Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxygen 9.0.11 ουσιαστικά βγήκε για να διορθώσει κάποια bugs που είχαν οι verizon συσκευές. 4868183fed90af21db361a5bddd75433.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η συσκευή έχει stutter και μάλιστα αρκετό το s9 ήταν πιο fluid το έχετε παρατηρήσει? Πηγαίνετε στα developers options και ενεργοποιήστε το profile gpu rendering αν οι μπάρες είναι πάνω από την οριζόντια γραμμή σημαίνει ότι υπάρχουν frame drops κρίμα γιατί το op5t δεν είχε τέτοια θέματα..

Επίσης και σε 4k video με 60fps έχει stutter ακόμη και με το gimbal..

Και το αποτύπωμα πιάνει 7 στις 10 φορές τι γίνεται ρε παιδιά μόνο εγώ τα έχω αυτά???

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, θα το εχετε καλυψει το θεμα, αλλα για οικονομια χρονου, αν εχει καποιος την καλοσυνη μπορει να μου πει αν και πως ενεργοποιούνται τα volte, volwifi για το 6Τ (cosmote, ενεργες υπηρεσίες).

Ευχαριστω

ΥΓ βρήκα τον οδηγό με τα βήματα από xda

Έπαιξε μια χαρά...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολούθησα αυτή τη διαδρομή. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κ το χαίρομαι κάθε μέρα το τηλέφωνο.

Όσον αφορά το Led στην αρχή δυσκολεύτηκα. Όμως μόλις βγήκε η εφαρμογή plus beat βρήκα την ησυχία μου. Καλύτερα κ από aod την έχω. Γούστα είναι αυτά αλλά εμένα με κάλυψε κ στο μοναδικό ελάττωμα που είχα βρει στη συσκευή.

Με λίγα λόγια δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Τι εστί plus beat?

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks! Το έψαξα καπάκια όταν έκανα το ποστ και το έβαλα ήδη! Από μπαταρία αυτό τη λέει? Επίσης παίζει κανένα θέμα με πιξελς στην οθόνη λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει stutter και μάλιστα αρκετό το s9 ήταν πιο fluid το έχετε παρατηρήσει? Πηγαίνετε στα developers options και ενεργοποιήστε το profile gpu rendering αν οι μπάρες είναι πάνω από την οριζόντια γραμμή σημαίνει ότι υπάρχουν frame drops κρίμα γιατί το op5t δεν είχε τέτοια θέματα..

 

Tην αληθεια ειναι πολυ δυσκολο να την ακουσεις ή να την διαβασεις, οι περισσοτεροι ψαχνουν την αυτοεπιβεβαιωση για την "κινηταρα" που αγορασαν, και ας εχει 1000 θεματα

 

Το 1+6τ εχει stutters ανεπιτρεπτα για το os που φοραει, που ουτε το mate 9 μου δεν ειχε.

Ειδικα με τα gestures navigations το προβλημα ειναι πιο εμφανες.

 

Tα άλλα θεματα του κινητου, οπως η αστεια δονηση και ο αστειος ηχος απο το ηχειο και τα ακουστικα

 

Επίσης και σε 4k video με 60fps έχει stutter ακόμη και με το gimbal..

Και το αποτύπωμα πιάνει 7 στις 10 φορές τι γίνεται ρε παιδιά μόνο εγώ τα έχω αυτά???

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Εδω σε χανω, τι ειδους stutter εννοεις που θα τα γλυτωνες με το gimbal?

Αλλο πραγμα η σταθεροποιηση άλλο τα stutters.

Link to comment
Share on other sites

Στα 60fps το βίντεο είναι smooth αλλά σε κάποιες φάσεις κάνει κάποια μικρά σπασίματα στην κίνηση πάνω και ειδικά όταν το motion γίνεται πιο γρήγορο όχι τρέξιμο περπάτημα απλά πιο γρήγορη κίνηση του χεριού.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει stutter και μάλιστα αρκετό το s9 ήταν πιο fluid το έχετε παρατηρήσει? Πηγαίνετε στα developers options και ενεργοποιήστε το profile gpu rendering αν οι μπάρες είναι πάνω από την οριζόντια γραμμή σημαίνει ότι υπάρχουν frame drops κρίμα γιατί το op5t δεν είχε τέτοια θέματα..

