Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή τιμή, νομίζω, για το 4/128.

Αλλά ....θα παραλάβεις από.... Χριστούγεννα

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ USB TYPE-C εν έτη 2019(!)

Problem

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Οσοι το εχετε, εχτε προσβαση σε παραπανω απ τα 5 themes που εχει το κινητο ή μονο αυτα ειναι;

 

Έχει πάρα πολλά themes. Πόσα δεν μέτρησα, αλλά πρέπει να είναι εκατοντάδες ίσως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ USB TYPE-C εν έτη 2019(!)

Problem

 

Εμένα με βολεύει που δεν έχει Type-C γιατί σε αυτοκίνητο, δουλειά κλπ. οι φορτιστές και τα καλώδια είναι όλα με την απλή, παλιά USB. Οπότε για μένα είναι μια χαρά :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την πρώτη του φόρτιση, από το πρωί στις 7:00 με την οθόνη όλη μέρα ανοιχτή (ως νέο κινητό...) έχει 55% μπαταρία (με όλα ανοιχτά, WiFi, Data κλπ). Πρέπει να βγάζει δυο μέρες με μια φόρτιση άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Volte και WiFi calling διαθέτει; Στο mate 10 lite που έχω αυτή την στιγμή υπάρχουν και τα δύο ενεργά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρα πολλά themes. Πόσα δεν μέτρησα, αλλά πρέπει να είναι εκατοντάδες ίσως...

 

Ευχαριστώ πολύ. Ετυχε να πιάσω ενα στα χερια μου στο Γερμανό και ειχε μονο 5, τα local themes οπως τα λεγε. Απ' οτι καταλαβα πρέπει να κανεις account καπου για να ανοιξουν ολα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Στην επισημη σελιδα λεει NFC Μονο για την εκδοση L21 ....ποιος ξερει τη γινεταιhttps://www.hihonor.com/gr/products/smartphone/honor8x/ Παντως ειναι κουκλι και ασχετο τη λενε η honor εγραψε παει για best seller το κινητο
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Αν είναι αυτό που ανακάλυψα με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google ''ναι''.

Αν θέλεις όμως γράψε τι ακριβώς κάνει αυτό ώστε να σου απαντήσω σίγουρα στην ερώτησή σου!

 

η πλοηγηση να γινεται με χειρονομιεσ και οχι με τα εικονικα κουμπια στην ο8ονη...εγω παντως δεν ειδα σε οσα βιντεο βαλα στο γιουτουμπ αυτο το πραγμα αλλα χαιρομαι που το λες γιατι ειναι ασχημα τα κουμπια στην οθονη για μενα...:)

Link to comment
Share on other sites

Στην επισημη σελιδα λεει NFC Μονο για την εκδοση L21 ....ποιος ξερει τη γινεταιhttps://www.hihonor.com/gr/products/smartphone/honor8x/ Παντως ειναι κουκλι και ασχετο τη λενε η honor εγραψε παει για best seller το κινητο

 

Στο Banggood δεν αναφέρει NFC στη δικιά του διεθνή έκδοση.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να καταλάβουμε ότι η global έκδοση ?

 

σχολια χρηστων και ερωτησεις εντος ΑΜΑΖΟΝ

Επίσης το honor it. δεν εχει στα μοντελα πρως πώληση το 8Χ αλλα το View lite.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 2-3 μέρες με το κινητό έχω να αναφέρω τα παρακάτω.

 

1. Η μπαταρία του για μεσαία χρήση πραγματικά δεν τελειώνει όπως αναφέρθηκε και από άλλον συμφουρίτη. Σήμερα πρωί έβγαλα από φορτιστή 7:00 π.μ και μέχρι τώρα είμαι στα 87%. (δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες οθόνη κτλ απλά δίνω περίπου μια ιδέα)

2. Το μέγεθός του στην αρχή σε ξεγελάει πως είναι μεγάλο ειδικότερα όταν κοιτάξεις την οθόνη αναμένη. Συνιθίζεται στο πρώτο μισάωρο.

