Jump to content

Συγκριτικό καμερών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω δυσκολεύομαι με τα πρόβατα λόγω έντονης κίνησης κ πιο λίγο με τις αγελάδες(πιο βαριές) Θα προσπαθησω να πετύχω τέτοιες στιγμές αν κ δύσκολα

 

χαχα, καλα δεν ειπαμε να το κανουμε και αυτοσκοπο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χαχα, καλα δεν ειπαμε να το κανουμε και αυτοσκοπο..
εννοείτε πως οχι Νίκο!Βέβαια ειχα παρεξηγηθεί παλιότερα βάζοντας ζωα κ δεν ξερω τον λόγο... εμένα μου αρέσει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε πως οχι!βέβαια ειχα παρεξηγηθεί παλιότερα βάζοντας ζωα κ δεν ξερω τον λόγο... εμένα μου αρέσει

 

γενικα καλο ειναι σε ολα να εχουμε μετρο. Οκ αν βαλεις μια φορα αλλα απο εκει και περα εδω μιλαμε για συγκρισεις καμερων, αρα δε νομιζω οτι προσφερει κατι το να βαζουμε συνεχεια το ιδιο ή παρομοιο θεμα, με παρομοιες συνθηκες απο το ιδιο κινητο. Και αυτο ισχυει σταθερα για ολους μας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γενικα καλο ειναι σε ολα να εχουμε μετρο. Οκ αν βαλεις μια φορα αλλα απο εκει και περα εδω μιλαμε για συγκρισεις καμερων, αρα δε νομιζω οτι προσφερει κατι το να βαζουμε συνεχεια το ιδιο ή παρομοιο θεμα, με παρομοιες συνθηκες απο το ιδιο κινητο. Και αυτο ισχυει σταθερα για ολους μας.

 

Συμφωνώ απόλυτα δεν υπάρχει λογος να βάζουμε άσχετες φωτογραφίες

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε, γιατί? Μια χαρά ήταν το γιουβετσάκι!

Άλλες που μπαίνουν με εσπεριδοειδή είναι καλύτερες δηλαδή?

Τι περισσότερο αναδεικνύει το πορτοκάλι, από το γιουβέτσι? Ως προς τις δυνατότητες της κάμερας, δηλαδή!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν θα σας ξαναβάλω φαΐ :-P

 

χαχα, οπως ειδες την αφησα, και ουτε ειπα κατι, θεωρω πως καθε ενας εδω ξερει τι του γινεται. Αν μου βαζεις καθε μερα πιατα χωρις τεχνικα φωτογραφικο ενδιαφερον νομιζω οτι θα ειναι εκτος θεματος και κανονων, με μια φορα δεν υπαρχει θεμα.

 

 

Όχι ρε φίλε, γιατί? Μια χαρά ήταν το γιουβετσάκι!

Άλλες που μπαίνουν με εσπεριδοειδή είναι καλύτερες δηλαδή?

Τι περισσότερο αναδεικνύει το πορτοκάλι, από το γιουβέτσι? Ως προς τις δυνατότητες της κάμερας, δηλαδή!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

Οπως ειπα και στον φιλο απο πανω, ολα ειναι σχετικα, δεν εχουμε ουτε κανα σταγονομετρο τηρησης κανονων ουτε συμπεριφορων, ουτε ειμαστε ολοι το ιδιο, αλλοι εχουν προκαλεσει, αλλοι οχι, αλλοι προσφερουν χρησιμο υλικο αλλοι οχι, αλλοι πολυ αλλοι λιγο, οποτε καθε ενας κρινεται διαφορετικα, επι ισοις οροις ομως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα για το 1ο συγκριτικο βλεπω αρκετα διαφορη προσεγγιση στις 2 εφαρμογες. Η Gcam εχει αφησει πολυ περισσοτερο θορυβο αλλα και αρκετα περισσοτερη λεπτομερεια νομιζω. Προσωπικα ιδανικα για μενα θα ηταν καπου στη μεση. Η Gcam εχει διαχειριστει καλυτερα την πολυ δυνατη πηγη φωτος, αλλα απο την αλλη η ελλειψη contrast προσωπικα δεν μου αρεσει τοσο. Η στοκ σ αυτο τα καταφερνει καλυτερα και μου φαινεται και πιο φυσικο αλλα και πιο ωραιο.

