Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, εχει μπει σκονη μεσα απο το τζαμακι σε κανενα σας? το ειχα για πιο στεγανο....

 

Σκόνη??Εμά..Πώς τα κατάφερες..Εγώ έχω κάτι γρατζουνιές στην οθ'ονη και πήγα και ρώτησα στη Nokia για πρόσοψη και δεν έχουν φέρει λέει ακόμα(έλεος?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, εχει μπει σκονη μεσα απο το τζαμακι σε κανενα σας? το ειχα για πιο στεγανο....

Και μένα μάζεψε, και όχι κώστα δεν είναι δύσκολο να μαζέψει :p

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μάζεψε, και όχι κώστα δεν είναι δύσκολο να μαζέψει :p

Παιδιά help!Πρίν μερικές μέρες το 6280 μου πηρε νερό στην θάλασσα!!! Η οθόνη δεν δείχνει τίποτε αλλά λειτουργεί το τηλ.Το πήγα σε nokia shop και μου είπε δεν φτιάχνεται...τι να κάνω?!:-(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει μπει σκονη μεσα απο το τζαμακι σε κανενα σας? το ειχα για πιο στεγανο....

Κοιτα η προσοψη βγαινει πολυ ευκολα,το εχω κανει και υπαρχει ενα παραδειγμα πιο πισω αν ψαξεις,και με λιγο φυσημα η ενα απαλο καθαρο πανακι ειναι οκ.:D

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την εξής σκληρή πλαστική θήκη από ebay.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/539356

Καλή φαίνεται, αλλά το ακόμη καλύτερο είναι ότι "σφίγγει" το κινητό, και πλέον δεν τρίζει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

agorasa kai go to 6280. arketa ikanopoiimenos. ta arxeia telika stelnontai me bluetooth apo alla kinita kateutheian stin karta mnimis. paidia exei dokimasei kaneis tin trancend 1gb 80x i tin sandisk 1gb ultra 2. exoun tin idia timi kai den xero poia na paro. poia einai pio grigori?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχει παρει η 8εια μου προσφατα αυτο το κινητο κ πριν ειχε ενα 7270 . υπαρχει καποιος τροπος να τις περασω τα σμσ κ κατι αλλα πραγματα που 8ελει απο το παλιο στο καινουριο ?

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ....!

ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ 70 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ)....ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ? ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΣΤΕΛΝΑ SMS ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 160 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.....!

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει παρα πολλες φορες ::)

 

Στις ρυθμισεις των μηνυματων επελεξε Υποστηριξη Χαρακτηρων Περιορισμενη και οχι πληρης ..

Θα στελνεις 160 χαρακτηρες κανονικα.

 

 

(Παρακληση : Μην γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις) :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η προσοψη βγαινει πολυ ευκολα,το εχω κανει και υπαρχει ενα παραδειγμα πιο πισω αν ψαξεις,και με λιγο φυσημα η ενα απαλο καθαρο πανακι ειναι οκ.:D

 

 

poso piso akrivos?:rolleyes: diaforetika pes mou pos ginete giati exo pathi to idio gia triti fora :mad: ( tis alles dio to piga stin nokia kai mou ti katharisan... ):blink:

 

yg. to :mad: dn pigene gia sena alla gia tin triti fora...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει με PM την εφαρμογή επιστημονικό κομπιουτεράκι για να δω αν μπορώ να την εγκαταστήσω στο 6230i μου ή ας την ανεβάσει εδώ αν το επιτρέπουν οι mods. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

poso piso akrivos?:rolleyes: diaforetika pes mou pos ginete giati exo pathi to idio gia triti fora :mad: ( tis alles dio to piga stin nokia kai mou ti katharisan... ):blink:

 

yg. to :mad: dn pigene gia sena alla gia tin triti fora...

Δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ειναι,αν γνωριζει καποιος ας ποσταρει γιατι εναι διαφορετικα να το δεις με εικονα θα το καταλαβεις καλυτερα.;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

poli sosta :!: an ginete as postari kapios re pedes giati to xriazomai...:(

 

idika an thelis na dis kati kai xtipai o ilios tin othoni den mporis na deis tpt...:cry:

 

Μπορεί κάποιος να μου στείλει με PM την εφαρμογή επιστημονικό κομπιουτεράκι για να δω αν μπορώ να την εγκαταστήσω στο 6230i μου ή ας την ανεβάσει εδώ αν το επιτρέπουν οι mods. Ευχαριστώ.

