Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το y5 νομιζω το έχουν στα 99e (ισως και στα 79, δεν θυμαμαι την διαφήμιση που ειδα) οποτε τα 240 δεν νομιζω οτι συμφέρουν.

Παρε το 8χ στα 120 και δωσε αλλα 99 για το y5, παλι σε χαμηλοτερη τιμη θα παιξεις μπαλα.

 

 

Στα του κινητού τωρα.. προερχόμενος από ενα letv x500 3ων ετων, θα πω πρωτα τι με χάλασε.. κυριως το led ειδοποιήσης που ειναι πολυ αδυναμο και αχνό..δεν ξέρω αν ρυθμίζει και πως..και 2ον η θυρα micro usb που να μεν μπαινει σφιχτα, αλλα μολις μπει το βυσμα μεσα, εχει τζογο..το x500 ειχε type c προ 3ων ετων ξαναθυμιζω..το ήξερα βεβαια αυτο οταν το πηρα αλλα ισως ξεχασα πως συμπεριφέρεται η micro usb θύρα..

Ακομα δεν το πολυσκαλισα αλλα στα συν, σίγουρα η οθόνη, η πολύ premium αίσθηση (αλλη φαση το γυαλι πίσω), η αναγνώριση προσωπου, η ταχύτητα του κινητού και γενικα η ευκολία που γίνονται ολα..

Ειχε και προεγκατεστημένα κάποια παιχνίδια που σίγουρα θα ξηλωθούν καθώς δεν παιζω καθόλου, αλλα και την εφαρμογή fb (η οποία επίσης θα ξηλωθει) αλλα και nova launcher και skype που μαλλον είναι χρήσιμα

 

Maktheo

 

Edit: Για την micro usb θυρα διορθωνω και λεω οτι μαλλον φταίει το μαμά καλώδιο που έρχεται μαζι με την συσκευασία.. αλλάζοντας το με ενα αλλο δεν εχει πρόβλημα, δεν κουνιέται

 

Maktheo

Edited by XP130TD
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μα το y5 νομιζω το έχουν στα 99e (ισως και στα 79, δεν θυμαμαι την διαφήμιση που ειδα) οποτε τα 240 δεν νομιζω οτι συμφέρουν.

Παρε το 8χ στα 120 και δωσε αλλα 99 για το y5, παλι σε χαμηλοτερη τιμη θα παιξεις μπαλα.

 

 

Στα του κινητού τωρα.. προερχόμενος από ενα letv x500 3ων ετων, θα πω πρωτα τι με χάλασε.. κυριως το led ειδοποιήσης που ειναι πολυ αδυναμο και αχνό..δεν ξέρω αν ρυθμίζει και πως..και 2ον η θυρα micro usb που να μεν μπαινει σφιχτα, αλλα μολις μπει το βυσμα μεσα, εχει τζογο..το x500 ειχε type c προ 3ων ετων ξαναθυμιζω..το ήξερα βεβαια αυτο οταν το πηρα αλλα ισως ξεχασα πως συμπεριφέρεται η micro usb θύρα..

Ακομα δεν το πολυσκαλισα αλλα στα συν, σίγουρα η οθόνη, η πολύ premium αίσθηση (αλλη φαση το γυαλι πίσω), η αναγνώριση προσωπου, η ταχύτητα του κινητού και γενικα η ευκολία που γίνονται ολα..

Ειχε και προεγκατεστημένα κάποια παιχνίδια που σίγουρα θα ξηλωθούν καθώς δεν παιζω καθόλου, αλλα και την εφαρμογή fb (η οποία επίσης θα ξηλωθει) αλλα και nova launcher και skype που μαλλον είναι χρήσιμα

 

Maktheo

 

Edit: Για την micro usb θυρα διορθωνω και λεω οτι μαλλον φταίει το μαμά καλώδιο που έρχεται μαζι με την συσκευασία.. αλλάζοντας το με ενα αλλο δεν εχει πρόβλημα, δεν κουνιέται

 

Maktheo

 

Eγω με ένα καλό blitzwoolf καλώδιο δεν είδα τζόγο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το μαμα καλώδιο και πες μου αν εχει τζογο οπως το δικο μου..και εγω με ενα καλωδιο του powerbank (ravpower) δεν εχω προβλημα

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Μα το y5 νομιζω το έχουν στα 99e (ισως και στα 79, δεν θυμαμαι την διαφήμιση που ειδα) οποτε τα 240 δεν νομιζω οτι συμφέρουν.

