Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας, μιας και ήρθε η ώρα να αλλάξω το ταπεινό μου mi4 προσανατολιζομαι στην αγορά του redmi note 6 pro 4/64 και το έχω βρει στο drele.com σε πολύ καλή τιμή κ με δύο χρόνια εγγύηση. Θέλω να ρωτήσω αν το αγοράσω από το καταστήματα αυτό στις αναβαθμίσεις θα είμαι εντάξει; Δεν θέλω τόσο πολύ να ασχοληθώ με rom τουλάχιστον τον πρώτο καιρό και επειδή προφανώς θα είναι δική του εισαγωγής θέλω να είμαι εντάξει με τις αναβαθμίσεις. Πρέπει να προσέξω κάποιο κωδικό συγκεκριμένο για να καταλάβω ότι το τηλέφωνο είναι για ευρωπαϊκή αγορά ή όχι; Μην μπλέξω με κινεζική έκδοση του μοντέλου κ μετά τρέχα γυρεύε! Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Αυτό που έχεις να προσέξεις από όπου και να το αγοράσεις, είναι να είναι το Global Version. Το γράφει στο πλάι του κουτιού σε ένα αυτοκόλλητο και ο φορτιστής εντός της συσκευασίας είναι ΕU Plug. Επομένως για καλό και για κακό, όταν αποφασίσεις από που θα το πάρεις κάνε ενα τηλ. πριν την παραγγελία να το επιβεβαιώσεις. Ενημερωτικά πήρα και εγώ από το δικό μου από το συγκεκριμένο κατάστημα (Drele), πριν κάνα δίμηνο και ήταν Global Edition. Γενικά απ' ότι έχω καταλάβει το Note 6 Pro έχει κυκλοφορήσει πολύ σε Global και τα περισσότερα (αν οχι όλα) που πωλούνται από Skroutz είναι η Global έκδοση. Tέλος εφόσον είναι Global, έχει Global Stable ROM και είσαι απολύτως ΟΚ όσον αφορά αναβαθμίσεις.

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πήρα και εγω πριν 2 ωρες αυριο θα το σεταρω. Να ρωτησω το μι μουβερ λειτουργει με αλλες μάρκες;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Ένα άλλο πράγμα που δεν μου αρέσει, είμαι ότι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο Facebook, messenger, Viber, Gmail, yahoo και δεν έχω τσεκάρει σε ποιες άλλες. Εννοώ δεν βλέπω την σήμανση ότι έχω μηνύματα ή συζητήσεις. Μόνο στο outlook, μου έρχονται κανονικά.

Υπάρχει λύση γι'αυτο;

Να πω ότι αναδυόμενες ειδοποιήσεις έρχονται σε μερικές, εκτός Gmail και Facebook, που δεν έρχεται καμία και άμα δεν μπω στις εφαρμογές αυτές και σε αυτές που ανέφερα πιο πάνω, αργώ να βλέπω τα μηνύματα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Με Wi fi δίνεις ή με data?

Με ποια ρομ είσαι?

Καλησπέρα,

 

Με data δίνω και εχω global rom 10.2.2.0

 

Λες να ειναι κάποιο bug? Επανεκκίνηση έκανα 2 φορές

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Με data δίνω και εχω global rom 10.2.2.0

 

Λες να ειναι κάποιο bug? Επανεκκίνηση έκανα 2 φορές

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Με data εγώ δίνω κανονικά με Global Developer rom. Με Wi fi όχι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.μια ερώτηση παιδιά όποιος ξέρει να μου πει.ανοιξα την συλλογή με τις φωτογραφίες και με το που το άνοιξα σβήστηκαν όλες οι φωτογραφίες κατευθείαν.ξερει κάνεις τι παίζει ;;
Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να το δίνω. Ο γιος μου που έχει το ΜΙ ΜΑΧ απογοητευμένος και αυτός. Πρόβλημα με ειδοποιήσεις και με εφαρμογές. Τρελά πράγματα δυστυχώς....

Η αντιπροσωπεία Ελλάδος, δεν ξέρει τα προβλήματα, ώστε να τα διορθώσει με κάποιο update;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια φίλη μου έβαλε δακτυλικό αποτύπωμα και μοτίβο. Αλλά το μοτίβο που έχει βάλει δεν το αναγνωρίζει (λέει ότι είναι σωστό) αλλά δεν. Ξεκλειδώνει με τκ δακτυλικό αλλά αν κλείσει θα χρειαστεί το μοτίβο. Υπάρχει τρόπος να κάνουμε κάτι; γιατί κάποια στιγμή θα κλείσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια φίλη μου έβαλε δακτυλικό αποτύπωμα και μοτίβο. Αλλά το μοτίβο που έχει βάλει δεν το αναγνωρίζει (λέει ότι είναι σωστό) αλλά δεν. Ξεκλειδώνει με τκ δακτυλικό αλλά αν κλείσει θα χρειαστεί το μοτίβο. Υπάρχει τρόπος να κάνουμε κάτι; γιατί κάποια στιγμή θα κλείσει.
Επαναφορά εργοστ ρυθμίσεων
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ζητήσει μοτίβο για να προχωρήσει;
Δεν θυμάμαι. Νομίζω μέσα από το MI account υπάρχει μια επιλογή να διαγραφεί το μοτίβο, ψαξτο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .....Γνωριζει καποιος εαν υπαρχει για το τηλεφωνο μας (Redmi Note 6 Pro) αδιαβροχη θηκη τυπου lifeproof ? Την ειχα στο παρελθον σε αλλο τηλεφωνο Samsung για χρηση πανω σε φουσκωτο και ημουν πολυ ευχαριστημενος . Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

