Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες πιθανότητες έχει να εμφανίσει το green screen? σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με αυτά που διαβάζω το ξανά σκέφτομαι.
Για την ώρα μέχρι να στρώσει το θέμα αν στρώσει τεράστιες καθος στην Ελλάδα μόνο lg έρχεται
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση εχω να κανω.το προβλημα φαινεται μονο στον dialer στο σκοτάδι;στις αλλες οθονες ειναι ενταξει;και αν ο dialer ειναι σε φωτεινο φοντο δεν φαινεται;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια ερωτηση εχω να κανω.το προβλημα φαινεται μονο στον dialer στο σκοτάδι;στις αλλες οθονες ειναι ενταξει;και αν ο dialer ειναι σε φωτεινο φοντο δεν φαινεται;ευχαριστω.

 

 

 

Σε μένα πάντως την πρώτη ημέρα ξεκίνησε ως πρασινάδα σε γκρι σκούρο περιεχόμενο με χαμηλή φωτεινότητα και τις επόμενες ημέρες προχώρησε το θέμα και λίγο πριν το γυρίσω πίσω η πρασινάδα φαινόταν κανονικά με μέτρια φωτεινότητα ακόμα και σε λευκό η άλλο ανοιχτόχρωμο περιεχόμενο..

 

Δυστυχώς λόγω νεύρων δε κράτησα καμία φωτογραφία του αριστουργηματος..

Όλα μέσα σε 5 μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως την πρώτη ημέρα ξεκίνησε ως πρασινάδα σε γκρι σκούρο περιεχόμενο με χαμηλή φωτεινότητα και τις επόμενες ημέρες προχώρησε το θέμα και λίγο πριν το γυρίσω πίσω η πρασινάδα φαινόταν κανονικά με μέτρια φωτεινότητα ακόμα και σε λευκό η άλλο ανοιχτόχρωμο περιεχόμενο..

 

Δυστυχώς λόγω νεύρων δε κράτησα καμία φωτογραφία του αριστουργηματος..

Όλα μέσα σε 5 μέρες..

 

σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2018/11/12/huawei-mate-20-pro-exairetikes-poliseis-tin-11-11-singles-day/

 

Επειδη η Huawei χαντακωσε την συσκευη και θα παει απατη.

Υπηρχε ενα 10-20% συσκευων με LG οθονες και δυστηχως η Ελλαδα ηταν μεσα στις χωρες που παρελαβαν με LG οθονες χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι η συσκευη εχει προβληματικη οθονη σε ολους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2018/11/12/huawei-mate-20-pro-exairetikes-poliseis-tin-11-11-singles-day/

 

Επειδη η Huawei χαντακωσε την συσκευη και θα παει απατη.

Υπηρχε ενα 10-20% συσκευων με LG οθονες και δυστηχως η Ελλαδα ηταν μεσα στις χωρες που παρελαβαν με LG οθονες χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι η συσκευη εχει προβληματικη οθονη σε ολους.

 

Που αναφερεται οτι ενα 10-20% φοραει οθονη LG?

Εχεις καποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα μέχρι να στρώσει το θέμα αν στρώσει τεράστιες καθος στην Ελλάδα μόνο lg έρχεται

 

Και Κύπρο μόνο Lg έρχεται?

Link to comment
Share on other sites

Που αναφερεται οτι ενα 10-20% φοραει οθονη LG?

Εχεις καποιο link?

 

Λινκ οχι δεν υπαρχει αλλα αν το ποσοστο ηταν μεγαλο οπως αναφερετε θα ειχαν γινει και πολλες αναφορες κι οχι μερικα αρθρα μιας παραγραφου που ειναι αναδημοσιευσεις, ουτε ενα poll στο XDA με 100 ψηφους.

