Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ είναι η τεράστια διαφορά της Samsung με την Huawei. Μια ανακοίνωση μια συγνώμη κάτι δεν βγήκαν να πουν. Από δικαιολογίες άλλο τίποτα όμως. Έδειξε την κινεζικη φύση της η Huawei.
Μεγάλο ατοπημα αυτό από μια εταιρεία που θέλει να κατακτήσει την κορυφή στα smartphones.

Τέτοια συμβάντα δύσκολα ξεχνιούνται από τους καταναλωτές.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ατοπημα αυτό από μια εταιρεία που θέλει να κατακτήσει την κορυφή στα smartphones.

Τέτοια συμβάντα δύσκολα ξεχνιούνται από τους καταναλωτές.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα φανεί στα επόμενα high end κινητα της. Huawei είχα παλιότερα αλλά με αυτά τα καραγκιοζιλικια της ρίχνει πολύ το brand name της.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η τεράστια διαφορά της Samsung με την Huawei. Μια ανακοίνωση μια συγνώμη κάτι δεν βγήκαν να πουν. Από δικαιολογίες άλλο τίποτα όμως. Έδειξε την κινεζικη φύση της η Huawei.
Με τη διαφορά ότι στην μια περίπτωση κινδυνευαν ζωές. Δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά, αλλιώς εννοείται θα το έκανε γαργάρα όπως κάνουν όλες τις εταιρίες σε ανάλογες περιπτώσεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το πιο σοβαρό από όλα ήταν που δεν πήρε μια επίσημη ανακοίνωση από την Huawei για το πρόβλημα αυτό.

Έπρεπε να εξηγήσει στον κόσμο τι γίνεται και να κάνει επίσημη ανάκληση των ελλατωματικων συσκευών.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οσο ανακληση εκανε και η Google περυσι με τα Pixel 2 xl ε ή οσο ανακληση εκανε η Apple τα iphone 6 plus που λυγιζαν ή στο νεο Ipad που η επισημη ανακοινωση της ειναι οτι ναι λυγιζει ε???

 

Τωρα για την Samsung δεν καταλαβαινω πως ακριβως εχετε στο μυαλο σας οτι ειναι ιδια περιπτωση η περιπτωση του Note 7 που μιλαμε για φαση επικινδυνη για την ιδια την υγεια του ανθρωπου με τις πρασινες οθονες στο σκοταδι.....

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά αυτό λέω , μια απλή εξήγηση και δεν με νοιάζουν τι κάνουν οι άλλες εταιρείες εγώ λέω την γνώμη μου σαν καταναλωτής και τι περιμένω από ένα brand που προσπαθεί να ανέλθει στην κορυφή των κατασκευαστών smartphones.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα σήμερα το mate 20 pro. Θέλω να πάρω και ένα smart watch και μου αρέσει το Samsung watch 46. Θα εχω θεματα ασυμβατότητα? Το έχει δοκιμάσει κάποιος?
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα σήμερα το mate 20 pro. Θέλω να πάρω και ένα smart watch και μου αρέσει το Samsung watch 46. Θα εχω θεματα ασυμβατότητα? Το έχει δοκιμάσει κάποιος?

 

Έχω τον ίδιο συνδυασμό συσκευών (Mate 20 Pro & Galaxy Watch LTE) και συνεργάζονται χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αυτό ήθελα να μάθω μην το παρω και δεν συνεργάζονται. Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά αυτό λέω , μια απλή εξήγηση και δεν με νοιάζουν τι κάνουν οι άλλες εταιρείες εγώ λέω την γνώμη μου σαν καταναλωτής και τι περιμένω από ένα brand που προσπαθεί να ανέλθει στην κορυφή των κατασκευαστών smartphones.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν προσπαθει να ανελθει,ειναι στην κορυφη των κατασκευαστων smartphones.

 

Επισης πως δεν σε νοιαζει τι κανουν οι αλλες αντιστοιχες εταιρειες,δηλαδη το μετρο συγκρισης σου ποιο ειναι?

 

Περαν τουτου δεν υπαρχει λογο να δινουμε παραπανω εκταση σε αυτο.

