Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ ήταν να παραλάβω αλλά τελικά μου είπαν αυριο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω το πρώτο 24ωρο με την συσκευή και θέλω να μοιραστώ και εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις.

 

Είναι το πρώτο μου android τηλέφωνο οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με άλλα κινητά ίδιου λογισμικού.

Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι πως είναι απίστευτα γρήγορο, από το ξεκλείδωμα μέχρι και το άνοιγμα οποιασδήποτε εφαρμογής είναι εκπληκτική η ταχύτητα και καλύπτει άνετα τις προσδοκίες που είχα.

Ως χρήστης iOS δεν είχα καμία εμπειρία με launchers, πληκτρολόγια και γενικότερα παραμετροποιήσεις (αν χρησιμοποιώ τον σωστό όρο) που μπορείς να κάνεις σε κινητό ωστόσο δε με δυσκόλεψε καθόλου και εχθές το βράδυ αφιέρωσα 2-3 ώρες και μου λύθηκαν αρκετές απορίες, κυρίως από το φόρουμ και μετά από reddit. Τα μενού δε τα λες και όμορφα, ειδικά στο σκούρο θέμα και με εκνευρίζει το ότι οι μισές εφαρμογές είναι στρογγυλές και οι άλλες τετράγωνες αλλά θα το διορθώσω με το nova launcher που θα κάτσω να ασχοληθώ σήμερα. Το slider για τις ειδοποιήσεις ότι πιο βολικό υπάρχει. Η κάμερα εξαιρετική, αναμένω το ΣΚ να δοκιμάσω βραδινές λήψεις.

Οι θήκες εκπληκτικές, και η δωρεάν του πακέτου και η nylon που το κάνει στιβαρό και πανεύκολο στο κράτημα (ας του προσθέτει όγκο). Τα καλώδια προσεγμένα, οι αντάπτορες πολύ ογκώδεις αλλά όντως φόρτισε περίπου 60% σε μίση ώρα.

 

Το βασικό αρνητικό που είδα είναι τα ακουστικά, δε με βολεύουν καθόλου και δεν είμαι και ευχαριστημένος με τον ήχο. Αν δεν βρω κάτι σε ear bud θα πάω σε over ear μιας και μου είναι απαραίτητα. Αν έχετε προτάσεις για κάποιον που έρχεται από earpods θα χαρώ να τις διαβάσω.

Δε χρειάζεται να βάλεις Nova αν σε ενοχλούν μόνο τα εικονίδια. Βάλε απλά από το play store ένα πακέτο (πχ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themezilla.pixelui) και έχει επιλογή ο launcher της OnePlus να το επιλέξεις.
Έχει έρθει κάποιος από s9? Με χαλάει η μπαταρία του s9 και το σκέφτομαι για το 6t
Καμία σχέση η μπαταρία με το s9, είναι πολύ καλύτερη. Του op6t πλησιάζει, έτσι όπως το βλέπω, του mate 10 pro.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήταν να παραλάβω αλλά τελικά μου είπαν αυριο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η DHL σου δείχνει ότι έχει φτάσει Θεσσαλονίκη ή Αθηνά, γιατί το δικό μου ακόμα δείχνει ότι είναι Αθήνα οπότε πάω για αύριο.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Η DHL σου δείχνει ότι έχει φτάσει Θεσσαλονίκη ή Αθηνά, γιατί το δικό μου ακόμα δείχνει ότι είναι Αθήνα οπότε πάω για αύριο.
Αθήνα λέει ακόμα. Σίγουρα αύριο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου το είπανε. Και να φανταστείς ότι αγόρασα τη συσκευή 11:05 την Τρίτη με priority.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί και δεν το πρόσεξα. Επαρχία, Δράμα, που δεν έχει γραφεία η ups πως θα παραλάβουμε; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα λέει ακόμα. Σίγουρα αύριο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου το είπανε. Και να φανταστείς ότι αγόρασα τη συσκευή 11:05 την Τρίτη με priority.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και γω 11:15 τρομάρα μου, η oneplus είναι καλυμμένη όμως διότι λέει αποστολή στις 7/11 και παραλαβή στις 9/11.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι της oneplus αλλά της DHL. Το τηλέφωνο είναι από τις 09:45 το πρωί στην Αθήνα και θέλει μια ολόκληρη μέρα για να έρθει Θεσσαλονίκη. Και όταν τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι μου είπατε για παράδοση σήμερα μου την ψιλό είπανε κιόλας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί και δεν το πρόσεξα. Επαρχία, Δράμα, που δεν έχει γραφεία η ups πως θα παραλάβουμε; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με γενικη ταχυδρομικη..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζουμε ποσοστό μπαταρίας πάνω δεξιά;

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πας settings > display > status bar και έχει την επιλογή εκεί

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζουμε ποσοστό μπαταρίας πάνω δεξιά;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζουμε ποσοστό μπαταρίας πάνω δεξιά;

 

πληκτρολογησε ''μπαταρια'' πανω στο search των ρυθμισεων….

