Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος με την 4/64, που έχει αγοράσει πρόσφατα, να πήρε την 9;

Ρωτάω μήπως η καθυστέρηση αφορά μόνο την 4/128, και μάλιστα η αγορά να έχει γίνει από το Πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχω το μοντέλο JSN-L22 και τον περασμένο μήνα που μου ήρθε η αναβάθμιση σε EMUI 9 είχα πολλά προβλήματα με το σήμα 4G οπότε έκανα επαναφορά στο 8.2 που δούλευαν όλα τέλεια. Διάβαζα εν τω μεταξύ σε διάφορα φόρουμ σχετικά με την συσκευή ασχέτως έκδοσης (L21-L22 κλπ.) Ότι πολλοί χρήστες ανά τον κόσμο είχαν προβλήματα μετά την εγκατάσταση της 9 και οι περισσότεροι έκαναν downgrade στην 8 όπως έκανα κι εγώ. Τελικά σήμερα που μπήκα στο μενού της συσκευής και έκανα αναζήτηση για νέες ενημερώσεις έχουν κατεβάσει τελείως την 9 και μου δείχνει ότι το κινητό είναι ενημερωμένο με την τελευταία έκδοση. Μετά από αυτό μάλλον δικαιώνομαι που έλεγα για κάποιο bug της αναβάθμισης και πέσανε να με φάνε ότι φταίει η συσκευή που δεν προορίζεται για Ευρώπη και άλλα γραφικά... Ελπίζω σύντομα να έρθει η καινούργια αναβάθμιση χωρίς τις ασθένειες της προηγούμενης απαράδεκτης έκδοσης. Ίσως γι' αυτό και δεν βρίσκετε νέα ενημέρωση όσοι αγοράσατε πρόσφατα το τηλέφωνο. Οπότε αναμένουμε την καινούργια 9αρα ελπίζω χωρίς θέματα πάλι...

 

Επίσημη ενημέρωση από την honor hellas είναι οτι αν κάνεις rollback δεν ξαναπαιρνει αναβαθμιση η συσκευη. Πρακτικα δε ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. Παιδιά υπάρχει στο τηλεφωνό μας δυνατότητα φωνητικης κλησης? στο nokia 7 plus που ειχα πριν πηγαινοντας στις επαφες ειχε και εικονιδειο με μικροφωνο. το παταγες ελεγες απλα την επαφη. αν δεν υπαρχει...παιζει Καποια εφαρμογη που να κανει το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. Παιδιά υπάρχει στο τηλεφωνό μας δυνατότητα φωνητικης κλησης? στο nokia 7 plus που ειχα πριν πηγαινοντας στις επαφες ειχε και εικονιδειο με μικροφωνο. το παταγες ελεγες απλα την επαφη. αν δεν υπαρχει...παιζει Καποια εφαρμογη που να κανει το ιδιο?

 

Οχι, αλλα εναλλακτικά μπορείς πατώντας στην αναζητηση επαφων να δώσεις φωνητική εντολη μεσω του πληκτρολόγιο με το σχετικό εικονιδιακι η από την εφαρμογή Google να πατήσεις το φωνητικό και να σου βγαλει την επαφη που ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά αν κάποιος φίλος δεν βαριέται,

ερχόμενος στο Emui προσφάτως... τι εννοεί στις ειδοποιήσεις: 'Διαφημιστικά πλαίσια'' ή κάπου πήρε το μάτι μου...''συρτάρι''...

 

Έχει λίγο θέμα το Emui με τις ειδοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ενημέρωση από την honor hellas είναι οτι αν κάνεις rollback δεν ξαναπαιρνει αναβαθμιση η συσκευη. Πρακτικα δε ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια...

 