 

Καλως ή κακως οτι εγινε εγινε. Ασε που επιλογη τους ηταν σε αρκετους να πηγαινουν 3,4 και 5 συσκευες πισω και να μενουν χωρις συσκευη και μετα κακως να κραζουν. Πηρατε ενα κινητο που βγηκε(γενικα)προβληματικο?Τα λεφτα σας πισω και αγοραστε κατι αλλο οπως εκανε ποσος κοσμος.

 

Χρυσος κανονας που πρεπει καποια στιγμη να τον εφαρμοζουμε στην πραξη παρα να μενουμε στα λογια.

Vote with your wallet.

 

Και εγω μετα απο αυτα που εγιναν και παρολο που στις αγγελιες βρισκονται αρκετα κινητα σφραγισμενα σε καλη σχετικα τιμη,δεν προκειται να ασχοληθω με το εν λογω κινητο ουτε τωρα,ουτε στο μελλον γιατι μπορει αργοτερα να εμφανιστουν τα ιδια και χειροτερα ή και να μην εμφανιστουν καθολου αλλα να εχω τον φοβο να μην εμφανιστουν.Δεν πειραζει υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος το είχε αναφέρει και σε προηγούμενα ποστ αλλά απ' ότι θυμάμαι δεν είχε σχολιαστεί...αυτό το σπαστικό με την αυξομείωση της έντασης του ήχου σε ειδοποιήσεις εφαρμογών όταν έχεις ανοιχτή οθόνη τι φάση είναι;; Μεσεντζερ και βαιμπερ βαρανε μια δυνατά, μια σιγά... Εγώ που εχω και ενεργοποιημένους τους ήχους στο πληκτρολόγιο και ήδη γράφοντας αυτό το μνμ έχω ακούσει τόσες διαφορετικές εντάσεις που σπάει νεύρα..Εκεί που ακούγεται δυνατά, χαμηλώνει σχεδόν να μην ακούγεται και μετά ξανά δυνατά...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος το είχε αναφέρει και σε προηγούμενα ποστ αλλά απ' ότι θυμάμαι δεν είχε σχολιαστεί...αυτό το σπαστικό με την αυξομείωση της έντασης του ήχου σε ειδοποιήσεις εφαρμογών όταν έχεις ανοιχτή οθόνη τι φάση είναι;; Μεσεντζερ και βαιμπερ βαρανε μια δυνατά, μια σιγά... Εγώ που εχω και ενεργοποιημένους τους ήχους στο πληκτρολόγιο και ήδη γράφοντας αυτό το μνμ έχω ακούσει τόσες διαφορετικές εντάσεις που σπάει νεύρα..Εκεί που ακούγεται δυνατά, χαμηλώνει σχεδόν να μην ακούγεται και μετά ξανά δυνατά...

 

Εγω το εχω αναφέρει και μάλιστα σε 2 διαφορετικά ποστ χωρίς κάποια απάντηση... Χωρίς να είμαι σίγουρος Δεν νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο αν είναι ανοιχτή η οθόνη ή όχι... Αλλα έχει να κάνει με τις εφαρμογές... Ιδιαίτερα messanger & Viber για κάποιο λόγο ο ήχος παίζει πολύ πιο χαμηλά σε ένταση από την προγματικη ένταση του ηχου..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και σε εμένα το s9+ , αλλάξτε τον default ήχο με έναν ήχο συστήματος και θα παίξει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και σε εμένα το s9+ , αλλάξτε τον default ήχο με έναν ήχο συστήματος και θα παίξει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δοκιμασες και ενώ ειχες και εσυ πρόβλημα με αυτό τον τροπο λυθηκε???Σε ρωταω γιατι ότι και αν εκανα το πρόβλημα δεν διορθώνετε.

Δοκιμασα και αυτό που μου πρότεινες...αλλα παλι τα ιδια....

Κανε σε παρακαλω μια δοκιμη για να δεις αυτό που πραγματικα συμβαινει...

Ανεβασε την ενταση των πολυμεσων στο τερμα

Πηγαινε από την εφαρμογή ''Αρχεια'' βρες καποιον ηχο δικο σου όχι της συσκευης και ακουσε σε τι ενταση παιζει

Πηγαινε τωρα στην αφαρμογη ''Facebook messanger'' (Oχι του Facebook γιατι εκει λειτουργει κανονικα) και από τις ρυθμισεις ηχου ειδοποιήσεων βρες και επελεξε τον ηχο που ακουσες πριν...αν δεν τον βρίσκεις είναι γιατι δεν τον εχεις βαλει στο φακελο ''notification'' στην μνημη οποτε κανε τον κοπο και κανε τον μια αντιγραφη εκει για να τον βλεπει η εφαρμογή του messanger

Μολις τον επιλεξεις θα αρχιση να αναπαράγετε...Παιζει στην ιδια ενταση που επαιξε όταν τον ακουσες από την εφαρμογή ''αρχεια''????

