Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μπλε έχω εγώ και είναι το αγαπημένο μου. Εντυπωσιακό το twilight άλλα το μπλε είναι πραγματικά ξεχωριστό στην αίσθηση

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

παντως το p20 pro ειναι ποιο ωραιο πισω στην πλατη απο το mate 20 pro!

εχει παρει καποιος το πρασινο mate 20 pro?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παντως το p20 pro ειναι ποιο ωραιο πισω στην πλατη απο το mate 20 pro!

εχει παρει καποιος το πρασινο mate 20 pro?

Νομίζω ότι θα συμφωνήσω. Επίσης το Huawei Mate 20 lite που είχα για κάποιο διάστημα ήταν κόσμημα, ειδικά για τα λεφτά του.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει καποιος το πρασινο mate 20 pro?

 

Κυκλοφορεί το πράσινο στην Ελληνική αγορά;;

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Έχει επικοινωνήσει κάνεις με το service? Πότε περιμένουν παραλαβή?

 

1ο unboxing στην Ελλάδα. Προπαραγγελία της uag monarch, παραλαβή σήμερα.

 

Δυστυχώς δεν έχω το κινητό...

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ca37af16d6eeab8a2acc35723c885f34.jpg69d9544a509b89748a2ecb719b7491d0.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε update .146

 

Ήρθε και απο εδώ η 146. Λενε οτι φτιαχνει πολλα θέματα - ειδικά σε δαχτυλικο και αναγωριση προσώπου.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και απο εδώ η 146. Λενε οτι φτιαχνει πολλα θέματα - ειδικά σε δαχτυλικο και αναγωριση προσώπου.

 

Τώρα μόλις την έκανα κι εγώ και βλέπω το τηλέφωνο ακόμα πιο smooth!!!

Στο δαχτυλικο δεν είδα κάποια διαφορά σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το δεύτερο στραπάτσο που έπαθα, μία με την πράσινη LG οθόνη, μία με την ανακατασκευασμένη συσκευή με BOE οθόνη, έβαλα και κάτι ακόμη και πήρα iPhone XS. Πραγματικά κρίμα, τόσο που μου άρεσε η συσκευή. Η Huawei με τις γελοιότητές της, κατάντησε μπαχαντέλα μία ναυαρχίδα, η οποία σε διαφορετικές συνθήκες, θα μπορούσε να κάνει τους κατόχους iPhone και Galaxy, να νιώσουν ότι έχουν κινητό του κατοστάρικου.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το δεύτερο στραπάτσο που έπαθα, μία με την πράσινη LG οθόνη, μία με την ανακατασκευασμένη συσκευή με BOE οθόνη, έβαλα και κάτι ακόμη και πήρα iPhone XS. Πραγματικά κρίμα, τόσο που μου άρεσε η συσκευή. Η Huawei με τις γελοιότητές της, κατάντησε μπαχαντέλα μία ναυαρχίδα, η οποία σε διαφορετικές συνθήκες, θα μπορούσε να κάνει τους κατόχους iPhone και Galaxy, να νιώσουν ότι έχουν κινητό του κατοστάρικου.
Στο mediamarkt τι σου είπαν? Λογικά δεν είχες πρόβλημα. Σήμερα επικοινώνησα με το service. Ήταν κατηγορηματικοί ότι ανακατασκευής δεν δίνουν και ότι η συσκευή έχει ελεγχθεί ότι είναι εντάξει πριν πάει σε αυτούς... βέβαια σε τέτοια περίπτωση κατά τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να ξαναμπεί ζελατίνα...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο mediamarkt τι σου είπαν? Λογικά δεν είχες πρόβλημα. Σήμερα επικοινώνησα με το service. Ήταν κατηγορηματικοί ότι ανακατασκευής δεν δίνουν και ότι η συσκευή έχει ελεγχθεί ότι είναι εντάξει πριν πάει σε αυτούς... βέβαια σε τέτοια περίπτωση κατά τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να ξαναμπεί ζελατίνα...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Media Markt τσακώθηκα και έγινε κόλαση. Ισχυρίζονταν ότι οι κόλλες περιμετρικά είναι της μηχανής και ότι σε καμία περίπτωση δεν πουλάνε ανακατασκευασμένα. Ήθελαν να μου μειώσουν την τιμή της συσκευής κατά 20% και αφού άκουσαν τα μπινελίκια τους, καταλήξαμε στο 10%. Το ίδιο μου είχαν κάνει και με την πρώτη συσκευή, όπου δεν παραδέχονταν ότι είχε πρασινίσει λόγω προβλήματος, αλλά ισχυρίζονταν ότι όλες οι κυρτές οθόνες αποχρωματίζονται στις άκρες, υπό συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Πάλι από 20%, καταλήξαμε (με απειλές, εννοείται) σε 10% απομείωση. Δράμα λέμε, η χειρότερη εξυπηρέτηση ever.