 

Αυτο οφειλεται στο οτι πειραξα τα denoise parameters. Γενικα δεν μου αρεσει το πολυ επιθετικο Noise reduction. Ισως βεβαια οντως να θελει λιγο παραπανω nr. Ακομα το ψαχνω. Αν θες να δεις πιο επιθετικο nr δες στο προηγουμενο μου Post το σουβλατζικο. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7674292#post7674292

 

Αν εξαιρεσουμε τη λαμπα, δεν θα λεγα οτι λειπει contrast. Ισα ισα που συνηθως η gcam εχει περισσοτερο contrast (απλα εδω εχει και λιγοτερο desaturate το κοκκινο του τοιχου και ισως ετσι δειχνει φωτεινοτερο). Αυτο που σε χαλαει μαλλον ειναι ο κοκος. Τωρα για τη φυσικοτητα δεν ξερω. Την gcam γενικα την βρισκω πιο φυσικη απο τη στοκ που συνηθως εχει αυξημενο nr + sharpening. Βεβαια αυτα τα γραφω εχοντας υποψιν και πως εδειχνε πραγματικα το σκηνικο.

 

Ισως σε αυτο το καδρο οντως να το χαλαει ο θορυβος και θα δω μηπως βρω κατι ενδιαμεσο. Αλλα ακομα και ετσι να το αφησω, αν τυχον μια φωτο τυχει να εχει παραπανω κοκο μπορω παντα να τον αφαιρεσω με επεξεργασια. Και αυτο το λεω γιατι η δευτερη ειναι σε ολα καλυτερη απο την στοκ.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδή λόγω δουλειάς με το Ματε μπορώ εύκολα να βγάλω φωτό φαγητών χωρίς να ταλαιπωρηθω πολύ με φωτισμό κτλ καθότι η κουζίνα δεν είναι και κατάλληλο μέρος για φωτογραφίες..

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδή λόγω δουλειάς με το Ματε μπορώ εύκολα να βγάλω φωτό φαγητών χωρίς να ταλαιπωρηθω πολύ με φωτισμό κτλ καθότι η κουζίνα δεν είναι και κατάλληλο μέρος για φωτογραφίες..

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Τότε φτιάξε μας ένα ωραίο πιάτο να περάσεις από επιτροπή master chef... :p

Πέρα από την πλάκα ο κάθε ένας όπως μπορεί προσφέρει αρκεί να έχει να πει κάτι αυτό που βαζει. Πχ καλοφωτισμενα πιάτα πολύ κοντινά νομίζω ότι μόνο σε αποτύπωση χρωμάτων θα πρόσφεραν κάτι και ευκρίνεια που με λίγα δείγματα έχεις καταλάβει.

Αυτά κάτσε την άποψή μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Περι στοκ και gcam και πανω σε αυτο που ειπωθηκε η gcam εχει περισσοτερο contrast.

 

Λιγο τον θορυβο πρεπει να ισορροπησεις αν και ειναι καθαρα θεμα γουστου και τι προτιμας στη τελικη εικονα.

Κατα τη γνωμη μου εκ των δυο -μεχρι στιγμης (!?!)- ρυθμισεων θα προτιμουσα την default -περισσοτερο denoise. (εστω λιγο λιγοτερο της default)

Αν ηθελα κατι παραπανω θα επαιρνα το dng σε καποια εικονα που θα με ενδιεφερε :-p

 

Aν φτιαχτει ποτε η gcam για το op6 ή και αλλα 16mpx (μεγαλυτερα των 12mpx τελως παντων) να παραμεινει η επιλογη για τα 12mpx.

Δειχνει αρκετα δυνατη και μαλλον κανεις δεν ενδιαφερεται για τα παραπανω 4μπχ.(ή οσα αλλα μπορει να υπαρξουν)

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

Περι στοκ και gcam και πανω σε αυτο που ειπωθηκε η gcam εχει περισσοτερο contrast.

 

Λιγο τον θορυβο πρεπει να ισορροπησεις αν και ειναι καθαρα θεμα γουστου και τι προτιμας στη τελικη εικονα.

Κατα τη γνωμη μου εκ των δυο -μεχρι στιγμης (!?!)- ρυθμισεων θα προτιμουσα την default -περισσοτερο denoise. (εστω λιγο λιγοτερο της default)

Αν ηθελα κατι παραπανω θα επαιρνα το dng σε καποια εικονα που θα με ενδιεφερε :-p

 

Aν φτιαχτει ποτε η gcam για το op6 ή και αλλα 16mpx (μεγαλυτερα των 12mpx τελως παντων) να παραμεινει η επιλογη για τα 12mpx.