Παρε το 8χ στα 120 και δωσε αλλα 99 για το y5, παλι σε χαμηλοτερη τιμη θα παιξεις μπαλα.

 

 

Στα του κινητού τωρα.. προερχόμενος από ενα letv x500 3ων ετων, θα πω πρωτα τι με χάλασε.. κυριως το led ειδοποιήσης που ειναι πολυ αδυναμο και αχνό..δεν ξέρω αν ρυθμίζει και πως..και 2ον η θυρα micro usb που να μεν μπαινει σφιχτα, αλλα μολις μπει το βυσμα μεσα, εχει τζογο..το x500 ειχε type c προ 3ων ετων ξαναθυμιζω..το ήξερα βεβαια αυτο οταν το πηρα αλλα ισως ξεχασα πως συμπεριφέρεται η micro usb θύρα..

Ακομα δεν το πολυσκαλισα αλλα στα συν, σίγουρα η οθόνη, η πολύ premium αίσθηση (αλλη φαση το γυαλι πίσω), η αναγνώριση προσωπου, η ταχύτητα του κινητού και γενικα η ευκολία που γίνονται ολα..

Ειχε και προεγκατεστημένα κάποια παιχνίδια που σίγουρα θα ξηλωθούν καθώς δεν παιζω καθόλου, αλλα και την εφαρμογή fb (η οποία επίσης θα ξηλωθει) αλλα και nova launcher και skype που μαλλον είναι χρήσιμα

 

Maktheo

 

Edit: Για την micro usb θυρα διορθωνω και λεω οτι μαλλον φταίει το μαμά καλώδιο που έρχεται μαζι με την συσκευασία.. αλλάζοντας το με ενα αλλο δεν εχει πρόβλημα, δεν κουνιέται

 

Maktheo

 

Νόμισα ότι κατέληξες στο Mate 20 lite,δικό μου λάθος.Φαίνεται καλή συσκευή δηλαδή. Εννοούσα ότι το Mate 20 lite το παίρνω με την επιδότηση στα 240€ και δίνει δώρο το y5 που το έχει ζητήσει γνωστός απλά ένα 20αρικο φθηνότερα από το Skroutz και λέω να το δώσω.Οποτε με λιγα λόγια 120€ για το 8x ή 160€ για το Mate 20 lite.Αν είχε έρθει το μπλε που μου αρέσει θα είχε τελειώσει η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα, και εγω μπλε ηθελα, στο μαυρο μάλλον χάνει πολυ .ΑΛΛΑ επειδή θηκη θα εβαζα ετσι κι αλλιως, και μαυρο που πήρα δεν παιζει ρολο..

Α, επισης το κινητο είναι μαγνητης για δαχτυλιες στο πίσω μέρος με το γυαλι και χωρις θηκη

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα, και εγω μπλε ηθελα, στο μαυρο μάλλον χάνει πολυ .ΑΛΛΑ επειδή θηκη θα εβαζα ετσι κι αλλιως, και μαυρο που πήρα δεν παιζει ρολο..

Α, επισης το κινητο είναι μαγνητης για δαχτυλιες στο πίσω μέρος με το γυαλι και χωρις θηκη

 

Maktheo

 

Έκανα και μια σκέψη με την ίδια διαδικασία να δώσω σύνολο 460€ και να πάρω το p20 pro το οποίο μου αρέσει αλλά ξεφεύγω πολύ και δεν είμαι τόσο άνετος αυτόν τον καιρό.Υπομονή για το Honor μέχρι την επομένη αλλαγή σκέψης :p

Καλοδούλευτο το κινητό σου :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει ενσωματωμένη εφαρμογή για qr code scanner ή κατεβάζουμε από το store; και αν πρέπει να κατεβάσουμε κάποια, έχετε καμία καλή (χωρίς πολλά ads) να προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου, με το εικονίδιο που βαλανε που να το καταλαβω..

