Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Αξίζει το downgrade στην 10 ή αν δεν πας σε έκδοση 9 δεν έχει νόημα? Πάντα μιλάμε για τις φωτογραφίες.

Ευχαριστω

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει διαφορα από την 10.1 προφανος αλλά αν θέλεις παλιό καλό κινιτο πας ποιο πίσω στην 9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Πιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια. Πώς μπορώ να κάνω σκριν την οθόνη του κινητού και να φαίνετε η ημερομηνία.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την κουρτίνα και κάνεις screen.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, κρατάω το κινητό μου στην 10.0 έκδοση και δεν έχω αναβαθμίσει στην 10.1, έχω διαβάσει και αντίστοιχα threads σε ξένα φορουμς που σε γενικές γραμμές λένε καλά λόγια για την εν λόγω αναβάθμιση! Όμως εδώ υπάρχουν αρκετοί που εξέφρασαν παράπονα και θέλουν να γυρίσουν στην 9.1 ! Τελικά, τι ισχύει στην 10.1 για την διάρκεια της μπαταρίας, τις κάμερες και γενικά το smoothness της συσκευής; Όσοι είστε καιρό στην 10.1, τι έχετε να πείτε για τη συσκευή πλέον; Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγκαταστήσει από την αρχή και βρίσκω την μπαταρία εξίσου καλή με την 9 κ την 10.0. Η λειτουργία του κινητού είναι πολυ ομαλή και ίσως το μόνο που είναι χειρότερο από πριν είναι η φωτογραφική. Και αυτό είναι θέμα γούστου πάντως,με την καινούργια έκδοση είναι πιο «πειραγμένες» και πιο έτοιμες για social media , ενώ στις παλαιότερες εκδόσεις( ειδικά στην 9) ήταν πιο κοντά στην πραγματικότητα.
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, κρατάω το κινητό μου στην 10.0 έκδοση και δεν έχω αναβαθμίσει στην 10.1, έχω διαβάσει και αντίστοιχα threads σε ξένα φορουμς που σε γενικές γραμμές λένε καλά λόγια για την εν λόγω αναβάθμιση! Όμως εδώ υπάρχουν αρκετοί που εξέφρασαν παράπονα και θέλουν να γυρίσουν στην 9.1 ! Τελικά, τι ισχύει στην 10.1 για την διάρκεια της μπαταρίας, τις κάμερες και γενικά το smoothness της συσκευής; Όσοι είστε καιρό στην 10.1, τι έχετε να πείτε για τη συσκευή πλέον; Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαταρία και smoothness στρώνουν αν κάνεις επαναφορά στα εργοστασιακά και στήσιμο από το μηδέν. Camera αν σε νοιάζει η λεπτομέρεια και κάνεις προβολή στον υπολογιστή κάνεις επεξεργασία κλπ θα σε απογοητεύσει τότε. Αν απλά τραβάς και ανεβάζεις στο instagram fb και βλέπεις φώτο στο κινιτο μπορεί να σου φανεί και καλύτερα από ότι ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά εχω το εξής πρόβλημα!

Θέλω να αναβαθμίσω το cloud και μου ζητάει τον κωδικό πρόσβασης πληρωμής τον οποίο δεν θυμάμαι.

Αν πατήσω ''ξέχασα τον κωδικό πρόσβασης'' με πετάει στην ερώτηση ασφαλείας η οποία είναι ''Ποιο είναι το όνομα του πατέρα σας;'' το βάζω και μου λέει λάθος. Δεν μπορώ λοιπόν να κάνω τπτ έχετε καμία ιδέα;

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα λοιπόν, πανεύκολα είναι η αλήθεια, στην 9.1

Είπα να δοκιμάσω λίγα πορτραίτα και ίσως να είδα λίγο παραπάνω λεπτομέρεια στα πρόσωπα... εκτός από τα μάτια...

Κι εξηγούμαι.

 

Καλά βγήκαν τα πορτραίτα. Αλλά είχα και το ταλαιπωρημένο htc u11 δίπλα με gcam τυχαία πεταμένη μέσα χωρίς ρυθμίσεις ή ψαξιμο.

Κι έβγαλα και μερικά πορτραίτα ταυτόχρονα με αυτό.

 

 

Κλάμα.

