Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Ευχαριστημένος κάτοχος ενός redmi note 5 (4-64) εδώ και περίπου 10 μήνες.

Ήρθε η ώρα αλλαγής κινητού για την σύζυγο και επειδή θέλω να μείνω σε γνώριμα λημέρια (miui κτλ), από μία έρευνα που έκανα είδα ότι ο διάδοχος του είναι το redmi note 6 pro, με ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι να προτιμήσω το νέο μοντέλο ή να πάω στο 5άρι; Η τιμή τους διαφέρει στα 20 ευρώ περίπου πράγμα που δεν με ενοχλεί. Απλά θέλω ένα απροβλημάτιστο κινητό, όσο γίνεται αυτό.

Υπάρχουν γενικά προβλήματα στην έως τώρα χρήση τους;

 

Τέλος, όταν αγόρασα το 5αρι λόγω του ότι ήθελα την 800αρα μπάντα, έπρεπε το κουτί να γράφει στο πλάι global και ο κωδικός μοντέλου να είναι ένας συγκεκριμένος. Ισχύει το ίδιο και για το 6άρι; Πρέπει να κοιτάξω κάτι συγκεκριμένο;

Ευχαριστώ.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα ολα ωραια ΑΛΛΑ συτη η ενδειξη της μπαταριας που ειναι τοοοοσο μικρη δε μεγαλωνει με καποιο τροπο; Εχω στραβωθει.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει από αναβαθμίσεις στο λειτουργικό σύστημα η συσκευή ?

Την έχει ξεχάσει η Xiaomi ?

 

Αναμένεται να πάρει android 9 (Pie) και αν ναι ,ποτέ ? Έχει ανακοινωθεί κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει από αναβαθμίσεις στο λειτουργικό σύστημα η συσκευή ?

Την έχει ξεχάσει η Xiaomi ?

 

Αναμένεται να πάρει android 9 (Pie) και αν ναι ,ποτέ ? Έχει ανακοινωθεί κάτι ?

Όσοι έχουμε περάσει την developer ROM ήμαστε ήδη με android 9 οπότε σιγά σιγά θα πάρετε και όσοι έχετε stable ROM

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει από αναβαθμίσεις στο λειτουργικό σύστημα η συσκευή ?

 

Την έχει ξεχάσει η Xiaomi ?

 

 

 

Αναμένεται να πάρει android 9 (Pie) και αν ναι ,ποτέ ? Έχει ανακοινωθεί κάτι ?

Η dev είναι σε Android 9. Παίρνει κανονικά εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις.

Θα πάρουμε MIUI 11 προς Ιούνιο λογικά.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και με την τελευταια developer δουλευει το VoWIFI

 

Εμένα δεν μου δουλεύει .Δεν μου έχει δουλέψει με καμία ROM μέχρι τώρα

Μόνο το volte δουλεύει

 

EDIT Με την 9.3.28 όντως δουλεύει το VoWIFI

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε κάποιο widget

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα ηθελα να την αποφυγω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάμε από την stable στην development rom; Με έχει σπάσει τα νεύρα που δεν ξεκλειδώνει άμεσα το κινητό όταν πατάς το power button. Διορθώθηκε με την development rom;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Όταν μιλάω ενεργοποιείται η οθόνη και παίρνει άλλο νούμερο. Πως μπορώ να το φτιάξω αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ξέρει κανείς που θα βρω γνήσια θήκη clear view; γνήσια όμως που να δουλεύει σωστά το πορτάκι. Μόνο ψεύτικες βρίσκω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Όταν μιλάω ενεργοποιείται η οθόνη και παίρνει άλλο νούμερο. Πως μπορώ να το φτιάξω αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πας στις ρυθμίσεις κλήσεων και θα κλείσεις τον proximity sensor
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τώρα τελευταία έχει αρχίσει να έχει πρόβλημα με τα emoji στα SMS. Στέλνει τα μηνύματα που έχουν emoji κενά. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο, μήπως είναι κάποια ρύθμιση που άλλαξε από λάθος;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Να ρωτήσω,εάν υπάρχει αυτόματη απάντηση όταν ακουμπάς το κινητό ατο αυτί και από που ενεργοποιείται; όχι όταν έχεις συνδέσει ακουστικά ή μπλουτουθ, αλλά μόνο από συσκευή..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Να ρωτήσω,εάν υπάρχει αυτόματη απάντηση όταν ακουμπάς το κινητό ατο αυτί και από που ενεργοποιείται; όχι όταν έχεις συνδέσει ακουστικά ή μπλουτουθ, αλλά μόνο από συσκευή..

