Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφαίρεσα λοιπόν την εφαρμογή του tello drone προχθές και με συνετή χρήση εδω και 48 ώρες η μπαταρία είναι στο 76% (λίγο FB μηνύματα emails τηλέφωνα)

 

Νομίζω ότι αυτό σκότωσε τη μπαταρία, Θα δώ και τις επόμενες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσα λοιπόν την εφαρμογή του tello drone προχθές και με συνετή χρήση εδω και 48 ώρες η μπαταρία είναι στο 76% (λίγο FB μηνύματα emails τηλέφωνα)

 

Νομίζω ότι αυτό σκότωσε τη μπαταρία, Θα δώ και τις επόμενες μέρες

 

Προφανώς κάποια εφαρμογή όπως είχαμε φανταστεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν πάρω το xr τωρα που είναι σε προσφορά

1) μπορώ να συγχρονίσω με το gmail για να εχω επαφες κ ολα τα στοιχεια όπως στο android κινητό μου?

2) μπορώ να περάσω εύκολα τραγούδια?

3) η οθόνη δείχνει full hd πχ στο youtube η πιξελιάζει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν πάρω το xr τωρα που είναι σε προσφορά

 

1) μπορώ να συγχρονίσω με το gmail για να εχω επαφες κ ολα τα στοιχεια όπως στο android κινητό μου?

 

2) μπορώ να περάσω εύκολα τραγούδια?

 

3) η οθόνη δείχνει full hd πχ στο youtube η πιξελιάζει?

 

Ευχαριστώ

 

 

 

1) Μπόρεις για τις περισσότερες υπηρεσίες Google

2) Spotify (for me)

3) Δεν θα χεις κανένα θέμα απολύτος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Μπόρεις για τις περισσότερες υπηρεσίες Google

2) Spotify (for me)

3) Δεν θα χεις κανένα θέμα απολύτος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

χωρίς spotify ειναι δύσκολο μεσω υπολογιστη να περάσω τραγούδια στο iphone? επίσης είδα δεν έχει usb type-c, έχει αντάπτορα για τα ακουστικά μου ή θα πρέπει να αγοράσω εξτρα? ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

χωρίς spotify ειναι δύσκολο μεσω υπολογιστη να περάσω τραγούδια στο iphone? επίσης είδα δεν έχει usb type-c, έχει αντάπτορα για τα ακουστικά μου ή θα πρέπει να αγοράσω εξτρα? ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Με το itunes και drag & drop γίνεται ακόμα η μεταφορά τραγουδιών στο ios. Η θύρα είναι η lighting που έχουν όλα τα iphone και υπάρχει μέσα στη συσκευασία σετ με ακουστικά. Αν χρησιμοποιήσεις δικά σου θέλει αντάπτορα.

Όλα είναι θέμα συνήθειας. Εγώ έχω 10 χρόνια iphone και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν πάρω το xr τωρα που είναι σε προσφορά

1) μπορώ να συγχρονίσω με το gmail για να εχω επαφες κ ολα τα στοιχεια όπως στο android κινητό μου?

2) μπορώ να περάσω εύκολα τραγούδια?

3) η οθόνη δείχνει full hd πχ στο youtube η πιξελιάζει?

Ευχαριστώ

 

Η οθόνη είναι μια χαρά

Δεν μπορείς σχεδόν να διακρίνεις διαφορες με τις οθόνες των xs

Τραγούδια από το iTunes σχετικά εύκολα με 3-4 κλικ

Από συγχρονισμό θα και εφαρμογές και λοιπά είτε iOS είτε Android κατά 70-80% είναι το ίδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το 6s εδώ και τρία και κάτι χρόνια. Καιρός να αλλάξω. Δε θέλω να φύγω από Apple, όποτε κοιτάω το XR και το 11. Περίμενα μπας και βγει καμία προσφορά στο 11αρι για 128gb αλλά τίποτα. Και είδα σήμερα την προσφορά στον Γερμανό για το XR. Αξίζει λέτε να το χτυπήσω ή να περιμένω 1-2 μήνες μήπως και βγάλουν κάτι;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το 6s εδώ και τρία και κάτι χρόνια. Καιρός να αλλάξω. Δε θέλω να φύγω από Apple, όποτε κοιτάω το XR και το 11. Περίμενα μπας και βγει καμία προσφορά στο 11αρι για 128gb αλλά τίποτα. Και είδα σήμερα την προσφορά στον Γερμανό για το XR. Αξίζει λέτε να το χτυπήσω ή να περιμένω 1-2 μήνες μήπως και βγάλουν κάτι;

 

Aν περιμένεις προσφορά για το 11, θα πρέπει να περιμένεις του χρόνου τέτοιον καιρό που θα θεωρείται περσινό μοντέλο.

