Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

me gestures
Πρέπει να πάει στις ρυθμίσεις>full screen display >full screen mode και να ανοίξει τους διακόπτες για όλες τις εφαρμογές ώστε να δουλεύουν full screen 300c697c141a3ca342b1b8659f6a39fe.jpg
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλες τις εφαρμογές και στο μενού. Δεν άλλαξε κάτι. Τετράγωνη οθόνη. Πριν ήταν στρογγυλεμένες οι άκρες.
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλες τις εφαρμογές και στο μενού. Δεν άλλαξε κάτι. Τετράγωνη οθόνη. Πριν ήταν στρογγυλεμένες οι άκρες.
Κατάλαβα....

Εγω από τότε που το πήρα το δουλεύω με το notch γι αυτό ακριβώς το λόγο, για να έχω περισσότερη οθόνη

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση παρατήρησε κανένας πρόβλημα με το 4g;;;;

Από την αναβάθμιση και μετά δεν έχω ίντερνετ από την κάρτα, το wifi δουλεύει κανονικά, και κατι άλλο μου έχει σπάσει τα νεύρα η αυτόματη φωτεινότητα, συνέχεια πάει στο τέρμα σβηστό και το απενεργοποιησα

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση παρατήρησε κανένας πρόβλημα με το 4g;;;;

 

Από την αναβάθμιση και μετά δεν έχω ίντερνετ από την κάρτα, το wifi δουλεύει κανονικά, και κατι άλλο μου έχει σπάσει τα νεύρα η αυτόματη φωτεινότητα, συνέχεια πάει στο τέρμα σβηστό και το απενεργοποιησα

Εγώ όχι, καμία διαφορά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις την έκανα. Προς το παρόν δε είδα τίποτα διαφορετικό.

(Για τον φίλο με το πρόβλημα στο 4g, και εγώ δεν έχω πρόβλημα. Συνδέεται κανονικά με 4g)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση παρατήρησε κανένας πρόβλημα με το 4g;;;;

Από την αναβάθμιση και μετά δεν έχω ίντερνετ από την κάρτα, το wifi δουλεύει κανονικά, και κατι άλλο μου έχει σπάσει τα νεύρα η αυτόματη φωτεινότητα, συνέχεια πάει στο τέρμα σβηστό και το απενεργοποιησα

 

Oχι, δεν παρατηρηθεί κάποιο πρόβλημα στο 4G και στο δίκτυο της κάρτας γενικότερα, μετά την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Oχι, δεν παρατηρηθεί κάποιο πρόβλημα στο 4G και στο δίκτυο της κάρτας γενικότερα, μετά την αναβάθμιση...

 

 

 

εγω εχω cyta δεν εχει 4g αλλα H+ αλλα δεν εχω δεδομενα, βεβαια την τριτη μπαινω σε red1 οποτε μπωρει να φταιει η cyta, ειδωμεν,

βεβαια αν τελικα φταιει το τηλεφωνο πως κανουμε downgrade????

 

NEO ANAKOINOΘΕΝ

Μαλλον πειραχτικε το ΑΠΝ

το εσβυσα το ξανα περασα κι ολα καλα!!!!

Edited by toledo
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες με την νέα αναβάθμιση και το μόνο bug που βρήκε είναι στις ρυθμίσεις (με Θέμα "Dark Mode" ) τα χρώματα είναι όλα σκούρα/Σκοτίνα. Εαν κλείσω/ανοίξω τις ρυθμίσεις 2-4 φορές διορθώνει μόνο του

Επίσης δεν εμφανίζεται το κόκκινο σημάδι στο εικονίδιο του skype όταν έχω νέο μήνυμα.

Η μπαταρία κρατά όσο και πρίν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να ρωτήσω, ποια εφαρμογή για e-mail χρησιμοποιείται;

Το Gmail που έχω δεν μου σβήνει τα μηνύματα από Hotmail, Outlook, Yahoo.

Δουλεύει καλά πάντως, κάθε 15 λεπτά ελέγχει για νέα μηνύματα και με ειδοποίηση ηχητική.

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από όλα αυτά να επιλέξω για καλύτερο σήμα; Ξέρει κανείς ποια ήταν η default επιλογή;b5c2e4017539475bb01120154ca03682.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από όλα αυτά να επιλέξω για καλύτερο σήμα; Ξέρει κανείς ποια ήταν η default επιλογή;b5c2e4017539475bb01120154ca03682.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Gsm έχει το καλύτερο σήμα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω, ποια εφαρμογή για e-mail χρησιμοποιείται;

Το Gmail που έχω δεν μου σβήνει τα μηνύματα από Hotmail, Outlook, Yahoo.

Δουλεύει καλά πάντως, κάθε 15 λεπτά ελέγχει για νέα μηνύματα και με ειδοποίηση ηχητική.