Όχι δεν υπάρχει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει επανεκκινησεις κάποιες φορές και μου κόβει το ραδιόφωνο που ακούω από ίντερνετ. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τώρα τελευταία έχει αρχίσει να έχει πρόβλημα με τα emoji στα SMS. Στέλνει τα μηνύματα που έχουν emoji κενά. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο, μήπως είναι κάποια ρύθμιση που άλλαξε από λάθος;;

 

Απενεργοποίηση της "Χρήσης GSM αλφαβήτου" (GSMAlphabet) στην εφαρμογή μηνυμάτων.

"Γιάννη κερνάει Γιάννης πίνει" :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ευχαριστημένος κάτοχος ενός redmi note 5 (4-64) εδώ και περίπου 10 μήνες.

Ήρθε η ώρα αλλαγής κινητού για την σύζυγο και επειδή θέλω να μείνω σε γνώριμα λημέρια (miui κτλ), από μία έρευνα που έκανα είδα ότι ο διάδοχος του είναι το redmi note 6 pro, με ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι να προτιμήσω το νέο μοντέλο ή να πάω στο 5άρι; Η τιμή τους διαφέρει στα 20 ευρώ περίπου πράγμα που δεν με ενοχλεί. Απλά θέλω ένα απροβλημάτιστο κινητό, όσο γίνεται αυτό.

Υπάρχουν γενικά προβλήματα στην έως τώρα χρήση τους;

 

Τέλος, όταν αγόρασα το 5αρι λόγω του ότι ήθελα την 800αρα μπάντα, έπρεπε το κουτί να γράφει στο πλάι global και ο κωδικός μοντέλου να είναι ένας συγκεκριμένος. Ισχύει το ίδιο και για το 6άρι; Πρέπει να κοιτάξω κάτι συγκεκριμένο;

Ευχαριστώ.

 

Εχει βγει και νεοτερος διαδοχος φιλε μου , το redmi note 7 . Παλι θα πρεπει να παρεις global εκδοση φυσικα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ύστερα από κάποιους μήνες κάτοχος του τηλεφώνου μετά την τελευταία σταθερή έκδοση μου βγήκαν πολλά θέματα στο τηλέφωνο (αργό ξεκλείδωμα, γρήγορη αποφόρτιση, κακή λειτουργία του αισθητήρα εγγύτητας..). Υποθέτω ότι κάτι πήγε στραβά και για αυτό προσπάθησα να ξαναφλασάρω από την αρχή την ρομ (σταθερή). Πηγαίνοντας εδώ

http://en.miui.com/a-232.html

το φλασάρισμα με local update δεν γίνεται όμως λόγω αδυναμίας επαλήθευσης της ρομ. Καμία ιδέα για να μην αρχίζω τα root σε σχετικά καινούρια συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Το Notch Notifications λύνει το πρόβλημα των ειδοποιήσεων σε Xiaomi Mi 9, Pocophone και άλλα notched τηλέφωνα.

Διαβάστε εδώ λεπτομέρειες.

 

Μόλις το εγκατέστησα με επιτυχία....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όσοι θέλουν λευκό φόντο στην εφαρμογή ρολόι-ξυπνητήρι το οποίο αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσεις του.

 

https://www.dropbox.com/s/g399s518505xi8q/Whiteclock.apk?dl=0

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

την βοηθεια σας παρακαλω. αγορασα την συσκευη, την λειτουργησα 2 μηνες και αποφασισα να την χαρισω σε ενα γνωστο μου. πριν την δωσω εκανα hard reset.

οταν την ανοιξε ο γνωστος μου του ζηταει password για εναν existing mi account οπως γραφει. δεν μπορω να θυμηθω με τιποτα τον κωδικο.

τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...