έχω παρατηρήσει το εξής και δε μπορώ να καταλάβω αν είναι πρόβλημα ή θέμα ρυθμίσεων. Όταν χάνεται το σήμα (πχ μέσα στο μετρό) όταν το σήμα επανέρχεται για κάποια αρκετή ώρα εφαρμογές που χρησιμοποιούν δίκτυο (πχ outlook, browsing, whatever) αδυνατούν να επανέλθουν και βγάζουν μήνυμα για αδυναμία σύνδεσης. Ενώ το σήμα στη συσκευή έχει επανέλθει κανονικά (εικονίδιο πάνω δεξιά full 4G). Αν κλείσω στιγμιαία τα data από πάνω και τα ανοίξω πάλι, όλα κομπλέ.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Με το Redmi 4 Prime, δε θυμάμαι να έχω αντίστοιχο πρόβλημα.'

Υ.Γ. Eίμαι με Global Stable ROM.

 

Δεν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό ρε παιδιά; Καμιά ιδέα τι να ψάξω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό ρε παιδιά; Καμιά ιδέα τι να ψάξω;
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Ίσως να κοιτούσες στα δικαιώματα των εφαρμογών μήπως χρειαστεί να πειράξεις κάτι. Π.χ το battery saver ή την αυτόματη έναρξη

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το Redmi note 6 pro για να αντικαταστήσει το Redmi 4x που έχω τώρα. Ήθελα να ρωτήσω όμως αν έχει CA (4G+) ή αν είναι ανενεργό όπως στο 4x που έχω και η Xiaomi δεν βλέπω να δίνει κάποια αναβάθμιση και να ενεργοποιηθεί η λειτουργία αυτή παρόλο που το hardware την υποστηρίζει.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το Redmi note 6 pro για να αντικαταστήσει το Redmi 4x που έχω τώρα. Ήθελα να ρωτήσω όμως αν έχει CA (4G+) ή αν είναι ανενεργό όπως στο 4x που έχω και η Xiaomi δεν βλέπω να δίνει κάποια αναβάθμιση και να ενεργοποιηθεί η λειτουργία αυτή παρόλο που το hardware την υποστηρίζει.
Δεν έχει. Οχι

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει. Οχι

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ξέρουμε αν θα 'αποκτήσει' σε κάποια αναβάθμιση ; Το έχει η γυναίκα μου, όχι ότι την χαλάει το απλό 4g.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία τρώει την Μπαταρία σαν νεράκι. Το πρόσεξε κανένας άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του σε κόκκινο χρώμα. Από πιο site εξωτερικό μπορω να το παραγγείλω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του σε κόκκινο χρώμα. Από πιο site εξωτερικό μπορω να το παραγγείλω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να κυκλοφορεί σε κόκκινο χρώμα. Μαύρο μπλε και ροζ πρέπει να είναι οι επιλογές.(άκυρο όντως υπάρχει σε κόκκινο στην αγορά της Κίνας)

Η τιμή του τώρα στα σκρουτζομάγαζα είναι σχεδόν ίδια με αυτή από την Κίνα, για να μη σου πω καλύτερη οπότε μάλλον πάρτο από εδώ, θα το έχεις σε 5 μέρες και όχι σε 1+ μήνα

https://www.skroutz.gr/s/15912019/Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro-64GB.html

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε ροζ το ήθελα για την σύζυγο και τελικά το πήρα μπλε από Ελλάδα και μάλιστα πιο φθηνό από μερικά μαγαζιά στην Κίνα που κοίταξα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω στην κατοχή μου το Note 6 Pro το οποίο στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επάνω night scene mode όπως έχει το αντίστοιχο Note 5 Pro γιατί συμβαίνει αυτό . . ? ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω στην κατοχή μου το Note 6 Pro το οποίο στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επάνω night scene mode όπως έχει το αντίστοιχο Note 5 Pro γιατί συμβαίνει αυτό . . ? ?
Δεν το έχει πάρει ακόμα απ ότι γνωρίζω
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει πάρει ακόμα απ ότι γνωρίζω

 

Άρα περιμένουμε update δηλαδή . . ? ? Άπλα φαίνεται περίεργο περσινό μοντέλο να το έχει και να αποδίδει πολύ καλά σε χαμηλό φωτισμό σε σχέση με ένα καινούριο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Άρα περιμένουμε update δηλαδή . . ? ? Άπλα φαίνεται περίεργο περσινό μοντέλο να το έχει και να αποδίδει πολύ καλά σε χαμηλό φωτισμό σε σχέση με ένα καινούριο μοντέλο
Επειδή το note 5 έχει πουλήσει περισσότερο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...