Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

19 minutes ago, johnny_htc said:

Έχουν βγάλει μια άδεια θυμάμαι κοντά στο ΤΕΙ ή κάνω λάθος; Θα κλείσει τρύπες και αυτή λογικά αν είναι καλό σημείο 😏

Δεν είναι τόσο κοντά στο ΤΕΙ δλδ ΔΝ νομίζω να καλύπτει το ΤΕΙ αλλά σίγουρα θα καλύψει τρύπες . Καλύτερα βέβαια να έμπαινε μια κεραία στην Ανατολική είσοδο της πόλης το μοναδικό σημείο που κάπως ζορίζεται 

101302

IMG_6167.thumb.jpeg.222491e31d76bfa1ff5b1b0b184ed1a9.jpeg
 

Τούνελ Σερρών Θεσσαλονίκης 

https://www.speedtest.net/result/i/6031724145

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgebad said:

 

Δεν είναι τόσο κοντά στο ΤΕΙ δλδ ΔΝ νομίζω να καλύπτει το ΤΕΙ αλλά σίγουρα θα καλύψει τρύπες . Καλύτερα βέβαια να έμπαινε μια κεραία στην Ανατολική είσοδο της πόλης το μοναδικό σημείο που κάπως ζορίζεται 

101302

IMG_6167.thumb.jpeg.222491e31d76bfa1ff5b1b0b184ed1a9.jpeg
 

Τούνελ Σερρών Θεσσαλονίκης 

https://www.speedtest.net/result/i/6031724145

Καλύτερα να μπει και στα δύο σημεία θα έλεγα 😎

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, georgebad said:

 

Δεν είναι τόσο κοντά στο ΤΕΙ δλδ ΔΝ νομίζω να καλύπτει το ΤΕΙ αλλά σίγουρα θα καλύψει τρύπες . Καλύτερα βέβαια να έμπαινε μια κεραία στην Ανατολική είσοδο της πόλης το μοναδικό σημείο που κάπως ζορίζεται 

101302

IMG_6167.thumb.jpeg.222491e31d76bfa1ff5b1b0b184ed1a9.jpeg
 

Τούνελ Σερρών Θεσσαλονίκης 

https://www.speedtest.net/result/i/6031724145

Αυτη η 1302 ειναι στην πολη ή στο τουνελ (μπερδευτηκα);  Εχεις το στιγμα της;  Γιατι στο δημο Σερρων δεν την εχει...

 

Edited by d_alex
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, d_alex said:

Αυτη η 1302 ειναι στην πολη ή στο τουνελ (μπερδευτηκα);  Εχεις το στιγμα της;  Γιατι στο δημο Σερρων δεν την εχει...

 

Η κεραία μέσα στην πολη δεν έχει μπει ακόμα . Η 101302 είναι αυτή πάνω στα τούνελ των Σερρών . Ανεβαίνει τωρα cellmapper

Link to comment
Share on other sites

@d_alex Μία άλλη που έχω βρει, η 105813, έχεις εντοπίσει που είναι; Πρέπει να ναι πάνω στο βουνό του Ναυπλίου, στη συνεγκατασταση με τις άλλες δύο στον καινούργιο ιστό. Τον Φλεβάρη την πέτυχα στα ξεκινήματα της μάλλον, αλλά δεν ξανά κατέβηκα από τότε να καταγράψω κάτι περαιτέρω. Αλλά υποθέτω αυτή θα είναι. Την έπιασα στο μεταξύ μέσα σε κάτι χωράφια που είχα πάει για κυνήγι και βαρουσε 300 άρια περίπου στο 4G. Όμως στο Ναύπλιο όταν πήγα έπειτα, ακόμα συνδεόταν στην 105410. Μιλάμε για Φεβρουάριο, η 105410 τώρα πρέπει να έχει σβήσει.. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, georgebad said:

Η κεραία μέσα στην πολη δεν έχει μπει ακόμα . Η 101302 είναι αυτή πάνω στα τούνελ των Σερρών . Ανεβαίνει τωρα cellmapper

Ok, την βρηκα συγκρινοντας τη φωτογραφια με το Google streets.  Δυο cells βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Λαύριο 

Screenshot_20240324_162417_Speedtest.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MIKU said:

Λαύριο 

Screenshot_20240324_162417_Speedtest.jpg

Παίζει να περάσω αύριο από εκεί στα μέρη σου. Με πρόλαβες 😛

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, johnny_htc said:

