Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά κ καλή Ανάσταση!!

 

Αν κάνω αυτό που αναφέρεται πιο πάνω να βάλω την dev rom με τον updater θαχασω τα ota updates?

 

Το τηλέφωνό είναι unlocked αλλά χωρίς root κ twrp recovery

 

Ευχαριστώ πολύ κ καλή Ανάσταση!!!

Όχι δεν τα χάνεις με official rom
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ Χρόνια πολλά!!!

Αν προχωρήσω σε φλασαρισμα μέσω updater στην 9.4.25 μπορώ αν για κάποιο λόγο θέλω, να ξαναγυρίσω σε stable 10.2.2.0?

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ Χρόνια πολλά!!!

 

Αν προχωρήσω σε φλασαρισμα μέσω updater στην 9.4.25 μπορώ αν για κάποιο λόγο θέλω, να ξαναγυρίσω σε stable 10.2.2.0?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Χρόνια Πολλά!

Ναι μπορείς.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Αλλά και σε εμένα δεν με αφήνει να κάνω αναβάθμιση από stable σε development b764e4141ddd232beb34e33864d87434.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ εμένα ακριβώς το ίδιο.... Δεν με αφηνει το ρημαδι....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.χριστος ανεστη.οταν τραβαω βιντεο με το κινητο και γυρναω την καμερα στο μερος μου τοτε σταματαει η αναπαραγωγη.γιατι;ειναι bug η στις ρυθμισεις καποια επιλογη;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και έβαλα την development rom. Πρέπει να κάνεις ένα φάκελο με ονομασία "downloaded_rom" και εκεί την αναβάθμιση. Μετά πας στην ενημέρωση και επιλέγεις το αρχείο zip.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.χριστος ανεστη.οταν τραβαω βιντεο με το κινητο και γυρναω την καμερα στο μερος μου τοτε σταματαει η αναπαραγωγη.γιατι;ειναι bug η στις ρυθμισεις καποια επιλογη;

 

Γράφεις ή αναπαραγάγεις;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και έβαλα την development rom. Πρέπει να κάνεις ένα φάκελο με ονομασία "downloaded_rom" και εκεί την αναβάθμιση. Μετά πας στην ενημέρωση και επιλέγεις το αρχείο zip.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα αφού οι οδηγίες είναι ξεκάθαρες στο http://en.miui.com/a-232.html που παρέθεσα πριν από μερικά ποστ

Σαφώς και πρεπει η ROM να μπει στο φάκελο "downloaded_rom" αλλιώς δεν την βλέπει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις ή αναπαραγάγεις;
οταν γραφω video το κανει αυτο. μονο οταν γυρναω την καμερα προς το μερος μου ,σταματαει αυτοματα και βλεπω τις ρυθμισεις του video.
Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω video το κανει αυτο. μονο οταν γυρναω την καμερα προς το μερος μου ,σταματαει αυτοματα και βλεπω τις ρυθμισεις του video.

 

Γράφεις δλδ και γυρνάς το κινητό προς το μέρος σου και σταματάει να γράφει. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ.

Εάν αυτό είναι το πρόβλημα τότε σίγουρα όπως το γυρνάς το πατάς κατάλαθος με τα χέρια σου και σταματάει. Δεν δεν γίνετε αυτόματα και σίγουρα δεν έχω δει κάποια ρύθμιση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις δλδ και γυρνάς το κινητό προς το μέρος σου και σταματάει να γράφει. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ.

Εάν αυτό είναι το πρόβλημα τότε σίγουρα όπως το γυρνάς το πατάς κατάλαθος με τα χέρια σου και σταματάει. Δεν δεν γίνετε αυτόματα και σίγουρα δεν έχω δει κάποια ρύθμιση.

τελικα εχεις δικιο.μαλλον πατησα λαθος κουμπι.δουλευει κανονικα.ευχαριστω αχιλλεα για την αμεση απαντηση σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει ένα τζάμακι από το public για το κινητό μας αλλά όταν κάνω κλήση μαυρίζει(πριν καν πάω την συσκευή στο αυτί, μόλις πατήσω τον αριθμό που θέλω να καλέσω) εντελώς η οθόνη του, το βάζω επίτηδες στο αυτί και το βγάζω και εξακολουθεί και είναι μαύρη. Επίσης κάποιες φορές σε εξωτερικό περιβάλλον πατάω να ξεκλειδώσει με δαχτυλίκο αποτύπωμα και βλέπω ότι έχει μια μικρή καθυστέρηση. Όλα τα παραπάνω θεωρείται ότι μπορεί να οφείλονται στην προστασία οθόνης ή σε λανθασμένη τοποθέτηση της από μέρους μου;τι μπορώ να ελέγξω προκειμένου να δω αν έχει θέμα η συσκευή;επίσης κάποιο μαγαζί με αξιόπιστη προστασία οθόνης και τοποθέτηση έχετε να προτείνετε; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βάλει ένα τζάμακι από το public για το κινητό μας αλλά όταν κάνω κλήση μαυρίζει(πριν καν πάω την συσκευή στο αυτί, μόλις πατήσω τον αριθμό που θέλω να καλέσω) εντελώς η οθόνη του, το βάζω επίτηδες στο αυτί και το βγάζω και εξακολουθεί και είναι μαύρη. Επίσης κάποιες φορές σε εξωτερικό περιβάλλον πατάω να ξεκλειδώσει με δαχτυλίκο αποτύπωμα και βλέπω ότι έχει μια μικρή καθυστέρηση. Όλα τα παραπάνω θεωρείται ότι μπορεί να οφείλονται στην προστασία οθόνης ή σε λανθασμένη τοποθέτηση της από μέρους μου;τι μπορώ να ελέγξω προκειμένου να δω αν έχει θέμα η συσκευή;επίσης κάποιο μαγαζί με αξιόπιστη προστασία οθόνης και τοποθέτηση έχετε να προτείνετε; ευχαριστώ

