Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλα τα προβληματα με τις ειδοποιησεις με iphone 11.

Χρειαζεται να ανοιγοκλεινω το bluetooth πολλες φορες για να δουλευουν οι ειδοποιησεις.

Μαλλον δεν συνεργαζεται καλα με ios.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με iPhone είμαι (ΧR). Έκδοση iOS 13.5.5 κανένα πρόβλημα με συνδεσιμότητα ή ειδοποιήσεις. Όλα φτάνουν στο κινητό άμεσα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με iPhone είμαι (ΧR). Έκδοση iOS 13.5.5 κανένα πρόβλημα με συνδεσιμότητα ή ειδοποιήσεις. Όλα φτάνουν στο κινητό άμεσα.

 

Ποτε βγηκε η 13.5.5 ?????

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με iPhone είμαι (ΧR). Έκδοση iOS 13.5.5 κανένα πρόβλημα με συνδεσιμότητα ή ειδοποιήσεις. Όλα φτάνουν στο κινητό άμεσα.

 

 

Beta έκδοση έχεις βάλει; Επίσημα η 13.5.5 δεν έχει βγει!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες αρχισα να εχω αρκετη αποκλιση μεταξυ βηματων που μετραει το ρολοι και το κινητο. Στα 40000 περιπου χθες,το κινητο ειχε 3000 βηματα παραπανω. Του ρολογιου ειναι η αξιοπιστη μετρηση γιατι εχω μετρησει αποστασεις και με αλλους τροπους. Δεν ξερω τι φταιει...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ρολόι συνδεδεμένο με ένα xiaomi mi9lite.

Eχω δώσει δικαιώματα,Παρ όλα αυτά ειδοποιήσεις για κλήσεις δεν έχω δει.

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις εντος huawei health ανοιξες τους διακοπτες ειδοποιησεων στις εφαρμογες που θες;

 

Ναι το έκανα.Δεν μου εμφανίζει την επιλογή κλήσεις.Μονο το επαφές.Ειδοποιησεις για τις κλήσεις δεν βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα.Δεν μου εμφανίζει την επιλογή κλήσεις.Μονο το επαφές.Ειδοποιησεις για τις κλήσεις δεν βλέπω
Δες ποια εφαρμογή έχεις σαν προεπιλεγμένη για κλήσεις από τη λίστα των εφαρμογών σου και μετά δες αν ειναι ενεργοποιημενη από τις ειδοποιήσεις του ρολοϊου. e9065475246a7c8797cf63c7349b2106.jpg

 

 

f31d9db253726d45c8b048e729b9258d.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες ποια εφαρμογή έχεις σαν προεπιλεγμένη για κλήσεις από τη λίστα των εφαρμογών σου και μετά δες αν ειναι ενεργοποιημενη από τις ειδοποιήσεις του ρολοϊου. e9065475246a7c8797cf63c7349b2106.jpg

 

 

f31d9db253726d45c8b048e729b9258d.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Όλα εντάξει.Το θέμα λύθηκε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλο ένα θέμα που αντιμετωπίζω είναι το κοντό λουράκι.

Για το χέρι μου θα έπρεπε να ήταν δύο με τρεις πόντους μεγαλύτερο.

Έχει κανείς υπόψιν που μπορώ να βρω Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά το έχω και εγώ το sport 3 μήνες τώρα, είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά από αυτονομία , ακόμα και οι παλμοί σε συνεχόμενο τρέξιμο έχουν τρομερή ακρίβεια και ας μετραει από καρπό απλά όταν κάνεις διαλλειματική προπόνηση εκεί αργεί κάποια δευτερόλεπτα να δείξει τους κανονικούς. Θέλω να αλλάξω λουράκι αν μπορείτε δώστε ιδέες κατά προτίμηση σε άσπρο ή πράσινο χακί. Μου αρέσουν και ένα λουράκι που έχει πολλές τρύπες από τo gt2 e, αυτό ταιριάζει; ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το έχω και εγώ το sport 3 μήνες τώρα, είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά από αυτονομία , ακόμα και οι παλμοί σε συνεχόμενο τρέξιμο έχουν τρομερή ακρίβεια και ας μετραει από καρπό απλά όταν κάνεις διαλλειματική προπόνηση εκεί αργεί κάποια δευτερόλεπτα να δείξει τους κανονικούς. Θέλω να αλλάξω λουράκι αν μπορείτε δώστε ιδέες κατά προτίμηση σε άσπρο ή πράσινο χακί. Μου αρέσουν και ένα λουράκι που έχει πολλές τρύπες από τo gt2 e, αυτό ταιριάζει; ευχαριστώ πολύ
Το έχω σε μπλε αλλά βγαίνει και σε Χακι.

Είναι πιο άκαμπτο από το μαμισιο και όταν βραχεί "κρατάει" πιο πολύ χρόνο το νερό.

