Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ενημερώσουν τις εφαρμογές τους οι τράπεζες για να παίρνουν το face id φαντάζομαι

Άλλωστε το touch id το βάλανε μετά

 

Οι εφαρμογές είναι ενημερωμένες από τότε που κυκλοφόρησε το Χ. Βασικά λειτουργούσε το Face ID αντί για το touch και χωρίς ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας!!Λοιπον το παρέλαβα σήμερα και φυσικά οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές!Επιτελους βρήκα την κάμερα που έψαχνα για τις κόρες μου και βίντεο επικό!!Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω δυο πράγματα !Όταν φορτίζει και είναι κλειστό δεν δείχνει το ποσοστό ;Πρέπει δηλαδή μας είναι ανοιχτό για να δεις ποτε φορτισε;Επίσης η True Tone επιλογή γιατί κιτρινίζει την οθονη;Και όταν έχω το WiFi calling δηλαδή το έχω σε λειτουργία πτήσης και με ανοιχτό wifi μπορώ να κάνω κλήσεις ,εάν λοιπόν κλείσω την λειτουργία πτήσης μου ενεργοποιεί μόνο του το Bluetooth !!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!Λοιπον το παρέλαβα σήμερα και φυσικά οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές!Επιτελους βρήκα την κάμερα που έψαχνα για τις κόρες μου και βίντεο επικό!!Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω δυο πράγματα !Όταν φορτίζει και είναι κλειστό δεν δείχνει το ποσοστό ;Πρέπει δηλαδή μας είναι ανοιχτό για να δεις ποτε φορτισε;Επίσης η True Tone επιλογή γιατί κιτρινίζει την οθονη;Και όταν έχω το WiFi calling δηλαδή το έχω σε λειτουργία πτήσης και με ανοιχτό wifi μπορώ να κάνω κλήσεις ,εάν λοιπόν κλείσω την λειτουργία πτήσης μου ενεργοποιεί μόνο του το Bluetooth !!

 

Δεν χρειάζεται να το κλείνεις

Μπορείς να το βάζεις απλά σε πτήση

Αν θες να το κλείνεις ναι τότε όντως δεν δείχνει ποσοστό

 

Έτσι δουλεύει η οθόνη με true tone. Προσαρμόζει την χρώματα ανάλογα με την φωτεινότητα του γύρω περιβάλλοντος

 

Η λειτουργία πτήσης δεν επηρεάζει το WiFi και Bluetooth

Εάν τα είχες ανοιχτά παραμένουν έτσι

Εάν τα είχες κλειστά πάλι παραμένουν κλειστά

Από το control center απλά αν πατήσεις είτε WiFi ή Bluetooth μονάχα αποσυνδέονται μέχρι την άλλη μέρα στις 7 το πρωί. Δεν κλείνουν

Για να κλείσεις κάτι από τα δύο πρέπει να πας στις ρυθμίσεις της συσκευής όχι από το control center

Έτσι δουλεύει.

Δεν μπορώ ακριβώς να σου εξηγήσω τον λόγο γιατί εάν είχες κι άλλες συσκευές airport και λοιπά θα καταλάβαινες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το κλείνεις

Μπορείς να το βάζεις απλά σε πτήση

Αν θες να το κλείνεις ναι τότε όντως δεν δείχνει ποσοστό

 

Έτσι δουλεύει η οθόνη με true tone. Προσαρμόζει την χρώματα ανάλογα με την φωτεινότητα του γύρω περιβάλλοντος

 

Η λειτουργία πτήσης δεν επηρεάζει το WiFi και Bluetooth

Εάν τα είχες ανοιχτά παραμένουν έτσι

Εάν τα είχες κλειστά πάλι παραμένουν κλειστά

Από το control center απλά αν πατήσεις είτε WiFi ή Bluetooth μονάχα αποσυνδέονται μέχρι την άλλη μέρα στις 7 το πρωί. Δεν κλείνουν

Για να κλείσεις κάτι από τα δύο πρέπει να πας στις ρυθμίσεις της συσκευής όχι από το control center

Έτσι δουλεύει.

Δεν μπορώ ακριβώς να σου εξηγήσω τον λόγο γιατί εάν είχες κι άλλες συσκευές airport και λοιπά θα καταλάβαινες

 

Φοβερή η apple αλλά κάνει κάποια πράγματα όπως αυτό με την φορτίσει που δεν τα καταλαβαινω!!Τωρα με το Bluetooth δεν το καταλαβαίνω,όταν δλδ απενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης ενεργοποιείται αυτόματα;Εσυ έχεις ενεργοποιημένη την true tone?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η apple αλλά κάνει κάποια πράγματα όπως αυτό με την φορτίσει που δεν τα καταλαβαινω!!Τωρα με το Bluetooth δεν το καταλαβαίνω,όταν δλδ απενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης ενεργοποιείται αυτόματα;Εσυ έχεις ενεργοποιημένη την true tone?

 

Όταν ανοίγεις η κλείνεις την πτήση τα υπόλοιπα μένουν όπως ήταν δεν επηρεάζονται

Για ποιόν λόγο πρέπει να κλείνεις την συσκευή και να δείχνει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις η κλείνεις την πτήση τα υπόλοιπα μένουν όπως ήταν δεν επηρεάζονται

Για ποιόν λόγο πρέπει να κλείνεις την συσκευή και να δείχνει;

Είχα διαβάσει παλιά ότι η φόρτιση στα smartphones είναι καλύτερη όταν είναι κλειστά ε κ γι αυτό πάντα τα φορτιζα κλειστά!!Επισης δεν μπορώ να ρυθμίσω την ανάλυση στην φωτογραφία παρά μόνο στο βίντεο;Γιατί από τις ρυθμίσεις μόνο για βίντεο μου δίνει επιλογή !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει παλιά ότι η φόρτιση στα smartphones είναι καλύτερη όταν είναι κλειστά ε κ γι αυτό πάντα τα φορτιζα κλειστά!!Επισης δεν μπορώ να ρυθμίσω την ανάλυση στην φωτογραφία παρά μόνο στο βίντεο;Γιατί από τις ρυθμίσεις μόνο για βίντεο μου δίνει επιλογή !