Δειχνει αρκετα δυνατη και μαλλον κανεις δεν ενδιαφερεται για τα παραπανω 4μπχ.(ή οσα αλλα μπορει να υπαρξουν)

 

Η αληθεια ειναι οτι σε ορισμενες σκηνες θελω και γω λιγο λιγοτερο θορυβο (καπου αναμεσα στα προηγουμενα δειγματα μου και τα τελευταια). Ακομα το ψαχνω. Εχει καμια 10αρια ρυθμισεις το denoise οποτε θελει λιγο ψαξιμο. Απο την αλλη συνηθως τραβαω προσωπα με gcam και landscapes με stock (για αυτο και προτιμω ηπιο nr). Αλλα για πρωτη φορα βλεπω προοπτικες απο τη gcam ακομα και για landscapes. Ενδεχομενως να βαλω κλωνο του app ενα με λιγοτερο nr και ενα με περισσοτερο. Θα γινει πολυ πειραματισμος αλλα δεν βοηθαει και το οριο των 4 φωτογραφιων για να τα μοιραστω μαζι σας.

 

Αυτο παντως ειναι το καλο των τελευταιων gcam. Οτι πλεον μπορεις να την φερεις ακριβως στα μετρα σου. Θα ασχοληθεις μια φορα να την φερεις στα γουστα σου και μετα γλυτωνεις την επεξεργασια των dng.

 

Οσον αφορα τα Mpixel, δεν ειναι οτι δεν ενδιαφερονται. Η gcam ειχε βγει για soc 821 και 835. Μολις τωρα βγηκαν οι πρωτες σοβαρες gcam για soc 845 μετα απο πολυ δουλεια των developers. Ο arnova (αν και νοσοκομειο απο το ατυχημα του) δουλευει αυτη τη στιγμη για την εκμεταλλευση των 16 mpixel. Βεβαια σε κανα 2 βδομαδες βγαινει το pixel 3 και ισως να ερθει απο εκει η σωτηρια. Ιδωμεν!

 

Υ.Γ. Δεν σε χω ξεχασει. Ελπιζω σημερα να βγαλω τα δειγματα που θελεις. Θα τα τραβηξω με τα stock denoise parameters. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα προσωπικά γενικά θεωρώ ότι πολλές ληψεις η gcam τις βγάζει πιο φλατ γιατί ανοίγει σκιές. Βέβαια το 1+6 που το είχα πιάσει κι εγώ, έχει περίεργη στοκ από πλευράς χρωμάτων οπότε στην τελική φυσικότητα μπορεί να είναι κάπου στη μέση η απάντηση.

 

Επίσης βλέπω πως έχουμε μια λίγο διαφορετική αντίληψη στο τι θέλουμε. Προσωπικά θέλω το jpeg να είναι έτοιμο... Από χρώματα, Nr, σκιές, Highlights κτλ κτλ. Αν είναι να μπω σε υπολογιστή, παίρνω το raw και σε 10 λεπτά είναι όπως το θέλω. Γιατί ειδικά denoise δεν μπορώ να κάνω από κινητό και να είμαι ικανοποιημένος. Οπότε από jpeg κινητού θέλω όσο πιο έτοιμο αποτέλεσμα γίνεται κι ας θυσιάσω λίγη λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα προσωπικά γενικά θεωρώ ότι πολλές ληψεις η gcam τις βγάζει πιο φλατ γιατί ανοίγει σκιές. Βέβαια το 1+6 που το είχα πιάσει κι εγώ, έχει περίεργη στοκ από πλευράς χρωμάτων οπότε στην τελική φυσικότητα μπορεί να είναι κάπου στη μέση η απάντηση.

 

