Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που έχω βάλει την 9.0.10 εδώ και μια εβδομάδα (με vpn) δεν έχω δει κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Αυτό που έχω εντοπίσει ως bug και το είχα και στην 9.0.7 είναι το notification dot στις αναπάντητες κλήσεις που δε φεύγει με τίποτα. Αναφέρομαι στην κουκίδα που εμφανίζεται δίπλα στο εικονίδιο του ακουστικού μετά από αναπάντητη κλήση. Υποτίθεται πως πρέπει να φεύγει μόλις δει κανείς την κλήση στη λίστα ή επιστρέψει την κλήση, είναι όμως πάντα εκεί και σε κάνει να νομίζεις πως έχασες κάποια κλήση. Ο μόνος τρόπος που έχω βρει είναι να καταργήσει κάποιος το εικονίδιο του τηλεφώνου και να το ξαναβάλει στην home screen (ή να μη χάνεις κλήσεις προφανώς :p:p:p). Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Εγώ με την 9 0 10 δεν έχω κανένα πρόβλημα.. Ούτε αυτό με την αναπάντητη.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ που έχω βάλει την 9.0.10 εδώ και μια εβδομάδα (με vpn) δεν έχω δει κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Αυτό που έχω εντοπίσει ως bug και το είχα και στην 9.0.7 είναι το notification dot στις αναπάντητες κλήσεις που δε φεύγει με τίποτα. Αναφέρομαι στην κουκίδα που εμφανίζεται δίπλα στο εικονίδιο του ακουστικού μετά από αναπάντητη κλήση. Υποτίθεται πως πρέπει να φεύγει μόλις δει κανείς την κλήση στη λίστα ή επιστρέψει την κλήση, είναι όμως πάντα εκεί και σε κάνει να νομίζεις πως έχασες κάποια κλήση. Ο μόνος τρόπος που έχω βρει είναι να καταργήσει κάποιος το εικονίδιο του τηλεφώνου και να το ξαναβάλει στην home screen (ή να μη χάνεις κλήσεις προφανώς :p:p:p). Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Μόλις το παρατήρησα κι εγώ. Ίσως εμφανίζεται τυχαία το συγκεκριμένο bug, γιατί τόσες μέρες με την 9.0.10 είχα χάσει μερικές κλήσεις αλλά δεν είχα παρατηρήσει να εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία εμφανίζεται. Εγώ που προσπάθησα να το αναπαράγω δεν τα κατάφερα. Το έχω πετύχει δύο φορές ως τώρα, μια στην 9.0.7 και μια στην τελευταία.

 

Έχει αναφερθεί εδώ κι εδώ. Αν και αναφέρεται στο ΟΡ6 η συμπεριφορά είναι ακριβώς η ίδια.

Edited by nkmst
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μετά από κάποια κλήση εξαφανίζεται το dot. Ή εξαφανίζεται τυχαία, όπως εμφανίζεται :p
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ασφαλες 100% η εφαρμογη oxygen updated για να κανω το update επειδη ουτε εγω εχω την ενημερωση ακομα...

 

Γιατί να μην κατεβάσεις ένα VPN App απ' το Play Store και να έχεις την αναβάθμιση μόλις βγεί και επίσημα απ' τον updater της συσκευής σου;

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνετε την 9.0.10.. βγήκε 9.0.11 :p

 

Sent from my ONEPLUS 6T

 

Ισχύει, τώρα βγήκε και σ'εμένα. Βέβαια έχει το ίδιο changelog με την 9.0.10.

Link to comment
Share on other sites

Το bugμε το notification dot στην 9.0.7 το είχα και εγώ και το είχα αναφέρει στο bugs section του oneplus community. Τελικά όμως πέρασα Nova launcher και όλα διορθώθηκαν! Όσες βελτιώσεις και να γίνουν στον stock launcher της oneplus, τον Nova δύσκολο να τον ξεπεράσουν!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ 9.0.11 με vpn.

Γθα να δούμε...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Πώς την κατεβάζω? Δώσε οδηγίες φιλε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς την κατεβάζω? Δώσε οδηγίες φιλε
Κατέβασε πχ την εφαρμογή turbo vpn διάλεξε χώρα Γερμανία και θα σου βγάλει το update.. Μετά το κατεβάζεις και το περνάς κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε πχ την εφαρμογή turbo vpn διάλεξε χώρα Γερμανία και θα σου βγάλει το update.. Μετά το κατεβάζεις και το περνάς κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Κατέβασα το turbo. Έβαλα Γερμανία αλλά τίποτα. Ούτε στο oxygen update ούτε στις ενημερώσεις βγάζει κάτι. Μήπως γιατί φοράω την beta2

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το turbo. Έβαλα Γερμανία αλλά τίποτα. Ούτε στο oxygen update ούτε στις ενημερώσεις βγάζει κάτι. Μήπως γιατί φοράω την beta2
Αν είσαι με beta πιθανόν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με beta πιθανόν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Κάποιο λινό για κατέβασμα? Για είναι νωρίς ακόμη?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το turbo. Έβαλα Γερμανία αλλά τίποτα. Ούτε στο oxygen update ούτε στις ενημερώσεις βγάζει κάτι. Μήπως γιατί φοράω την beta2

 

Δεν είναι η πρώτη OnePlus συσκευή που έχεις, ρωτάς γιατί δεν ήρθε σε ΟΤΑ η stable ενώ είσαι σε beta? Η beta που έχεις πιθανόν είναι πιο ενημερωμένη από την stable

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η πρώτη OnePlus συσκευή που έχεις, ρωτάς γιατί δεν ήρθε σε ΟΤΑ η stable ενώ είσαι σε beta? Η beta που έχεις πιθανόν είναι πιο ενημερωμένη από την stable

 

Σωστός. Βεta είχα να βάλω από το 5t .το ξέχασα. Μην με δειρεις μόνο εσύ.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Βεta είχα να βάλω από το 5t .το ξέχασα. Μην με δειρεις μόνο εσύ.!

