Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλους. Πριν λίγο πέρασα ένα theme το οποίο μάλλον είχε πρόβλημα. Το κινητό δεν μπόρεσε να το φορτώσει και δυστυχώς κάθε φορά που το ανοίγω από τότε, μου βγάζει το λογότυπο της nokia, αναβοσβήνει 2 φόρες η οθόνη και μετά ξανακλείνει. :worry:

Υπάρχει λύση να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ή η μόνη λύση είναι να το πάω για αναβάθμιση λογισμικού?

Αν το αποθήκευσες στην κάρτα μνήμης... βγάλε την κάρτα μνήμης και άστο να φορτώσει το default!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το αποθήκευσες στην κάρτα μνήμης... βγάλε την κάρτα μνήμης και άστο να φορτώσει το default!

 

Στην κάρτα μνήμης το έβαλα και αρχικά έκανα την ίδια σκέψη, αλλά τελικά δεν λειτούργησε. Έβγαλα και την μπαταρία μπας και συνέλθει αλλά δυστυχώς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ksereis se poia katastimata einai diathesimi? apo pou tin pires dld?

 

την πηρα απο ενα καταστημα με κινητα! οχι κατι συγκεκριμενο! απο το Ηρακλειο Κρητης! μετα απο μεγαλη ερευνα!! αξιζει να την ψαξεις παντως!! :)

elritsa
Link to comment
Share on other sites

Kalimera...katarxin na sas eyxaristisw giati me voithisate na tin epilekso..

Paw xthes sto katastima ( voda live afou eixa megali epidotisi) kai nw eimai etoimi na plirwsw mou leei to paidi einai vodafone live 3g...tou lew..plaka kaneis...afou kserw oti den kikloforooun vodafone live..kai mou leei e to allaksame...ksenerwsa apisteyta alla lew as elpisw na mpainoun theme pou allazoun ta eikonidia...

telika kamia sxesi...den exei ta eikonidia...apla 2 logotypa vodafone pou nomizw vgainoun..pantws poli wraio an kai ligo vary se sxesi me to v3...

Exw tis eksis erwtiseis...opws diavasa sto thema xthes teleiwsa ti mpataria pou eixe mesa ( peripou 1/3) me poli diskolia afou den teleiwne me tpt ( afisa to radiofwno anoixto gia 3 wres toulaxiston). to fortisa kleisto gia merikes wresenw koimomoun (7 peripou)..twra poses fortiseis kai plireis apofortiseis prepei na kanw gia na strwsei i mpataria?

Pantws mou fainetai pos exei poli kali mpataria.

Sxetika me to copy ton sms ston h/y pos ginetai?

Me to nokia pc suite den mporw na to kanw...any suggestions or ideas?

Link to comment
Share on other sites

την πηρα απο ενα καταστημα με κινητα! οχι κατι συγκεκριμενο! απο το Ηρακλειο Κρητης! μετα απο μεγαλη ερευνα!! αξιζει να την ψαξεις παντως!! :)

 

ok se euxaristo poli

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά και πάλι. 'Εχω κάνει τα παρακάτω βήματα όσο αφορά το WAP...και θέλω να μου πείτε αν κάπου κάνω κάτι λάθος.

 

1. Πριν το 6280, είχα ένα 3230 στο οποίο είχα ενεργοποιήσει MMS και WAP.

Η κάρτα SIM ΔΕΝ ήταν 3g!

2. Τώρα που πήρα το 6280 (με την SIM που προανάφερα) έστειλα μήνυμα

στην Cosmote για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις σε MMS και WAP.

3. Την επόμενη μέρα, ανακάλυψα πως έπρεπε να αλλάξω την SIM και να την

αναβαθμίσω με μια νέα που υποστηρίζει βίντεοκλήσεις (και είναι 3g).

 

Αυτή τη στιγμή, το Wap λειτουργεί κανονικά. Δεν ξέρω αν είναι αργό ή πάει και πιο γρήγορα, αλλά λειτουργεί.

 

Πρέπει κάπου να δηλώσω ότι όταν κάνει "πλοήγηση" στον ιστό, να χρησιμοποιεί το δίκτυο 3g (αφού στην Αθήνα έχει σε πολλά μέρη) και όχι το δίκτυο GPS?

 

Προκαταβολικά να πω πως στο σημείο...

Μενού=> Ρυθμίσεις Τηλεφώνου => Λειτουργία Δικτύου

Είναι ενεργοποιημένο το "Διπλή λειτουργία".