Αν το προβλημα ηταν τοσο μεγαλο οσο το παρουσιαζετε δεν θα ειχε συσκευες να πουλησει εκτος αν νομιζετε οτι ολοι αυτοι εκει εξω εχουν ελλατωματικη συσκευη και δεν το εχουν καταλαβει, δηλαδη ΟΛΟΙ αυτοι ειναι τυφλοι κι εμεις εδω ανοικτοματες.

Ενταξει ναι ειναι κριμα που στην Ελλαδα ηρθε η ελλατωματικη παρτιδα αλλα οχι αυτο που εχετε κανει εδω μεσα.

Τεσπα οπως ειδες η συσκευη δεν χαντακωθηκε και πουλαει κανονικα, εσεις καθηστε εδω να κανετε το νημα chat γιατι απο'τι βλεπω το forum ειναι γεματο παραπληροφορηση και ανιδεους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στο xda έχουν παρουσιαστεί και οθόνες boe με το πρόβλημα. Απ' ότι γράφουν μερικοί οι οθόνες lg ειναι στα 2/3 όλων των mate 20 pro. Οπότε αν είναι αληθινός ο αριθμός, το να πετύχεις boe και μη προβληματική συσκευή είναι σαν λαχείο !

Εν τω μεταξύ σε φωτογραφίες κατόχων από το xda και πάλι, μόλις παρουσιαστεί το πράσινο περιμετρικά, μετά η κατάσταση επιδεινώνεται εκθετικά πάρα πολύ γρήγορα. Μέσα σε 2-3 μέρες δηλαδή η μισή οθόνη του κινητού είναι πράσινη ή περιμετρικά γίνεται τελείως πράσινη!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λινκ οχι δεν υπαρχει αλλα αν το ποσοστο ηταν μεγαλο οπως αναφερετε θα ειχαν γινει και πολλες αναφορες κι οχι μερικα αρθρα μιας παραγραφου που ειναι αναδημοσιευσεις, ουτε ενα poll στο XDA με 100 ψηφους.

Αν το προβλημα ηταν τοσο μεγαλο οσο το παρουσιαζετε δεν θα ειχε συσκευες να πουλησει εκτος αν νομιζετε οτι ολοι αυτοι εκει εξω εχουν ελλατωματικη συσκευη και δεν το εχουν καταλαβει, δηλαδη ΟΛΟΙ αυτοι ειναι τυφλοι κι εμεις εδω ανοικτοματες.

Ενταξει ναι ειναι κριμα που στην Ελλαδα ηρθε η ελλατωματικη παρτιδα αλλα οχι αυτο που εχετε κανει εδω μεσα.

Τεσπα οπως ειδες η συσκευη δεν χαντακωθηκε και πουλαει κανονικα, εσεις καθηστε εδω να κανετε το νημα chat γιατι απο'τι βλεπω το forum ειναι γεματο παραπληροφορηση και ανιδεους.

Εδώ τότε με τα note 7 αρκετοί τα κράτησαν και τα δουλεύουν κανονικά. Η Huawei έκανε πατάτα το θέμα είναι παγκόσμιο παντού γράφουν για πράσινες οθόνες σε πολύ μεγάλο ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τότε με τα note 7 αρκετοί τα κράτησαν και τα δουλεύουν κανονικά. Η Huawei έκανε πατάτα το θέμα είναι παγκόσμιο παντού γράφουν για πράσινες οθόνες σε πολύ μεγάλο ποσοστό.

 

οπως ειπε και ο αλλος πριν εχεις καποιο λινκ με το ποσοστο;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πόσες πιθανότητες έχει να εμφανίσει το green screen? σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με αυτά που διαβάζω το ξανά σκέφτομαι.
Αν δεν βιάζεσαι καλύτερα να περιμένεις. Εκτός και αν θέλεις να μπεις σε διαδικασία να ελέγχεις κάθε τρεις κ λίγο αν είναι εντάξει ή πως εξελίσσεται, πριν περάσει το doa. Δεν έχουμε και κάτι επίσημο από την huawei πάρα μόνο "ανεπίσημες" ότι οι συσκευές που θα πουληθούν θα είναι εντάξει. Μεγάλη αλυσίδα με πάρα πολλές επιστροφές το Σαββάτο σταμάτησε τις πωλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο αλλος πριν εχεις καποιο λινκ με το ποσοστο;

Ούτε η ίδια η Huawei δεν έχει. Τον παγκόσμιο κακό χαμό που γίνεται βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η ίδια η Huawei δεν έχει. Τον παγκόσμιο κακό χαμό που γίνεται βλέπω.