Γνώμη μου είναι να δωσεις τη διαφορά για το 11, έχει αρκετές διαφορές σε σχέση με το XR. (εκτός αν δεν βγαίνεις οικονομικά για το 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την τελευταία ενημέρωση νομίζω ότι υπάρχει ένα battery drain Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την τελευταία ενημέρωση νομίζω ότι υπάρχει ένα battery drain Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

οχι, κανενα θεμα εδω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Aν περιμένεις προσφορά για το 11, θα πρέπει να περιμένεις του χρόνου τέτοιον καιρό που θα θεωρείται περσινό μοντέλο.

Γνώμη μου είναι να δωσεις τη διαφορά για το 11, έχει αρκετές διαφορές σε σχέση με το XR. (εκτός αν δεν βγαίνεις οικονομικά για το 11)

 

Καλησπέρα, στα περισσότερα β'ιντεο πάντως στο youtube εχω δει πως λενε πως οι διαφορές είναι απειροελάχιστες στο xr και το 11αρι, πέρα απο την κάμερα (με την εξτρα κάμερα) και τον επεξεργαστή λένε πως τα αλλα είναι όλα τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, στα περισσότερα β'ιντεο πάντως στο youtube εχω δει πως λενε πως οι διαφορές είναι απειροελάχιστες στο xr και το 11αρι, πέρα απο την κάμερα (με την εξτρα κάμερα) και τον επεξεργαστή λένε πως τα αλλα είναι όλα τα ίδια..

 

Έχοντας περάσει και τα δύο από τα χέρια μου και μάλιστα για αρκετό καιρό το καθένα, θα έλεγα πως ισχύει αυτό. Η ουσιαστική διαφορά είναι στην κάμερα, πρακτικά πουθενά αλλού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για δευτερη συσκευη γιαιτι ηδη εχω 11προ αξιζει με την εκπτωση και χωρις φπα στα 483 γερμανο ; Γιατι σκεφτομουν για μεταχειρισμενο πλας

Αλλα θα παιξω με twin sim θα ειναι με ιδιο icloud πληρες αντιγραφο το περιεχομενο και στα 2 τηλεφωνα ? Γιαιτι αυτος ειναι ο σκοπος μου

Link to comment
Share on other sites

Αλλα θα παιξω με twin sim θα ειναι με ιδιο icloud πληρες αντιγραφο το περιεχομενο και στα 2 τηλεφωνα ? Γιαιτι αυτος ειναι ο σκοπος μου

Το είχα δοκιμάσει στο παρελθόν. Αρκετά παρελθόν όμως (4-5 χρόνια πρίν).

Δούλεψε...αλλά...

Το iPhone συνδέεται με την συσκευή και τον τηλεφωνικό αριθμό ταυτόχρονα. Κάθε φορά που έκλεινα την μία συσκευή και άνοιγα την άλλη, iMessage, Facetime (και κάποια άλλα πράγματα που δεν θυμάμαι) "ξεκούμπωναν" από το ένα νούμερο και "κούμπωναν" στο άλλο.

Δεν "βόλεψε" το πράγμα δηλαδή.

Εάν δεν άλλαξε κάτι από τότε, το πιθανότερο είναι να αντιμετωπίσεις "πρόβλημα".

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεμ αναφερομε σε διαφορετικο κουμερξ αλλα σε ιδιο

Έχει διαφορετικό "κωδικό" η SIM. Ακόμα και εάν το νούμερο είναι ίδιο.

Twin Sim είχα χρησιμοποιήσει και εγώ (iPhone 6s Plus και iPhone 4s).

