Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, φυσικα. Για πρωτη φορα το νοτε 9 με αφησε ικανοποιημενο σε θεμα αυτονομιας, μιλωντας για σαμσουνγκ συσκευες.

Δυστυχως, άλλο όμως είναι το θεμα και το εγραψα όταν εσκασε το πρόβλημα με τις οθονες εδώ.

Η καλυτερη συσκευή της αγορας, μετα τη φολα με τις οθονες, δυστυχως μας οδηγησε να ψάχνουμε δευτεροτριτες λυσεις, για να βολευτούμε τους επομενους μηνες. Κριμα…

Η Huawei μοιραζε φαπες αριστερα και δεξια, σε οποιον πηγαινε φετος να αμφισβητησει την κυριαρχια της (παντα μεχρι την Ανοιξη). Μονο που με την ανεση που τις μοιραζε, μια από αυτές την εριξε στο σβερκο της. Ας προσεχε...

Αν εξαιρέσεις το p20 pro ποια άλλη συσκευή μοίρασε φάπες (& σιγά τις φάπες που έριξε) απλά έβγαλε ένα τηλέφωνο αντάξιο του ανταγωνισμού. Μην τρελαθούμε! Δευτερότριτη συσκευή το Note9 δεν την λέει ούτε ο ιδιοκτήτης τής Huawei.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρω ότι είμαι τρελός και έχω κλείσει ήδη θέση στο Δαφνί, αλλά δε μπορώ να το καταπολεμήσω. Και να σκεφτείτε ότι η τρέλα είναι γενική με τη τεχνολογία. Όχι μόνο στα κινητά. Home cinema, φωτογραφία, μουσική, όλα μέσα!!!

 

Όλοι έχουμε κάτι που γουστάρουμε να κάνουμε και μας ευχαριστεί. Σε άλλους ευχαριστούν τα ταξίδια σε άλλους τα "ξίδια" χαχα! Σημασία έχει να κάνουμε αυτό που μας κάνει να περναμε καλά. Και απο τη στιγμή που δε τα κλέβουμε..

Ποια λοιπόν απο τις 3 συσκευαρες θεωρείς οτι αξίζει το ποσό των 1000+ ευρώ που κοστίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρω ότι είμαι τρελός και έχω κλείσει ήδη θέση στο Δαφνί, αλλά δε μπορώ να το καταπολεμήσω. Και να σκεφτείτε ότι η τρέλα είναι γενική με τη τεχνολογία. Όχι μόνο στα κινητά. Home cinema, φωτογραφία, μουσική, όλα μέσα!!!

Παντα υπάρχει το cancel....Amazon rules,ρίχνεις την παραγγελία και σου λέει ακύρωσε την :p

Εγώ καπνίζω και ενοχλώ και κάνω κακό στον εαυτό μου,δυστυχώς ουτε το Δαφνί βοηθάει....

 

Παίδες η hua δεν είναι οποία εταιρεία,θα απαντήσει ....

Εντάξει της έκατσε η στραβή,αλλά στο χέρι της είναι να το πάει ανάποδα ακόμα

Έχοντας όμως πάντα στο μυαλό της ότι η κορυφή είναι για λίγους,και πολλές φορές μόνο για ένα

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το ξεφτιλίσει φέτος και έχοντας περάσει από όλες τις ναυαρχιδες με εξαίρεση το mate 20 pro το οποίο με πρόλαβε η οθόνη αυτή τη στιγμή είμαι με iPhone X και note 9 8/512 το οποίο μάλλον θα το δώσω και θα μείνω με το iPhone.

 

Αυτό που με βολεύει πολύ στο Χ είναι το ρημάδι το μέγεθος,με ένα χέρι κανείς σχεδόν τα πάντα κάτι που με το note δεν...Αυτός είναι βασικός λόγος που έδωσα το X max λόγω μεγέθους και βάρους.

 

Το Xz3 το δούλεψα μια βδομάδα...Είναι ταχύτατο με εκπληκτική οθόνη και πολύ καλό ήχο...Με χάλασε λίγο η μπαταρία και το Android 9 pie στο οποίο δεν παίζει πλέον η ηχογράφηση κλήσης και η εφαρμογή για επιχείρησεις της winbank.

 

Το note όπως πάντα το κάτι άλλο..,Ειδικά η έκδοση με τα 8gb ram κρατάει τις εφαρμογές ανοιχτές για μέρες αλλά λόγω μεγέθους αλλά και επειδή το θεωρώ υπερβολή να το έχω ταυτόχρονα με iPhone θα το δώσω.

 

Και πάλι κλείνοντας το Xz3 φοβερό...

 

Υ.Γ.Δε ξέρω ίσως είναι ψυχοπάθειά αλλά η διαδικασία παραγγελίας και unboxing κινητού και μετά από λίγη χρήση η μεταπώληση του είναι κάτι που δεν μπορώ να αντισταθώ...Έξω απ την πλάκα έχει καταντήσει αηδία και πρέπει να βρω τρόπο να το λύσω.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το βρήκα!