 

Κάτι ακομα που με παιδεύει απο χθες.. ειχα την εφαρμογη typeapp εγκατεστημένη στο προηγούμενο κινητό και θελησα να την βαλω και στο 8χ καθως εχει το activesync και τα mail ερχονται αμεσα ενω με την ενσωματωμένη εφαρμογή του 8χ (email) αλλα και με το gmail αν προσθέσω εναν λογαριασμό hotmail τοτε ο ελάχιστος χρονος που μου δίνει για συγχρονισμό ειναι 15 λεπτά, δηλαδή κάθε 15 κανει sync και ερχεται ειδοποίηση..

Βαζοντας το typeapp λοιπον και ρυθμίζοντας το να συγχρονισει ολο το αρχείο (χωρις περιορισμο) των 2 hotmail λογαριασμων μου, αυτό χθες μου κατεβασε στον εναν λογαριασμό emails μονο 2 εβδομάδων και στον αλλον μόνο μεχρι το 2013.. παλεψα, εψαξα, απενεγκατεστησα, ξαναεγκατεστησα..εβαλα τους λογαριασμούς αυτους στο gmail app αλλα και στο email app και εκεί συγχρονίζει όλο το αρχειο (αλλα οπως ειπα υπαρχει αυτη η 15λεπτη καθυστέρηση). Σημερα αφου ξαναεγκατεστησα το typeapp στον εναν λογαριασμό μου εμφανιζε ολο το αρχειο αλλα στον αλλον μονο μεχρι το 2013 μονο..

Και καπου εκει που ψαχνομουν παταω στην εμφανιση ενοποιημενου αρχειου (να εμφανιζει και τους 2 λογαριασμούς μαζι) και εκεί φαίνεται και το αρχειο ολοκληρο και του αλλου λογαριασμού..

Στα εισερχόμενα του λογαριασμού ομως φαινεται μονο μέχρι το 2013

Καμια ιδεα;

Στο παλιο κινητό φαίνεται κανονικά

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως χρησιμοποιω μονο gmail, δεν μου χρειαστηκε ποτε κατι τετοιο. Απο την διαχειριση λογαριασμων μεσα απο την εφαρμογη του gmail αφου εχεις κανει προσθηκη του hotmail λογικα πρεπει να εχει καποια ρυθμιση συγχρονισμου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως ειπα και το gmail και το email (ενσωματωμένη εφαρμογή) εχει ρυθμιση για το καθε χρονικο διάστημα που θα κανει συγχρονισμό, το μινιμουμ ειναι 15 λεπτα..αν μου στείλουν κατι τωρα, θα σκασει ειδοποιηση μεσα στα επομενα 15 λεπτα, ενω με το typeapp υποστηρίζει ενα μαλλον νεο πρωτόκολλο το activesync που ερχεται ειδοποίηση εντελως αμεσα..

 

Και να αναφερω επισης οτι το θέμα μαλλον λυθηκε και εμφανίστηκαν, μετά απο ξαναεγκατασταση της εφαρμογής, επανεκκίνηση της συσκευής, και απανωτες ανανεωσεις στα εισερχόμενα και μετάβαση στους ενοποιημενους φακέλους, τελικα εμφανίζονται στα εισερχόμενα ολα τα μηνύματα των λογαριασμών..

Μπορεί πχ και να ηταν κατι τυχαιο/προσωρινό θεμα με τους servers της ms

 

 

Maktheo

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Στα εισερχομενα εμφανιζονται ανακατεμένα και των δυο λογαριασμών; Ή κανει διαχωρισμό;

Εμενα 8/1 ανοιγει η επιδοτηση μου και εχω κλεισει ηδη το μπλε. 209 η επιδοτηση οποτε θα μου κοστισει 70. Ανυπομονώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και Καλη Χρονια.

Μεσα στην βδομαδα σκεφτομαι και γω να το παραγγειλω , ολα καλα ... εχω διαβασει review και το κινητο με καλυπτει ... αλλα... το μονο που με αγχωνει ( γιατι δεν ξερω και τι επιπτωσεις εχει , δεν τα σκαμπαζω καλα.. ) ειναι η απουσια της Β20 μπαντας ?