Παίζει να περάσω αύριο από εκεί στα μέρη σου. Με πρόλαβες 😛

Περιμένω τεστ 😂

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnny_htc said:

@d_alex Μία άλλη που έχω βρει, η 105813, έχεις εντοπίσει που είναι; Πρέπει να ναι πάνω στο βουνό του Ναυπλίου, στη συνεγκατασταση με τις άλλες δύο στον καινούργιο ιστό. Τον Φλεβάρη την πέτυχα στα ξεκινήματα της μάλλον, αλλά δεν ξανά κατέβηκα από τότε να καταγράψω κάτι περαιτέρω. Αλλά υποθέτω αυτή θα είναι. Την έπιασα στο μεταξύ μέσα σε κάτι χωράφια που είχα πάει για κυνήγι και βαρουσε 300 άρια περίπου στο 4G. Όμως στο Ναύπλιο όταν πήγα έπειτα, ακόμα συνδεόταν στην 105410. Μιλάμε για Φεβρουάριο, η 105410 τώρα πρέπει να έχει σβήσει.. 

Την εβαλα εκει που λες (σωραιος! - ουτε που την ηξερα αυτη τη θεση...) και φαινεται σωστη.

Η 5410 ειναι αρχαια και μη καταγεγραμμενη πουθενα.  Δεν ειναι εκει, την αλλαξα, ειναι σε ενα κεντρο εκπομπης, λοφακι ακριβως βορεια της πολης μαζι με μια εκκλησια, TV, κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, d_alex said:

Την εβαλα εκει που λες (σωραιος! - ουτε που την ηξερα αυτη τη θεση...) και φαινεται σωστη.

Η 5410 ειναι αρχαια και μη καταγεγραμμενη πουθενα.  Δεν ειναι εκει, την αλλαξα, ειναι σε ενα κεντρο εκπομπης, λοφακι ακριβως βορεια της πολης μαζι με μια εκκλησια, TV, κλπ.

 

Ωραιοοος. Η 5410 θα πάρει πόδι οσονούπω τότε αφού είναι εκεί. Γιατί στο συγκεκριμένο λόφο έχει βγάλει καινούργια άδεια για ιστό η Cosmote, με τις άλλες επίσης να παίζουν από αυτήν. Το ενδιαφέρον είναι ότι στην άδεια έχουν βγάλει να παίζουν από τα air της Cosmote και οι άλλες δύο. Ενδιαφέρον και δεν το έχω δει και πουθενά αλλού στην Ελλάδα στο μεταξύ 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johnny_htc said:

Ωραιοοος. Η 5410 θα πάρει πόδι οσονούπω τότε αφού είναι εκεί. Γιατί στο συγκεκριμένο λόφο έχει βγάλει καινούργια άδεια για ιστό η Cosmote, με τις άλλες επίσης να παίζουν από αυτήν. Το ενδιαφέρον είναι ότι στην άδεια έχουν βγάλει να παίζουν από τα air της Cosmote και οι άλλες δύο. Ενδιαφέρον και δεν το έχω δει και πουθενά αλλού στην Ελλάδα στο μεταξύ 

Τωρα την ειδα, την 4002 λες ε;  Υπαρχει και στο Ροδοτοπι Ιωαννινων, αλλα αυτη ειναι "διπλη" και θα μπει με 14χχχχ υποθετω.  Εχω μεινει πισω, με στελνεις αδιαβαστο!

Και ομως, η 2492 (Νεα Κυψελη) εκπεμπει με τις ιδιες κεραιες της Nova 10028 (1800/2100)!  Φιλοξενια με τις ιδιες κεραιες.  Ολα παιζουν.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, d_alex said:

Τωρα την ειδα, την 4002 λες ε;  Υπαρχει και στο Ροδοτοπι Ιωαννινων, αλλα αυτη ειναι "διπλη" και θα μπει με 14χχχχ υποθετω.  Εχω μεινει πισω, με στελνεις αδιαβαστο!

Και ομως, η 2492 (Νεα Κυψελη) εκπεμπει με τις ιδιες κεραιες της Nova 10028 (1800/2100)!  Φιλοξενια με τις ιδιες κεραιες.  Ολα παιζουν.