Θα ηθελες να με καθοδηγησεις και μενα με το θεμα αυτο στο p20 pro;;;;

Εστω και με pm , μιας και ειμαστε σε αλλο θεμα..

Σ' ευχαριστω..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το ξεφτιλίσει φέτος και έχοντας περάσει από όλες τις ναυαρχιδες με εξαίρεση το mate 20 pro το οποίο με πρόλαβε η οθόνη αυτή τη στιγμή είμαι με iPhone X και note 9 8/512 το οποίο μάλλον θα το δώσω και θα μείνω με το iPhone.

 

Αυτό που με βολεύει πολύ στο Χ είναι το ρημάδι το μέγεθος,με ένα χέρι κανείς σχεδόν τα πάντα κάτι που με το note δεν...Αυτός είναι βασικός λόγος που έδωσα το X max λόγω μεγέθους και βάρους.

 

Το Xz3 το δούλεψα μια βδομάδα...Είναι ταχύτατο με εκπληκτική οθόνη και πολύ καλό ήχο...Με χάλασε λίγο η μπαταρία και το Android 9 pie στο οποίο δεν παίζει πλέον η ηχογράφηση κλήσης και η εφαρμογή για επιχείρησεις της winbank.

 

Το note όπως πάντα το κάτι άλλο..,Ειδικά η έκδοση με τα 8gb ram κρατάει τις εφαρμογές ανοιχτές για μέρες αλλά λόγω μεγέθους αλλά και επειδή το θεωρώ υπερβολή να το έχω ταυτόχρονα με iPhone θα το δώσω.

 

Και πάλι κλείνοντας το Xz3 φοβερό...

 

Υ.Γ.Δε ξέρω ίσως είναι ψυχοπάθειά αλλά η διαδικασία παραγγελίας και unboxing κινητού και μετά από λίγη χρήση η μεταπώληση του είναι κάτι που δεν μπορώ να αντισταθώ...Έξω απ την πλάκα έχει καταντήσει αηδία και πρέπει να βρω τρόπο να το λύσω.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ.Δε ξέρω ίσως είναι ψυχοπάθειά αλλά η διαδικασία παραγγελίας και unboxing κινητού και μετά από λίγη χρήση η μεταπώληση του είναι κάτι που δεν μπορώ να αντισταθώ...Έξω απ την πλάκα έχει καταντήσει αηδία και πρέπει να βρω τρόπο να το λύσω.

Σε καταλαβαινω, αλλα οταν ξερω οτι μετα θα το δωσω, χανω καθε ενδιαφερον. Δεν ειμαι αυτου του αθληματος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω, αλλα οταν ξερω οτι μετα θα το δωσω, χανω καθε ενδιαφερον. Δεν ειμαι αυτου του αθληματος.
Αρχικα δεν θεωρώ ότι θα το δώσω...Προκύπτει... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δεν θεωρώ ότι θα το δώσω...Προκύπτει... :lol:

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

οτι και να λεμε η ζημια εγινε τωρα...και παλι σαν καταναλωτης και στις νεες παρτιδες θα εχεις το φοβο να μην σου ξανατυχει!ποτε δεν ξερεις!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Thread έχει μετατραπεί σε μια ωραία συζήτηση τεχνολογίας χαχαχα! Το κακό είναι πως δε έχει βγει καμία επίσημη απάντηση απο την Huawei οπότε μάλλον το πιστωτικό στο ΠΛΑΙΣΙΟ η θα γίνει άλλο κινητό η θα γίνει κάρτα γραφικών (είμαστε και στον χειμώνα να παίξουμε κανένα παιχνιδάκι)
Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε κάτι που γουστάρουμε να κάνουμε και μας ευχαριστεί. Σε άλλους ευχαριστούν τα ταξίδια σε άλλους τα "ξίδια" χαχα! Σημασία έχει να κάνουμε αυτό που μας κάνει να περναμε καλά. Και απο τη στιγμή που δε τα κλέβουμε..

Ποια λοιπόν απο τις 3 συσκευαρες θεωρείς οτι αξίζει το ποσό των 1000+ ευρώ που κοστίζουν;

 

Καμμία τιμή από τις τρεις δεν είναι ρεαλιστική, όταν πριν από 3-4 χρόνια οι ναυαρχίδες δεν ξεπερνούσαν τα 750-800€. Απλά βρήκαν οι εταιρίες (κορόϊδα) και τα κάνουν. Με δεδομένο, λοιπόν, αυτό, το Mate δεν αξίζει πάνω από €750, το Note 9 (λόγω πενακίου που αποτελεί "μοναδικότητα", αλλά και πληθωρικής μνήμης RAM/ROM στο 512) θα το τοποθετούσα κοντα στο 1000άρικο, ενώ το iPhone τα κάνει όλα καλά και γρήγορα, έχει επιτέλους σωστό design και bezels, πολύ πιο προσεγμένες εφαρμογές από το Android, αλλά κυρίως πληρώνεις και την υψηλή τιμή μεταπώλησης, ακόμη και μετά από 1-2 έτη, κάτι που δεν έχεις με κανένα Android. Και πάλι, το θεωρώ πανάκριβο γιατί δεν έχει κάτι πρωτοποριακό να προσφέρει. Πιο ρεαλιστική θα ήταν μια τιμολόγηση κοντά στα 1.300€ για το μεγάλο 512άρι (άκου €1.800!!!). Ποιό θα έπαιρνα αν έπρεπε να επιλέξω; Το Note 9 (512GB ως πιο future proof). Το Mate μόνο στα 700-750€. Πραγματικά, μπορώ να το συγκρίνω μόνο με το S9+, το οποίο θεωρώ τον μόνο άμεσο και συγκρισιμο ανταγωνιστή του αυτή τη στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, μπορώ να το συγκρίνω μόνο με το S9+, το οποίο θεωρώ τον μόνο άμεσο και συγκρισιμο ανταγωνιστή του αυτή τη στιγμή.