Το rollback ή downgrade ή όπως αλλιώς λέγεται το είχα κάνει πρίν την μεγάλη Εβδομάδα αφού μου έκανε τα προβλήματα που ανέφερα και αμέσως σχεδόν μου ξαναεβγαλε μύνημα για αναβάθμιση στην 9 το οποίο φυσικά αγνόησα. Μετά το Πάσχα δε μου ξαναεδειξε κάποιο μήνυμα και χτες που τσεκαρα είχε αποσυρθεί τελείως και μου έδειχνε ότι έχω την τελευταία έκδοση 8.2.0.157. Στην επικοινωνία με την Honor Hellas μου είχαν προτείνει και οι ίδιοι το downgrade αφού είχα πρόβλημα και μου είπαν ότι πιθανόν σε επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί. Δεν μου ανέφεραν τίποτα για κλείδωμα των αναβαθμίσεων σε επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση. Τέλος πάντων, ο χρόνος θα δείξει...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό που σου λέει περί κλειδώματος πάντως, αυτή ακριβώς τη συμπεριφορά θα έπρεπε να έχει...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το rollback ή downgrade ή όπως αλλιώς λέγεται το είχα κάνει πρίν την μεγάλη Εβδομάδα αφού μου έκανε τα προβλήματα που ανέφερα και αμέσως σχεδόν μου ξαναεβγαλε μύνημα για αναβάθμιση στην 9 το οποίο φυσικά αγνόησα. Μετά το Πάσχα δε μου ξαναεδειξε κάποιο μήνυμα και χτες που τσεκαρα είχε αποσυρθεί τελείως και μου έδειχνε ότι έχω την τελευταία έκδοση 8.2.0.157. Στην επικοινωνία με την Honor Hellas μου είχαν προτείνει και οι ίδιοι το downgrade αφού είχα πρόβλημα και μου είπαν ότι πιθανόν σε επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί. Δεν μου ανέφεραν τίποτα για κλείδωμα των αναβαθμίσεων σε επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση. Τέλος πάντων, ο χρόνος θα δείξει...

 

Κοιτα κι εμενα παράλογο μου φανηκε όταν μου το ειπαν στο τηλέφωνο και γιαυτο ειπα πρακτικά δε ξέρω αν ισχύει. Πληροφοριακα δε ξέρουν τι τους γίνεται εκει πέρα αφου με το wifi calling αλλος μου έλεγε δε το υποστηριζει η συσκευη αλλος ότι φταίει ο παροχος μου και επειδή τους εκραξα το εψαξαν περίσσοτερο. Η επόμενη ενημερωση θα ναι μες το μηνα οποτε για να δούμε τι θα πρωτοδιορθωσουν!

Link to comment
Share on other sites

Το rollback ή downgrade ή όπως αλλιώς λέγεται το είχα κάνει πρίν την μεγάλη Εβδομάδα αφού μου έκανε τα προβλήματα που ανέφερα και αμέσως σχεδόν μου ξαναεβγαλε μύνημα για αναβάθμιση στην 9 το οποίο φυσικά αγνόησα. Μετά το Πάσχα δε μου ξαναεδειξε κάποιο μήνυμα και χτες που τσεκαρα είχε αποσυρθεί τελείως και μου έδειχνε ότι έχω την τελευταία έκδοση 8.2.0.157. Στην επικοινωνία με την Honor Hellas μου είχαν προτείνει και οι ίδιοι το downgrade αφού είχα πρόβλημα και μου είπαν ότι πιθανόν σε επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί. Δεν μου ανέφεραν τίποτα για κλείδωμα των αναβαθμίσεων σε επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση. Τέλος πάντων, ο χρόνος θα δείξει...

 

Προσπάθησα να κάνω downgrade σε 8.2 αλλά δεν ου την εμφανίζει γιατι?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του Hisuite όταν συνδέσεις το κινητό σου με τον υπολογιστή γίνεται μόνο. Δεν υπάρχει σαν επιλογή στο μενού της συσκευής.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου LSN-21 αγορασμένο από Πλαίσιο (4/128gb) είναι στην 8.2.0.1.136 και δεν βρίσκει κάποια άλλη.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με την 4/64, που έχει αγοράσει πρόσφατα, να πήρε την 9;

 

Ρωτάω μήπως η καθυστέρηση αφορά μόνο την 4/128, και μάλιστα η αγορά να έχει γίνει από το Πλαίσιο...

Καλημέρα στην παρέα και εγώ 4/128 από Πλαίσιο και έχω πάρει την 9.Αλλα μετά την εγκατάσταση το τηλέφωνο έγινε πολύ αργό σε όλα. Και έκανα καθαρή εγκατάσταση. Καλύτερα να μην την κάνετε ακόμη. Πως γίνεται να το γυρίσουμε πίσω στην 8;Δουλευε άριστα σε όλα.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του Hisuite όταν συνδέσεις το κινητό σου με τον υπολογιστή γίνεται μόνο. Δεν υπάρχει σαν επιλογή στο μενού της συσκευής.

 

Ναι αυτό έκανα, αλλα δεν την εμφανίζει, μηπως την αφαίρεσαν?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου LSN-21 αγορασμένο από Πλαίσιο (4/128gb) είναι στην 8.2.0.1.136 και δεν βρίσκει κάποια άλλη.

 

Καλημέρα.

Κι εγώ σε αυτήν είμαι ακόμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όσους από εμάς αγοράσαμε την συσκευή από το Πλαίσιο (Έκδοση 4/128) έχω την εντύπωση πως πρέπει να περιμένουμε να ξεκλειδώσει ο Server της Τσεχίας την σχετική αναβάθμιση... Τουλάχιστον το δικό μου S/N είναι Τσεχίας.