Λογικα θα παιζει κατω από 50% σε ενταση όπως κανει σε εμας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως προσωπικά η συσκευή δε με ενθουσίασε.

Κι ακολουθεί ένα mini review.

Δεν λέω οτι είναι κακό τηλέφωνο.

Ομως...την αξία του δεν την δείχνει με τίποτα.δε προσδίδει αυτή την στιβαρότητα στο χέρι.

Οθόνη.οτι καλύτερό έχει μπει σε huawei και μέχρι εκεί.

Σε σύγκρισή με s9 plus σαφώς είναι κατώτερη.

Επίσης,κάνει και το εξής κουλό.

Αυξομειώνει την φωτεινότητά μόνο του χωρίς να είναι στο auto mode.

Μήπως έχει να κάνει το AI?

Και δυστυχώς την χαμηλώνει και με ένα ελαφρύ τρέμουλο.

6.39 ίντσες...OK...Πού....α,στο μάκρος,γιατί σαν ωφέλιμη οθόνη στο πλάτος δυστυχώς δε δείχνει για τόση.Αυτή η αναλογία θέλει συνήθειο και σίγουρα δεν είναι και οτι καλύτερό για ανάγνωσή.

Πολύ καλό στο θέμα μεγέθους,βασικά ίδιο με ένα μικρό s9,απλά λίγο πιο μακρύ.

Αν εξαφανίσεις και το notch αμφιβάλω αν κάποιος θα καταλάβει οτι είναι άλλη συσκευή με την πρώτη ματιά.

Ηχείο.καλό,χωρίς ομως να είναι top.

Δεν αγγίζει κινητά άλλων εταιρειών όπως s9 η Sony xz3.

Κάμερα.πολύ καλή δουλειά,ειδικά στο zoom θα δώσει το καλύτερό αποτέλεσμά έναντι άλλων συσκευών.

Και στις νυχτερινές σαφώς καλό.

Οχι οτι είναι με διάφορα καλύτερή από άλλων συσκευών η κάμερα,ομως σίγουρα νομίζω οτι δίνει ένα κλικ καλύτερό αποτέλεσμά.με μία μόνο ένστασή.πολλές φορές φαίνεται λες και βάζει ένα φίλτρο στην φώτο και σε κάποιες οι χρωματισμοί είναι πιο έντονοι από το φυσικό.

Στο βίντεο δε μπορώ να πω οτι ενθουσιάζει.χωρίς ομως να είναι κακό.

Στο τομέα συνδεσιμότητας κανένα πρόβλημα.

Ui....αυτό το emui δε με τρελαίνει.νομίζω οτι πρέπει να απλοποιηθεί.το one ui της samsung δε το βλέπει καν.

Στο δούλεμα είναι πολύ καλό...βέβαια αυτά πού διάβαζα οτι είναι πύραυλος και το ένα και το άλλο,για μένα δεν υφίσταται.ναι είναι γρήγορο οχι ομως με διάφορές.

Στην 153 διόρθωσαν αρκετά θέματα κι ειδικά αυτό το εκνευριστικό lag πού είχε ο μαμά launcher.

Με τον Nova πού δουλεύω εγώ και σε συνδυασμό με μα gestures έκανε λίγο τα δικά του.τραβώντας για να πάω αρχική οθόνη μου έβγαζε τις ανοιχτές εφαρμογές.

Αλλά ok....απλά μία μικρή ασυμβατότητα πού θα διορθωθεί.

Το δαχτυλικο αποτύπωμά τώρα.ακόμα σε νηπιακό στάδιό.

Θέλει πίεσή σαφώς η οθόνη και δεν είναι πάντα επιτυχές το ξεκλείδωμα,θα προτιμούσα κλασικό σαρωτή.

Μπαταρία....ΒΡΑΧΟΣ.Τούμπανο απλά.δε μασάει.

Αν ομως το βάλεις απενεργοποιημένο σε ασύρματο φορτιστή η συσκευή ανοίγει αυτόματα...χμ...