 

Το αρχαίο, ταλαιπωρημένο αλλά πολυαγαπημένο μου κινητάκι έριξε πολύ σφαλιάρα. Εν μέρει για λόγους συναισθηματικής προσκόλλησης χάρηκα για λίγα δευτερόλεπτα, για να λυπηθώ μετά τα χρήματα του mate 20 pro.

 

Τα χρώματα του προσώπου αποτυπώνονται λίγο πιο ζεστά στο Htc αλλά ίσως να έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση που δεν έχω πειράξει ακόμη στο mate. Ίσως και όχι...

 

Αλλά το δράμα είναι τα μάτια. Ακόμη και σε γέλιο με τα βλέφαρα να περιορίζουν την έκθεση των ματιών, το htc με τη gcam έπιασε τέλεια ΌΛΕΣ τις φορές το χρώμα των ματιών.

Το mate έβγαλε μαυρίλα. Καμία χρωματική απόδοση, σχεδόν όσο και αν ζουμάρεις

 

Δεν ξέρω γιατί δε διαβάζω κάτι για αυτό στο ίντερνετ, ενδεχομένως να πάρω το ενημερωμένο mate 20 ενός φίλου για να δω αν βάλανε hdr στα πορτραίτα με την ενημέρωση. Γιατί εκεί πιστεύω έγκειται η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει όταν έρχεται κάποιο μήνυμα πχ από viber αν εμφανίζεται το αναδυόμενο παράθυρο όπως στη φωτογραφία?

 

http://i.imgur.com/xQ2XlST.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει όταν έρχεται κάποιο μήνυμα πχ από viber αν εμφανίζεται το αναδυόμενο παράθυρο όπως στη φωτογραφία?

 

http://i.imgur.com/xQ2XlST.jpg

 

Ναί. Εμφανίζεται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχοντας διαβάσει από πολλούς τη μείωση ποιότητας στη 10 έκανα οπισθοδρόμηση στην 9.1, έβγαλα κάποιες φωτογραφίες και μετά έβαλα 10.0 χωρίς να μπορώ να δω κάποιες σημαντικές διαφορές.

Σήμερα πέρασα και τη 10.1 και διαπίστωσα ότι η εφαρμογή της κάμερας με ρώτησε όταν πήγα για πρώτη φορά στο πορτραίτο

αν θέλω να ενεργοποιήσω το beauty. Επέλεξα όχι, μόλις μπορέσω να βγάλω φωτό θα δούμε. Έχουν αλλάξει και λίγο τις ρυθμίσεις

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και κάποιες μέρες στο play store δε μου κάνει της ενημερώσεις τον εφαρμογών μου βγάζει σφάλμα ελέγχου για ενημερώσεις έχετε κάποια πρόταση στο τη μπορώ να κάνω ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Internet, λογαριασμός, επανεκκίνηση
Ευχαριστώ για την απάντηση έχω κάνει και επανεκκίνηση έχω και καλό ίντερνετ τώρα για τον λογαριασμό που λες τι πρέπει να κάνω

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βγες και μπες από το λογαριασμό gmail σου
Το έκανα και αυτό δεν έγινε τίποτα da5716f6f10cb8378faaec280f70f6af.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και κάποιες μέρες στο play store δε μου κάνει της ενημερώσεις τον εφαρμογών μου βγάζει σφάλμα ελέγχου για ενημερώσεις έχετε κάποια πρόταση στο τη μπορώ να κάνω ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε Ρυθμίσεις, Εφαρμογές , βρες το playstore και κάνε εκκαθάριση δεδομένα, cache

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις, Εφαρμογές , βρες το playstore και κάνε εκκαθάριση δεδομένα, cache

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ το έχω κάνει αλλά δεν γίνεται τίποτα με βλέπω στο τέλος για hard reset Σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έχω κάνει αλλά δεν γίνεται τίποτα με βλέπω στο τέλος για hard reset Σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με mobile data κανει ελεγχο ή βγαζει παλι το προβλημα;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έχω κάνει αλλά δεν γίνεται τίποτα με βλέπω στο τέλος για hard reset Σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει περίπτωση να έκανες στο υπηρεσίες play κι όχι στο play store??

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με mobile data κανει ελεγχο ή βγαζει παλι το προβλημα;
Πάλι το κάνει

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει περίπτωση να έκανες στο υπηρεσίες play κι όχι στο play store??

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και στα δύο έχω κάνει αλλά τίποτα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...