 

To Outlook χρησιμοποιώ προσωπικά... Βέβαια και το προσωπικό μου email είναι Outlook και το εταιρικό, οπότε δεν ξέρω αν by default συνεργάζεται καλύτερα... Είναι καλή εφαρμογή πάντως και τα νέα μηνύματα εμφανίζονται με το που έρθουυν, χωρίς καθυστερήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Gsm έχει το καλύτερο σήμα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου από τα δύο gsm που έχει ο φίλος στη φωτογραφία του πιο από τα δύο είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από τα δύο gsm που έχει ο φίλος στη φωτογραφία του πιο από τα δύο είναι καλύτερο?
Το σκέτο gsm έχει το καλύτερο σήμα ιδίως σε περιοχές εκτός μεγαλουπόλεων. Αν χρησιμοποιείς και δεδομένα βάζεις το lte/tdcdma/gsm ή αν έχει και το παγκόσμια βάζεις αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το σκέτο gsm έχει το καλύτερο σήμα ιδίως σε περιοχές εκτός μεγαλουπόλεων. Αν χρησιμοποιείς και δεδομένα βάζεις το lte/tdcdma/gsm ή αν έχει και το παγκόσμια βάζεις αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ...ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

To Outlook χρησιμοποιώ προσωπικά... Βέβαια και το προσωπικό μου email είναι Outlook και το εταιρικό, οπότε δεν ξέρω αν by default συνεργάζεται καλύτερα... Είναι καλή εφαρμογή πάντως και τα νέα μηνύματα εμφανίζονται με το που έρθουυν, χωρίς καθυστερήσεις...

Ευχαριστώ.

Και εγω σκέφτομαι το Outlook για καλύτερη επιλογή .

Άλλαξα θέμα με το παρακάτω και μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα με το χρώμα στις ρυθμίσεις. Θα δούμε !

Screenshot-2019-05-15-10-41-18-297-com-android-thememanager.png

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Νέο bug

Έχω βάλει από πάντα να αποθηκεύει φωτο και βίντεο στην εξωτερική κάρτα, ενώ έχει 17 giga ακόμα λέει ο χώρος θα εξαντληθεί σύντομα, έκανα και format την κάρτα και πάλι βγάζει το ίδιο η κάρτα είναι 32g, αυτό με τον φωτισμό το κάνει και σε μένα και απενεργοποιησα την αυτόματη φωτεινότητα, για την καρτα καμία ιδέα;;;;

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Νέο bug

Έχω βάλει από πάντα να αποθηκεύει φωτο και βίντεο στην εξωτερική κάρτα, ενώ έχει 17 giga ακόμα λέει ο χώρος θα εξαντληθεί σύντομα, έκανα και format την κάρτα και πάλι βγάζει το ίδιο η κάρτα είναι 32g, αυτό με τον φωτισμό το κάνει και σε μένα και απενεργοποιησα την αυτόματη φωτεινότητα, για την καρτα καμία ιδέα;;;;

 

Μήπως έχει κάνα πρόβλημα η συγκεκριμένη κάρτα; Και εγώ 32 gb έχω και τον τελευταίο καιρό βγάζω αρκετές φωτογραφίες και έχω και πολύ λιγότερο διαθέσιμο χώρο από εσένα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο μετά το update...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω, δεν έχω άλλη κάρτα να δοκιμάσω,το έβαλα να αποθηκεύει στην εσωτερική και δουλεύει κανονικά,κάτι άλλο τώρα, διάβασα κάπου εδώ μέσα ότι η gcam απογειώνει την κάμερα του κινητού, κανένα σύνδεσμο μπορούμε να έχουμε;;;; Ευχαριστώ Edited by toledo
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από το τελευταίο update, τραγική απώλεια αυτονομίας.... Με το ζόρι 5ω οθόνη....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Outlook app για email δουλεύει μια χαρά. Να ρωτήσω, ξέρει κάποιος πως αλλάζει ο ήχος νέου εισερχόμενου μηνύματος;

Βλέπω πως ο φίλος έχει θέμα με την μπαταρία, προσωπικά την Κυριακή που δεν δούλεψα και πολύ το κινητό, από το πρωί 8 η ώρα μέχρι το βράδυ 12-1 είχε 79% μπαταρία.

Είχα μιλήσει πολλές φορές αλλά δεν έβαλα δεδομένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η φωτεινότητα οθόνης όντως και εγώ πιστεύω έχει μειωθεί. Έχει τρέξει κάνεις κανένα benchmark με το νέο Android;

Edited by Sakis_TS

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Outlook app για email δουλεύει μια χαρά. Να ρωτήσω, ξέρει κάποιος πως αλλάζει ο ήχος νέου εισερχόμενου μηνύματος;

Όντως έχει κάνει καλή η δουλειά η MS, είναι ωραία και πολύ χρηστική εφαρμογή το Outlook για Android... Προσωπικά δεν το αλλάζω με κανέναν άλλον client... Όσον αφορά τον ήχο, βρήκα το παρακάτω από google search.

 

"If you have multiple email accounts attached to Outlook, setting unique alert sounds makes it easy to instantly identify which account an incoming email has arrived from.

To get started, tap "Sounds for New Mail" (iOS) or "New mail sound" (Android) under any account you'd like to change.

Now, you can choose whichever sound you like from the options presented, and your selection will only apply to the account you've selected. That way, you will hear different alerts depending on which inbox receives the email.

The two platforms differ greatly in terms of tone selection. Outlook on Android uses your device's stock alerts — with the exception of three Outlook-specific sounds — while, on iOS, you get a unique suite of nine options. Simply tap on any of the tones to select it and hear a preview. Once you settle on an alert, go back to either change the alert of another account or to exit Outlook's settings entirely.

"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...