3. Επειδή το δουλεύω αρκετά στη δουλειά μου δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με κόλλημα ή πάγωμα εφαρμογής (το έχω φορτώσει με αρκετές εφαρμογές ήδη) πάει τρένο.

4. Τα χρώματα της οθόνης είναι απίστευτα. Δεν το χορταίνεις να κοιτάς φωτογραφίες.

5. Δεν έχει type - c αλλά εμένα προσωπικά δεν με χαλάει (ούτε καταλαβαίνω το λόγο που χαλάει μερικούς προσωπικά) μιας και όλοι οι φορτιστές που έχω (σπίτι - δουλειά - αυτοκίνητο - μηχανή) είναι σαν αυτόν που παίρνει το τηλέφωνο.

6. Έχει NFC για κάποιον φίλο παραπάνω που ρώτησε. Το μοντέλο της συσκευής μου είναι L21 αγορασμένο απο Ελλήνικό κατάστημα με 2 χρόνια εγγύηση.

7. Έχει ράδιο και επίσης τα θέματα είναι πάρα πολλά για έναν άλλον φίλο που ρώτησε παραπάνω.

 

Παραθέρω κάποιες φωτογραφίες που έβγαλα με την κάμερα όλες οι επιλογές στο auto.

IMG-20181103-133355.jpg

 

IMG-20181103-133411.jpg

 

IMG-20181103-133452.jpg

 

IMG-20181103-133502.jpg

 

IMG-20181103-133525.jpg

 

IMG-20181103-133548.jpg

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να καταλάβουμε ότι η global έκδοση ?

 

https://en.gizchina.it/2018/09/honor-view-10-lite-price-technical-card-italy/

 

265E AMAZON.IT.....free shiping...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο χθες κι εγω μετα απο μεταβαση σπαζοκεφαλια απο lenovo p1 pro, που εψαχνα οπωςδηποτε δικαρτο και ξεχωριστη θεση για sd. Ημουνα αναμεσα σε αυτο και το redmi note 6 pro αλλα οπως ειπα ηθελα ξεχωριστη θεση sd. Το κινητο ειναι κοσμημα απλα. Δυνατο γρηγορο κανενα παραπονο. Το μονο που θα εβρισκα επειδη πρεπει να βρω κατι μειον ειναι το ηχειο που θα το ηθελα πιο δυνατο. Βεβαια προερχομαι και απο το dolby της lenovo και ειχα καλομαθει. Στα συν του η οθοναρα, nfc, καταπληκτικες καμερες, ταχυτητα δαχτυλικου. Αναγνωριση προσωπου δεν εχω δοκιμασει ακομα.

Οτι θελετε ρωτηστε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθεσω και το slow motion στην καμερα..

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα απο Ιταλία, 4/128. Εκεi πωλείται ως Honor view 10 Lite και τρεχει τιμη στα 275Ε ME το κουριερ.

 

https://www.amazon.it/dp/B07HJDDLRK?aaxitk=EBQrpY167Epf3rM9dm4XyA&pd_rd_i=B07HJDDLRK&pf_rd_m=A11IL2PNWYJU7H&pf_rd_p=527bd632-d9f1-41bd-83be-2f22994adcca&pf_rd_s=desktop-sx-top-slot&pf_rd_t=301&pf_rd_i=honor+8x&hsa_cr_id=8712730640702&sb-ci-n=productDescription&sb-ci-v=Honor%20View%2010%20Lite%20Smartphone%2C%20Blu%2C%20128GB%20Memoria%2C%204GB%20RAM%2C%20Display%206.5%22%20FHD%2B%2C%20Doppia%20AI%20Camera%20da%2020%2B2MP%2C%20%5BItalia%5D

 

Εχω ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ αντυπωσεις από ΑΜΑΖΟΝ. Εχουν πολύ καλό aftersales.

