Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Huawei παρουσίασε κ το EMUI 11 το οποίο θα βασίζεται στο Android 10 και όχι στο 11 όπως τώρα συνήθισε να κάνει δλδ να ματσαρει την έκδοση του λογισμικού της με την τελευταία έκδοση του Android.

Δλδ μας λέει με αυτόν τον τρόπο καθηστε ακόμα ένα χρόνο με το 10 κ βλέπουμε? Εν τω μεταξύ κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μη το δώσω το κινητό γιατί δεν έχει τπτ που να με χάλασε αλλά αν αρχίσει τέτοιες αηδίες η Huawei με το λογισμικό θα φάει σουτ

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τη παρέα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας για έναν ήχο που έχω παρατηρήσει στο τηλέφωνο εσωτερικά στο πάνω μέρος που βρισκετε το notch αν είναι μόνο σε μένα ή έτσι είναι γενικα.

Πχ αμα αφήσω το τηλέφωνο πάνω στο καναπέ και σηκώσω μόνο τη πάνω μεριά και την αφήνω να πέφτει ακούγετε σαν κάτι να παίζει στο πάνω μέρος σε σχέσει με το αν κάνω το ίδιο στο κάτω μέρος, η άλλο παράδειγμα άμα το χτυπήσω με το δάχτυλο στο πάνω μέρος στο notch ακούγετε πάλι ένας ήχος από μέσα σαν κάτι να "πεζει" σε σχέση με το κάτω μέρος που είναι σφιχτο!Είναι λογικό αυτό λόγο των αισθητήρων κτλ που έχει στο πάνω μέρος ή κάτι έχει γίνει στο δικό μου?

Οποίος μπορεί ας δοκιμάσει αυτά τα δύο παραδείγματα και να μου πει..

Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τη παρέα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας για έναν ήχο που έχω παρατηρήσει στο τηλέφωνο εσωτερικά στο πάνω μέρος που βρισκετε το notch αν είναι μόνο σε μένα ή έτσι είναι γενικα.

Πχ αμα αφήσω το τηλέφωνο πάνω στο καναπέ και σηκώσω μόνο τη πάνω μεριά και την αφήνω να πέφτει ακούγετε σαν κάτι να παίζει στο πάνω μέρος σε σχέσει με το αν κάνω το ίδιο στο κάτω μέρος, η άλλο παράδειγμα άμα το χτυπήσω με το δάχτυλο στο πάνω μέρος στο notch ακούγετε πάλι ένας ήχος από μέσα σαν κάτι να "πεζει" σε σχέση με το κάτω μέρος που είναι σφιχτο!Είναι λογικό αυτό λόγο των αισθητήρων κτλ που έχει στο πάνω μέρος ή κάτι έχει γίνει στο δικό μου?

Οποίος μπορεί ας δοκιμάσει αυτά τα δύο παραδείγματα και να μου πει..

Ο σταθεροποιητης της κάμερας ειναι που κουνιέται έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Τελευταία ενώ μιλώ σβήνει η οθόνη , δηλ.δεν βλέπω κανένα εικονίδιο , με αποτέλεσμα να μην μπορώ κάποιες φορές να τερματίσω την κλήση.Για να το πετύχω πρέπει να ενεργοποιήσω την οθόνη από το πλαινό πλήκτρο.. Τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ο σταθεροποιητης της κάμερας ειναι που κουνιέται έτσι κι αλλιώς.

Oντως τωρα που το λες και το παρατηρω καλυτερα απο τις καμερες ακουγετε.Σε ευχαριστω πολυ για τη διευκρινηση γιατι νομιζα οτι ειναι καποιο προβλημα.:wink:

Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει 2 ημέρες που πρώτο στην κατανάλωση είναι το playstore με 28% ξαφνικα! Έχω κάνει επανεκκίνησεις και clear cache αλλα δδν εχει αλλάξει! Πρέπει να κάνω κάτι αλλω εγώ, η έτσι οπωσ ήρθε, έτσι θα επανέλθει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,ναι εγώ συνέχεια εδώ και σχεδόν 1.5 χρονο

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε τα κατάφερα μάλλον επειδή δεν είχα επιλέξει στις ρυθμίσεις του nfc την επιλογή winbank κ ήταν στο sim cards

