Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εβαλαν τιποτα νεα faces...

Ολοι στο telegram ψαχνανε για ενα καταπληκτικο face με ονομα MD 236.

Και τα νεωτερα 237 και 238 φοβερα ομως.

Ειναι πολυ ωραιο η αληθεια οπως και τα περισσοτερα αυτου του Matteo Dini MD που τα φτιαχνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλαν τιποτα νεα faces...

Ολοι στο telegram ψαχνανε για ενα καταπληκτικο face με ονομα MD 236.

Και τα νεωτερα 237 και 238 φοβερα ομως.

Ειναι πολυ ωραιο η αληθεια οπως και τα περισσοτερα αυτου του Matteo Dini MD που τα φτιαχνει.

 

Και που τα βρισκουμε αυτα τα φοβερα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ανεβάζουν στα telegram κανάλια με τα watchfaces. Φυσικά μιλαμε για την διαδικασία με κινέζικο account και την health beta έκδοση που χρειάζονται για ανέβασμα watchfaces στο ρολόι μας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα με την τελευταία ενημέρωση είιναι ότι δεν υπάρχει το animation οταν κλείνεις το ρολόι. Σήμερα το παρατήρησα που το έσβησα μιας και δεν το χρειάζομαι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση/γνωμη μιας και ειστε κατοχοι,μιας και 2 χρονων μοντελο αξιζει ο κοπος στα 100ευρω? ειμαι αναμεσα σε αυτο σε τριτοδευτερο επιπεδο blitzwolf l3 στα 40ευρω η να κανω υπερβαση για τo honor magic 2?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση/γνωμη μιας και ειστε κατοχοι,μιας και 2 χρονων μοντελο αξιζει ο κοπος στα 100ευρω? ειμαι αναμεσα σε αυτο σε τριτοδευτερο επιπεδο blitzwolf l3 στα 40ευρω η να κανω υπερβαση για τo honor magic 2?

 

υπερβαση honor magic 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση/γνωμη μιας και ειστε κατοχοι,μιας και 2 χρονων μοντελο αξιζει ο κοπος στα 100ευρω? ειμαι αναμεσα σε αυτο σε τριτοδευτερο επιπεδο blitzwolf l3 στα 40ευρω η να κανω υπερβαση για τo honor magic 2?
Εγώ το έχω ένα μήνα. Καινούριο στα 85 ευρώ. Απόλυτα ευχαριστημένος....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την βοήθειά σας.

Προσπαθώ να βάλω watchfaces απο το huawei health και όταν φτάνει στο 100% κατεβάσματος βγάζει συνέχεια σφάλμα αποτυχία εγκατάστασης και ξανα κάνει download χωρίς επιτυχία.

Καμμια ιδέα τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανων ειναι φουλαρισμενο το ρολοι.Σβηνε ενα ενα οσα σου επιτρεπει και δοκιμαζε

Ειδα διαφημιση οτι το ρολοι δινεται δωρο τωρα με προπαραγγελια το Huawei P Smart S της Huawei

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485587&fbclid=IwAR1GVpkOe4Fk25TX-oGvxsSQub1jV5XN7oN8Ph3QLDBnxVhEhAlC4H1rn_k

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, ήθελα να δω κάτι στους παλμούς σήμερα και ενεργοποίησα την επιλογή για συνεχή παρακολούθηση. Είναι σωστό να μετράει συνέχεια το ρολόι και όλη την ώρα; εννοώ οτι δεν παίρνει μέτρηση ανα Χ λεπτά σε αντίθετα σε ενα magicwatch2 φίλου παίρνει μετρήσεις ανα μερικά λεπτά με την ίδια επιλογή.

χάνω κάτι στον τρόπο λειτουργίας του απλού GΤ σε σχέση με τα άλλα;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το έχει παρατηρήσει ρε σεις; δεν χρησιμοποιείται τους καρδιακούς; ( γιατι εγώ θα γίνω στο τέλος:lol:) Μου φαίνεται τέρμα κουλό να μετράει παλμούς συνεχώς.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το έχει παρατηρήσει ρε σεις; δεν χρησιμοποιείται τους καρδιακούς; ( γιατι εγώ θα γίνω στο τέλος:lol:) Μου φαίνεται τέρμα κουλό να μετράει παλμούς συνεχώς.
Ισχύει ότι δεν έχει επιλογή για το κάθε πόση ώρα θες ν μετράει αλλά δε νομίζω ότι μετράει ασταμάτητα. Λογικά έχει κάποιο συγκεκριμένο ρυθμό

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, ήθελα να δω κάτι στους παλμούς σήμερα και ενεργοποίησα την επιλογή για συνεχή παρακολούθηση. Είναι σωστό να μετράει συνέχεια το ρολόι και όλη την ώρα; εννοώ οτι δεν παίρνει μέτρηση ανα Χ λεπτά σε αντίθετα σε ενα magicwatch2 φίλου παίρνει μετρήσεις ανα μερικά λεπτά με την ίδια επιλογή.

χάνω κάτι στον τρόπο λειτουργίας του απλού GΤ σε σχέση με τα άλλα;

Όχι δεν παίρνει ανά Χ λεπτά.

Μετράει ασταμάτητα συνέχεια.

Το γράφει άλλωστε και στην εφαρμογή μέσα όταν πας να το ενεργοποιήσεις.

Παραθέτω φωτογραφία στα αγγλικά. 50b865f7e406b66195c6e346c80a9f4f.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίρνει ανά Χ λεπτά.

Μετράει ασταμάτητα συνέχεια.

Το γράφει άλλωστε και στην εφαρμογή μέσα όταν πας να το ενεργοποιήσεις.