Link to comment
Share on other sites

Στο Media Markt τσακώθηκα και έγινε κόλαση. Ισχυρίζονταν ότι οι κόλλες περιμετρικά είναι της μηχανής και ότι σε καμία περίπτωση δεν πουλάνε ανακατασκευασμένα. Ήθελαν να μου μειώσουν την τιμή της συσκευής κατά 20% και αφού άκουσαν τα μπινελίκια τους, καταλήξαμε στο 10%. Το ίδιο μου είχαν κάνει και με την πρώτη συσκευή, όπου δεν παραδέχονταν ότι είχε πρασινίσει λόγω προβλήματος, αλλά ισχυρίζονταν ότι όλες οι κυρτές οθόνες αποχρωματίζονται στις άκρες, υπό συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Πάλι από 20%, καταλήξαμε (με απειλές, εννοείται) σε 10% απομείωση. Δράμα λέμε, η χειρότερη εξυπηρέτηση ever.

 

H mediamarkt στην Eλλάδα ανέκαθεν ήταν και είναι μια από τις χειρότερες εταιρίες που κοιτάνε πως να κλέψουν τον καταναλωτή που τους προτιμά. H τον άνθρωπο που δεν ξέρει και να αρπάξουν από αυτόν. Γιατί κανεις δεν υπάρχει να τους σταματήσει. Οπως και τις εταιρίες κινητής τηλεφωνάς επίσης που είναι μια κλίκα που τρώει ασταμάτητα χωρις ελεγχο. Γενικός στην Ελλάδα πολλές εταιρίες έχουν αυτήν την μαγκιά και την πολυτέλεια. Yπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές μην σκατε τα λεφτά σας στους ότι νάνε. Γιατί ούτε το σέβονται που πατε εκει αλλα ούτε και σας σέβονται. Εδώ στην νέα υόρκη που ζω ούτε κιχ δεν κάνουν κάτι τέτοιες εταιρίες. Κατευθείαν τους κυνηγάνε καλός η κακός.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

παντως το p20 pro ειναι ποιο ωραιο πισω στην πλατη απο το mate 20 pro!

εχει παρει καποιος το πρασινο mate 20 pro?

 

Το αντίθετο για μένα το p20 pro θυμίζει μπιζουτιερα γυναικεία πολύχρωμη & αστραφτερή το twilight ειδικά ...γούστα είναι αυτά φυσικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Huawei με τις γελοιότητές της, κατάντησε μπαχαντέλα μία ναυαρχίδα, η οποία σε διαφορετικές συνθήκες, θα μπορούσε να κάνει τους κατόχους iPhone και Galaxy, να νιώσουν ότι έχουν κινητό του κατοστάρικου.

 

Εκεί στην Χαβάη έχουν να μάθουν πολλά ακόμη όσο δυνατές πλάτες και αβαντες ας έχουν...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο για μένα το p20 pro θυμίζει μπιζουτιερα γυναικεία πολύχρωμη & αστραφτερή το twilight ειδικά ...γούστα είναι αυτά φυσικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εκεί στην Χαβάη έχουν να μάθουν πολλά ακόμη όσο δυνατές πλάτες και αβαντες ας έχουν...

Δυνατές πλάτες η Χαβάη; Στην φυλακή η CEO της στην Αμερική... Χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Δυνατές πλάτες η Χαβάη; Στην φυλακή η CEO της στην Αμερική... Χαχαχα
Η CFO

Κόρη του ιδρυτή.Στα πλαίσια του εμπορικού πολέμου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το smoothness των iphone δεν το έχει άλλο κινητό, το note9 είναι ο βασιλιάς με το πενάκι του, το op6t είναι flagship killer, ο καθένας επιλέγει και η κουβέντα θα συνεχίζεται 4ever!