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία πριν το τέλος της διετούς εγγύησης να μου πει ενδεικτικό κόστος; επίσης για προστασία οθόνης εκτός από tmax, τι να κοιτάξω;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία πριν το τέλος της διετούς εγγύησης να μου πει ενδεικτικό κόστος; επίσης για προστασία οθόνης εκτός από tmax, τι να κοιτάξω;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω αλλαξα πριν ενα μηνα περιπου,,το εστειλα για να αλλαχθει και οθονη γιατι εβλεπα διαθλαση μεσα στην οθονη οπου και αλλαχτηκε και ημπαταρια! μπορεις να δηλωσεις οτι εχει εξασθενησει πολυ μετα απο τοσο καιρο προσθεσε και αλλα υπερθερμανση ,δεν κλειδωνει το gps ,κανε εναν ελεγχο και σε οθονη μηπως εχεις κανα θεμα και δεν το εχεις καταλαβει και θα γινει ολικη αλλαγη,δωρεαν ολα!

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα πριν ενα μηνα περιπου,,το εστειλα για να αλλαχθει και οθονη γιατι εβλεπα διαθλαση μεσα στην οθονη οπου και αλλαχτηκε και ημπαταρια! μπορεις να δηλωσεις οτι εχει εξασθενησει πολυ μετα απο τοσο καιρο προσθεσε και αλλα υπερθερμανση ,δεν κλειδωνει το gps ,κανε εναν ελεγχο και σε οθονη μηπως εχεις κανα θεμα και δεν το εχεις καταλαβει και θα γινει ολικη αλλαγη,δωρεαν ολα!
Ότι και βλάβη να προσθέσετε ακόμα και υπερθέρμανση, αν υπάρχει θα το δείξουν τα διαγνωστικά....

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να πεις ψέματα ότι υπάρχει κάποιο σφάλμα ενώ δεν υπάρχει.

Έτσι και αλλιώς πριν από οποιαδήποτε επισκευή τρέχουν διαγνωστικά σε όλα hardware και software,οποτε Αν βρεθεί σφάλμα θα πρέπει να διορθωθεί.

Το κόστος για αλλαγή μπαταρίας κυμαίνεται ανάλογα το επισκευαστικο κέντρο από 30 έως 35 ευρώ.

:)
Link to comment
Share on other sites

Σε τι άλλο θα πηγαίνατε; Αξίζει να πάω σε p30pro αν δεν έχω διαφορα τιμής; Δηλαδή μου το ζητούν να το δώσω αλλά δεν ξέρω τι να παρω.

 

Έρχομαι ξανά στο θέμα των επανεκκίνησεων των εφαρμογών όταν κάνω εναλλαγή από τη μία στην άλλη. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μη μου το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι άλλο θα πηγαίνατε; Αξίζει να πάω σε p30pro αν δεν έχω διαφορα τιμής; Δηλαδή μου το ζητούν να το δώσω αλλά δεν ξέρω τι να παρω.

 

 

 

Έρχομαι ξανά στο θέμα των επανεκκίνησεων των εφαρμογών όταν κάνω εναλλαγή από τη μία στην άλλη. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μη μου το κάνει αυτό;

Αν δεν σε νοιάζει camera πας (χάλασαν την Camera με το 10.1)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε νοιάζει camera πας (χάλασαν την Camera με το 10.1)

Κυρίως αυτό με νοιάζει αλλά γύρω στα 400 δεν βρίσκω κάποιο αξιόλογο. Με gcam ίσως φτάνει κάποιο την παλιά κάμερα του. Αλλα zoom δεν έχουν έστω 3x ή 5x

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως αυτό με νοιάζει αλλά γύρω στα 400 δεν βρίσκω κάποιο αξιόλογο. Με gcam ίσως φτάνει κάποιο την παλιά κάμερα του. Αλλα zoom δεν έχουν έστω 3x ή 5x

 

και εγω το ιδιο διλημμα εχω.να το δωσω αλλα τι να παρω? και καταληγω σε ios

για κινητο με καλη καμερα εκτος απο huawei που για μενα αν κανεις αναβαθμιση δεν ειναι καλη εχουμε τα παρακατω σε android:

google pixel (ομως το hw part ειναι υποβαθμιση)

samsung (μετρια προς το καλη)

1+ (παλι κινεζος)

υπαρχουν κ αλλες εταιρειες αλλα προσωπικα δεν μου αρεσουν

υπαρχει Port για gcam σε huawei που να παιζει????

