Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι παθόντες εαν γίνεται να ανεβάσουν φωτο με τις πράσινες οθόνες

 

για να γνωρίζουμε και εμείς όταν εμφανιστεί και σε εμάς να τα επιστρέψουμε.

 

Φίλε μου πράσινες οθόνες έχουμε ανεβάσει όλοι..καλές δεν βρίσκουμε.

 

Κι ένα ενδιαφέρον άρθρο:

 

https://www.huaweiblog.de/news/mate-20-pro-glue-gate-das-krisenmanagement-von-huawei/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πράσινες οθόνες έχουμε ανεβάσει όλοι..καλές δεν βρίσκουμε.

 

Κι ένα ενδιαφέρον άρθρο:

 

https://www.huaweiblog.de/news/mate-20-pro-glue-gate-das-krisenmanagement-von-huawei/

 

Έβαλα μία στο δίπλα, δε ξέρω αν είναι αυτό που θέλετε.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Οι παθόντες εαν γίνεται να ανεβάσουν φωτο με τις πράσινες οθόνες

 

για να γνωρίζουμε και εμείς όταν εμφανιστεί και σε εμάς να τα επιστρέψουμε.

Έβαλα μία στο δίπλα, δε ξέρω αν είναι αυτό που θέλετε.
Δίπλα δίπλα be717ef699eec5bf271d73270888d706.jpga62ab94a5b3ab7ece7ade05ba5108864.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα δίπλα be717ef699eec5bf271d73270888d706.jpga62ab94a5b3ab7ece7ade05ba5108864.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Όντως το πρώτο είναι φυσιολογική οθόνη.. Αλλά μάλλον κατώτερης ποιότητας κ ευκρίνειας απο την πράσινη (σύμφωνα με κάποιες απαντήσεις που πήραν κάποια παιδιά) χαχα

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά..

 

Δηλαδη η πάνω είναι εντάξει???

Αν μείνει έτσι....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσένα πάντως μου φαίνεται σαν πιο φωτεινή η εικόνα. Μήπως παίζουν ρόλο και ρυθμίσεις κάμερας κλπ συνθήκες λήψης της φωτογραφίας. Γιατί ζωντανά την οθόνη του κινητού μου κι εγώ τη βλέπω πιο φωτεινή, αλλά στη φωτογραφία βγαίνει πιο σκούρα.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το πράσινο είναι πράσινο. Δες πως είναι ο ένας dialer και πωε ο άλλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσένα πάντως μου φαίνεται σαν πιο φωτεινή η εικόνα. Μήπως παίζουν ρόλο και ρυθμίσεις κάμερας κλπ συνθήκες λήψης της φωτογραφίας. Γιατί ζωντανά την οθόνη του κινητού μου κι εγώ τη βλέπω πιο φωτεινή, αλλά στη φωτογραφία βγαίνει πιο σκούρα.

 

βρε μπας και είσαι της Ηuaweι εσύ και βλέπεις στις φώτο μια ¨ Ανώτερη σε ποιότητα οθόνη ¨ xaxaxaxaxaxa ....:lol::lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

βρε μπας και είσαι της Ηuaweι εσύ και βλέπεις στις φώτο μια ¨ Ανώτερη σε ποιότητα οθόνη ¨ xaxaxaxaxaxa ....:lol::lol::lol::p

 

Μακάρι να ήμουν, και ας έβλεπα και πράσινα άλογα φίλε μου... Δυστυχώς τώρα είμαι ένας από αυτούς που έχουν σκάσει το χιλιάρικο, δεν έχουν πρόβλημα, αλλά φοβούνται μην αποκτήσουν. Αυτό που λέω εξαρχής για να μας καλύψει η εταιρεία είναι να βγει και να πει αντικατάσταση εφόσον εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα ανεξαρτήτως χρόνου κατοχής του κινητού, μέσα στα πλαίσια της εγγύησης.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Όπως ήταν αναμενόμενο και το δεύτερο που πήρα παρουσίασε το γνωστό πρόβλημα του Hulk.

Αύριο πίσω στον Κωτσόβολο και επιστροφή χρημάτων.

Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι ο Κωτσόβολος δεν έχει πλέον κανένα mate 20 διαθέσιμο.

Μόνο παραγγελία. Υποψιάζομαι ανάκληση....