Ακριβώς,το απόλυτο vfm μπορεί να πει κανείς στην τιμή που το βρίσκει κανείς τώρα και πέφτει....(λέτε να μου δώσει 500€ να πάρω το s10...χμ)

Για κάτι "πιο συμπαγες" xz3 για την lg οθοναρα του και όχι μόνο,αλλά είναι καλιμπραρισμενη by sony

Ακούτε μπρε? :p

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,το απόλυτο vfm μπορεί να πει κανείς στην τιμή που το βρίσκει κανείς τώρα και πέφτει....(λέτε να μου δώσει 500€ να πάρω το s10...χμ)

Για κάτι "πιο συμπαγες" xz3 για την lg οθοναρα του και όχι μόνο,αλλά είναι καλιμπραρισμενη by sony

Ακούτε μπρε? :p

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Κάπως έτσι...Επίσης με edge οθόνη που έχει κάποια χρησιμότητα και όχι μόνο έτσι για να υπάρχει...σίγουρα το mate ανώτερο αλλά όχι για 1049€. Ήθελαν να χτυπήσουν την κορυφή, το note και ήθελαν να το δηλώσουν και με την τιμή...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό, απροβλημάτιστο, ναυαρχίδα με τα όλα της και τέλεια μπαταρία. Εξαιρετική τιμή με το ρολογάκι μαζί. Με τις αναμενόμενες αναβαθμίσεις θα γίνει τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό, απροβλημάτιστο, ναυαρχίδα με τα όλα της και τέλεια μπαταρία. Εξαιρετική τιμή με το ρολογάκι μαζί. Με τις αναμενόμενες αναβαθμίσεις θα γίνει τέλειο.
Δεν το λες και απροβλημάτιστο.....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό, απροβλημάτιστο, ναυαρχίδα με τα όλα της και τέλεια μπαταρία. Εξαιρετική τιμή με το ρολογάκι μαζί. Με τις αναμενόμενες αναβαθμίσεις θα γίνει τέλειο.

 

Μήπως έχεις μείνει στην πρώτη σελίδα του νήματος;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς??? Δεν έχω θέμα με την οθόνη οπότε κανένα πρόβλημα.
Γραφείου Τύπου μου θύμισες. Να χαρείς το απροβλημάτιστο κινητό σου. Σπάνιο φαινόμενο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γραφείου Τύπου μου θύμισες. Να χαρείς το απροβλημάτιστο κινητό σου. Σπάνιο φαινόμενο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή έπρεπε να γράψω οτι έχω???? Για να είναι όλα οκ???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έπρεπε να γράψω οτι έχω???? Για να είναι όλα οκ???
Θα μπορούσες να αφιερώσεις λίγο παραπάνω χρόνο και να γράψεις ένα κανονικό ποστ. Όταν πχ λες με τα επόμενα update θα γίνει καλύτερο, σε ποιον τομέα περιμένεις αναβάθμιση ?

Επίσης μπορείς να μας βγάλεις μια φώτο τον dialer στο σκοτάδι για να στείλουμε στη Huawei πώς είναι το κανονικό και πως τα δικά μας? Μη μας λέει ότι η πρασινάδα είναι φυσιολογική και βελτιστοποιεί την απόδοση της οθόνης..

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να αφιερώσεις λίγο παραπάνω χρόνο και να γράψεις ένα κανονικό ποστ. Όταν πχ λες με τα επόμενα update θα γίνει καλύτερο, σε ποιον τομέα περιμένεις αναβάθμιση ?

Επίσης μπορείς να μας βγάλεις μια φώτο τον dialer στο σκοτάδι για να στείλουμε στη Huawei πώς είναι το κανονικό και πως τα δικά μας? Μη μας λέει ότι η πρασινάδα είναι φυσιολογική και βελτιστοποιεί την απόδοση της οθόνης..

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όποιος έχει θέμα να το στείλει πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Να μη υπολογίζουμε στη βοήθεια σου δηλαδή. Τhanks όπως και να έχει ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει θέμα να το στείλει πίσω..

 

μια απλή φώτο σου ζήτησαν για να στείλουν επιστολή στην huawei :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πόσες πιθανότητες έχει να εμφανίσει το green screen? σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με αυτά που διαβάζω το ξανά σκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...