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο διλημμα εχω.να το δωσω αλλα τι να παρω? και καταληγω σε ios

για κινητο με καλη καμερα εκτος απο huawei που για μενα αν κανεις αναβαθμιση δεν ειναι καλη εχουμε τα παρακατω σε android:

google pixel (ομως το hw part ειναι υποβαθμιση)

samsung (μετρια προς το καλη)

1+ (παλι κινεζος)

υπαρχουν κ αλλες εταιρειες αλλα προσωπικα δεν μου αρεσουν

υπαρχει Port για gcam σε huawei που να παιζει????

 

Έτσι όπως τα έκανε η Huawei.. κάποιο από αυτά που θα βγουν σύντομα xoaomi ultra η το 10t

Δεν παίζει κανένα gcam. μου έχει φύγει η όρεξη να τραβώ φωτογραφίες με αυτά τα αποτελέσματα που έχει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει gcam και δεν θα έχει καθος έχει κλειδωμένο fw. Αν θες καλή Camera και huawei τότε πάρε το απλά κράτα το στο 9.1 ούτε 10 ούτε 10.1
Link to comment
Share on other sites

Ότι και βλάβη να προσθέσετε ακόμα και υπερθέρμανση, αν υπάρχει θα το δείξουν τα διαγνωστικά....

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να πεις ψέματα ότι υπάρχει κάποιο σφάλμα ενώ δεν υπάρχει.

Έτσι και αλλιώς πριν από οποιαδήποτε επισκευή τρέχουν διαγνωστικά σε όλα hardware και software,οποτε Αν βρεθεί σφάλμα θα πρέπει να διορθωθεί.

Το κόστος για αλλαγή μπαταρίας κυμαίνεται ανάλογα το επισκευαστικο κέντρο από 30 έως 35 ευρώ.

 

εγω μιλαω για μενα,γεναρη του 21 κλεινω 2 χρονια και το εχω στειλει 2 φορες και εχει ερθει ολοκαινουριο και στα δηλωμενα προβληματα τα μισα ισχυαν!

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλαω για μενα,γεναρη του 21 κλεινω 2 χρονια και το εχω στειλει 2 φορες και εχει ερθει ολοκαινουριο και στα δηλωμενα προβληματα τα μισα ισχυαν!
Προφανώς τα διαγνωστικά ανιχνευσαν και άλλα θέματα, μέσω της σουίτας διαγνωστικών εργαλείων.

Ακόμα και ποια εφαρμογή προκαλεί υπερθέρμανση αναφέρουν....

Δεν τους κορόιδεψες...

:)
Link to comment
Share on other sites

οτι και να εχω κανει το playstore βαραει 20+ στην καταναλωση,,μονο επαναφορα εργοστασιακων δεν εχω κανει! καμια επιπλεον βοηθεια? ειναι και αλλοι με ανεβασμενο ποσοστο ?
Link to comment
Share on other sites

οτι και να εχω κανει το playstore βαραει 20+ στην καταναλωση,,μονο επαναφορα εργοστασιακων δεν εχω κανει! καμια επιπλεον βοηθεια? ειναι και αλλοι με ανεβασμενο ποσοστο ?
Όχι, αν δεν τρέξω εγώ το Store για να κάνω αναβαθμίσεις, δεν υπάρχει ούτε καν ως τελευταία εφαρμογή στη λίστα με αυτές που κατανάλωσαν μπαταρία.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αν δεν τρέξω εγώ το Store για να κάνω αναβαθμίσεις, δεν υπάρχει ούτε καν ως τελευταία εφαρμογή στη λίστα με αυτές που κατανάλωσαν μπαταρία.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Τι να στράβωσε και να βαράει κοφτές το playstore τώρα :mad:

Link to comment
Share on other sites

οτι και να εχω κανει το playstore βαραει 20+ στην καταναλωση,,μονο επαναφορα εργοστασιακων δεν εχω κανει! καμια επιπλεον βοηθεια? ειναι και αλλοι με ανεβασμενο ποσοστο ?

 

το έκανε σχεδόν σε ολα τα huawei Κινητά αυτό και μαλιστα σχεδόν ταυτόχρονα

και μην κάνετε κάνα factory reset δεν αλλάζει κάτι (δοκιμασμένο)

 

ο μόνος τρόπος να μην βαράει κλείνεις τα auto updates κλείνεις οτι notification εχει και το κάνεις force close μεχρι να ξαναμπεις δεν θα ξανα τρεξει

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Αξίζει το downgrade στην 10 ή αν δεν πας σε έκδοση 9 δεν έχει νόημα? Πάντα μιλάμε για τις φωτογραφίες.

Ευχαριστω

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...