 

Αυτος ο παγκοσμιος που λες ειναι ακριβως ο ιδιος που εγινε οταν το AndroidPIT ειπε οτι κυκλοφορησε η Android9 stable και μετα ολοι αναδημοσιευσαν την ειδηση αυτη η οποια ηταν παραπληροφορηση. Ετσι ακριβως εχει γινει κι εδω και νομιζεις οτι παγκοσμιος χαμος. Βγηκε η ειδηση οτι υπαρχουν προβληματικες οθονες και μετα ολοι την αναδημοσιευσαν χωρις ομως να λεει πουθενα οτι οι περισσοτερες συσκευες ειναι προβληματικες. Αυτο το τελευταιο το ειπατε εσεις επειδη η Ελλαδα ηταν μια χωρα που παρελαβε ελλατωματικες συσκευες. Εδω καποιος εδω μεσα ειπε οτι τα καταστηματα δεν θα σας δεχτουν την συσκευη πισω γιατι δεν εχει ελλατωμα και τελικα τους τις δεχτηκαν ολες πισω. Για να μην πω το αλλο που ειπωθηκε, το public δεν θα την δεχτει πισω αν εχεις ανοιξει την συσκευασια, δηλαδη πως θα ξερεις οτι εχει ελλατωμα χωρις να την ενεργοποιησεις; Εκτος αν εχεις μαντικες ικανοτητες.

Τελος αρκετα ασχοληθηκα σας αφηνω στην κουβεντουλα σας εγω απλα χαιρομαι που επιστραφηκαν οι συσκευες και δεν τους πηραν στον λαιμο τους η ανιδεοι με τις παπατζες τους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι καλύτερα να περιμένεις. Εκτός και αν θέλεις να μπεις σε διαδικασία να ελέγχεις κάθε τρεις κ λίγο αν είναι εντάξει ή πως εξελίσσεται, πριν περάσει το doa. Δεν έχουμε και κάτι επίσημο από την huawei πάρα μόνο "ανεπίσημες" ότι οι συσκευές που θα πουληθούν θα είναι εντάξει. Μεγάλη αλυσίδα με πάρα πολλές επιστροφές το Σαββάτο σταμάτησε τις πωλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια αλυσιδα σταματησε;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος, τις προηγούμενες μέρες έγραψε ότι η ηχογράφηση με ACR recorder δουλεύει κανονικά. Επειδή σε εμένα δεν δουλεύει και έχω και το πληρωμένο από άλλο τηλ, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τα settings? Ευχαριστώ.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Λινκ οχι δεν υπαρχει αλλα αν το ποσοστο ηταν μεγαλο οπως αναφερετε θα ειχαν γινει και πολλες αναφορες κι οχι μερικα αρθρα μιας παραγραφου που ειναι αναδημοσιευσεις, ουτε ενα poll στο XDA με 100 ψηφους.

Αν το προβλημα ηταν τοσο μεγαλο οσο το παρουσιαζετε δεν θα ειχε συσκευες να πουλησει εκτος αν νομιζετε οτι ολοι αυτοι εκει εξω εχουν ελλατωματικη συσκευη και δεν το εχουν καταλαβει, δηλαδη ΟΛΟΙ αυτοι ειναι τυφλοι κι εμεις εδω ανοικτοματες.

Ενταξει ναι ειναι κριμα που στην Ελλαδα ηρθε η ελλατωματικη παρτιδα αλλα οχι αυτο που εχετε κανει εδω μεσα.

