Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό μάλιστα.... Που το έπιασες; Σε ποιά περιοχή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Ονειρικές ταχύτητες που περιμένουμε να έρθουν και στα μέρη μας και να απολαμβάνουμε όλοι όσοι δεν είμαστε τεχνοφοβικοί...
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα ακόμα δεν έχω δει.. Με p40 Huawei.. Ψάχνω σε διάφορες περιοχές.. Μόνο σύνταγμα παίζει??

Εδω https://fb.watch/2JUAoF15Vd/ ο χρήστης δείχνει τεστ με huawei αλλά αναφέρει ότι ενεργοποίησε την σιμ σε συμβατή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Εδω https://fb.watch/2JUAoF15Vd/ ο χρήστης δείχνει τεστ με huawei αλλά αναφέρει ότι ενεργοποίησε την σιμ σε συμβατή συσκευή

 

Άρα πρέπει να βρω συμβατή συσκευή να το ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαίνεται. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά

 

Οκ ευχαριστώ.. Αντε να βρούμε κανέναν με iPhone 12..

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.. Αντε να βρούμε κανέναν με iPhone 12..

 

Και S20 Ultra είναι συμβατή. Αν είσαι κοντά Μενίδι Φιλαδέλφεια Κηφισιά Μαρούσι έλα από Δευτέρα να το ενεργοποιήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Και S20 Ultra είναι συμβατή. Αν είσαι κοντά Μενίδι Φιλαδέλφεια Κηφισιά Μαρούσι έλα από Δευτέρα να το ενεργοποιήσουμε

 

Ευχαριστώ φίλος.. Καλή χρονιά!! Στείλε πμ κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας οταν γραφει οτι η cosmote υποστηριζει το mi 10 φανταζομαι οτι εννοει μονο το global μοντελο. Υπαρχει κανεις με κινεζικο μοντελο που το εχει δοκιμασει;
Link to comment
Share on other sites

Απλά να γνωρίζετε ότι η πιστοποίηση υπάρχει λόγος που συμβαίνει. Αν συνδεθείτε με Huawei κάνεις δεν εγγυάται επιδόσεις.

Κατά τα άλλα θέματα δε θα έχετε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλά να γνωρίζετε ότι η πιστοποίηση υπάρχει λόγος που συμβαίνει. Αν συνδεθείτε με Huawei κάνεις δεν εγγυάται επιδόσεις.

Κατά τα άλλα θέματα δε θα έχετε.

 

OK δεκτό.. Αλλά παίζουν βίντεο στο YouTube με Huawei κέντρο Αθήνας και δείχνουν καλά αποτελέσματα.. Εγώ σήμερα πάντως δεν έχω δει κάτι τρελό.. Ίσως είναι εικονικό 5g...

Link to comment
Share on other sites

Και S20 Ultra είναι συμβατή. Αν είσαι κοντά Μενίδι Φιλαδέλφεια Κηφισιά Μαρούσι έλα από Δευτέρα να το ενεργοποιήσουμε

 

Ευχαριστώ φίλος.. Καλή χρονιά!! Στείλε πμ κινητό.

 

Για πειτε ρε παιδια το αποτελεσμα του...πειραματος γιατι εμενα τα πραγματα δε μου φαινονται τοσο απλα οσο τα περιγραφει το συγκεκριμενο site...μακαρι βεβαια αν και τοτε προβλεπω να σχηματιζονται ουρες εξω απο το σπιτι του @DjTony :lol:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια το αποτελεσμα του...πειραματος γιατι εμενα τα πραγματα δε μου φαινονται τοσο απλα οσο τα περιγραφει το συγκεκριμενο site...μακαρι βεβαια αν και τοτε προβλεπω να σχηματιζονται ουρες εξω απο το σπιτι του @DjTony :lol:

 

O @DjTony να είναι καλά το παλικάρι βοήθησε πρωτοχρονιατικα.. Το θέμα είναι ότι γράφει 5g αλλά βλέπω ταχύτητες 4g...τίποτα παραπάνω.. Ίσως Δευτέρα που πάω κέντρο λόγω δουλειάς δω κάτι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

OK δεκτό.. Αλλά παίζουν βίντεο στο YouTube με Huawei κέντρο Αθήνας και δείχνουν καλά αποτελέσματα.. Εγώ σήμερα πάντως δεν έχω δει κάτι τρελό.. Ίσως είναι εικονικό 5g...