 

Όχι καμιά σχέση δεν έχει η φόρτιση με αυτό που λες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φόρτιζε το ανοιχτό σε λειτουργία πτήσης. Επίσης ναι, η ανάλυση φωτογραφίας δεν αλλάζει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για τις ερωτήσεις ρε παιδιά αλλά με Android τόσα χρόνια κάποια πράγματα μου φαίνονται παράξενα ..Αλλά νομίζω ότι στο 6 plus είχε ποσοστό τέλος πάντων ..Αυτό με την True Tone οθόνη δεν νομίζω ότι μ αρέσει μάλλον θα το βγάλω ...Εσείς τι λέτε ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για τις ερωτήσεις ρε παιδιά αλλά με Android τόσα χρόνια κάποια πράγματα μου φαίνονται παράξενα ..Αλλά νομίζω ότι στο 6 plus είχε ποσοστό τέλος πάντων ..Αυτό με την True Tone οθόνη δεν νομίζω ότι μ αρέσει μάλλον θα το βγάλω ...Εσείς τι λέτε ;

 

To true tone ειναι θέμα γούστου.

Δεν σε επηρεάζει σε κάτι.

Εγώ το έχω μόνιμα ενεργό στο iPad επειδή μου φαίνεται όντως πιο ξεκούραστο και φυσικό.

Αν ο φωτισμός του χώρου είναι προς το θερμό λευκό (κίτρινο) τότε και η οθόνη της συσκευής "κιτρινίζει" ελαφρώς.

Αν πας σε χώρο με ψυχρό λευκό φωτισμό, θα προσαρμοσθεί αντίστοιχα και η οθόνη σου.

Αυτό γίνεται για φυσικότητα της απεικόνισης, σαν η εικόνα που βλέπεις στη συσκευή να είναι μέσα στον πραγματικό σου χώρο και φωτίζεται από τα φώτα του.

Αν δεν σου αρέσει αυτό και σου φαίνεται αισθητικά "παράξενο", το απενεργοποιείς και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

To true tone ειναι θέμα γούστου.

Δεν σε επηρεάζει σε κάτι.

Εγώ το έχω μόνιμα ενεργό στο iPad επειδή μου φαίνεται όντως πιο ξεκούραστο και φυσικό.

Αν ο φωτισμός του χώρου είναι προς το θερμό λευκό (κίτρινο) τότε και η οθόνη της συσκευής "κιτρινίζει" ελαφρώς.

Αν πας σε χώρο με ψυχρό λευκό φωτισμό, θα προσαρμοσθεί αντίστοιχα και η οθόνη σου.

Αυτό γίνεται για φυσικότητα της απεικόνισης, σαν η εικόνα που βλέπεις στη συσκευή να είναι μέσα στον πραγματικό σου χώρο και φωτίζεται από τα φώτα του.

Αν δεν σου αρέσει αυτό και σου φαίνεται αισθητικά "παράξενο", το απενεργοποιείς και τέλος.

 

Ναι για την ώρα το απενεργοποίησα και θα δω στην πορεία ..Πάντως η κάμερα του και ειδικά το βίντεο είναι εκπληκτικό...Πολύ ανώτερο του mate 10 pro που είχα..Επίσης έχω πάθει πλάκα από τα ηχεία που και το mate είχε την ίδια διάταξη στερεοφωνικών ηχείων ,αλλά εδώ είναι δυο σκαλιά πάνω σε δύναμη και ειδικά ποιότητα..Θεωρώ ότι στα 3 κομμάτια που με ενδιαφέρουν ,κάμερα-ηχεία-οθόνη, ότι έκανα την καλύτερη επιλογή μαζί φυσικά με το ότι είναι μια συσκευή που αντέχει στον χρόνο και δεν θα μπω πάλι σε διαδικασία να την αλλάξω σε ένα χρόνο..Τώρα για την μπαταρία δεν περιμένω την αντοχή του mate αλλά πιστεύω θα είναι καλή σχετικά...Είδωμεν..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για αντοχή αντίστοιχη του mate έπρεπε να πας σε XR :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι το ξέρω αλλά δεν μ άρεσε το μέγεθος και ότι δεν έχει amoled

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποσό sot βγάζετε τη μέρα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες περιπου!

 

Εγώ τώρα στο 44% είμαι στις 2:30 ώρες ..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μη μετράει το SOT την ώρα που το έχουμε στη πρίζα και φορτίζει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μη μετράει το SOT την ώρα που το έχουμε στη πρίζα και φορτίζει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γενικά νομίζω είναι λίγο περίεργο στο sot σε σχέση με τα Android

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω είναι λίγο περίεργο στο sot σε σχέση με τα Android

 

 

 

Είναι λίγο αόριστο ναι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο αόριστο ναι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που να δείχνει τα στατιστικά της μπαταρίας σαν το android?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως βγάζουμε screenshot με το τηλέφωνο;;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος ευχαριστώ !!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιο major update κάνετε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων;Ρωτάω γιατί στο Android ήταν σταθερή τακτική

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...