Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα αυτό το Πινγιν που ζητάει εξουσιοδότηση τι είναι πρέπει να το κάνω? Απο ότ είδα έχει να κάνει με κινέζικη γραμματοσειρά?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι πληκτρολόγιο για κινεζικά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

οκ και πως αποφεύγουμε την ειδοποίηση?

 

Όταν στην βγάλει, πάτα παρατεταμένα επάνω της. Και μετά ρυθμίσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό μας υποστηρίζει volte και wificalling;στο επίσημο site της cosmote δεν το αναφέρει σαν συσκευή. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό μας υποστηρίζει volte και wificalling;στο επίσημο site της cosmote δεν το αναφέρει σαν συσκευή. Ευχαριστώ

 

Το έχω ενεργοποιήσει δια τηλεφωνου στην cosmote χωρίς να πω τι μάρκα τηλέφωνο έχω και μου δουλεύουν μια χαρά και τα 2 αλλά με την XTRV Dev ROM

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω 2-3 πράγματα ρε παιδιά....

 

1. Πατώντας το αριστερό πλήκτρο κάτω, εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν και είναι ανοιχτές. Γιατί μερικές εφαρμογές εμφανίζονται οι ίδιες 2 ή περισσότερες φορές, καταναλώνοντας μνήμη φυσικά;

 

Το έχω παρατηρήσει στις εφαρμογές Facebook και Messenger σίγουρα, δεν θυμάμαι αν είναι κι άλλες....

 

2. Πατώντας το αριστερό πλήκτρο κάτω, εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν και είναι ανοιχτές. Ας πούμε ότι γράφω ένα κείμενο σε φόρουμ, στην εφαρμογή Opera Browser. Θέλοντας να κάνω copy + paste μια πρόταση από μια άλλη εφαρμογή ανοιχτή (π.χ Σημειωματάριο) στο κείμενο του Opera Browser, πατώ το αριστερό πλήκτρο κάτω, εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν, επιλέγω το σημειωματάριο, κάνω copy την πρόταση, πατώ πάλι το αριστερό πλήκτρο κάτω, εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν, επιλέγω τον Browser Opera για να κάνω paste την πρόταση στο κείμενό μου, αλλά κάνει refresh η όλη σελίδα και χάνεται όλο το κείμενο που είχα γράψει και φτου κι από την αρχή.....

 

Πρέπει να είναι θέμα cache memory ή κάτι παρόμοιο.... Καμία λύση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι θέμα μνήμης. Λογικά θα συμπεριφέρεται καλύτερα εάν κανείς επανεκκίνηση. Επίσης στις "πληροφορίες εφαρμογής" του Όπερα κλείσε εντελώς την εξοικονόμηση μπαταρίας και δεν θα στον κλείνει πλέον.

Τώρα για τις διπλές εφαρμογές, μήπως αυτές που στις εμφανίζει διπλές τις έχεις κάνει "διπλότυπες"; Δεν βλέπω άλλη εξήγηση....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι θέμα μνήμης. Λογικά θα συμπεριφέρεται καλύτερα εάν κανείς επανεκκίνηση. Επίσης στις "πληροφορίες εφαρμογής" του Όπερα κλείσε εντελώς την εξοικονόμηση μπαταρίας και δεν θα στον κλείνει πλέον.

 

Τώρα για τις διπλές εφαρμογές, μήπως αυτές που στις εμφανίζει διπλές τις έχεις κάνει "διπλότυπες"; Δεν βλέπω άλλη εξήγηση....

 

Η εξοικονόμηση μπαταρίας ήταν στην προεπιλογή MIUI, το έβγαλα τελείως.

 

Δεν έχω διπλότυπες εφαρμογές καθόλου....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα!παιδια στη τελευτεα developer τα βιντεο στο youtube κανουν χρηση του notch η παλι τα κοβει? πολυ σπαστικο αυτο....
Ναι μπαίνει το notch μέσα στο βίντεο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει το notch μέσα στο βίντεο

Στο δικό μου δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα (XTRV Ελληνική DEV)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα (XTRV Ελληνική DEV)
Δεν είναι πρόβλημα, κανονικά πρέπει να μπαίνει...δηλαδή να υπάρχει το notch στο βίντεο youtube όπως υπάρχει και στις υπόλοιπες λειτουργίες του τηλεφώνου
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

με την global stable δεν εχει υποστηριξη notch στο youtube....πως βαζω developer beta offcilal? με τον updater μου βγαζει error...

 

http://en.miui.com/a-232.html

 

Έκανες αυτό που λέει το άρθρο που παραθέτω και δεν σου δουλεύει;

 

Κατέβασε την τελευταία developer από εδώ

http://en.miui.com/download-356.html

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/a-232.html

 

Έκανες αυτό που λέει το άρθρο που παραθέτω και δεν σου δουλεύει;

 

Κατέβασε την τελευταία developer από εδώ

http://en.miui.com/download-356.html

 

αυτα εκανα φυσικα φιλε....απο stable σε developer,,,it's not allowed to upgrade to unofficial rom package" αυτο βγαζει

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τετοια επιλογη....

 

ρυθμίσεις /διαχείριση εφαρμογών/αναβάθμιση ή updater/εκκαθάριση δεδομένων

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με global stable δεν έχει επιλογή για να επιλέξουμε ένα έξτρα αρχείο!b0bc200269aab5f85c916dee386922e7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με global stable δεν έχει επιλογή για να επιλέξουμε ένα έξτρα αρχείο!b0bc200269aab5f85c916dee386922e7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάτα μερικές φορές πάνω στο 10
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Αλλά και σε εμένα δεν με αφήνει να κάνω αναβάθμιση από stable σε development b764e4141ddd232beb34e33864d87434.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και δεν σε αφήνει Ούτε από fastboot Μάλλον θέλει ξεκλείδωμα πρώτα
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ καλή Ανάσταση!!

Αν κάνω αυτό που αναφέρεται πιο πάνω να βάλω την dev rom με τον updater θαχασω τα ota updates?

Το τηλέφωνό είναι unlocked αλλά χωρίς root κ twrp recovery

Ευχαριστώ πολύ κ καλή Ανάσταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...