Επίσης και σε 4k video με 60fps έχει stutter ακόμη και με το gimbal..

Και το αποτύπωμα πιάνει 7 στις 10 φορές τι γίνεται ρε παιδιά μόνο εγώ τα έχω αυτά???

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Οι ραβδοι που αναφέρεις εμφανίζονται μόνο όταν κάνεις εναλλαγή παραθύρων, προέρχομαι από 5Τ και δεν έχω παρατηρήσει ούτε frame drops ούτε κολλήματα. Το δακτυλικό παίζει μια χαρά, αρκεί να αφιερώσεις 10 λεπτά για να το περάσεις σωστά. Εν τέλει μήπως έχει θέμα η συσκευή που έχεις και σου κάνει αυτά τα κολλήματα;;

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Οι ραβδοι που αναφέρεις εμφανίζονται μόνο όταν κάνεις εναλλαγή παραθύρων, προέρχομαι από 5Τ και δεν έχω παρατηρήσει ούτε frame drops ούτε κολλήματα. Το δακτυλικό παίζει μια χαρά, αρκεί να αφιερώσεις 10 λεπτά για να το περάσεις σωστά. Εν τέλει μήπως έχει θέμα η συσκευή που έχεις και σου κάνει αυτά τα κολλήματα;;
Υπάρχουν stutters και υπάρχει και νήμα στο xda. Επίσης τα δαχτυλίκα τα έχω αλλάξει πολλές φορές μόνο στην αρχή μου λειτουργούσαν καλά και αυτό που λέει ότι ξεκλειδώνει καλύτερα με τον καιρό δεν το έχω παρατηρήσει.

Οι μπάρες αυτές ενεργοποιούνται με την κίνηση πάνω στη οθόνη και σε μερικές εφαρμογές δεν ανεβαίνουν πάνω από την οριζόντια γραμμή και κανονικά έτσι πρέπει να είναι αν το κάνεις σε pixel θα καταλάβεις ακόμη και το iPad air 2 που έχω είναι βούτυρο ..

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν stutters και υπάρχει και νήμα στο xda. Επίσης τα δαχτυλίκα τα έχω αλλάξει πολλές φορές μόνο στην αρχή μου λειτουργούσαν καλά και αυτό που λέει ότι ξεκλειδώνει καλύτερα με τον καιρό δεν το έχω παρατηρήσει.

Οι μπάρες αυτές ενεργοποιούνται με την κίνηση πάνω στη οθόνη και σε μερικές εφαρμογές δεν ανεβαίνουν πάνω από την οριζόντια γραμμή και κανονικά έτσι πρέπει να είναι αν το κάνεις σε pixel θα καταλάβεις ακόμη και το iPad air 2 που έχω είναι βούτυρο ..

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Έχεις βρει κάποιο Android εκτός από pixel στο οποίο οι μπάρες δεν πάνε πάνω από την οριζόντια γραμμή?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει κάποιο Android εκτός από pixel στο οποίο οι μπάρες δεν πάνε πάνω από την οριζόντια γραμμή?
Από ότι λένε άλλοι χρήστες το 5τ

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν stutters και υπάρχει και νήμα στο xda. Επίσης τα δαχτυλίκα τα έχω αλλάξει πολλές φορές μόνο στην αρχή μου λειτουργούσαν καλά και αυτό που λέει ότι ξεκλειδώνει καλύτερα με τον καιρό δεν το έχω παρατηρήσει.

Οι μπάρες αυτές ενεργοποιούνται με την κίνηση πάνω στη οθόνη και σε μερικές εφαρμογές δεν ανεβαίνουν πάνω από την οριζόντια γραμμή και κανονικά έτσι πρέπει να είναι αν το κάνεις σε pixel θα καταλάβεις ακόμη και το iPad air 2 που έχω είναι βούτυρο ..

