Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβλημα.οταν παω να ξεκλειδωσω το κινητο με εμφανιζει μυνημα μερικες φορες μην καλυπτετε την περιοχη του ακουστικου.σημειωνω οτι το εχω στην θηκη.οταν την βγαζω ολα καλα.μετα απο μερικες ημερες παλι το ιδιο.τι συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.οταν παω να ξεκλειδωσω το κινητο με εμφανιζει μυνημα μερικες φορες μην καλυπτετε την περιοχη του ακουστικου.σημειωνω οτι το εχω στην θηκη.οταν την βγαζω ολα καλα.μετα απο μερικες ημερες παλι το ιδιο.τι συμβαινει;

 

Εμένα μου το κάνει μόνο όταν το βαράει δυνατός ήλιος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.οταν παω να ξεκλειδωσω το κινητο με εμφανιζει μυνημα μερικες φορες μην καλυπτετε την περιοχη του ακουστικου.σημειωνω οτι το εχω στην θηκη.οταν την βγαζω ολα καλα.μετα απο μερικες ημερες παλι το ιδιο.τι συμβαινει;
Ρυθμίσεις >οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια >συνθέτες ρυθμίσεις>λειτουργία τσέπης, κλείνεις το διακόπτη
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια >συνθέτες ρυθμίσεις>λειτουργία τσέπης, κλείνεις το διακόπτη
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

μια ερωτηση.το κινητο μας εχει dark mode;

Edited by stathoulop
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα , ειχα παλια το 6αρι ... και το ειχα δωσει πριν παει σε MIUI 10 , και σημερα το ξαναπηρα για τον αδελφο μου ...

 

Εχω μια απορια , βλεπω τα on screen πληκτρα και εχουν φοντο .... δηλαδη και στην αρχικη οθονη ειναι με λαυκο φοντο, οταν μπεις π.χ. ε ρυθμισεις μαυριζουν ...... παλια τα θυμαμαι διαφανα .... ξερει κανεις αν γινονται διαφανα ? γιατι στο μενου δεν βρισκω τετοια επιλογη πουθενα ... μονο μια επιλογη που τα αλλαζει σε σειρα τα δυο ακρινα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια η ωρα ειναι 3 και απο τα νευρα μου δεν μπωρο να κοιμηθω,

εχω παραγγειλει απο kinito365.gr ενα 6αρι προ απο της 19-1-2019 και μαλιστα με πληρωμη μεσω τραπεζης για να παρω σειρα?

περιμενω περιμενω και χθες παρασκευη ειπα να παρω τηλεφωνο,

απο της 10 η ωρα το πρωι καθε 10 λεπτα μεχρι και της 9 το βραδυ!!!!

 

αποτελεσμα???

τζιφος,

δεν σηκωνει κανενας τηλεφωνο, χτυπαει 4 με 5 φορες και μετα λεει ολες οι γραμες ειναι κατειλημενες θα σας παρει ενας πωλητης συντομα, εχω στειλει και mail στο support τους αλλα τιποτα, ηταν στο bestprice αλλα εφυγαν απο εκει μαλλον για να γλυτοσουν τα αρνητικα σχολια που φανταζομαι θα ειναι εκατονταδες, φαντασου ποσοι παρηγγηλαν τηλεφωνο απο αυτους!!!

τι κανουμε τωρα?

 

ξερει κανενας το ενλογο καταστημα?

να παω στο παραρτημα τους θεσσαλονικη αριστοτελους και να κανω εναν χαμο?

ειναι απο τον ομιλο ιασης και λενε οτι ανοιξαν και νεο καταστημα στην πατρα!!!!!

καμια υπηρεσια να απευθηνθω ξερετε να υπαρχει?

προστασια καταναλοτη κλπ???

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά κ να πας από κοντά. Κ εκεί νομίζω αριστοτελους 2 είναι κ η προστάσια καταναλωτή.. Άρα με έναν σμπάρο 2 τρυγόνια

 

 

 

καλημερα παιδια η ωρα ειναι 3 και απο τα νευρα μου δεν μπωρο να κοιμηθω,

εχω παραγγειλει απο kinito365.gr ενα 6αρι προ απο της 19-1-2019 και μαλιστα με πληρωμη μεσω τραπεζης για να παρω σειρα?

περιμενω περιμενω και χθες παρασκευη ειπα να παρω τηλεφωνο,

απο της 10 η ωρα το πρωι καθε 10 λεπτα μεχρι και της 9 το βραδυ!!!!

 

αποτελεσμα???

τζιφος,

δεν σηκωνει κανενας τηλεφωνο, χτυπαει 4 με 5 φορες και μετα λεει ολες οι γραμες ειναι κατειλημενες θα σας παρει ενας πωλητης συντομα, εχω στειλει και mail στο support τους αλλα τιποτα, ηταν στο bestprice αλλα εφυγαν απο εκει μαλλον για να γλυτοσουν τα αρνητικα σχολια που φανταζομαι θα ειναι εκατονταδες, φαντασου ποσοι παρηγγηλαν τηλεφωνο απο αυτους!!!