 

Με καλύπτει αυτό ή πρέπει να επέμβω και αλλού;

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia...na ekfrasw ena provlima pou parousiastike na mou peite tin gnwmi sas gia to ti mporei na einai...xthes to mesimeraki apektisa tin suskeui,meta apo 2 evdomades pou imoun sto perimene na erthei, to fortisa, to ruthmisa kai opws einai logiko apo ta polla epese ligo i stathmi tis mpatarias kai to vradu prin koimithw itan katevasmeni 1/3 apo tin isxu....simera to prwi to koitazw kai itan kleisto:( paw na to anoiksw kai tpt...to evala na fortisei kai molis ksekinise i fortisi tote anoikse kai to kinito...i mpataria einai provlimatikia?? ( otan to pira kai anoikse i politria to kouti pali den anoige...mexri pou to evale sto reuma )

A kai kati akoma...otan to anoiksa mou zitise wra kai date...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα το nokia 6280 και οταν παω να το συνδεσω στον υπολογιστη που λεει <Δεν υπαρχει διαθεριμος τυπος συνδεσης και επομενως δεν μπορει να πραγματοποιηθει συνδεση με το τηλεφωνο.> τι να κανω ;

Ευχαρισρω προκατοβολικα

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia...na ekfrasw ena provlima pou parousiastike na mou peite tin gnwmi sas gia to ti mporei na einai...xthes to mesimeraki apektisa tin suskeui,meta apo 2 evdomades pou imoun sto perimene na erthei, to fortisa, to ruthmisa kai opws einai logiko apo ta polla epese ligo i stathmi tis mpatarias kai to vradu prin koimithw itan katevasmeni 1/3 apo tin isxu....simera to prwi to koitazw kai itan kleisto:( paw na to anoiksw kai tpt...to evala na fortisei kai molis ksekinise i fortisi tote anoikse kai to kinito...i mpataria einai provlimatikia?? ( otan to pira kai anoikse i politria to kouti pali den anoige...mexri pou to evale sto reuma )

A kai kati akoma...otan to anoiksa mou zitise wra kai date...

'Ωρα και Date είναι λογικό που σου ζήτησε!

Sτο δικό μου η μπαταρία του δείχνει ότι παίζει μια χαρά. Σίγουρα έχεις κλειστό το Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

την πηρα απο ενα καταστημα με κινητα! οχι κατι συγκεκριμενο! απο το Ηρακλειο Κρητης! μετα απο μεγαλη ερευνα!! αξιζει να την ψαξεις παντως!! :)

 

Μιας και ειμαι και εγώ απο Ηράκλειο Κρήτης, σου ειναι ευκολο να μου στειλεις ενα πμ να μου πεις απο που την πηρες? :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

'Ωρα και Date είναι λογικό που σου ζήτησε!

Sτο δικό μου η μπαταρία του δείχνει ότι παίζει μια χαρά. Σίγουρα έχεις κλειστό το Bluetooth

 

nai to bluetooth den to anoiksa katholou... den anoigei tora to kinito...kai den fortizei i mpataria:( lete na einai kai thema suskeuis i me mia mpataria na diorthothei to provlima?

metrisa mpataria kai fortisti kai o fortistis douleuei...enw i mpataria diexnei 3.03

den einai ligo ? mia palia mpataria pou exo apo ena allo kinito deixnei 3.97!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

den anoigei tora to kinito...kai den fortizei i mpataria:( lete na einai kai thema suskeuis i me mia mpataria na diorthothei to provlima?

Φίλε να προτείνω κάτι;

Βγάλε τη μπαταρία. 'Αστο για απόψε το βράδι, χωρίς την μπαταρία του.

Αύριο το πρωί, βάλτου την μπαταρία και σύνδεσε και τον φορτιστή του.

 

Αν όλα πάνε καλά... θα ξεκινήσει να φορτίζει.

 

Μεταξύ μας... εγώ σε ένα 7650 που είχα σίγουρο το φορμάτ, μου παρουσίαζε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. 'Εκανα αυτό που σου προτείνω και γλύτωσα το φορμάτ. Βασικά, όταν το πήγαινα για να το παραδώσω για φορμάτ, δοκίμασα τον φορτιστή αυτοκινήτου μου... και είδα πως φόρτιζε. Γλύτωσα έτσι τα χρήματα του φορμάτ, το σβήσιμο των επαφών και πάνω από όλα να μείνω χωρίς τηλέφωνο για 10 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

ok tha to kanw...etsi ki alliws to evala sto kouti gia na to paw aurio pisw...to savvato to pira, xthes:(

Thelw na pisteuw pantws pws einai provlimatikia i mpataria, afou den anoikse otan to ksepaketare i politria kai xreiastike na to valei sto reuma...tosa kinita exo parei kai panta i kainouria mpataria exei ena apothema isxuos apo tin kataskeui tis...auti mou ekane entupwsi pou den eixe. Pantws akoma kai an fortisei tha zitisw na mou tin antikatastisoun.