Τεσπα οπως ειδες η συσκευη δεν χαντακωθηκε και πουλαει κανονικα, εσεις καθηστε εδω να κανετε το νημα chat γιατι απο'τι βλεπω το forum ειναι γεματο παραπληροφορηση και ανιδεους.

 

Μαλιστα. Τον κακο χαμο τον καναμε γιατι το 100% των mate 20 pro στη χωρα μας ειναι με οθονη LG.

Αυτο ειναι fact. Μια χαρα εγινε, λοιπον, ο κακος χαμος για να βγαλει ακρη ο καθενας μας που εσκασε 1000+ για αυτη τη συσκευη και πηρε Hulk edition...

Παραπληροφορηση ειναι το post σου, που χωρις να ειναι καν στοιχειοθετημενο, αναφερεται σε ποσοστα (κι ειναι κι εκτος τοπου και χρονου, καθως ο main supplier ειναι η LG, ΟΧΙ η BOE). O συνειρμος σου (xda κλπ ειδησεογραφικα --> λιγες αναφορες --> μικρο προβλημα) ,για ενα θεμα που το interpretation απο τον καθενα (το πως αντιλαμβανεται δηλαδη αν υπαρχει ενα θεμα που φαινεται υπο πολυ συγκεκριμενες συνθηκες φωτισμου) ειναι τελειως διαφορετικο, ειναι επισης αστειος.

Την αποψη μου για τη συσκευη την εχω δωσει ευθεως (αν αξιζει ή οχι). Αυτο ειναι κατι τελειως διαφορετικο απο τα οσα εντελως ανυποστατα αναφερεις.

Τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Τον κακο χαμο τον καναμε γιατι το 100% των mate 20 pro στη χωρα μας ειναι με οθονη LG.

Αυτο ειναι fact. Μια χαρα εγινε, λοιπον, ο κακος χαμος για να βγαλει ακρη ο καθενας μας που εσκασε 1000+ για αυτη τη συσκευη και πηρε Hulk edition...

Παραπληροφορηση ειναι το post σου, που χωρις να ειναι καν στοιχειοθετημενο, αναφερεται σε ποσοστα (κι ειναι κι εκτος τοπου και χρονου, καθως ο main supplier ειναι η LG, ΟΧΙ η BOE).

Την αποψη μου για τη συσκευη την εχω δωσει ευθεως (αν αξιζει ή οχι). Αυτο ειναι κατι τελειως διαφορετικο απο τα οσα εντελως ανυποστατα αναφερεις.

Τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε

 

Υπαρχει καποιο λινκ οτι το 100% στην Ελλαδα ειναι με LG;

Υπαρχει καποιο λινκ οτι ο main supplier ειναι η LG;

Οτι πληροφορια υπαρχει σχετικα με τον supplier για τις οθονες του mate 20 pro ειναι απο τον Ιουλιο που αναφερει οτι θα ειναι η BOE.

http://www.huaweicentral.com/huawei-mate-20-pro-will-use-boe-oled-display-panel-production-will-begin-from-this-month/

https://www.phonearena.com/news/huawei-mate-20-pro-oled-display-supplier-boe-not-samsung-lg_id110135

 

Για την παραπληροφορηση μπορει απλα καποιος να κατσει να διαβασει ολο το νημα και να καταλαβει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι καλύτερα να περιμένεις. Εκτός και αν θέλεις να μπεις σε διαδικασία να ελέγχεις κάθε τρεις κ λίγο αν είναι εντάξει ή πως εξελίσσεται, πριν περάσει το doa. Δεν έχουμε και κάτι επίσημο από την huawei πάρα μόνο "ανεπίσημες" ότι οι συσκευές που θα πουληθούν θα είναι εντάξει. Μεγάλη αλυσίδα με πάρα πολλές επιστροφές το Σαββάτο σταμάτησε τις πωλήσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε τι νομιζεις οτι θα κανουν ρε Αχιλλεα.

Τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα. Το προβλημα ειναι τετοιας φυσης, που αν δεν ειχε επικοινωνηθει με τις δημοσιευσεις εδω μεσα, θα ειχε αποσιωποιηθει και θα ειχαν επιστρεψει πισω μολις 1% (και πολλα λεω) στη χωρα μας.

Τωρα ομως, και με την απουσια σχετικης ανακοινωσης απο Huawei Hellas (μαντεψε γιατι: υποβαθμιση του θεματος --> ελαχιστοι διαβαζουν φορα --> η ζωη κυλα κανονικα), μονο τις αλυσιδες που "πονεσε" το να τρεχουν να επιστρεφουν ενα σημαντικο ποσοστο των συσκευων τους πισω στη Huawei, επηρεασε και κανουν διακοπη των πωλησεων του συγκεκριμενου μοντελου.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέει ο φίλος για τα ποσοστά... σημασία έχει ότι παρουσιάζετε το πρόβλημα άρα χάνεται η αξιοπιστία... και ιδικά αν είσαι επαρχεία το σκέφτεσαι 2 και 3 φορές αν θα πας στο κινητό αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο λινκ οτι το 100% στην Ελλαδα ειναι με LG;

Υπαρχει καποιο λινκ οτι ο main supplier ειναι η LG;

Οτι πληροφορια υπαρχει σχετικα με τον supplier για τις οθονες του mate 20 pro ειναι απο τον Ιουλιο που αναφερει οτι θα ειναι η BOE.

http://www.huaweicentral.com/huawei-mate-20-pro-will-use-boe-oled-display-panel-production-will-begin-from-this-month/

https://www.phonearena.com/news/huawei-mate-20-pro-oled-display-supplier-boe-not-samsung-lg_id110135

 

Για την παραπληροφορηση μπορει απλα καποιος να κατσει να διαβασει ολο το νημα και να καταλαβει.

 

Η μοναδικη πληροφορια (οχι speculation, σαν αυτα που παραθετεις) ειναι αυτο το φορουμ κι ενα ποσοστο 100% ολων οσων το αγορασαν, πως το κινητο τους φοραει οθονη LG.

Ναι λοιπον. Στην Ελλαδα η πρωτη παρτιδα φοραει 100% οθονες LG (αν εχεις εστω και μια αναφορα απο οποιοδηποτε ελληνικο forum, fb team κλπ παραθεσε τη) και αυτή μας ενδιαφερει.. Τα 1049 σε ελληνικα μαγαζια τα πληρωσαμε ολοι εδω μεσα, με αυτα θα ασχοληθουμε.

Ουτε τι οθονες φοραει το mate 20 pro στη Ζιμπαμπουε μας ενδιαφερει, ουτε οπουδηποτε στον κοσμο.

Να επιτρεψεις λοιπον στα παιδια που ταλαιπωρηθηκαν αφανταστα, μη εχοντας επισημη καθοδηγηση (ακομα και απο το ελληνικο επισημο service τα guidelines ηταν απολυτως συγκεχυμενα, σε παραπεμπω στο απιστευτο αλαλουμ που δημιουργηθηκε, αφου διαβαζεις με συνεπεια το νημα, για την τραγικη διαχειριση μιας κρισης) να αναφερουν οτι θελουν σαν μπουσουλα για τους επομενους εδω μεσα.

Αν σου ειναι δυσκολο να το αντιληφθεις αυτο, δε μπορω να βοηθησω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Η μοναδικη πληροφορια (οχι speculation, σαν αυτα που παραθετεις) ειναι αυτο το φορουμ κι ενα ποσοστο 100% ολων οσων το αγορασαν, πως το κινητο τους φοραει οθονη LG.

Ναι λοιπον. Στην Ελλαδα η πρωτη παρτιδα φοραει 100% οθονες LG (αν εχεις εστω και μια αναφορα απο οποιοδηποτε ελληνικο forum, fb team κλπ παραθεσε τη) και αυτή μας ενδιαφερει.. Τα 1049 σε ελληνικα μαγαζια τα πληρωσαμε ολοι εδω μεσα, με αυτα θα ασχοληθουμε.