 

 

epistimoniko kompioyteraki ? an ennois to calculator toy kinitoy pes to na sou to stilo me pm

 

sorry gia to double-posting

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το κορυφαιο ελληνικο φορουμ.

Σκεφτομαι να παρω ενα 6280 και η καλυτερη τιμη που εχω βρει ειναι στο e-shop (349 ευρω).Μηπως εχει κανεις υποψιν κανενα μαγαζι με καλυτερη τιμη? Το mediamarkt ποσο το εχει?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά το forum. Είχα ξαναγράψει πριν μερικές σελίδες για το πρόβλημά μου με την μπαταρία του 6280 μου, το οποίο κράταγε μάξιμουμ 15-20 ώρες με κανα τέταρτο ομιλία, χωρίς σμσ, ραδιόφωνο, φωτογραφίες 3g κτλ. Από ότι έιχα διαβάσει και διαβάζω εδώ στους περισσότερους το κινητό πιάνει τις 3 με 4 μέρες.

Το πήγα στη ΝΟΚΙΑ (Γλυφάδα) και αφού στην αρχή μου αράδιασαν το παραμύθι ότι τα σύγχρονα κινητά έχουν μεγάλες απιατήσεις σε ρεύμα και ότι οι 15-20 ώρες είναι φυσιολογικές και άλλα τέτοια, μετά από πολλά τους έπεισα να μου αλλάξουν μπαταρία.

Τώρα είμαι στη φάση του στρωσίματος της μπαταρίας(πλήρης αποφόρτιση - φόρτιση κλειστό), αλλά ήδη μετά από 3 φορτίσεις πάλι τα ίδια. Στις 8-10 ώρες πέφτει η πρώτη γραμμή και μετά είναι θέμα 5-6 ωρών για να κλείσει το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα της συσκευής? Έχω κάνει και αναβάθμιση στην 3.65. Τι άλλο να κάνω; Κανείς κάποια ιδέα - γνώμη;

Σόρυ για το μακροσκελές ποστ..

Link to comment
Share on other sites

Στις 8-10 ώρες πέφτει η πρώτη γραμμή και μετά είναι θέμα 5-6 ωρών για να κλείσει το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα της συσκευής?

Δηλ. μάξιμουμ σου κρατάει 16 ώρες χωρίς να το πειράξεις καθόλου?? Σίγουρα κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει. Το κινητό καταναλώνει πολύ μπαταρία όταν κάνει αναζήτηση σήματος (πχ είναι σε GSM και ψάχνει να βρει 3G), ή όταν είναι ανοιχτό το Bluetooth ή όταν παίζουμε με αυτό, ακούμε τραγούδια πχ. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που μπορεί να σου αδειάζει έτσι την μπαταρία!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Μάξιμουμ περίπου 20 ώρες (και πολλές λέω) με κανα δεκάλεπτο - τέταρτο ομιλία μόνο και χωρίς τίποτε άλλο! Σήμα έχω φουλ στο σπίτι μου και 3g, αλλά το έχω μονίμως στο gsm.. Τι να πω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχει παρει η 8εια μου προσφατα αυτο το κινητο κ πριν ειχε ενα 7270 . υπαρχει καποιος τροπος να τις περασω τα σμσ κ κατι αλλα πραγματα που 8ελει απο το παλιο στο καινουριο ?

 

ευχαριστω

 

 

kapoios ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

εμενα εχθες καποια στιγμη εκει που χτυπαγε λογω εισερχομενης κλησης εκανε crash και restart μετα απο εκεινη την στιγμη οταν μιλαω στο τηλεφωνο δεν ακουγα καλα τους συνομιλητες μου μεσω του ακουστικου οπου νομιζεις οτι κανει καποιους κραδασμους η σαν μονοφωνικους ηχους!

Εν αντιθεση με το μεγαφωνο οπου ειναι ενταξει.

ΘΕΛΩ ΝΑ :shoot: ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ :knife: ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...