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia!poia einai h teleftea ekdosh logismikou pou exei kikloforisei gia to 6280?

 

Γειά σου φίλε εγώ έχω την 3.81

Νομίζω οτι είναι (ακόμα) ι τελευταία

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου αγορασε το 6280 απο την αγγλια και θελει να του βαλει ελληνικα ξερει κανεις αν μπορει να τα εγκαταστησει μονη της και να μην πηγαινει στη ΝΟΚΙΑ??
elritsa
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου αγορασε το 6280 απο την αγγλια και θελει να του βαλει ελληνικα ξερει κανεις αν μπορει να τα εγκαταστησει μονη της και να μην πηγαινει στη ΝΟΚΙΑ??

Με 15 ευρώ στην Νόκια.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μαγκιά είναι το αξεσουάρ CA-44 που αγόρασα σήμερα (κατά 5 ευρώ το κομμάτι) και είναι αντάπτορας για να κάνουν οι παλιοί φορτιστές στο ΝΟΚΙΑ 6280!

'Ετσι έχω τον φορτιστή που είχε στη συσκευασία εγκατεστημένο μόνιμα στο σπίτι μου και οι 2 αντάπτορες είναι ο ένας στο αυτοκίνητο (για τον φορτιστή αυτοκινήτου) και ο άλλος στη δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μαγκιά είναι το αξεσουάρ CA-44 που αγόρασα σήμερα (κατά 5 ευρώ το κομμάτι) και είναι αντάπτορας για να κάνουν οι παλιοί φορτιστές στο ΝΟΚΙΑ 6280!

'Ετσι έχω τον φορτιστή που είχε στη συσκευασία εγκατεστημένο μόνιμα στο σπίτι μου και οι 2 αντάπτορες είναι ο ένας στο αυτοκίνητο (για τον φορτιστή αυτοκινήτου) και ο άλλος στη δουλειά!

 

Ναι, το εχω παρει κι εγω. Μεγαλυτερη "μαγκια" βεβαια, θα ηταν να ΜΗΝ αλλαζανε το βυσμα των φορτιστων...

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μαγκιά είναι το αξεσουάρ CA-44 που αγόρασα σήμερα (κατά 5 ευρώ το κομμάτι) και είναι αντάπτορας για να κάνουν οι παλιοί φορτιστές στο ΝΟΚΙΑ 6280!

 

Εγώ τo πήρα 6€ από NOKIA Shop :mad: :mad: :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Ετσι έχω τον φορτιστή που είχε στη συσκευασία εγκατεστημένο μόνιμα στο σπίτι μου και οι 2 αντάπτορες είναι ο ένας στο αυτοκίνητο (για τον φορτιστή αυτοκινήτου) και ο άλλος στη δουλειά!

 

Ευτυχώς, με αυτόν τον τρόπο, δεν πετάξαμε τους παλιούς φορτιστές! Όλο και κάποιος εξτρά χρειάζεται για το σπίτι/γραφείο/εξοχικό κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το μόνο σοβαρό μείον είναι ότι χαλαρώνει πολύ μετά από κανά 2 μήνες;

 

Οχι απαραιτητα. Το δικο μου οπως εχω ξαναπει, το εχω 4 μηνες και ειναι οπως ακριβως το πηρα. Βεβαια, απαιτησα να ειναι οκ απο την αρχη.

Επισης, ολες αυτες οι συσκευες με τα κινουμενα μερη, θελουν λιγη περισσοτερη προσοχη απο τις αλλες.

Αν καποιος ειναι κανιβαλος η του πεφτει συνεχει κατω,ε, μην περιμενεις και πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το πρώτο BUG στο τηλέφωνο!

Αν και μέχρι στιγμής παίζει μια χαρά...

Ξαφνικά σήμερα μου έχασε το "κέντρο μηνυμάτων".

Έτσι όταν πήγα να στείλω ένα sms μου έβγαλε το μήνυμα "Ορίστε κέντρο μηνυμάτων".

Το αστείο είναι ότι 10 λεπτά πριν, είχα στείλει κανονικά μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...