 

προβολη>γραμμη κατάστασης>εμφανιση σταθμης μπαταριας

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη η επιλογη της εταιριας μην βαλει κανονικό AOD

Και οχι μονο αυτο αλλα δεν προχώρησαν σε καμία βελτίωση σε σχεση με το πως δουλεύει ambient display.

Το απόλυτο μηδέν σε customization σε σχήματα,χρώματα,ένδειξη μπαταρία και σε ρολόι.

 

Ουτε backgroung image υποστηριζει.

 

Επίσης οι μπετοβλακες δεν αύξησαν το χρονικό διάστημα οταν δέχεσαι ενα μήνυμα πχ να φαίνεται για 6-8 δευτερόλεπτα και οχι 2-3 που ειναι τωρα.

 

 

Το παραπανω που γραφεις αν ισχυει επιβεβαιωνει τους δικους μου φοβους που ειχα για το αν θα με βολεψει, ακριβως μιας και δεν υπαρχει πλεον notification led.

Και απο οτι καταλαβα το ambient display πρεπει να ειναι πανω κατω κατι σαν το αντιστοιχο της Motorola,εξου και αυτο που αναφερεις ως επιλογη να σηκωνεις το κινητο για να βλεπεις τις ειδοποιησεις.

 

Προσωπικα το notification led με ειχε βολεψει παρα πολυ στο 5t και ηλπιζα οτι αν ηταν να βγαλουν το notification led,τοτε ας εβαζαν τουλαχιστον μια always on display.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή μια βδομάδα τώρα. Και ήρθα από OnePlus 5. Για αυτούς που ρωτάνε για μπαταρία χωρίς να ξέρω τι παίζει με mate pro κλπ. Το 6Τ τα πάει περίφημα!! Δε θα έχετε κανένα πρόβλημα. Ούτε ένα power bank μόνιμα στην τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

για τις πρωτες ωρες η συσκευη δειχνει εξαιρετικη σε ολα, οθονη αρκετα φωτεινη τη δοκιμασα και εξω ολα καλα,

 

το νοτς θελει συνηθειο ενταξει, δραμα δεν ειναι αλλα θα δουμε στην πορεια τουλαχιστον ειναι συμμετρικο

 

κανενα θεμα ανομοιομορφιας στην οθονη ουτε γενικα κατασκευαστικο

 

ηχειο δυνατο για τα λεφτα του πολυ ποιοτικο, ισως με ενα κλικ κατω απο το τερμα να ειναι τελειο

 

δακτυλικο η ευχαριστη εκπληξη καλυτερο απο οτι περιμενα και δεν εχω χασει ποτε προσπαθεια, μονο στο βρεγμενο δυσκολευτηκε αρκετα

 

στα μειον το λεντακι μου λειπει

 

ανεβασα καποιες φωτο εδω να δειτε, τα παει πολυ καλα παντως η καμερα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7704916#post7704916

Edited by arkolykos
Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε όσο κι αν σου ακουστεί τρελό η μπαταρια του oneplus όπως τη βλέπω θα ξεπεράσει και του νοτε. Χωρίς δισταγμό

Από εκεί και πέρα φοβερη η εμπειρία χρήσης.

Όμως το hardware ξεκάθαρα κατωτερο από το νότε. Οθόνη, τατς, κάμερα, ηχείο και το γενικότερο στήσιμο. Πολύ πιο αρχοντικό στο χερι το νότε. Ασυζητητί.

Πάρτο μόνο αν νομίζεις ότι θέλεις τα πάντα βούτυρο λουρπακ κι έχεις λοξα με το δακτύλικο (εγώ έχω και του 6τ δουλεύει απλά υποδείγματικα). Του νοτε εκεί που είναι δεν το χρησιμοποίησα καν.

Αν δε σε καίει αυτό κάτσε εκεί που είσαι...

Όπως πάντα κατατοπειστικοτατος. Ευχαριστώ Βαγγέλη μένω στο Note και πάμε για S10.

Η μπαταρία του δεν με έχει προδώσει ποτέ επίσης το δακτυλικο πίσω είναι για μένα ότι βολικότερο.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη φορτιση μου έβγαλε ένα 10% πάνω από την αντίστοιχη χρήση του note 9.

Απίστευτη επίδοση για 3700 μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 6 πάντως βλέπω σαφώς πολύ καλύτερο ηχείο οθόνη μπαταρία . Αν είχε κ ασύρματη φόρτιση θα είχαμε το τέλειο πακέτο θεωρώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πραγματικά είναι απίστευτη. Πολύ καλή δουλειά από την OnePlus με το oxygen

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...