Λαικά τι σημαίνει αυτο ? θα υπαρχει καποιο προβλημα στην συνδεση με το δυκτιο η το 4G ? ( θα εχω 2 καρτες μεσα , vodafone και cosmote)

Aν δεν αποτελει τοσο προβλημα θα το παρω το 8Χ ( σκεφτομουν και το Note 8 )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μια ερώτηση παιδιά. Μπορεί να μου πει κάποιος που θα βρω το wallpaper το μπλε με το x αυτό που διαφιμιζει παντού το κινητό δεν το βρησκω πουθενα
Link to comment
Share on other sites

Στα εισερχομενα εμφανιζονται ανακατεμένα και των δυο λογαριασμών; Ή κανει διαχωρισμό;

 

Εμενα 8/1 ανοιγει η επιδοτηση μου και εχω κλεισει ηδη το μπλε. 209 η επιδοτηση οποτε θα μου κοστισει 70. Ανυπομονώ

Ανάλογα με πόσους λογαριασμούς θα συνδέσεις, σου εμφανίζει ενα εικονίδιο για κάθε λογαριασμό. Σε κάθε λογαριασμο φαίνονται ξεχωριστά οι φάκελοι Εισερχόμενα, Πρόχειρα,ανεπιθύμητα κτλ κανονικά..

Υπάρχει και μια επιλογή "Ενοποιημένα" που εκεί τα δείχνει όλα μαζί σούμα, όλων των λογαριασμών μαζί με ημερολογιακη ταξινόμηση.

Το θέμα μου πάντως λύθηκε, θεωρώ πως ήταν θέμα servers κτλ, τώρα συγχρονίστε κανονικά και φαίνονται όλα οκ

 

MakTheo

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα και απο μενα και Καλη Χρονια.

 

Μεσα στην βδομαδα σκεφτομαι και γω να το παραγγειλω , ολα καλα ... εχω διαβασει review και το κινητο με καλυπτει ... αλλα... το μονο που με αγχωνει ( γιατι δεν ξερω και τι επιπτωσεις εχει , δεν τα σκαμπαζω καλα.. ) ειναι η απουσια της Β20 μπαντας ?

 

Λαικά τι σημαίνει αυτο ? θα υπαρχει καποιο προβλημα στην συνδεση με το δυκτιο η το 4G ? ( θα εχω 2 καρτες μεσα , vodafone και cosmote)

 

Aν δεν αποτελει τοσο προβλημα θα το παρω το 8Χ ( σκεφτομουν και το Note 8 )

Β20 υποστηρίζει κανονικά, εκτός και αν πάρεις το κινέζικο μοντέλο ( L21 λέγεται το ευρωπαϊκό)

Άρα αν πάρεις το L21 θα έχεις κανονικά 4g χωρίς θέματα

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και Καλη Χρονια.

Μεσα στην βδομαδα σκεφτομαι και γω να το παραγγειλω , ολα καλα ... εχω διαβασει review και το κινητο με καλυπτει ... αλλα... το μονο που με αγχωνει ( γιατι δεν ξερω και τι επιπτωσεις εχει , δεν τα σκαμπαζω καλα.. ) ειναι η απουσια της Β20 μπαντας ?

Λαικά τι σημαίνει αυτο ? θα υπαρχει καποιο προβλημα στην συνδεση με το δυκτιο η το 4G ? ( θα εχω 2 καρτες μεσα , vodafone και cosmote)

Aν δεν αποτελει τοσο προβλημα θα το παρω το 8Χ ( σκεφτομουν και το Note 8 )

MONO TO JSN-L21 να πάρεις (4/64 Ή 4/128)

Τα άλλα είναι για αγορές ΚΙΝΑΣ/ΙΝΔΙΑΣ....