Παραθέτω φωτογραφία στα αγγλικά. 50b865f7e406b66195c6e346c80a9f4f.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Εννοώ ότι λογικά θα είναι κάθε 2 λεπτά ξέρω γω.

Ένα άλλο που παρατήρησα στο δικό μου είναι ότι παρ όλο που έχω απενεργοποιησει τελείως το μετρητή παλμών, κάτι φορές στο κρεβάτι βλέπω ν αναβοσβήνει για 1-2 δευτερόλεπτα ο αισθητήρας από κάτω

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα ρολόγια (πχ magicwatch2) - βέβαια δεν πρόλαβα να δω την εφαρμογή - Δεν μετράει συνέχεια, το παρατήρησα στο χέρι φίλου, αντίθετα σε μένα με την ενεργοποιήση της συγκεκριμενης επιλογής μετράει ακατάπαυστα. Το λέω με σιγουριά μιας και ανα 1-2 λεπτά το κοίταζα και μετρούσε κανονικά. Αντίθετα το άλλο έκανε παύσεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω 2 πραγματα πριν προβω σε αγορα του:

 

1) Υποστηρίζεται ακομα με ενημερώσεις ή οχι?

2) Η huawei μας δινει τα watchfaces του gt2 ή έστω να βαζει 2-3 το εξαμηνο για υπαρχει ποικιλια?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσεις ερχονται ακομη. Τα faces που δινει ειναι τραγικα τα περισσοτερα. Υπαρχουν και μερικα αξιοπρεπη όμως
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω 2 πραγματα πριν προβω σε αγορα του:

 

1) Υποστηρίζεται ακομα με ενημερώσεις ή οχι?

2) Η huawei μας δινει τα watchfaces του gt2 ή έστω να βαζει 2-3 το εξαμηνο για υπαρχει ποικιλια?

 

Κατεβάζεις από εδώ όσα watchface θέλεις.

https://huaweiwatchgt.com/tutorials/how-to-install-custom-watchfaces/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ όσα watchface θέλεις.

https://huaweiwatchgt.com/tutorials/how-to-install-custom-watchfaces/

 

Λοιπόν, κάνω ακριβώς τα βήματα όπως στο βίντεο, με την τελευταια έκδοση που δίνει απο εκεί (του αυγούστου) ΑΛΛΑ δεν μου εμφανίζει το upload watchfaces, πάει να το βγάλει και το εξαφανίζει επιτόπου.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάνω ακριβώς τα βήματα όπως στο βίντεο, με την τελευταια έκδοση που δίνει απο εκεί (του αυγούστου) ΑΛΛΑ δεν μου εμφανίζει το upload watchfaces, πάει να το βγάλει και το εξαφανίζει επιτόπου.
Οι οδηγίες είναι για κατόχους Huawei ή HONOR κινητές συσκευές.

 

Αν έχεις άλλη συσκευή θέλει άλλη διαδικασία.

 

Αν έχεις Huawei ή HONOR συσκευή τότε χρειάζεται Κινέζικο λογαριασμό, αγγλικά σαν γλώσσα και την Huawei Health beta 10.0.1.021 για να λειτουργήσει.

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ καλές τιμές τα Huawei watch gt, gt2 & gt2e

https://www.vodafone.gr/search/?q=Huawei%20watch&vf_searchTab=eshop&vf_internalSearchTab=ACCESSORIES

Μπαίνω σε πειρασμό να αλλάξω το watch gt μου

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ όσα watchface θέλεις.

https://huaweiwatchgt.com/tutorials/how-to-install-custom-watchfaces/

 

Ευχαριστω. Σε 3-4 μερες θα το εχω στα χερια μου και ευτυχως εχω nova5t, οποτε θα το δοκιμασω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι huawei ή honor συσκευη. Το κινεζικο account χρειαζεται και η ΒΕΤΑ εκδοση του health

Με τον ιδιο ακριβως τροπο το ειχα κανει και στο oneplus 7 pro και στο huawei p30.

Αλλα καποιες εκδοσεις ΒΕΤΑ που υπαρχουν σε διαφορα λινκ περα δωθε δεν λειτουργουν ή κατεβαζεις εκδοση του

health που κανει νουμερα με τα faces.

 

Oσον αφορα τα faces, τα καλυτερα και περισσοτερα, τα βρηκα στο telegram. Μπορει ενα ιδιο να το βρεις σε 10 παραλλαγες

Link to comment
Share on other sites

Με τo τελευταίο ΒΕΤΑ πάντως, εγώ δεν το κατάφερα στο A2 Lite, πάει να εμφανιστεί η επιλογή upload αλλά φεύγει επιτόπου.

Εχω κανονικά κινέζικο ID κλπ απο τις οδηγίες που δίνει ο τύπος στο βίντεο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Με τo τελευταίο ΒΕΤΑ πάντως, εγώ δεν το κατάφερα στο A2 Lite, πάει να εμφανιστεί η επιλογή upload αλλά φεύγει επιτόπου.

Εχω κανονικά κινέζικο ID κλπ απο τις οδηγίες που δίνει ο τύπος στο βίντεο.

Δοκίμασε σε παρακαλώ την ώρα που μπαίνεις στις προσόψεις ρολογιού στις 3 τελίτσες πάνω δεξιά πάτα στην δήλωση απορρήτου.

Και απενεργοποίησε τα θέματα Huawei.

Μετά ενεργοποίησε τα και δες αν εμφανίστηκε το upload.

Εάν δουλέψει θα πρέπει να το επεναλαμβάνεις κάθε φορά που θέλεις να κάνεις upload ένα watchface.290b022cffd6c1a2e5e6133162e09d65.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...