 

:p

Πιθανότατα θα χρειαστεί να κάνεις και factory reset από beta σε stable

Εγώ δεν έχω OnePlus πλέον και το θυμάμαι, αλλά που με δάνεια που με βρίσκεις όλο στο νήμα της OnePlus θα είμαι. Μου λείπει το 5t μάλλον

Link to comment
Share on other sites

:p

Πιθανότατα θα χρειαστεί να κάνεις και factory reset από beta σε stable

Εγώ δεν έχω OnePlus πλέον και το θυμάμαι, αλλά που με δάνεια που με βρίσκεις όλο στο νήμα της OnePlus θα είμαι. Μου λείπει το 5t μάλλον

 

Σωστά μιλάς. Οπότε μένω με beta2.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει ξεκλειδώσει bootloader, είδα βγήκε η Havoc rom.

Σε pixel 2 ήταν απλά απίστευτη, πολύ γρήγορη και είχε απο παραμετροποίηση οτι μπορείτε να φανταστείτε.

Είμαι λίγο πηγμένος αυτές τις μέρες αλλά μόλις βρώ χρόνο θα φλασαρω και θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει ξεκλειδώσει bootloader, είδα βγήκε η Havoc rom.

Σε pixel 2 ήταν απλά απίστευτη, πολύ γρήγορη και είχε απο παραμετροποίηση οτι μπορείτε να φανταστείτε.

Είμαι λίγο πηγμένος αυτές τις μέρες αλλά μόλις βρώ χρόνο θα φλασαρω και θα σας ενημερώσω!

Το πρόβλημα είναι στο δακτυλικό δυστυχώς..

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά ενδιαφέρομαι για την αγορά του 6τ και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σε εσάς που το έχετε έχω το s7 και έχω βολευτεί πολύ Το notification led και το always display on κάπου έχω δει στο YouTube ότι υπάρχουν εφαρμογές που τα κάνουν αυτό Και στο 6τ βέβαια γνωρίζω ότι δεν υπάρχει led απλά ανάβει πάνω στην οθόνη υπάρχει Κάπιος που τα δουλεύει αυτά; και αν ναι μπας και του τσακίζουν την μπαταρία; Σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω κάτι επίσημο στα Forums της ΟΡ για την 9.0.11. Συνήθως πάντα ανακοίνωναν τις νέες εκδόσεις, τώρα όμως φαίνεται πως υπάρχει μια νέα έκδοση με το ίδιο changelog της προηγούμενης την οποία έχουν κάνει διαθέσιμη χωρίς να την έχουν ανακοινώσει επίσημα. Τι μπορεί να συμβαίνει;:worry::worry::worry:

 

Την εγκατέστησα με vpn, όλα καλά μέχρι στιγμής.

 

Γενικά πάντως, πριν μερικών ανεκτών (για μένα) σποραδικών bugs (όπως αυτό με το dot στις αναπάντητες ή το dt2w που μερικές φορές δεν αποκρίνεται) το τηλέφωνο είναι βράχος με περίπου 9h SOT.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, μόλις πούλησα το op3t και θέλω να πάρω το οp6t και το μόνο που δεν με αφήνει να το κάνω είναι η πολύ υψηλή ένδειξη sar στο κεφάλι, είμαι heavy user γενικά και μιλώ πολλές ώρες λόγο δουλειάς και δεν τα πάω καλά με τα ακουστικά:mad:. Είμαι σε δίλλημα διότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος απο την ΟP και δεν θέλω να πάω σε P20 Pro ή S9 Plus:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά ενδιαφέρομαι για την αγορά του 6τ και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σε εσάς που το έχετε έχω το s7 και έχω βολευτεί πολύ Το notification led και το always display on κάπου έχω δει στο YouTube ότι υπάρχουν εφαρμογές που τα κάνουν αυτό Και στο 6τ βέβαια γνωρίζω ότι δεν υπάρχει led απλά ανάβει πάνω στην οθόνη υπάρχει Κάπιος που τα δουλεύει αυτά; και αν ναι μπας και του τσακίζουν την μπαταρία; Σας ευχαριστώ πολύ
Εγώ ακολούθησα αυτή τη διαδρομή. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κ το χαίρομαι κάθε μέρα το τηλέφωνο.

Όσον αφορά το Led στην αρχή δυσκολεύτηκα. Όμως μόλις βγήκε η εφαρμογή plus beat βρήκα την ησυχία μου. Καλύτερα κ από aod την έχω. Γούστα είναι αυτά αλλά εμένα με κάλυψε κ στο μοναδικό ελάττωμα που είχα βρει στη συσκευή.

Με λίγα λόγια δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...