Jump to content

Nokia 7.1


wP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην ομάδα, σκέφτομαι εδω και μηνες πολυ σοβαρά την μετάβαση σε android πλατφόρμα. Απο το 2010 πιστός στην νοκια θεωρώ οτι σε επίπεδο κατασκευής και αξιοπιστίας παραμένει ακομη σταθερή.

Μετα την γρήγορη εισάγωγη θα ήθελα να ρωτήσω το εξής :εχω καρτοπρογραμμα στην wind με 2γιγα ιντερνετ τον μηνα. Με το ταπεινό 650 πιάνω μια χαρα ταχύτητες (lte), με το 7.1 θα εχω 4g αν το αγοράσω απο αλυσίδα ελληνικού καταστήματος πλαίσιο κλπ;

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Έχει και 4G+ (cat6), οπότε δεν βλέπω να έχεις πρόβλημα με τις ταχύτητες του 4G.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ φιλε μου..
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Κατα τυχη ειδα σημερα κι ενημερωνω, flash (?) winter sale σε Media & Κωτσόβωλο, με την τιμη στα 299€ :)

Τιμη σκρουτζ και με 2 χρονια επίσημη εγγυηση, δεν το λες κακο deal...!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χριστος ανεστη! Δε βλεπω να το προτιματε και πολυ το τηλεφωνο.Το εχω δει παντως live και φαινεται παρα πολυ καλο απλα με τρομαζει λιγο το πολυ υψηλό σαρ που εχει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χριστος ανεστη! Δε βλεπω να το προτιματε και πολυ το τηλεφωνο.Το εχω δει παντως live και φαινεται παρα πολυ καλο απλα με τρομαζει λιγο το πολυ υψηλό σαρ που εχει.

 

Στη mid range κατηγορία κυριαρχούν xiaomi & honor, συνεπώς μια τέτοια συσκευή είναι λογικό να τα βρίσκει δύσκολα στην αγορά δεδομένου ότι η νέα Nokia δεν έχει πείσει ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν πείθει στα φόρουμ θα έλεγα εγω. Όλος ο κόσμος δεν είναι φόρουμ. Απλά δεν την ξέρουν ακόμα χωρίς promotion. Όπως είπα και και πιο παλιά, είναι πολλοί που ακόμα νομίζουν ότι έχουν Windows επάνω τα Nokia.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ή ακομα χειροτερα καποιοι που...ζουν αναμεσα μας, εχουν μεινει ακομα στην εποχη των "ευκολων" ή "δυσκολων μενου" :lol:

Σιγουρα παντως ολοι τους οταν το βλεπουν στα χέρια μου, εντυπωσιαζονται από την premium εμφανιση και την ποιοτητα κατασκευης που αποπνεει - θα χρειαστει ομως πολυς καιρος και πολυ εντατικο marketing από την εταιρεια για να εδραιωθει και παλι στην αγορα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αγοράσω το Νοκια 7.1 και θα ήθελα να μου πείτε τις εντυπώσεις σας.

Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης απλά θέλω μια συσκευή που να με βγάλει για μια τριετία χωρίς προβλήματα κ κολλήματα.Έχω διαβάσει σε κάποιες κριτικές από εξωτερικό για μικρά κολλήματα κατά την χρήση.

Επισης θα ήθελα να μου πείτε εμπειρία από την μπαταρία μιας και δεν είναι πολύ μεγάλη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει οσοι ειμαστε στο thread να μη μας πεις και πολυ αντικειμενικους....αλλα εγω ειμαι οπως το περιμενα πολυ ευχαριστημενος :)

Λογικη τιμή (299€ το παιρνεις και με εξτρα 20% εκπτωση με Eurobank επιστροφη στα Public μεχρι 15/5 !) κορυφαια εμφανιση και ποιοτητα κατασκευης, αξιοπρεπεις καμερες, καθαρο ελαφρυ android με γρηγορες εγγυημενες αναβαθμισεις και αριστη αυτονομια λογω επεξεργαστη και bloatware free λειτουργικου. Εγω που δεν αφηνω τα κινητα μου σε ιδιαιτερη...ησυχια εχω φτασει να ειμαι με 50% υπόλοιπο στις 9 το βραδυ από τις 6 το πρωι - αν και το θεμα μπαταρια εξαρταται παααααρα πολυ από τον κατοχο οπότε η συζητηση ειναι και λιγο γραφικη...το κινητο παντως κανει αυτο που πρεπει να εισαι σιγουρος συν φυσικα την δυνατοτητα quick charge ;)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος να πάει σε αυτό και όχι στο p30 lite εκτός ίσως από τις αναβαθμίσεις;;η και στο mi 8 lite

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί κάποιος να πάει σε αυτό και όχι στο p30 lite εκτός ίσως από τις αναβαθμίσεις;;η και στο mi 8 lite

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το pure android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά από 3 χρόνια με iPhone 6 Plus, είπα να γυρίσω σε μια παλιά αγάπη... Και το εννοώ. Το μόνο κινητό Android που θα έπαιρνα είναι Nokia και αυτό λόγω ονόματος.

 

Το τηλέφωνο το πήρα χθες, οπότε δεν έχω κάποια μακροχρόνια εμπειρία χρήσης. Ωστόσο μπορώ να πω τα εξής: Η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική και η αίσθηση που σου δίνει είναι elegant. Η οθόνη πολύ καλή, οι ενημερώσεις και τα downloads των εφαρμογών πολύ γρήγορα πέρα του ότι με το άνοιγμα έκανε update λειτουργικού, έχει USB type-C, η κάμερα καλή με ζωντανά χρώματα και πολλές ρυθμίσεις αλλά όχι... iPhone (αναμενόμενο φυσικά...). Η γενική αίσθηση είναι ενός καλού τηλεφώνου που ξεχωρίζει με την εμφάνιση του και στη τελική...πολύ χαίρομαι που στο κάτω μέρος και πίσω διαβάζω....ΝΟΚΙΑ!:)

Edited by Strangfroot
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια με iPhone 6 Plus, είπα να γυρίσω σε μια παλιά αγάπη... Και το εννοώ. Το μόνο κινητό Android που θα έπαιρνα είναι Nokia και αυτό λόγω ονόματος.