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Με τα δακτυλικά κάτι πρέπει να πηγαίνει στραβά στη συσκευή σου, δεν γίνεται αρχικά να δουλεύουν και μετά να χαλάνε... Εγώ αντιθέτως με την χρήση έχω δει να γίνεται όλο και πιο γρήγορο, ακόμα και placebo να είναι τουλάχιστον είναι τόσο γρήγορο όσο όταν το πρώτο ρύθμισα. Όπως προείπα, προέρχομαι από 5Τ και το κινητό είναι ακόμα πιο smooth, ίσως πολλούς να τους μπερδεύουν τα εφέ της pie και να νομίζουν ότι το 6Τ είναι πιο αργό από το 5Τ τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Eχει stutter το 6τ, δεν λεμε οτι ειναι αργο αλλα οτι τα animations δεν ειναι 60fps smooth αλλα choppy.

O default launcher της oneplus φταιει πολυ, οσοι εχετε βαλει nova και hyperion, δεν ειναι τοσο εμφανες το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, θα το εχετε καλυψει το θεμα, αλλα για οικονομια χρονου, αν εχει καποιος την καλοσυνη μπορει να μου πει αν και πως ενεργοποιούνται τα volte, volwifi για το 6Τ (cosmote, ενεργες υπηρεσίες).

Ευχαριστω

ΥΓ βρήκα τον οδηγό με τα βήματα από xda

Έπαιξε μια χαρά...

 

Σε παρακαλω αν εχεις τη καλοσυνη στειλε το λινκ που σου δουλεψε, γιατι εχω δοκιμασει απο το xda αλλα δε μου δουλευει.

Εχω ενεργοποιησει την υπηρεσια απο το παροχο.Η ιδια σιμ στο galaxy s9+ λειτουργει κανονικα με volte μολις μπει στο oneplus ομως με τιποτα:(

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το VOLTE και volwifi λειτουργούν μόνο σε όσους έχουν συμβόλαιο ή και σε καρτοκινητο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το VOLTE και volwifi λειτουργούν μόνο σε όσους έχουν συμβόλαιο ή και σε καρτοκινητο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε νομίζω να έχει σχέση αυτό...

Οι VO υπηρεσίες είναι για να διευκολύνουν τον καταναλωτή πελάτη, σε περίπτωση που στο σπίτι του δεν έχει επαρκές σήμα ή ζει σε υπόγειο ή εργάζεται σε αποθήκη ή τέλος πάντως οι συνθήκες δεν ευνοούν για σωστή επικοινωνία.

Δεν είναι "ανταμοιβή" για τους πλούσιους του συμβολαίου, και τους άλλους τους φτωχούς της καρτοκινητής να τους αφήσουν στη μοίρα τους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το VOLTE και volwifi λειτουργούν μόνο σε όσους έχουν συμβόλαιο ή και σε καρτοκινητο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρχικά ήταν μόνο για συμβόλαια αλλά πλέον εδώ και καιρό λειτουργεί και σε καρτοκινητο.

Σε Cosmote πάντα, οι άλλοι δύο δεν έχουν ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μη λέμε ότι θέλουμε, το δακτυλικό είναι αργό και πολλές φορές δεν πιάνει. Δεν έχει λεντ κα

Ακόμα και έτσι πάλι το ίδιο θα έπαιρνα λόγο μπαταρίας που κρατάει 1 μέρα φουλ

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, θα το εχετε καλυψει το θεμα, αλλα για οικονομια χρονου, αν εχει καποιος την καλοσυνη μπορει να μου πει αν και πως ενεργοποιούνται τα volte, volwifi για το 6Τ (cosmote, ενεργες υπηρεσίες).

Ευχαριστω

ΥΓ βρήκα τον οδηγό με τα βήματα από xda

Έπαιξε μια χαρά...

Δεν τα κατάφερα με το VoLte & VoWifi ;

Ενώ μου άνοιξαν σαν επιλογές και τα ενεργοποίησα δεν δουλεύουν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κατάφερα με το VoLte & VoWifi ;

Ενώ μου άνοιξαν σαν επιλογές και τα ενεργοποίησα δεν δουλεύουν!

 

Έκανες όλα τα βήματα?

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεια. Μια ερώτηση κ από μένα. Είμαι κάτοχος του 6τ εδώ κ μερικές μέρες. Έστειλα ένα σμσ νωρίτερα κ βλέπω ότι υποστηρίζει μεχρι 70 χαρακτηρες.στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι. Κάποια βοήθεια; Ευχαριστώ προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...