Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως πηγαίνω στον Updater και δεν μου έχει επιλογή για χειροκίνητη επιλογή πακέτου.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πάτα 4-5 φορές πάνω στο εικονίδιο Miui 10 στη μέση της οθόνης και θα ενεργοποιηθεί η επιλογή, μετά πάτα στις τελίτσες και θα το βρεις.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πάτα 4-5 φορές πάνω στο εικονίδιο Miui 10 στη μέση της οθόνης και θα ενεργοποιηθεί η επιλογή, μετά πάτα στις τελίτσες και θα το βρεις.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ. Δεν το γνώριζα αυτό. Φλασάρω αυτή τη στιγμή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Πηρε κανεις την αναβαθμιση ? δε μου την βγαζει ακομα διαθεσιμη (δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισμα κτλ μιας και ειμαι απλος χρηστης χωρις ιδιαιτερες γνωσεις πανω στο θεμα )

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ με τις αλλαγές;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες με την 11 (την έβαλα με κατέβασμα, χωρίς Factory reset, χωρίς να έρθει update OTA), δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος.

 

Το κινητό κολλάει σε όλα, λες και έχει 1GB RAM συμπεριφορά, τραγικό κατάντησε.

 

Εάν του κάνω ένα Factory Reset τώρα, θα στρώσει λέτε; Θα γυρίσει στην 10 μετά (που είχε όπως αγοράστηκε) ή πάλι την 11 θα έχει;

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έκανες update θα επανέλθει με την τελευταία version

Θα πρότεινα να κάνεις ένα backup τα δεδομένα που θέλεις και να κάνεις soft reset (επαναφορά των ρυθμίσεων)

Καλό είναι όταν περνάμε νέο μεγάλο update (πχ από 9 σε 10 κλπ) να κάνουμε επαναφορά των ρυθμίσεων

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λεπτομέρειες πως το κάνω αυτό το soft reset.... Τι να κάνω backup δηλαδή ;;;

 

 

ΥΓ: Μόλις δοκίμασα ένα restart στην συσκευή και δείχνει λίγο βελτιωμένη στην απόκριση.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λεπτομέρειες πως το κάνω αυτό το soft reset.... Τι να κάνω backup δηλαδή ;;;

ΥΓ: Μόλις δοκίμασα ένα restart στην συσκευή και δείχνει λίγο βελτιωμένη στην απόκριση.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Θα πάρεις ένα backup ότι χρειάζεσαι πχ επαφές, SMS και θα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Για εμας που δεν εχει ερθει ακομα ΟΤΑ , γνωριζει καποιος ? θα την παρουμε ποτε την 11 ?

Υπομονή, θα έρθει το update

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις έκανα εγκατάσταση. Οπτικά δεν μου αρέσει όσο η προηγούμενη. Σαν να φαίνονται μεγαλύτερα όλα. Πρακτικά, θα δείξει...
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μένα η 11, ωραία και smooth είναι

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε. Καμία ιδιαίτερη αλλαγή. Ποιο smooth, αλλά αυτά τα εικονίδια τεράστια. Πήγα στα θέματα και επέστρεψα στο προηγούμενο. Οι κλήσεις του τηλεφώνου πλέον σε dark mode
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν τα λέω σωστά, αλλά από ότι βλέπω στα βιντεάκια που κυκλοφορούν οι νέες δυνατότητες της 11 αφορούν Android 10 και AMOLED οθόνες.. Οπότε στο δικό μας τηλέφωνο απλά για καλλωπισμό
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες η 11 νομίζω είναι χειρότερη από την 10

1) δεν έχουν ήχο οι ειδοποιήσεις ενώ είναι τέρμα ανοιχτό

2) οι αναπάντητες εξαφανίζονται

3) η φόρτιση αργεί πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ μέσω ΟΤΑ .

Μετά από 3-4 restart όλα φαίνονται καλά, Πάντος έχω προσέξει κάτι "κολλήματα"; Επίσης έχω την εντύπωση πως η μπαταρία αδειάζει γρηγορότερα!

Ελπίζω να βγεί γρήγορα ενημέρωση με τις βελτιώσεις.

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με την νέα αναβάθμιση έχω παρατηρήσει ότι φορτίζει ποιο αργά το κινητό. Αρκετά ποιο αργά... Ενώ με fast changer φορτίζει γρήγορα και εμφανίζει 2 κεραυνούς επάνω. Ελπίζω να το φτιάξουν γιατί φορτίζει πολύ αργά σε σχέση με πριν...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος ενεργοποίησης wi fi calling στο redmi note pro 6 με cosmote? Έχω φάει το ίντερνετ αλλά μάλλον είτε δεν γίνεται είτε πρέπει να ψάξω καλύτερα

ΣΑΣ ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Edited by stagml
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος ενεργοποίησης wi fi calling στο redmi note pro 6 με cosmote? Έχω φάει το ίντερνετ αλλά μάλλον είτε δεν γίνεται είτε πρέπει να ψάξω καλύτερα

ΣΑΣ ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472120

Δες εδώ εγώ τα έχω ενεργοποιήσει μέσω τηλεφώνου στην εξυπηρέτηση πελατών cosmote χωρίς να τους πω τι συσκευή έχω

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος ενεργοποίησης wi fi calling στο redmi note pro 6 με cosmote? Έχω φάει το ίντερνετ αλλά μάλλον είτε δεν γίνεται είτε πρέπει να ψάξω καλύτερα

ΣΑΣ ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472120

Δες εδώ εγώ τα έχω ενεργοποιήσει μέσω τηλεφώνου στην εξυπηρέτηση πελατών cosmote χωρίς να τους πω τι συσκευή έχω

 

αν έχει κάνει αναβάθμιση στην 11 δεν δουλεύει

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

αν έχει κάνει αναβάθμιση στην 11 δεν δουλεύει

 

Εγώ το είχα ενεργοποιήσει από την miui 10 ,τώρα έχω 11 και δουλεύει μια χαρά

Edit

Άκυρο μόνο το volte δουλεύει στην 11 το WiFi calling δεν

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα ενεργοποιήσει από την miui 10 ,τώρα έχω 11 και δουλεύει μια χαρά

Edit

Άκυρο μόνο το volte δουλεύει στην 11 το WiFi calling δεν

Φίλε μου έχω την 11 και δεν το είχα ενεργοποιήσει πριν....πως το έκανες? Πάτησα τα νούμερα VoLTE: *#*#86583#*#*

VoWiFi: *#*#869434#*#* αλλά μου λέει was disable. :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...