τι κανουμε τωρα?

 

ξερει κανενας το ενλογο καταστημα?

να παω στο παραρτημα τους θεσσαλονικη αριστοτελους και να κανω εναν χαμο?

ειναι απο τον ομιλο ιασης και λενε οτι ανοιξαν και νεο καταστημα στην πατρα!!!!!

καμια υπηρεσια να απευθηνθω ξερετε να υπαρχει?

προστασια καταναλοτη κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Για dark mode δοκιμάστε να βάλλετε το Google messenge από play store.

Μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής πατήστε να ενεργοποιηθεί το dark mode.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging

 

Θα δείτε ότι δουλεύει το dark mode και σε άλλες εφαρμογές όπως, επαφές, συλλογή, γρήγορες ρυθμίσεις, κομπιούτερακι κ.α

Σε εμένα με Global Developer το κάνει.

Βέβαια είναι bug κανονικά και δε θα έπρεπε να γίνεται αλλά... καλοδεχουμενο :)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πότε θα πάρουμε αναβάθμιση εμείς που έχουμε global beta ?
Την Τρίτη λογικά

http://en.miui.com/thread-5671433-1-1.html

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για οποίο θέλει dark mode μέχρι να το δώσει η xiaomi μέσω αναβάθμισης ο πιο εύκολος τρόπος είναι να βάλετε region India και από την εφαρμογή "θεματα" να κατεβάσετε ένα θέμα dark mode
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά κ να πας από κοντά. Κ εκεί νομίζω αριστοτελους 2 είναι κ η προστάσια καταναλωτή.. Άρα με έναν σμπάρο 2 τρυγόνια

δεν το ηξερα για την προστασια, ενωειτε οτι θα παω

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Για οποίο θέλει dark mode μέχρι να το δώσει η xiaomi μέσω αναβάθμισης ο πιο εύκολος τρόπος είναι να βάλετε region India και από την εφαρμογή "θεματα" να κατεβάσετε ένα θέμα dark mode

 

Ακόμα καλύτερα βάλτε Ηνωμένες πολιτείες διότι στην περιοχή Ινδία εμφανίζονται θέματα που δεν υποστηρίζουν ελληνικούς χαρακτήρες :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε όμως ότι βάζοντας άλλο Region από Ελλάδα, χάνετε η ρύθμιση που στέλνει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα (πέφτει στους 80). Στο δικό μου έτσι δείχνει πάντως, όταν το δοκίμασα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε όμως ότι βάζοντας άλλο Region από Ελλάδα, χάνετε η ρύθμιση που στέλνει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα (πέφτει στους 80). Στο δικό μου έτσι δείχνει πάντως, όταν το δοκίμασα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να λύσετε όλα τα προβλήματα μπορείτε απλά να βάλετε την ελληνική developer XTRV ROM 9.1.24 που έχει πολλά περισσότερα "καλούδια" από την Global .

Βασική προϋπόθεση να έχετε ξεκλειδώσει bootloader

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε όμως ότι βάζοντας άλλο Region από Ελλάδα, χάνετε η ρύθμιση που στέλνει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα (πέφτει στους 80). Στο δικό μου έτσι δείχνει πάντως, όταν το δοκίμασα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό εξυπακούεται, αλλά εγώ απλά αφού κατέβασα τα θέματα που ήθελα ξαναγύρισα Ελλάδα.....

Και όποτε θέλω να τσεκάρω για νέα θέματα κάνω το ίδιο.

Βαριέμαι πλέον μετά από την σειρά των S Galaxy όπου πριν καν ανοίξω για πρώτη φορά το κινητό μετά την αγορά του, φλάσαρα καστομιά, ρουτ και δεν συμμαζεύεται :lol:

να ασχοληθώ με ξεκλειδώματα που οπως κατάλαβα έχουν μπελαλίδικη και χρονοβόρα διαδικασία

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

για να ξεκλειδώσουμε bootloader πρέπει να μας έρθει πρώτα sms από xiaomi? Γιατί όταν δοκίμασα πριν 2+ βδομάδες μου είχε γράψει να δοκιμάσω μετά από 360 ώρες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιο θεμα είναι αυτό;;
Δεν είναι θέμα. Γράφω πιο πίσω πως γίνεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να ξεκλειδώσουμε bootloader πρέπει να μας έρθει πρώτα sms από xiaomi? Γιατί όταν δοκίμασα πριν 2+ βδομάδες μου είχε γράψει να δοκιμάσω μετά από 360 ώρες.
Όχι, όταν περάσει ο χρόνος ξεκλειδωνεις
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα. Γράφω πιο πίσω πως γίνεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, όταν περάσει ο χρόνος ξεκλειδωνεις

 

Ωραία δοκιμάζω αύριο τότε. ευχαριστώ πολύ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν custom, πότε θα μπει η 9?
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Σκέφτομαι να το παραγγείλω αύριο από Σκρουτζομάγαζο.

Γράφει το κουτί από έξω ότι είναι η Global Version;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...