ΜΑΚΡΥΆ......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσει από Ελλάδα ο φίλος δύσκολα θα έχει πρόβλημα, αν το φέρει από Κίνα πρέπει να προσέξει να είναι το Ευρωπαϊκό/global μοντελο

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

απο φιλο τελικα θα το παρω , ειναι αγορασμενο απο Γερμανο , οποτε λογικα κανονικη εκδοση θα ειναι :)
Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο 4/128 gb ram το έκανα παραγγελία από το crazy Sundays του e_shop στα 279. Έχω ήδη το 4/64 από Γερμανό και το πήρα για τη γυναίκα μου. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν η global έκδοση είναι και σε αυτό η JSN L21 ή κάτι άλλο σε L21. Έχω πετάξει το κουτί από το πρώτο και δεν θυμάμαι αν το γράφει πάνω για να το τσεκάρω πριν το πληρώσω.
Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο 4/128 gb ram το έκανα παραγγελία από το crazy Sundays του e_shop στα 279. Έχω ήδη το 4/64 από Γερμανό και το πήρα για τη γυναίκα μου. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν η global έκδοση είναι και σε αυτό η JSN L21 ή κάτι άλλο σε L21. Έχω πετάξει το κουτί από το πρώτο και δεν θυμάμαι αν το γράφει πάνω για να το τσεκάρω πριν το πληρώσω.

 

L21 να είναι....

Αρκεί αυτό

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Low light

Stock cameraefe47e76a8b743f254c91c0f6c2196b7.jpg0068bbeb2fe7291141d587484d3f28f0.jpg96aba390ea66b6be202a6c0a68250fe8.jpg

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο βδομάδες έχω το honor 8x Max την έκδοση με τα 6GB RAM και 64 GB αποθηκευτικό χώρο. Ένα μικρό review μιας και δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα.

Τα υπερ:

- τεράστια οθόνη 7.2 ίντσες

- πολύ καλός και δυνατός στερεοφωνικος ήχος

- γρήγορη απόκριση του τηλεφώνου φοράει τον 660

- παίρνει δύο Sims και επέκταση μνήμης Micro sd (εγώ του έχω βάλει επιπλέον 128gb)

-υποστηρίζει 4G το δοκίμασα με Vodafone και cosmote. Στην cosmote πάντα full 4G παντού στην Vodafone το χάνει σε πολλά σημεία και βγάζει H+

-πολυοσια χρώματα και ήχος

-μπαταρία τέρας 5000mah βγάζεις άνετα 9 με 10 ώρες οθόνη

-έχει ελληνικά κανονικά στο menu

- δεν ζεσταίνεται ιδιαίτερα το έχω λιώσει στην χρήση και σε παιχνίδια

Τα κατά :

- θα προτιμούσα amoled οθόνη

- θα προτιμούσα τον 970 ως επεξεργαστή

- δεν έχει always on display

- δεν έχει playstore και Google services αλλά εγκαθηστανται πολύ εύκολα

- έχει κάποιες κινεζικές προεγκσγεστημενες μ...... της Huawei που και αυτές τις απεγκαθηστας εύκολα μέσω adb

-δεν έχει 4G+

-εχει mini USB και όχι USB C

-δεν έχει ασύρματη φόρτιση

-χρειάζεται απεγκατασταση του hisuite ώστε να εμφανίζεται το Google feed όταν κάνεις swipe στα αριστερά στην αρχική οθόνη (αν και δεν λειτουργεί πάντα άψογα) και χρειάζεται να βλέπεις το Google. Feed από την εφαρμογή της Google

-τέλος κάμερα πολύ καλή σε λήψεις σε φως μέτρια σε νυχτερινές λήψεις μην περιμένετε να γίνει p20 Pro. Δεν υπάρχει stabilization σε λήψη βίντεο νομίζω ούτε 4Κ λήψη.

Το πήρα μέσω ebay από ευρωπαϊκή αποθήκη έκανε 10 εργάσιμες να έρθει μαζί είχε μια θήκη διαφανή σιλικόνης και ένα γυαλί προστασίας.

Το κινητό δεν είναι global αλλά κινέζικο όμως υποστηρίζει πολλές γλώσσες ανάμεσα σε αυτές και τα ελληνικά. Μου βγήκε στα 323€ τελική τιμή.

Γενικά πολύ καλή συσκευή τίμια για το ότι προσφέρει. Προσωπική γνώμη μην πάτε σε 4GB RAM αλλά σε 6GB και ας έχει μόνο 64GB διορθώνεται με μια microsd.

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...