Θα μάθω και θα ενημερώσω.b3ea59569a65d1b24493e87a24e1cfed.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν .μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα...Γιατί γ Huawei δεν κοιτάει την παρτίδα παραγωγής από τις προβληματικές οθόνες,και αν έχει στοκ,η τις έχει διαθέσει σε καταστήματα και χωρες που γνωριζει,να κάνει ανάκληση,εκτός και αν είναι όλες οι οθόνες της LG προβληματικές,ώστε εκεί απλά έχουν χάσει την μπάλα...

Έχει περάσει ήδη μια βδομάδα τουλάχιστον από Όταν έγινε γνωστό το πρόβλημα, έπρεπε να.εχουν μια εικόνα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν .μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα...Γιατί γ Huawei δεν κοιτάει την παρτίδα παραγωγής από τις προβληματικές οθόνες,και αν έχει στοκ,η τις έχει διαθέσει σε καταστήματα και χωρες που γνωριζει,να κάνει ανάκληση,εκτός και αν είναι όλες οι οθόνες της LG προβληματικές,ώστε εκεί απλά έχουν χάσει την μπάλα...

Έχει περάσει ήδη μια βδομάδα τουλάχιστον από Όταν έγινε γνωστό το πρόβλημα, έπρεπε να.εχουν μια εικόνα....

Δεν πάει το μυαλό σας ότι μπορεί να είναι δικιά της χαζομάρα? Που είναι έτσι αλλιώς....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έληγε αύριο το doa και το έδωσα πίσω με βαριά καρδιά. Μου έκοψαν πιστωτικό και κράτησαν το ρολόι ώστε αν το ξαναπάρω να μου το δώσουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ήδη το βρίσκεις σφραγισμένο 870€ αλλά άντε να κάνεις κίνηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει το μυαλό σας ότι μπορεί να είναι δικιά της χαζομάρα? Που είναι έτσι αλλιώς....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Πως δηλαδή να είναι δικιά της χαζομάρα;;;

Αφού δυο είναι οι προμηθευτές, πρόβλημα έβγαλε μόνο ο ένας, γιατί να είναι χαζομάρα της Huawei???

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ήδη το βρίσκεις σφραγισμένο 870€ αλλά άντε να κάνεις κίνηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα απο την στιγμη που δεν υπαρχει ανακοινωση να αποσυρθουν οι παρτιδες ,δηλαδη κυκλοφορουν ελευθερα σε χερια διαφορων κατοχων σημαινει οτι η εταιρια δεν το αποδεχεται ως "προβλημα" .Αρα πως θα βρεθει η λυση αγορας για ενα νορμαλ mate20 pro οταν θεωρειται νορμαλ απο την εταιρια η πρασιναδα αν σου ξανατυχει . ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως δηλαδή να είναι δικιά της χαζομάρα;;;

Αφού δυο είναι οι προμηθευτές, πρόβλημα έβγαλε μόνο ο ένας, γιατί να είναι χαζομάρα της Huawei???

 

καθαρά δικιά της χαζομάρα είναι κανένας νοήμον δεν εμπιστεύεται την lg ειδικά στην οθόνες κινητών

είναι καθαρά δικιά της χαζομάρα γιατί πήγε να γλυτώσει μερικά φράγκα και απο το να δώσει μεγάλη παραγωγή στην boe η να πάρει από την samsung πήγε στα φτηνά......

Link to comment
Share on other sites

καθαρά δικιά της χαζομάρα είναι κανένας νοήμον δεν εμπιστεύεται την lg ειδικά στην οθόνες κινητών

είναι καθαρά δικιά της χαζομάρα γιατί πήγε να γλυτώσει μερικά φράγκα και απο το να δώσει μεγάλη παραγωγή στην boe η να πάρει από την samsung πήγε στα φτηνά......

 

Άλλο αυτό, αλλά αν δεν κάνω λάθος η LGδίνει και στην Google (Pixel) και στην Apple οθόνες... Όχι ότι πάω να δικαιολογήσω την LG, αλλά δεν γίνεται μόνο στην Huawei να έδωσε τις προβληματικές... Εκτός και αν η Huawei τους πίεσε, να επισπευσουν την παράδοση.... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι... Παντός από την στιγμή που δεν είναι επικίνδυνο για την δημόσια υγεια(Note 7),δεν κανει ανάκληση συσκευών η Huawei... Θα πουλήσει, και θα κάνει αντικαταστασεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι μπήκατε στον κόπο να μεταφράσετε το site που σας έδωσα πιο πάνω.