Επίσης βλέπω πως έχουμε μια λίγο διαφορετική αντίληψη στο τι θέλουμε. Προσωπικά θέλω το jpeg να είναι έτοιμο... Από χρώματα, Nr, σκιές, Highlights κτλ κτλ. Αν είναι να μπω σε υπολογιστή, παίρνω το raw και σε 10 λεπτά είναι όπως το θέλω. Γιατί ειδικά denoise δεν μπορώ να κάνω από κινητό και να είμαι ικανοποιημένος. Οπότε από jpeg κινητού θέλω όσο πιο έτοιμο αποτέλεσμα γίνεται κι ας θυσιάσω λίγη λεπτομέρεια.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες πως το εννοούσα. Αν δεις τη δεύτερη σύγκριση η gcam είναι αναμφίβολα καλύτερη. Ως εκ τούτου, αν είχα πιο επιθετικό nr θα είχε βγει χειρότερη, σωστά; Εάν λοιπόν τύχει κάποια να έχει περισσότερο θόρυβο από ότι θέλω (όχι όλες) μπορώ έστω με επεξεργασία να την σώσω. Εαν όμως κάποια έχει απώλεια λεπτομέρειας, ότι και να κάνω δεν μπορώ να την σώσω. Πορτρέτα για παράδειγμα και παστελιασμα δεν πάνε μαζί. Το πιθανότερο βεβαια είναι να καταλήξω να τραβάω πορτρέτα με gcam και τοπία με τη στοκ (όπως κάνω παντα). Απλά ίσως τώρα να τραβάω και ημερήσιες με την gcam.

 

Κατά τα άλλα όπως είπα θέλω να το φέρω κάπου ανάμεσα. Αλλά όπως και να χει σου δίνει επιλογές. Επιπλέον άλλο να αφαιρεσω λίγο luma noise (παρέχει επιλογή ακόμα και το photoshop express για κινητό) και άλλο να επεξεργαστώ από το μηδέν ένα raw.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Tην επομενη φορα τραβα μια με ολες τις ρυθμισεις για denoise.

 

(μεταξυ σοβαρου και αστειου αυτο θα εκανα).

 

Στο καδρο που ειχες δεν ειναι απαραιτητο να σου εβγαινε παστελ οπως λες.

Χωρις να το εχω δει απο κοντα μαλλον η gcam "προοριζεται" για οποτε δεν υπαρχει κινηση. Ειτε αυτο ειναι με 1/200 (πχ) και κατω ειτε ειναι σταθερο και ακινητα αντικειμενα.

Αν εχεις προσωπα ειναι λιγο δυσκολο το 1/30 (πχ) για τον τροπο που τραβαει η gcam. Δεν βγαζει ασχημο αποτελεσμα αλλα μαλλον δεν ειναι αυτο που επιθυμεις οπως της στοκ.

 

 

Τωρα για επεξεργασια στο κινητο οσες φορες το εκανα βγηκε καλο μονο στο κινητο :p

 

 

εδιτ

Δεν ξερω αν σε βολευει αλλα για οποτε κανεις τη συγκριση ακομα και αν ειναι αβολο αν ειναι στο 1/15 προσπαθησε να το εχεις καπου σταθερα και να μη κρατας στα χερια. Νομιζω οτι βγηκε ενα κλικ πιο σοφτ η στοκ λογω το 1/15 .(οχι οτι δεν ειναι απο και nr...)

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

Tην επομενη φορα τραβα μια με ολες τις ρυθμισεις για denoise.

 

(μεταξυ σοβαρου και αστειου αυτο θα εκανα).

 

Στο καδρο που ειχες δεν ειναι απαραιτητο να σου εβγαινε παστελ οπως λες.

Χωρις να το εχω δει απο κοντα μαλλον η gcam "προοριζεται" για οποτε δεν υπαρχει κινηση. Ειτε αυτο ειναι με 1/200 (πχ) και κατω ειτε ειναι σταθερο και ακινητα αντικειμενα.

Αν εχεις προσωπα ειναι λιγο δυσκολο το 1/30 (πχ) για τον τροπο που τραβαει η gcam. Δεν βγαζει ασχημο αποτελεσμα αλλα μαλλον δεν ειναι αυτο που επιθυμεις οπως της στοκ.

 

 

Τωρα για επεξεργασια στο κινητο οσες φορες το εκανα βγηκε καλο μονο στο κινητο :p

 

 

εδιτ

Δεν ξερω αν σε βολευει αλλα για οποτε κανεις τη συγκριση ακομα και αν ειναι αβολο αν ειναι στο 1/15 προσπαθησε να το εχεις καπου σταθερα και να μη κρατας στα χερια. Νομιζω οτι βγηκε ενα κλικ πιο σοφτ η στοκ λογω το 1/15 .(οχι οτι δεν ειναι απο και nr...)

 

Το hdr+ δουλευει λιγο διαφορετικα απο το κλασσικο stacking. Αν καποιο μερος της φωτογραφιας κουνηθει απλα θα κανει drop τα pixels της περιοχης εκεινης στην επεξεργασια (εφοσον καποιες πρωτες απο τις ληψεις εχουν βγει οκ). Οποιος θελει δοκιμαζει σε σχετικα χαμηλο φωτισμο να βγαλει μια φωτογραφια σε super high (ωστε να ειναι αργο) το χερι του. Καπου στη μεση της ληψης ας το τραβηξει. Το χερι θα φανει χωρις motion blur αλλα απλα με λιγο λιγοτερη λεπτομερια και λιγο περισσοτερο θορυβο σε σχεση με την υπολοιπη φωτογραφια.