 

Y.Γ To "νούμερο" που αναφέρω πάνω είναι λάθος λέξη. SIM θα έπρεπε να γράψω (με το ίδιο νούμερο)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που γράφει ο pavlidisc

 

Κάνω αυτό που λέτε με τον ίδιο αριθμό σε 11Pro και 7.

 

Κάθε φορά που ενεργοποιώ πχ το 7 και θέλω να μπω σε υπηρεσίες που έχουν ταυτοποίηση μέσω sim απενεργοποιεί την άλλη συσκευή.

Μιλάμε κυρίως για chat apps όπως Viber και WhatsApp και φυσικά το iMessages.

 

Στα υπόλοιπα που δεν ταυτοποιούνται μέσω sim είναι ακριβώς κλωνοποιημένα τα δεδομένα και συγχρονίζονται αυτόματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει στο παρελθόν. Αρκετά παρελθόν όμως (4-5 χρόνια πρίν).

Δούλεψε...αλλά...

Το iPhone συνδέεται με την συσκευή και τον τηλεφωνικό αριθμό ταυτόχρονα. Κάθε φορά που έκλεινα την μία συσκευή και άνοιγα την άλλη, iMessage, Facetime (και κάποια άλλα πράγματα που δεν θυμάμαι) "ξεκούμπωναν" από το ένα νούμερο και "κούμπωναν" στο άλλο.

Δεν "βόλεψε" το πράγμα δηλαδή.

Εάν δεν άλλαξε κάτι από τότε, το πιθανότερο είναι να αντιμετωπίσεις "πρόβλημα".

 

Και εγώ πριν τέσσερα χρόνια είχα πάρει twin sim όταν είχα το 6αρι και στο τέλος δεν δούλευε κανένα κινητό

Στα σκουπίδια αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Twin sim σε 2 iPhone δεν είναι βολικό

Μόνο να έχεις την μια στο μήλο και την άλλη σε κάποιου άλλου είδους κινητό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Twin sim σε 2 iPhone δεν είναι βολικό

Μόνο να έχεις την μια στο μήλο και την άλλη σε κάποιου άλλου είδους κινητό

 

Έτσι το είχα και εγώ τότε

Ίδιο νούμερο δυο sim

Η μια στο iPhone και η άλλη σε ένα παλιό Sony Ericsson για το καλοκαίρι στη παραλία μη μου βουτήξουν το iPhone

Τελικά δεν δούλευε τίποτα και το κατάργησα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το είχα και εγώ τότε

Ίδιο νούμερο δυο sim

Η μια στο iPhone και η άλλη σε ένα παλιό Sony Ericsson για το καλοκαίρι στη παραλία μη μου βουτήξουν το iPhone

Τελικά δεν δούλευε τίποτα και το κατάργησα

 

Πολλά χρόνια το έχω έτσι χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Πάντα θέλει να έχεις πετάξει εκτός τα PIN από τις κάρτες SIM

 

Βάζεις το ένα σε πτήση, ανοίγεις το άλλο και φεύγεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κλείνω σήμερα 1 εβδομάδα κάτοχος του XR.. οι εντυπώσεις..ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ... και μόνο το φόρτισμα σχεδόν κάθε 2 μέρες.. τί άλλο θέλουμε..

λίιιιιιγο, το μέγεθος με παραξενευε αρχικώς.. αλλά ήδη στην εβδομάδα μπορώ να πώ ότι εξοικιώθηκα..

βοηθάνε και οι μεγάλες παλάμες μου..

και το FACE ID... τί ευκολία είναι..!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

κλείνω σήμερα 1 εβδομάδα κάτοχος του XR.. οι εντυπώσεις..ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ... και μόνο το φόρτισμα σχεδόν κάθε 2 μέρες.. τί άλλο θέλουμε..

λίιιιιιγο, το μέγεθος με παραξενευε αρχικώς.. αλλά ήδη στην εβδομάδα μπορώ να πώ ότι εξοικιώθηκα..

βοηθάνε και οι μεγάλες παλάμες μου..

και το FACE ID... τί ευκολία είναι..!

 

Είναι έτσι προσαρμοσμένο το iOS που ακόμα και στα μοντέλα max πιο άνετα το χειρίζεσαι από τα περισσότερα Android στις ίδιες ίντσες ή ακόμα και μικρότερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...