Αν σε ενδιαφέρει :

 

https://www.ebay.com/itm/274295672550

bac278c6588e0181373e35eb769e1bdf.jpg82dc06388415f267c8deca71542a5fd6.jpgc3f1cf529d9065a425bb09925def1380.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αποσυνδέσεις;

κυρίως σε μένα φτιάχνει αν κάνω ρισταρτ το κινητό και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Να πω οτι εχω και το appgallery και παίρνω τις ενημερώσεις για την υγεια και το HMS απο εκεί αυτόματα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Με xiaomi κινητό είσαι;;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατι μονο τα xiaomi εχουν αποσυνδεσεις ;;;;;

Ελα να δεις τι γινεται με το 11 και ios!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Με xiaomi κινητό είσαι;;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σωστά. Android One όμως, οπότε τα περι battery saving του miui δεν παίζουν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα θέμα με mi A3 που είναι Android one.. Το ίδιο είχα και με rn7.. Σε άλλα κινητά δεν είχα θέμα.. Εγώ είχα θέμα με ειδοποιήσεις Βέβαια όχι αποσυνδέσεις.. Μόνο που καμιά φορά όταν ξαναεμπενα εντός εμβέλειας του mi a3 δε συνδεόταν αυτόματα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω πόσο φυσιολογικό είναι αυτό, αλλά μέσα στην ημέρα θα έχω σίγουρα αποσυνδέσεις στο άκυρο.

Τρανό παράδειγμα την παρασκευή, με παίρνουν τηλέφωνο, χτυπάει το ρολόι, μιλάμε κανονικά, στο καπάκι 2ο τηλέφωνο δεν χτύπησε ποτέ το ρολόι αποσυνδέθηκε!

Για 3-4 ώρες είναι κομπλέ και μετά αρχίζουν τα παρατράγουδα.

Το έχω δώσει σε άτομο με S8 για δοκιμή, απο σαββατο βράδυ μέχρι και χτές το απόγευμα όλα λειτουργούσαν άψογα, σε κάποια στιγμή ενώ απομακρύνθηκε απο το κινητό, δεν έβγαλε το μήνυμα disconnected απλά δεν είχε σύνδεση. Πάει κοντά, τίποτα δεν βλεπόντουσαν αυτόματα,άνοιξε την εφαρμογή και πάτησε το "συσκευές", έπειτα έγινε η σύνδεση πάλι. Σήμερα το απόγευμα πάλι το ίδιο σκηνικό.

 

H διαφορά με την δική μου συσκευή είναι ότι εμένα έχανε το ρολόι στο άκυρο ενώ είμαι διπλα ακριβώς η τουλάχιστον σε εμβέλεια 5-10 μέτρων, σίγουρα όχι παραπάνω και σίγουρα με όχι εμπόδια μεταξύ μας. Σπάνια θα μου βγάλει την ένδειξη disconnected απο το ρολόι.

 

Με προβληματίζει αυτό που κάνει με το S8 πάντως, κανονικά θα έπρεπε να το δει πάλι εφόσον μπεις εντός εμβέλειας. Δεν ξέρω αν παίζει κάτι διαφορετικό με τις συσκευές της HUA, τουλάχιστον σε 2 mi band που έχω (3 και 4) το να μην γίνεται αυτόματη επανασύνδεση εντός εμβέλειας δεν μου έχει τύχει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε iOS , επιτελους πηρε update η εφαρμογη και την εκαναν λιγο σωστα.

 

Γιατι ηταν χαλια. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε iOS , επιτελους πηρε update η εφαρμογη και την εκαναν λιγο σωστα.

 

Γιατι ηταν χαλια. :happy:

 

Ενω τωρα ειναι τελεια!!!!

Ανεξαρτητα απο αυτο τα προβληματα με ios συνεχιζονται κι απο οτι βλεπω και ο φιλος πιο πανω εχει προβληματα που αντιμετωπιζω κι εγω!!

Κριμα γιατι ειναι πολυ καλο κατα τα αλλα ρολοι , πολυ γερο , με αριστη μπαταρια , αλλα θα περιμενω μεχρι το iwatch 6.

Αν δεν σταματησουν τα προβληματα θα το χαιρετησω κανονικα!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενω τωρα ειναι τελεια!!!!

Ανεξαρτητα απο αυτο τα προβληματα με ios συνεχιζονται κι απο οτι βλεπω και ο φιλος πιο πανω εχει προβληματα που αντιμετωπιζω κι εγω!!

Κριμα γιατι ειναι πολυ καλο κατα τα αλλα ρολοι , πολυ γερο , με αριστη μπαταρια , αλλα θα περιμενω μεχρι το iwatch 6.

Αν δεν σταματησουν τα προβληματα θα το χαιρετησω κανονικα!!

 

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος δηλαδή. Γιατί και με μια αναζήτηση άκρη δεν βγάζεις για το τι συμβαίνει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος δηλαδή. Γιατί και με μια αναζήτηση άκρη δεν βγάζεις για το τι συμβαίνει.

 

Το αστείο είναι ότι το honor band 5 της γυναίκας μου συνεργάζεται άψογα με το xr ..

Σε μένα με το 11 δεν ....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επανέρχομαι στο θέμα, όπως είχα πει το ειχα δανείσει σε φίλη με S8 να το δει κλπ.

Το εχω στα χέρια μου απο το σάββατο και περιέργως ΔΕΝ εχω το παραμικρό θέμα με αποσυνδέσεις κλπ. Δεν ξέρω αν έφταιξε και το γεγονός ότι ξήλωσα και τα πάντα απο τηλέφωνο (Health, HMS) + reset στο ρολόι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κάποιος τζαμακι για το ρολόι;

ενα που βρηκα για 46αρι (οπως και το GT2) δεν εμπαινε και δεν καταλαβαινω τον λογο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...