 

Ο βασιλιας με android 8.1 για να πιασουν τοπο τα 1000+ευρω που ζηταει και να παρει μια αναβαθμιση λιγοτερη.

Και με χειροτερο επεξεργαστη/γραφικα/καμερα σαν βασιλιας :)

 

Οσο για το Oneplus εχει παψει εδω και καιρο να ειναι flagship killer οταν επιασε τιμες flagship.Αυτη την στιγμη το 6t κοστιζει οσο το S9+ και ακριβοτερα απο το S9.

 

Ας μην ειχε το mate το θεμα με τις οθονες και θα σου ελεγα εγω ποσα λιγοτερα iphone και note θα ειχαν πουλησει,σε σχεση με τωρα.

 

Α και υποψην αλλα τα παραπανω τα γραφω χωρις να εχω το mate 20 pro(μην πει οτι υπερασπιζομαι την αγορα μου).

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο πονοκέφαλος και η ταλαιπωρία ειναι του καταναλωτή, αυτό σχολιάζουμε αλλά κάποιοι δεν το καταλαβαίνω... Δίνεις 1049 ευρώ εδώ και ένα μήνα και δεν έχεις αυτό που αγόρασες και σε κάποιους ακούγετε φυσιολογικό το να μπαίνεις στη διαδικασία να αλλάξεις 2 και 3 συσκευές και να σε κοροϊδεύουν μαγαζί και service, και άντε έχεις το χρόνο να το κάνεις πάει στα κομμάτια αυτοί που δεν έχουν χρόνο;

 

Οταν ο καταναλωτης δεν ξερει τα δικαιωματα του και παει σαν προβατο να τον φαει ο λυκος(πωλητης/κατασκευαστης)αυτα συμβαινουν.

Στο εξωτερικο για τις περιπτωσεις bootloop την πηγαν δικαστικως την LG και δικαιωθηκαν,στην Ελλαδα στο διπλα θεμα ορισμενοι αλλαζαν μεχρι και 5-6 φορες πλακετες μπας και αλλα στο τελος το πουλαγαν οσο οσο.....

Στο εξωτερικο την πηγαν δικαστικως την Apple και γνωστες χωρες εχουν κανονικα 2χρονια επισημη εγγυηση στα iphone απο τους ιδιους τους πωλητες/αλυσιδες.

Στην Ελλαδα αν δεν το εχεις ψαξει απο μονος σου,ολοι οι πωλητες σου λενε οτι εχεις 1χρονο εγγυηση(παραπληροφοριση δηλαδη).

 

Τελος οποιος θελει να νιωθει σιγουρια για 1000+ευρω που θελει να δωσει για το κινητο που αγορασε και δεν εμπιστευεται τα service της Ελλαδας και τους πωλητες(θυμαστε την παλια Arvato με τα εκτος εγγυησης λογω υγρασιας κινητα?),υπαρχουν τα Ευρωπαικα amazon.

 

Αλλα δεν πειραζει ειπαμε ας παμε(αυτοι που πανε)4-5-6+φορες τα κινητα πισω και μετα να ριξουμε το φταιξιμο στα service και τους πωλητες,αντι να κανουμε το αυτονοητο που ειναι να ζητησουμε τα χρηματα μας πισω.Και αν αρχισουν τα μα μου σου ξου,υπαρχουν αρμοδιοι φορεις να τους βαλουν στην θεση τους.

 

Μου θυμιζει τα κλασσικα αρθρα που ανεβαινουν για τις διαφορες αλυσιδες(Γερμανος,Πλαισιο,mediamarkt,Κωτσο)πως πεφτει απο κατω κραξιμο για αυτους για διαφορα περιστατικα και γραφονται και τα κλασσικα σχολια''εγω δεν ξανααγοραζω απο αυτους ουτε καρφιτσα'',και μολις σκασει η περιοδος γιορτων(ή καποια προσφορα οπως τωρα με το ρολοι δωρο) ολοι πεφτουν με τα μουτρα να αγορασουν απο αυτους.