 

Αχαχαχ. Είμαι ενημερωμένος. 😛 Λογικά ναι, άλλο πρόθεμα μπροστά θα μπει, αυτήν λέω ναι. Πιο πολύ το είπα επειδή θα παίζουν N78 από αυτά, το ξέρω ότι παίζουν από ίδιες κυψέλες σε κάποια σημεία στο 4G όπως η vodafone παίζει από Cosmote σε μια κεραία στη Γλυφάδα (η 105827 πρέπει να ναι), οπότε έχεις δίκιο ναι 

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα 5G SA απο εγνατια προς Δραμα.... αλλα για καποιον λογο ο λογαριασμος μου ειναι locked στο cellmapper.... και δεν μπορω να τις τοποθετησω...

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, doganos said:

Ανεβασα 5G SA απο εγνατια προς Δραμα.... αλλα για καποιον λογο ο λογαριασμος μου ειναι locked στο cellmapper.... και δεν μπορω να τις τοποθετησω...

 

Locked? Αυτό συμβαίνει συνήθως όταν δεν έχεις ανεβάσει ακόμα πολλά δεδομένα και μόλις μαζέψεις ένα όριο που έχουν θέσει αυτή, ξεκλειδώνει και μπορείς να τις πειράξεις. Είναι καινούργιος ο λογαριασμός σου; 

Link to comment
Share on other sites

Οχι παλιος.... με χιλιαδες ποντους...δεν ξερω τι να πω... παντως ανεβαζει τις καταγραφες...δεν μπορω να μετακινησω... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, doganos said:

Οχι παλιος.... με χιλιαδες ποντους...δεν ξερω τι να πω... παντως ανεβαζει τις καταγραφες...δεν μπορω να μετακινησω... 

Καλά μπορεί να είναι και κάποιο κόλλημα τώρα της εφαρμογής. Μου χει τύχει και μένα να μην μπορώ να τους αλλάξω θέση. 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσαν επαλήθευση ότι δεν είσαι ρομπότ όπου είναι πάντα fail, το κλασικό με τις εικόνες και τα κουτάκια που σου λέει να επιλέξεις. Εμένα σταμάτησε να μου δείχνει εντελώς τους σταθμούς τώρα. (Για cellmapper) και βρήκα πολλούς σε nr Αθήνα που δεν πρόλαβα να τοποθετήσω.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, VasilisSam said:

Πρόσθεσαν επαλήθευση ότι δεν είσαι ρομπότ όπου είναι πάντα fail, το κλασικό με τις εικόνες και τα κουτάκια που σου λέει να επιλέξεις. Εμένα σταμάτησε να μου δείχνει εντελώς τους σταθμούς τώρα. (Για cellmapper) και βρήκα πολλούς σε nr Αθήνα που δεν πρόλαβα να τοποθετήσω.

Ναι όντως, failarei πάντα και αναγκάζεσαι να κλείσεις και να ανοίξεις πάλι την εφαρμογή. Εσύ κατεβηκες προς Γλυφάδα; 😛

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Χαϊδάρι, Γλυφάδα, Πειραιά, Καλλιθέα και κέντρο κυρίως. Θα κάνω και για γυρισμό προς Θεσσαλονίκη για ότι μπήκε νέο Λεπτοκαρυά πχ που δεν κατέγραψα όπως κατέβαινα.

Edited by VasilisSam
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VasilisSam said:

Ναι, Χαϊδάρι, Γλυφάδα, Πειραιά, Καλλιθέα και κέντρο κυρίως. Θα κάνω και για γυρισμό προς Θεσσαλονίκη για ότι μπήκε νέο Λεπτοκαρυά πχ που δεν κατέγραψα όπως κατέβαινα.

Οκ, αντε καλό γυρισμό! Άμα καταφέρεις και βγάλεις και φώτο Λεπτοκαρυά τα νέα κεραιοσυσηματα, θα είναι φίνα 👌🏻

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετηθηκαν και οι κεραιες 5G (SA) στην ευρυτερη περιοχη δραμας... 

εγινα unlocked μετα απο επικοινωνια 😉

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, doganos said:

Τοποθετηθηκαν και οι κεραιες 5G (SA) στην ευρυτερη περιοχη δραμας... 

εγινα unlocked μετα απο επικοινωνια 😉

Ωραίος. Πάντως τραβάει ζόρια το cellmapper και όλο ζητάει επαλήθευση ότι δεν είσαι ρομπότ.. Πολύ επιθετικό το έκαναν για κάποιο λόγο δικό φυσικά, αλλά είναι unusable σχεδόν. Καταγραφή νομίζω δεν κολλάει πάντως, είναι εντάξει. 

Link to comment
Share on other sites

Οποίος πάει Λεπτοκαρυά περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα ! Και αν έχει στο νου του να δει αν μπήκαν τα massive και στην ΠΛΑΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...