Jump to content

Συγκριτικό καμερών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε tsiglas.

Εγώ ανάμεσα σε αυτές τις 3 βλέπω ότι για αρχή δεν χρειάζεται σε τέτοιου τύπου κάδρα να περιμένεις το night mode διότι το αυτόματο έδωσε για εμένα το ίδιο αποτέλεσμα.

Έπεσε αρκετό noise reduction αλλά το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό καθώς μια φωτογραφία με θόρυβο δε θα ήταν όμορφη.

Εγώ θα διάλεγα την τελευταία καθώς πράγματι είναι μια νυχτερινή εικόνα με ωραίο ουρανό με χερατο χρόνο κλείστρου και υψηλό iso αλλά είναι αρκετά καλή για τα δεδομένα.

Αυτά από έναν άσχετο σαν και του λόγου μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε tsiglas.

Εγώ ανάμεσα σε αυτές τις 3 βλέπω ότι για αρχή δεν χρειάζεται σε τέτοιου τύπου κάδρα να περιμένεις το night mode διότι το αυτόματο έδωσε για εμένα το ίδιο αποτέλεσμα.

Έπεσε αρκετό noise reduction αλλά το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό καθώς μια φωτογραφία με θόρυβο δε θα ήταν όμορφη.

Εγώ θα διάλεγα την τελευταία καθώς πράγματι είναι μια νυχτερινή εικόνα με ωραίο ουρανό με χερατο χρόνο κλείστρου και υψηλό iso αλλά είναι αρκετά καλή για τα δεδομένα.

Αυτά από έναν άσχετο σαν και του λόγου μου.

 

Ναι έτσι ακριβώς είναι... Και η πρώτη φωτογραφία είναι τραβηγμένη στο αυτόματο (το διόρθωσα). Εννοείται ότι μου θυμίζει P20 pro με το over sharpinnes αλλα για το δικό μου γούστο μόνο κακό δεν είναι αυτό και επίσης μιλάμε μια το πρώτο software μιας και ήδη έχουν βγει 2 αναβαθμίσεις που δεν έχουν έρθει Ελλάδα.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ntadis πολύ όμορφες με καλή λεπτομέρεια.

Αυτόματο είναι;

Είναι λίγο πιασαρικες να το πω,δηλαδή σαν hdr ένα πράγμα με ανοιγμένα τα χρώματα σκιές και λίγο παρεκκλίνει από την πραγματικότητα.

Όχι ότι με χαλάνε,ίσα ίσα εντυπωσιακές και όμορφες.

Στο βίντεο πρέπει να τα σπάει ε;

Από όσα έχω δει το Dr του φέτος έχει ξεφύγει επίπεδα από τον ανταγωνισμό σε σημείο να ντρέπονται τα δυνατότερα android!!!!

 

Spy14 πολύ καλή φιλαρακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ntadis πολύ όμορφες με καλή λεπτομέρεια.

 

Αυτόματο είναι;

 

Είναι λίγο πιασαρικες να το πω,δηλαδή σαν hdr ένα πράγμα με ανοιγμένα τα χρώματα σκιές και λίγο παρεκκλίνει από την πραγματικότητα.

 

Όχι ότι με χαλάνε,ίσα ίσα εντυπωσιακές και όμορφες.

 

Στο βίντεο πρέπει να τα σπάει ε;

 

Από όσα έχω δει το Dr του φέτος έχει ξεφύγει επίπεδα από τον ανταγωνισμό σε σημείο να ντρέπονται τα δυνατότερα android!!!!

 

 

 

Spy14 πολύ καλή φιλαρακι!!!

 

 

 

Το iPhone μόνο auto έχει αλλά έχω ενεργοποιημένο το έξυπνο hdr ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μι8 Stock auto

 

45641770714_82a6e527f7_c.jpgIMG_20181215_191730 by John, on Flickr

46380819712_acb34ab44e_c.jpgStock by John, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλες γιορτες σε ολους!!

Ευχαριστω φιλε ντανη!! :)

Του iphone που ανεβασες εχουν καλη λεπτομερεια αλλα το smart hdr τις χαλαει πολυ ειδικα τα χρωματα ειναι εξωπραγματικα νομιζω.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ntanis1 μια αίσθηση 70's δίνει σε όλες τις φώτο αυτό που ενεργοποίησες. Κάτι σαν sepia. Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου. Δεν προσδίδει κάτι, μονο χαλάει.

Φιλικά.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός αλλά είναι λίγο ψυχρά.

Δηλαδή σαν να πήρες την φωτογραφία να την πηγές σε ένα προγράμμα και να πηγές λίγο την μπάρα προς το ψυχρό.

Φυσικά δε γνωρίζω μπορεί και έτσι να ήταν ήταν η πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ειδικός αλλά είναι λίγο ψυχρά.

Δηλαδή σαν να πήρες την φωτογραφία να την πηγές σε ένα προγράμμα και να πηγές λίγο την μπάρα προς το ψυχρό.

Φυσικά δε γνωρίζω μπορεί και έτσι να ήταν ήταν η πραγματικότητα.

Αυτό κατάλαβα και εγώ -ψυχρά - βέβαια την ίδια αίσθηση είχα και στο μάτι μου πριν την τραβήξω , κάτι σαν άχρωμο τοπίο !!

Link to comment
Share on other sites

Econtax ναι σε πιστεύω,πολλές φορές η πραγματικότητα είναι μουντή και κακή φωτογραφικά.

 

Kostakis77 περνάς από το καλλιτεχνικό νήμα και αφήνεις τις 3 πρώτες.τρομερο κάδρο φοβερή αντίληψη από μέρους σου μπράβο!!!

Αεροπλάνα πέτυχες;

Φωτογραφίες DSLR δεν είναι να τις βάλεις wallpaper σε PC αλλά για smartphone είναι ένα κ ένα για φόντο!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 6 stock vs gcam

 

46435058301_66e43189ab_k.jpg2018-12-23_08-20-59 by SigmaDelta GR, on Flickr

 

44618458480_1e5fde38c7_k.jpgG cam by SigmaDelta GR, on Flickr

 

44618649260_9317d45df6_k.jpg2018-12-23_08-40-54 by SigmaDelta GR, on Flickr

 

44618655100_75e4503fdf_z.jpgG Cam by SigmaDelta GR, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές σε όλους

 

2c672eda60f85ae43011292db4a99259.jpg

 

4af364c9fd5cc0aa2a1ea919016a74fa.jpg

 

Xs Max

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλές γιορτές φίλε μου!

 

Έχεις κάνει κάποια επεξεργασία στις φώτο;Προσωπικά μου αρέσουν παρά πολύ και τα χρώματα και η καθαρότητα τους,επειδή το γλυκοκοιτάω το Xs Max γι'αυτό ρωτάω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά σε όλους.

Η φωτογραφία δεν είναι αξια κριτικής,μέχρι και το καπάκι στραβό βγήκε.

32583064628_f0c274397b_z.jpgUntitled by Imperia V, on Flickr

 

Καλά να περάσετε

iPhone X auto

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...