβα και με τις καλυτερες συστασεις τηλεφωνο της κατηγοριας του. Οταν το πηρα ειχα ενα χαρτζιλικι 15 ευρω τη βδομαδα και εχα μαζεψει πανω απο 300 που ειχε. Το ειχα ψαξει παρα μα παρα πολυ. Και αυτο με τις σελιδες που λες ειναι τελειως μπουρδα το ειπες και μονος σου δεν περπατησε αρα τι σχολια περιμενεις.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οταν το πηρα ηταν απο τα πιο ακριβα και με τις καλυτερες συστασεις τηλεφωνο της κατηγοριας του. Οταν το πηρα ειχα ενα χαρτζιλικι 15 ευρω τη βδομαδα και εχα μαζεψει πανω απο 300 που ειχε. Το ειχα ψαξει παρα μα παρα πολυ. Και αυτο με τις σελιδες που λες ειναι τελειως μπουρδα το ειπες και μονος σου δεν περπατησε αρα τι σχολια περιμενεις.

 

Το ότι ΔΕΝ περπάτησε δηλαδή ΔΕ σου λέει τίποτα; Κι άλλα ήταν ακριβά εκείνη την εποχή αλλά περπάτησαν! Όταν το πήρα εγώ είχε 402 ευρώ ακριβώς από Πλαίσιο! Τι σημασία έχει αυτό; Το ότι ήταν ακριβό αναιρεί το ότι ήταν από τις μεγαλύτερες πατάτες της Nokia; Έτερον εκάτερον... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα οριζοντια και διαγωνια μαζι σου. Το τηλεφωνο το ανοιξα να του αλλαξω flex και εσωτερικα η κατασκευη του ειναι τοσο σωστα σχεδιασμενη και στιβαρη που δεν προκειται να παθει ποτε τιποτα. Απο τις καλυτερες κατασκευες που εχω δει. Αν ανοιζεις 3-4 κινητα θα διαπιστωσεις αμεσως την διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα οριζοντια και διαγωνια μαζι σου. Το τηλεφωνο το ανοιξα να του αλλαξω flex και εσωτερικα η κατασκευη του ειναι τοσο σωστα σχεδιασμενη και στιβαρη που δεν προκειται να παθει ποτε τιποτα. Απο τις καλυτερες κατασκευες που εχω δει. Αν ανοιζεις 3-4 κινητα θα διαπιστωσεις αμεσως την διαφορα στην ποιοτητα κατασκευης.

 

Δικαίωμά σου είναι να διαφωνείς όπως και δικαίωμά σου είναι να πιστεύεις ότι θέλεις. Ας το τελειώσουμε εδώ καλύτερα γιατί βαραίνουμε άσκοπα το topic. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μηπως καποιος εχει τον ελληνικο product code για το ΝΟΚΙΑ 6270 επειδη στην αναβαθμιση χαθηκαν τα ελληνικα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν μπορει να με βοηθησει καποιος.

Λοιπον μπαινω απο το κινητο στο youtube κανω αναζητηση και παταω να ανοιξω ενα βιντεο. Τοτε μου εμφανιζει ενα παραθυρο που λεει ληψη. Μολις πατησω την επιλογη ληψη μου εμφανιζει "ελεγξτε τις ρυθμισεις συνδεσης". Χρειαζεται επιπλεον πακετο ρυθμισεων απο τη vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην γινεται αλλα γιατι οταν παω να κανω ληψη μου βγαζει αυτο το μηνυμα. Αν εκανε ληψη και δεν το επαιζε οκ δεν το παιζει αλλα τωρα ουτε καν ληψη δεν κανει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ..

Ποια είναι η μέγιστα κάρτα miniSD που μπορείς να βάλεις με το τελευταίο Update..

Έχω μια 8 GB..

Παίζει να την σηκώσει? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...