Γενικά καλή συσκευή πού σίγουρα θα βελτιωθεί μελλοντικά.

Με μία τιμή κάτω από τα 800 ευρώ πιστεύω οτι είναι μία καλή πρόταση πού δε θα δυσαρεστήσει τον αγοραστή του.

Μόνο,ας ελπίσουμε να βγει αξιόπιστο μίας και τα πρώτα δείγματά δεν ήταν και οτι καλύτερό,λόγω της πράσινης οθόνης και φυσικά την αδιάφορη στάση από πλευράς huawei πού δεν πήρε επίσημα θέση,αφήνοντάς τα service points να κάνουν τα δικά τους,δίνοντάς πίσω στους αγοραστές refurbished συσκευές για καινούριες.

Αυτά λοιπόν από μένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει στην ίδια ένταση απλά αυξομειώνεται...δλδ μια θα παίξει στο 100% μια στο 80% και μια πολύ χαμηλά...δε μπορώ να καταλάβω προς το παρόν τι είναι αυτό που το επηρεάζει...το κατάλαβα έντονα από τον ήχο του πληκτρολογίου που άλλαζε συνεχώς ένταση και μετά το παρατήρησα και στα μνμτα από βαιμπερ και μεσεντζερ...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως προσωπικά η συσκευή δε με ενθουσίασε.

Κι ακολουθεί ένα mini review.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Στα χαρτιά φαίνεται ολοκληρωμένο, αλλά στην πράξη η εμπειρία χρήσης δεν είναι ιδανική και σίγουρα περίμενα το κάτι παραπάνω. Κατά την γνώμη μου, ούτε η κάμερα δικαιολογεί απόλυτα την τεράστια διαφορά από το 2ο που του έδωσε το Dx0mark.

Προσωπικά το κράτησα 2-3 μέρες, χωρίς να μπορέσει να με κερδίσει.

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη

Επίσης,κάνει και το εξής κουλό.

Αυξομειώνει την φωτεινότητά μόνο του χωρίς να είναι στο auto mode.

Μήπως έχει να κάνει το AI?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Scree dimming λεγεται και το εχουν οι περισσοτερες συσκυες,ακομα και πριν βγουν τα τσιπακια με AI οπως στο p10.

Αν ψαξεις στο internet θα δεις απειρες τετοιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω και το παρατηρώ στα κινεζικά....

Σε εταιρείες άλλες αυτό το φαινόμενο δεν υπάρχει

Και φυσικά κι αυτό είναι το σωστό.

Αν θα θέλαμε dimming θα επιλέγαμε την αυτόματη φωτεινότητά.γι αυτό άλλωστε υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά, έχετε καμία ιδέα πως μπορώ να βάλω watermark στις φώτο του Mate 20 pro χωρίς να βάλω άλλο App??
Thanasis Thessaloniki
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα λέει ο φίλος ταξιδιώτης.

Εμένα σε γενικές γραμμές μου άρεσε το mate και ίσως το μέλλον το ξανατιμησω. Με εντυπωσίασε η ταχύτητα και το face id. Το δακτυλικό πρώιμο. Λίγο το χρησιμοποίησα

To emui το βρήκα συμπαθητικό και , ευτυχώς, αρκετά καλύτερο από τη προηγούμενη έκδοση.

Περιμένω να πάρει το note το καινούργιο skin και αν δε μου αρέσει θα σκεφτόμουν την επιστροφή στη Huawei.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά, έχετε καμία ιδέα πως μπορώ να βάλω watermark στις φώτο του Mate 20 pro χωρίς να βάλω άλλο App??

 

Δεν έχει πολλά άλλα μόνο ενα που αναφέρει το μοντέλο και την 3πλη κάμερα LEICA... Κάμερα, ρυθμίσεις, υδατογραφημα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

Εχει δοκιμασει κανεις την αντιστροφη φορτιση?Ειναι τοσο αργη?

Η μπαταρια θα εχει θεμα αν την φορτιζω συνεχεια μονο με τον ταχυφορτιστη?

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το βρίσκω πολύ καλό τηλέφωνο και μέχρι στιγμής με έχει κερδίσει κατά κράτος και έχω περάσει από πολλές συσκευές , εκτός του note 9 για να είμαι ειλικρινής.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...