Ουτε τι οθονες φοραει το mate 20 pro στη Ζιμπαμπουε μας ενδιαφερει, ουτε οπουδηποτε στον κοσμο.

Να επιτρεψεις λοιπον στα παιδια που ταλαιπωρηθηκαν αφανταστα, μη εχοντας επισημη καθοδηγηση (ακομα και απο το ελληνικο επισημο service τα guidelines ηταν απολυτως συγκεχυμενα) να αναφερουν οτι θελουν σαν μπουσουλα για τους επομενους εδω μεσα.

Αν σου ειναι δυσκολο να το αντιληφθεις αυτο, δε μπορω να βοηθησω...

 

Ταλαιπωρηθηκαν λογο των ανιδεων οπως ειπα ποιο πριν. Εγω προσωπικα τους ειπα απο την πρωτη μερα να επιστρεψουν τις συσκευες αλλα εσεις τους λεγατε να στειλουν μαζικα email στην Huawei, να στειλουν μαζικα μηνυματα στο facebook της εταιρειας αλλα ποτε να την επιστρεψουν την συσκευη που ειναι το ποιο απλο.

Εχεις καποια αναφορα που να λεει οτι το 100% ειναι LG;

Βλεπω αρχισες τωρα απο τον "παγκοσμιο" χαμο να το γυρνας στις ελληνικες συσκευες.

Δηλαδη να σε ρωτησω οποτε πηρες συσκευη και βγηκε ελλατωματικη εσυ περιμενες ενα guidline απο την εταιρεια; Συγνωμη αλλα εγω οταν πηρα καρτα γραφικων 600+ ευρω και μητρικη 400+ ευρω και μου βγηκαν με προβλημα τα γυρισα πισω και ολα ΟΚ. Ουτε εκατσα να κραξω καμια εταιρεια επειδη εγω ειμουν ατυχος κι επεσα στην ελλατωματικη παρτιδα γιατι ηταν ελλατωματικη παρτιδα. Για τετοιες περιπτωσεις υπαρχει το DOA.

Απλα εσεις κανετε την τριχα τριχια εδω μεσα και ειναι κριμα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρηθηκαν λογο των ανιδεων οπως ειπα ποιο πριν. Εγω προσωπικα τους ειπα απο την πρωτη μερα να επιστρεψουν τις συσκευες αλλα εσεις τους λεγατε να στειλουν μαζικα email στην Huawei, να στειλουν μαζικα μηνυματα στο facebook της εταιρειας αλλα ποτε να την επιστρεψουν την συσκευη που ειναι το ποιο απλο.

Εχεις καποια αναφορα που να λεει οτι το 100% ειναι LG;

Βλεπω αρχισες τωρα απο τον "παγκοσμιο" χαμο να το γυρνας στις ελληνικες συσκευες.

Δηλαδη να σε ρωτησω οποτε πηρες συσκευη και βγηκε ελλατωματικη εσυ περιμενες ενα guidline απο την εταιρεια; Συγνωμη αλλα εγω οταν πηρα καρτα γραφικων 600+ ευρω και μητρικη 400+ ευρω και μου βγηκαν με προβλημα τα γυρισα πισω και ολα ΟΚ. Ουτε εκατσα να κραξω καμια εταιρεια επειδη εγω ειμουν ατυχος κι επεσα στην ελλατωματικη παρτιδα γιατι ηταν ελλατωματικη παρτιδα. Για τετοιες περιπτωσεις υπαρχει το DOA.

Απλα εσεις κανετε την τριχα τριχια εδω μεσα και ειναι κριμα.

 

Αγαπητέ έχεις μπλέξει το ΕΣΥ με το ΕΣΕΙΣ

Δε συνεχίζω, γιατί μάλλον απευθύνεσαι σε κάποιο φανταστικό πρόσωπο, καθώς τα όσα αναφέρεις δεν με αφορούν...