 

Η καθυστέρηση που αναφέρεις στο ξεκλείδωμα με το δακτυλικό, δε βλέπω πως μπορεί να σχετίζεται με το τζάμι... Από πίσω είναι... Τώρα τι εννοείς καθυστέρηση, είναι και λίγο σχετικό... Θα σου πρότεινα να καθαρίσεις την περιοχή πίσω στον αισθητήρα και να δεις αν υπάρχει καμιά βελτίωση...

 

Η απενεργοποίηση της συσκευής κατά την κλήση θα μπορούσε να σχετίζεται εφόσον δεν έχεις αφήσει ακάλυπτο καλά τον αισθητήρα στο πάνω μέρος, αλλά και πάλι δύσκολο μου φαίνεται...

 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να βγάλεις τελείως το τζάμι και να δεις αν βελτιώνονται τα πράγματα...

 

Από Skroutz μπορείς να βρεις πολύ οικονομικά (από Κίνα-Αli πχ ακόμα φθηνότερα), ψάξε για full face tempered glass κάποιο οικονομικό και πάρε κάνα δυο μήπως και δεν τα καταφέρεις να το βάλεις καλά το ένα.

 

Μαγαζί που να κάνει και την τοποθέτηση δεν έχω υπόψιν μου.

 

Παιδιά επί τη ευκαιρία πότε θα δούμε κάνα καινούργιο update στη Global Stable; Από τον Γενάρη είμαστε στη 10.2.2... Kάτι είχα ακούσει ότι Απρίλη-Μάη θα πηγαίναμε σε Pie, αλλά δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Υπάρχει κανένας οδηγός πως να αλλάξω αυτήν την recovery που φοράει το Κιμ κ να βάλω μια που να μου αρέσει? Είναι με την τελευταία developer κ δεν έχω ξεκλειδώμενοι bootloader
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ξεκλειδώνεις bootloader και μετά πας εδώ.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ξεκλειδώνεις bootloader και μετά πας εδώ.

 

Σε ευχαριστώ τα λεμε μετα απο 350 ωρες χαχαχα

Εμεις οι tulip δεν είμαστε;

Edited by giorgosmessa
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ τα λεμε μετα απο 350 ωρες χαχαχα

Εμεις οι tulip δεν είμαστε;

Οι tulip είμαστε
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ΟκΣημερα ειδα εχει βγει αναβαθμιση σε πιτα και την εκανα εχετε δει αλλαγες; Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Παιδιά επί τη ευκαιρία πότε θα δούμε κάνα καινούργιο update στη Global Stable; Από τον Γενάρη είμαστε στη 10.2.2... Kάτι είχα ακούσει ότι Απρίλη-Μάη θα πηγαίναμε σε Pie, αλλά δεν το βλέπω...

 

Global MIUI V.10.3.2.0 update από σήμερα

[ATTACH]67241[/ATTACH]

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσουμε επιστρέφει το κινητό σε εργοστασιακή μορφή και στήσιμο από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει και εδώ...

 

Προς το παρόν 3 φορές έχει γίνει προσπάθεια να κατέβει και τις 3 στο 58% βγάζει σφάλμα και λέει να προσπαθήσω σε λίγο. Το πάθατε κι εσείς;

 

Edit: μάλλον την πήραν πίσω προς το παρόν. Του έκανα επανεκκίνηση μπας και ξεκολλήσει και πλέον δεν μου την εμφανίζει. Λέει ότι τρέχει το πιο πρόσφατο λογισμικό.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Gran
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει και εδώ...

 

Προς το παρόν 3 φορές έχει γίνει προσπάθεια να κατέβει και τις 3 στο 58% βγάζει σφάλμα και λέει να προσπαθήσω σε λίγο. Το πάθατε κι εσείς;

 

Edit: μάλλον την πήραν πίσω προς το παρόν. Του έκανα επανεκκίνηση μπας και ξεκολλήσει και πλέον δεν μου την εμφανίζει. Λέει ότι τρέχει το πιο πρόσφατο λογισμικό.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μένα το ίδιο... 3-4 φορές έφτασε μέχρι 90%+ και ξαναξεκινούσε από την αρχή... Αρχικά νόμιζα ότι φταίει το δίκτυο μιας και δεν είναι πολύ stable το DSL εδώ που είμαι...

Μετά έκανα επανεκίνηση και δε μου τη βγάζει επίσης...

Οπότε για να είμαστε 2 στην ίδια κατάσταση, φαντάζομαι όντως έγινε rollback προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...