 

Το τηλέφωνο το πήρα χθες, οπότε δεν έχω κάποια μακροχρόνια εμπειρία χρήσης. Ωστόσο μπορώ να πω τα εξής: Η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική και η αίσθηση που σου δίνει είναι elegant. Η οθόνη πολύ καλή, οι ενημερώσεις και τα downloads των εφαρμογών πολύ γρήγορα πέρα του ότι με το άνοιγμα έκανε update λειτουργικού, έχει USB type-C, η κάμερα καλή με ζωντανά χρώματα και πολλές ρυθμίσεις αλλά όχι... iPhone (αναμενόμενο φυσικά...). Η γενική αίσθηση είναι ενός καλού τηλεφώνου που ξεχωρίζει με την εμφάνιση του και στη τελική...πολύ χαίρομαι που στο κάτω μέρος και πίσω διαβάζω....ΝΟΚΙΑ!:)

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν δεις από κοντά τα τηλέφωνα της Nokia, δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Σε αντίθεση με αυτά που λένε και γράφουν, είναι σαφώς καλύτερες οι συσκευές! Εντάξει σε κάμερα δεν είναι iPhone, αλλά τα υπόλοιπα τα κάνει ισάξια ή και καλύτερα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το διάβασα και πριν... αλλα με συγχωρείτε ποιο iPhone έχει αξιόλογη κάμερα? εκτός αν εννοείτε μέρα.. γτ σε συγκριτικο σε βραδυνα του ρίχνει ακόμα και το mia2... που όταν το διάβασα δεν το πίστευα και οταν έπιασα στα χέρια μου το mia2 το συγκρίνα με το iPhone x του κολλητού μου και όντως του έριχνε στα αυτιά ο Κινέζος...

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

το διάβασα και πριν... αλλα με συγχωρείτε ποιο iPhone έχει αξιόλογη κάμερα? εκτός αν εννοείτε μέρα.. γτ σε συγκριτικο σε βραδυνα του ρίχνει ακόμα και το mia2... που όταν το διάβασα δεν το πίστευα και οταν έπιασα στα χέρια μου το mia2 το συγκρίνα με το iPhone x του κολλητού μου και όντως του έριχνε στα αυτιά ο Κινέζος...

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Όλο το θέμα του iPhone δεν είναι η Camera εκεί έχει hardware με @@ όλο το θέμα είναι manual mode το οποίο δεν θα το έχει σύντομα λόγο της πολιτικής της Apple (as simple is possible, point and ahot) το οποίο είναι one way για nigh photo (για σωστές φοτογραφιες ότι τα καραγιοζιλικια τύπου gcam)
Link to comment
Share on other sites

καλα apple και φωτογραφία μόνο γέλιο προκαλεί.. αρα μην συνεχίσουμε την συζήτηση...

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα δώρο με συμβόλαιο Swisscom. Με έχει βολέψει πολύ που παίζει dual SIM/dual VoLTE με Swisscom και Cosmote.

Κατά τα άλλα αξιοπρεπέστατο. Δεν κάνει κάτι φοβερά, αλλα κάνει τα πάντα πολύ αξιοπρεπώς.

Το συστήνω.

Link to comment
Share on other sites

Και απο τη ΝΟΚΙΑ και απο την Google λογω AndroidOne. To μονο που δεν πρεπει να σκεφτεσαι για αυτο το κινητο ειναι το θεμα αναβαθμισεις

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και απο τη ΝΟΚΙΑ και απο την Google λογω AndroidOne. To μονο που δεν πρεπει να σκεφτεσαι για αυτο το κινητο ειναι το θεμα αναβαθμισεις

Με λίγα λόγια δηλαδη το κινητό δεν έχει θέματα με sotware, bug κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια δηλαδη το κινητό δεν έχει θέματα με sotware, bug κλπ;

 

Κάνει αυτόματα τις ενημερώσεις (και μάλιστα πολύ γρήγορα).

Link to comment
Share on other sites

Χαζευα σημερα τις ρυθμισεις της καμερας και παρατηρησα οτι δεν ειναι διαθεσιμες οι μεγιστες αναλυσεις των 12 και 8 MPixel στην πισω και selfie camera αντιστοιχα ενω στο βιντεο ειναι κανονικα διαθεσιμα οι αναλυσεις 4Κ και FHD

Μπορει καποιος να το τσεκαρει στο δικο του και να μου πει?

 

ΥΓ: δεν εφτιαξε ουτε με επανεκκινηση, διορθωθηκε ομως με reset στα camera settings, αφηνω το post να υπαρχει σε περίπτωση που αντιμετωπισει καποιος το ιδιο κολλημα :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρε πριν λίγο καιρό ένας φίλος και απ' όσο το δούλεψα μπορώ να πω ότι αφήνει πολύ καλή εντύπωση. Για τα χαρακτηριστικά του μπορεί να δείχνει λίγο ακριβό, αλλά η ποιότητα κατασκευής, η απόκριση και οι άμεσες ενημερώσεις δεν θα αφήσουν κανένα παραπονεμένο.

Και μία ερώτηση: Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη τύπου σιλικόνης;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 7.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...