Link to comment
Share on other sites

Τρίχα- τριχιά ένα κινητό που το πληρώνεις 1050 ευρώ και έχει ελλατωματική οθόνη ?:confused:

Δεν νομίζω

Κι έπειτα τι σημασία έχει αν είναι LG ή ΒΟΕ η οθόνη , σημασία έχει ότι όλα τα παιδιά εδώ μέσα που διαπίστωσαν το πρόβλημα έμπλεξαν σε περιπέτεια . Τι κι άν θα βρεθεί στο τέλος λύση , η απογοήτευση , η αγωνία για την εξέλιξη , το χάσιμο χρόνου, ο εκνευρισμός στις διαπραγματεύσεις με τα μαγαζιά κλπ. είναι τόσο ασήμαντα ? Για μένα καθόλου :wacko:

Κι αν εκεί έξω υπάρχουν πολλοί άλλοι που δεν εχουν αντιληφθεί το πρόβλημα , ή είναι ασχετοι, αδιάφοροι, απληροφόρητοι κλπ δεν μειώνει ούτε στο ελάχιστο τις ευθύνες της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ έχεις μπλέξει το ΕΣΥ με το ΕΣΕΙΣ

Δε συνεχίζω, γιατί μάλλον απευθύνεσαι σε κάποιο φανταστικό πρόσωπο, καθώς τα όσα αναφέρεις δεν με αφορούν...

 

ΟΚ καταλάβα. Παντος ειναι μεγαλη ειρωνια να ζητας λινκς και αναφορες για κατι που λεει αλλος ενω για τα δικα σου τιποτα.

 

Τρίχα- τριχιά ένα κινητό που το πληρώνεις 1050 ευρώ και έχει ελλατωματική οθόνη ?:confused:

Δεν νομίζω

Κι έπειτα τι σημασία έχει αν είναι LG ή ΒΟΕ η οθόνη , σημασία έχει ότι όλα τα παιδιά εδώ μέσα που διαπίστωσαν το πρόβλημα έμπλεξαν σε περιπέτεια . Τι κι άν θα βρεθεί στο τέλος λύση , η απογοήτευση , η αγωνία για την εξέλιξη , το χάσιμο χρόνου, ο εκνευρισμός στις διαπραγματεύσεις με τα μαγαζιά κλπ. είναι τόσο ασήμαντα ? Για μένα καθόλου :wacko:

Κι αν εκεί έξω υπάρχουν πολλοί άλλοι που δεν εχουν αντιληφθεί το πρόβλημα , ή είναι ασχετοι, αδιάφοροι, απληροφόρητοι κλπ δεν μειώνει ούτε στο ελάχιστο τις ευθύνες της εταιρείας

 

Φιλε μου δεν χρειαζεται να ταλαιπωρηθει κανενας και να μην αγωνια. Περνεις μια συσκευη κι εχει προβλημα, το πας πισω και τελος.

Οσοι το πηγαν τους το δεχτηκαν, τωρα το αν το κρατησαν 10 μερες ενω απο την πρωτη μερα ειδαν το ελλατωμα ειναι δικο τους προβλημα. Βεβαια οπως ειπα για το οτι το κρατησαν τοσες μερες φταινε και καποιοι απο εδω μεσα.

Εχω δωσει 2000 σε καρτα γραφικων και μου χαλασε, δηλαδη τι επρεπε να κανω να βγω και να κραζω γιατι εδωσα 2000; Τι 100 τι 5000 ολα με μικροτσιπ ειναι και ολα εχουν την ιδια πιθανοτητα να χαλασουν ή να εχουν ελλατωμα.

Το NOTE 9 στα πρωτα κομματια ειχε screen bleed το ιδιο προβλημα που ειχε και το NOTE 8 αυτο ομως δεν σημαινει οτι η Samsung ειναι χαλια εταιρεια ή οτι η συσκευη δεν αξιζει μια, ουτε θα την κατακρινουμε. Ηταν ενα ατυχες συμβαν και μεχρι εκει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...