 

Τη gcam την εχω δοκιμασει σε καμια 15αρια συσκευες. Πιστεψε με στα προσωπα δεν υπαρχει καλυτερο λογισμικο. ;) Αλλωστε η στοκ συνηθως εχει πιο αργο shutter speed. Ο συνδιασμος του τροπου που δουλευει και το υψηλοτερο shutter speed καταληγει να χει μικροτερο motion blur (περαν της φυσικοτητας που εχει). Θα σου στειλω σε Pm ενα παραδειγμα.

 

Οσον αφορα τη στοκ, εχει πολυ καλο OIS. Στα σκοταδια τελικιαζει στο 1/5 (ή στο 1/4 οταν ειχε τη Beta rom) χωρις camera shake. Εδω το 1/17 ηταν πολυ ευκολο. Αλλα για ασφαλεια τραβηξα δυο φωτογραφιες (δεν χρειαστηκε τελικα η δευτερη).

 

Υ.Γ. Αυτο ακριβως κανω στους πειραματισμους μου. Αλλα οι επιλογες δεν ειναι τοσο πεπερασμενες :P. Οποτε προσπαθω να καταλαβω τι κανει η καθε επιλογη με ακραιες τιμες και μετα παιζω εκει που περιπου νομιζω οτι θα μου αρεσει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Mate 10 pro

 

Auto

44315424144_fab3157674_c.jpgIMG_20181001_184332 by John, on Flickr

Night mode

30098860307_8aa3698692_c.jpgIMG_20181001_184345 by John, on Flickr

 

Και 2 ακομη σε auto

 

31162037118_098c5a494a_c.jpgIMG_20181001_183637 by John, on Flickr

44123894275_db0f6c172e_c.jpgIMG_20181001_183900 by John, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αν και συνήθως δε μου αρέσουν του night mode, εδώ νομίζω ότι έκανε αυτό για το οποίο είναι φτιαγμένο να κάνει.. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη σε λεπτομερεια κλπ καθώς τις βλέπω από κινητό αλλά είναι η πιο αξιοποιησιμη αππ όλες νομίζω.. Αν πούμε ότι δεν την επεξεργαζεσαι μετά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αν και συνήθως δε μου αρέσουν του night mode, εδώ νομίζω ότι έκανε αυτό για το οποίο είναι φτιαγμένο να κάνει.. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη σε λεπτομερεια κλπ καθώς τις βλέπω από κινητό αλλά είναι η πιο αξιοποιησιμη αππ όλες νομίζω.. Αν πούμε ότι δεν την επεξεργαζεσαι μετά.

 

Νικο σε τετοιες σκηνες χανει λιγο σε λεπτομερεια το night mode αλλα βγαζει ακριβως οτι βλεπει το ματι εκεινη την ωρα!!

Κανει τρομερη δουλεια!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Νικο σε τετοιες σκηνες χανει λιγο σε λεπτομερεια το night mode αλλα βγαζει ακριβως οτι βλεπει το ματι εκεινη την ωρα!!

Κανει τρομερη δουλεια!! :)

 

Ναι γενικά μου κάνει εντύπωση πόση διαφορά έχουν, κάνει καλή δουλειά για τέτοια χρήση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι γενικά μου κάνει εντύπωση πόση διαφορά έχουν, κάνει καλή δουλειά για τέτοια χρήση..

 

Nαι ναι εχουν κανει καλη δουλεια!Να προσθεσω χανει λεπτομερεια μονο αμα ζουμαρεις.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mate 10 pro

 

r

 

Δεν κανει το Night mode για πλανα οπου υπαρχουν ατομα μεσα στο καδρο.

...αριστερα ολοι οι ανθρωποι εχουνε βγει διπλοι !

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει το Night mode για πλανα οπου υπαρχουν ατομα μεσα στο καδρο.

...αριστερα ολοι οι ανθρωποι εχουνε βγει διπλοι !

 

Σωστός,έχει αρκετό ghosting και είναι λογικό, παρόλα αυτά αν δεν σε ενδιαφέρουν οι άνθρωποι το δουλεύεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...