 

Κι εμένα Τσέχικο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... κάτοχος και εγώ εδώ και μια εβδομάδα του 8x και ευχαριστημένος....παρατήρησα όμως ότι κάποιες φορές πάνω στην γραμμή κατάστασης αριστερά από το νοτς τρεμοπαιζει η οθόνη... δηλαδή μου βγάζει 2 σήματα wifi 4 ισχύς κεραίας και τρεμοπαιζει.,...το κάνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... κάτοχος και εγώ εδώ και μια εβδομάδα του 8x και ευχαριστημένος....παρατήρησα όμως ότι κάποιες φορές πάνω στην γραμμή κατάστασης αριστερά από το νοτς τρεμοπαιζει η οθόνη... δηλαδή μου βγάζει 2 σήματα wifi 4 ισχύς κεραίας και τρεμοπαιζει.,...το κάνει και σε άλλους?
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως μπορούμε να γυρίσουμε πίσω στην 8;.Το συνδέω στον υπολογιστή ανοίγει το hisuite αλλά δεν βρίσκω κάτι κάποια βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, παρατήρησα ότι ο Γερμανός στο σάιτ του το έχει 229€ μείον 20% αν πληρωθει με κάρτα Εθνικής Τράπεζας, δηλαδή έμμεσα κατεβαίνει στα 183,20€. Νομίζω είναι η χαμηλότερη τιμή που έπαιξε ποτέ!

Το ερώτημα μου είναι αυτό ή το redmi note 7; Που υπερέχει το καθένα;

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, παρατήρησα ότι ο Γερμανός στο σάιτ του το έχει 229€ μείον 20% αν πληρωθει με κάρτα Εθνικής Τράπεζας, δηλαδή έμμεσα κατεβαίνει στα 183,20€. Νομίζω είναι η χαμηλότερη τιμή που έπαιξε ποτέ!

 

Το ερώτημα μου είναι αυτό ή το redmi note 7; Που υπερέχει το καθένα;

Καλή η τιμή αλλά δεν είναι το 128αρι. Ο Γερμανός πουλάει 64αρια
Link to comment
Share on other sites

Καλή η τιμή αλλά δεν είναι το 128αρι. Ο Γερμανός πουλάει 64αρια

και παλι η τιμη για αυτην την συσκευη,64αρι,ειναι εξαιρετικη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, παρατήρησα ότι ο Γερμανός στο σάιτ του το έχει 229€ μείον 20% αν πληρωθει με κάρτα Εθνικής Τράπεζας, δηλαδή έμμεσα κατεβαίνει στα 183,20€. Νομίζω είναι η χαμηλότερη τιμή που έπαιξε ποτέ!

Το ερώτημα μου είναι αυτό ή το redmi note 7; Που υπερέχει το καθένα;

 

Μια φορά έβγαλε προσφορά της προκοπής το go4more κι εγώ το πήρα από το Πλαίσιο 3 μέρες πριν ξεκινήσει το προωθητικό πρόγραμμα του Γερμανού... Την τύχη μου μέσα...

Νομίζω πως σε αυτή την τιμή απλά δεν υπάρχει αντίπαλος και ούτε καν δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Είδα οτι το Android 9 εχει θεμα μετα την αναβαθμιση. Σκεφτομαι να το αλλαξω και εγω το κινητο και να παω σε αυτο.

Και ηθελα να ρωτησω, αν το παρω και εχει ηδη περασμενο το android 9 πως κανω το downgrade?

Θελει καποιο ξεκλειδωμα του bootloader και περασμενο twrp? η γινεται διαφορετικα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Είδα οτι το Android 9 εχει θεμα μετα την αναβαθμιση. Σκεφτομαι να το αλλαξω και εγω το κινητο και να παω σε αυτο.

 

Και ηθελα να ρωτησω, αν το παρω και εχει ηδη περασμενο το android 9 πως κανω το downgrade?

 

Θελει καποιο ξεκλειδωμα του bootloader και περασμενο twrp? η γινεται διαφορετικα?

 

Ευχαριστω

Εγώ δεν έχω θέματα μετά την αναβάθμιση σε ΡΙΕ....

4/128 JSN-L21

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σκέψη, το παρήγγειλα σε μπλε χρώμα από τον Γερμανό και πληρωμή με καρτα Εθνικής Τράπεζας για την προσφορά.

Τώρα θα το περιμένω.......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σκέψη, το παρήγγειλα σε μπλε χρώμα από τον Γερμανό και πληρωμή με καρτα Εθνικής Τράπεζας για την προσφορά.

Τώρα θα το περιμένω.......

Κελεπουρι φιλε.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...