 

https://en.gizchina.it/2018/11/review-honor-view-10-lite/

https://en.gizchina.it/tag/honor-view-10-lite/

https://en.gizchina.it/2018/09/honor-view-10-lite-price-technical-card-italy/

 

Κι μετά απο μία φόλα που έφαγα απο GearBest και αλλη μία απο Banggood, επεστρεψα στις ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ευρωπαικες εταιρειες.

 

 

 

Κι η τιμη σκιζει...

 

και αν δε σ' αρεσει (πχ Ειναι καποια κινεζικη εκδοση-ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ) απλα το στελνεις πισω και εχεις ΑΜΕΣΟ refund

 

Eλπιζω να βρηκα αυτο που ψαχνω σε κινητο(οθοναρα-αυτοvομια-καλη καμερα-NFC-κορυφαιο GPS-3.5mm port-radio) σε λογικο βαρος.

 

Εχω το τιμιο θηριο OUKITEL K6 to οποιο ειναι εγγυση ΣΕ ΟΛΑ-11 ωρες SOT (ΠΛΗΝ ΜΕΤΡΙΑΣ ΚΑΜΕΡΑΣ) αλλα εχει ενα βαρος σεβαστο :lol::lol::lol::lol: (250 γρ)....

 

Και οσο και αν ακουγεται.. ..καπως...

επειδη αλλαζω και δουλεια/χωρα θέλω το επομενο κινητο (8X) να προσθέτει και λίγο πρεστίζ...

 

Απαραιτητο στη δουλεια μου...

 

Στη φωτογραφία το προαναφερθέν Ιταλικό Honor view 10 Lite - HONOR 8 X L21 Model.... 4/128....(Εκδοση ΕΕ)- ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΜΑΖΟΝ ή τοπικός επισκευαστής...

Η ΑΜΑΖΟΝ.ΙΤ ειναι επισημο σημειο πώλησης των Honor/Huawei

dbaa695138ca93d1957b2ed82959dea2.jpg

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ρώτησαν πιο πάνω για το NFC, επισυνάπτω ένα screenshot από το κινητό μου.

 

nONo7f

 

https://ibb.co/nONo7f

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανεβάζω κι ένα δείγμα της φωτογραφικής μηχανής, η οποία έχει κάτι παραπάνω από εξαιρετική απόδοση.

Σημειώνω πως έχω μειώσει το μέγεθος και την ποιότητα της φωτογραφίας στο μισό και παραπάνω για να την ανεβάσω γρήγορα, παρόλα αυτά όμως, η ποιότητα παραμένει εξαιρετική!

 

https://ibb.co/dQCzDL

 

dQCzDL

Edited by theta
Link to comment
Share on other sites

Μερικές βραδυνές παιδιά

 

sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι εχει βρει κανενας ελλαδα?
Αφού ηδη εχει το ίδιο ενα τζαμακι απο μόνο του αν δεν κανω λαθος. Sar γραφει πουθενά ποσο έχει, γιατι στο ίντερνετ δεν αναφέρεται πουθενά.

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

edit....................

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πια πως με 250-270Ε αγοραζεις ενα ΠΟΛΥ καλό τηλεφωνο που σε καποια σημεια υπερεχει(?) του ΙΡΗΟΝΕ Χ/ΜΑΧ συμφωνα με τα review μερικων στο διαδικτυο στο 1/4 του κοστους του....

 

Εγω δεν το πολυψειρισα.

 

Σε λίγες μερες παραλαμβάνω το 4/128 από Ιταλικό ΑΜΑΖΟΝ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η έκδοση του Amazon Ιταλίας είναι ευρωπαϊκή με όλα τα χαρακτηριστικά (nfc, radio, b20) ; με ενδιαφέρει και εμένα και δεν θέλω να μπλέξω με επιστροφές στην Ιταλία παρόλο που είναι αξιόπιστο το Amazon.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...