 

Ιδια περιπτωση ειναι και οσοι πηγαν και αγορασαν απο καποια φθηνοτερα καταστηματα του bestprice(πχ Woostore) και στα δυσκολα μετα μετανιωναν την ωρα και στιγμη που εμπλεκαν.

 

Καλα κανουν μετα οι αλυσιδες και οι αντιπροσωπειες που μας συμπεριφερονται ετσι,γιατι ο κοσμος δεν εχει μαθει να ασκει τα δικαιωματα του.

Μονο πως θα παρουμε το τελευταιο κινητο πιο φθηνα για να πουλησουμε μουρη σε καφετεριες και forum ξερουμε,α και μετα να το πουλησουμε γρηγορα γρηγορα μην χασει αξια.

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα,γιαυτο και η Huawei Hellas εδω κανει οτι κανει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους πολλούς που έκαναν παράπονα εδώ και άλλαξα 3 συσκευές με DOA από το καταστημα μέχρι που πριν κάνα μήνα πήγα στο σερβις, μου δώσανε την 4η με boe και από τότε απολαμβάνω το κινητό μου. Από τη στιγμή που το θέμα καλύπτεται από την επίσημη αντιπροσωπεία δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη μετά από τόσο καιρό λέτε τα ίδια και τα ίδια...
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους πολλούς που έκαναν παράπονα εδώ και άλλαξα 3 συσκευές με DOA από το καταστημα μέχρι που πριν κάνα μήνα πήγα στο σερβις, μου δώσανε την 4η με boe και από τότε απολαμβάνω το κινητό μου. Από τη στιγμή που το θέμα καλύπτεται από την επίσημη αντιπροσωπεία δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη μετά από τόσο καιρό λέτε τα ίδια και τα ίδια...
Γιατί φίλε μου εσύ είχες χρόνο για χάσιμο να αλλάξεις 4 συσκευές άλλοι δεν έχουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς θέμα με drop calls εδώ και 2 με 3 ημέρες με cosmote η και με άλλη εταιρεία?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους πολλούς που έκαναν παράπονα εδώ και άλλαξα 3 συσκευές με DOA από το καταστημα μέχρι που πριν κάνα μήνα πήγα στο σερβις, μου δώσανε την 4η με boe και από τότε απολαμβάνω το κινητό μου. Από τη στιγμή που το θέμα καλύπτεται από την επίσημη αντιπροσωπεία δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη μετά από τόσο καιρό λέτε τα ίδια και τα ίδια...

 

Οπως σου απαντησε πιο πισω ο συμφορουμιτης,ο καταναλωτης/πελατης δεν πληρωσε τοσα χρηματα για να εχει μια συσκευη που σε λιγοτερο απο 1 μηνα πηγαινο ερχεται στα service για το ιδιο προβλημα, και αρα μενει και χωρις την συσκευη που πληρωσε για καιρο.

 

Αυτα ειναι πραγματα που θυμιζουν περισσοτερο αυτο που λεμε Beta testing παρα τελικο προιον προς πωληση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς θέμα με drop calls εδώ και 2 με 3 ημέρες με cosmote η και με άλλη εταιρεία?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι κανένα θέμα εγώ με cosmote και wind

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Το αν είχα χρόνο για χάσιμο το ξέρω μόνο εγώ. Το ίδιο θα μπορούσα να πω και εγώ για αυτούς που γράφουν εδώ. Τουλάχιστον ο χρόνος που δυστυχώς έχασα έφερε αποτέλεσμα, εσύ συνέχισε να χάνεις χρόνο εδώ γράφοντας στο φόρουμ και σίγουρα θα λυθεί το πρόβλημα σου.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Το να γράψω 2 λεπτά δεν αποτελεί χάσιμο χρόνου για εμένα.. από εκεί και πέρα μην ασχολείσαι μαζί μου, ασχολήσου με το μηχάνημα που έχεις στα χέρια σου, δεν θα έρθω σε αντιπαράθεση για ένα κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ το χτεσινο update να ξερετε εφτιαξε και το προβλημα στο 4Κ βιντεο. Αυτο που οταν εστρεφες την καμερα δεξια-αριστερα πηγαινε σαν ζελεδακι στις ακρες, πλεον ειναι παρελθον.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...