 

https://www.huaweiblog.de/news/mate-20-pro-glue-gate-das-krisenmanagement-von-huawei/

Σας βάζω το ζουμί:

Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας, η Huawei θα ανταλλάξει τις συσκευές σε τοπικό επίπεδο από τους αγοραστές που επηρεάζονται σε καθέναν ξεχωριστά.

Η διαδικασία φαίνεται να είναι παρόμοια με εκείνη στο πρόγραμμα υπηρεσίας VIP που δεν υπάρχει πλέον. Ο αγοραστής λαμβάνει ένα νέο Mate 20 Pro απευθείας σε αντάλλαγμα για την επηρεαζόμενη συσκευή.

Η ανταλλαγή θα να ξεκινήσει στις επόμενες ημέρες (!).

Επομένως, εάν ανησυχείτε, επικοινωνήστε με την υπηρεσία Huawei για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την αντικατάσταση του Mate 20 Pro.

Το όνομα "Gate Glue" είναι προφανώς εντελώς λανθασμένο. Επειδή τώρα φαίνεται να είναι βέβαιο ότι μια παρτίδα οθονών LG εμφανίζουν το πρόβλημα. Έτσι, δεν φταίει η κόλλα αλλά μάλλον (α) ελαττωματικές παρτίδες των οθονών, οι οποίες τώρα ανταλλάσσονται.

Πιθανόν να μη υπάρξει μια επίσημη δήλωση από την Huawei σχετικά με αυτό. Αλλά ... εξακολουθώ να πιστεύω ότι μια ενεργή δήλωση της Huawei θα είχε νόημα. Επειδή, ακόμη και αν επηρεάζεται πραγματικά ένα μικρό κομμάτι συσκευών, θα πρέπει η αντιμετώπιση να είναι ως πελάτη premium αφού έχει αγοράσει μια συσκευή premium αξίας 1000 €!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό, αλλά αν δεν κάνω λάθος η LGδίνει και στην Google (Pixel) και στην Apple οθόνες... Όχι ότι πάω να δικαιολογήσω την LG, αλλά δεν γίνεται μόνο στην Huawei να έδωσε τις προβληματικές... Εκτός και αν η Huawei τους πίεσε, να επισπευσουν την παράδοση.... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι... Παντός από την στιγμή που δεν είναι επικίνδυνο για την δημόσια υγεια(Note 7),δεν κανει ανάκληση συσκευών η Huawei... Θα πουλήσει, και θα κάνει αντικαταστασεις...

 

στην apple δίνει lcd η οποίες είναι αρκετά καλές η κλασσικές lcd της πάντα ήταν καλές (μόνο τα πειράματα της με κάτι δικές της οθόνες πχ στο g4 g5 ηταν για αναθεμα)

στα pixel απο την άλλη μεν πράσινο δεν είδαμε αλλά γενικός ήταν μέτριες και με θέματα

 

ανάκληση δεν παιζει αλλά έχει χάσει πολύ κόσμο λόγο του θέματος και γενικός χανει κόσμο τώρα λόγο της στάσης της

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άλλο αυτό, αλλά αν δεν κάνω λάθος η LGδίνει και στην Google (Pixel) και στην Apple οθόνες... Όχι ότι πάω να δικαιολογήσω την LG, αλλά δεν γίνεται μόνο στην Huawei να έδωσε τις προβληματικές...

 

Ούτε η Google ούτε η Apple έχουν πάρει για τα Pixel 3 και iPhone αντίστοιχα οθόνες από την LG. Και οι δύο έχουν προμηθευτεί οθόνες OLED της Samsung.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η Google ούτε η Apple έχουν πάρει για τα Pixel 3 και iPhone αντίστοιχα οθόνες από την LG. Και οι δύο έχουν προμηθευτεί οθόνες OLED της Samsung.

 

Τότε λάθος δικό μου....

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η Google ούτε η Apple έχουν πάρει για τα Pixel 3 και iPhone αντίστοιχα οθόνες από την LG. Και οι δύο έχουν προμηθευτεί οθόνες OLED της Samsung.

 

Το Pixel 3 XL έχει Samsung. Το απλό Pixel 3 έχει LG και αν ψάξεις λίγο θα δεις ότι και σε αυτό οι χρήστες έχουν παράπονα και προβλήματα (μετά το περσινό φιάσκο του Pixel 2 XL)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...