 

Τα αποτελέσματα πρέπει να πάνε πακέτο με τα LTE όπου έχει DSS (ελάχιστα καλύτερα λόγω scheduler σε 5g και λόγω coding) και πολύ καλύτερα οπου έχει Ν78.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O @DjTony να είναι καλά το παλικάρι βοήθησε πρωτοχρονιατικα.. Το θέμα είναι ότι γράφει 5g αλλά βλέπω ταχύτητες 4g...τίποτα παραπάνω.. Ίσως Δευτέρα που πάω κέντρο λόγω δουλειάς δω κάτι καλύτερο..

 

Εμένα μου ακούγεται οκ. Δεν έχει dedicated φάσμα σε 5g άρα το μοιράζεσαι με LTE παρακατιανους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μονο κεντρο θα εισαι σιγουρος οτι το πειραμα πετυχε!

Αναμενουμε νεοτερα αν και πολυ θα ηθελα καποιος να μας εξηγησει, πώς παρακαμπτεται τοσο απλα η γνωστη διαδικασια που ακολουθειται παντου και περιλαμβανει ενημερωση των carrier configs της καθε συσκευης και που συνηθως γινεται με καποια αναβαθμιση του λογισμικου

Ισως απλα με το register της sim, παιρνει μια "τυπου" αδεια το ηδη ικανο απο αποψη hardware κινητο, προσβασης στο δικτυο και μετα τα carrier config files ερχονται απλα ως οριστικο "certification"? :confused:

Update:Ή μαλλον οπως μου απαντησε πριν λιγο αυτος που ετρεξε το τεστ με Huawei, η συσκευη ειναι ηδη πιστοποιημενη και απλα δεν εχει προλαβει να προστεθει στη λιστα με τις συσκευες, αρα δεν υπαρχει καμια παρακαμψη και το ολο "τρικ" δεν θα δουλεψει πχ στο δικο μου Pixel 5

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ ίσως και Κυριακή κατέβω.. Αλλιώς Δευτέρα σίγουρα θα έχω εικόνα για το τι παίζει.. Πάντως εγώ με p40 k o @DjTony με s20 ultra δίπλα δίπλα με ένδειξη 5g, είχαμε ταχύτητα κοντά στα 10 mb.. Κλάμα..
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μονο κεντρο θα εισαι σιγουρος οτι το πειραμα πετυχε!

Αναμενουμε νεοτερα αν και πολυ θα ηθελα καποιος να μας εξηγησει, πώς παρακαμπτεται τοσο απλα η γνωστη διαδικασια που ακολουθειται παντου και περιλαμβανει ενημερωση των carrier configs της καθε συσκευης και που συνηθως γινεται με καποια αναβαθμιση του λογισμικου

Ισως απλα με το register της sim, παιρνει μια "τυπου" αδεια το ηδη ικανο απο αποψη hardware κινητο, προσβασης στο δικτυο και μετα τα carrier config files ερχονται απλα ως οριστικο "certification"? :confused:

Update:Ή μαλλον οπως μου απαντησε πριν λιγο αυτος που ετρεξε το τεστ με Huawei, η συσκευη ειναι ηδη πιστοποιημενη και απλα δεν εχει προλαβει να προστεθει στη λιστα με τις συσκευες, αρα δεν υπαρχει καμια παρακαμψη και το ολο "τρικ" δεν θα δουλεψει πχ στο δικο μου Pixel 5

 

5G στο 1333 σου λέει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή; στείλτο και πες τι απάντηση παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ και όλο το φόρουμ αγαπητέ! Και έρχεται η κλασική απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή, μια που δεν ανήκει στην λίστα με τις πιστοποιημενες :-/

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 1+8 pro, έβαλα τη Sim μου σε iphone 12, έστειλα 5G στο 1333 και ενεργοποιήθηκε (μετά απο 30 δευτερόλεπτα).

Κατόπιν έβγαλα τη Sim, την έβαλα στο 1+8 ακολούθησα μια διαδικασία απο xda και έπαιξε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 1+8 pro, έβαλα τη Sim μου σε iphone 12, έστειλα 5G στο 1333 και ενεργοποιήθηκε (μετά απο 30 δευτερόλεπτα).

Κατόπιν έβγαλα τη Sim, την έβαλα στο 1+8 ακολούθησα μια διαδικασία απο xda και έπαιξε!

 

Τι ταχύτητα έχεις δει ως τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 250mbps.

Δεν έχω κάνει πολλές δοκιμές να πω την αλήθεια!

Η διαδικασία για 1+8 εδώ https://forums.oneplus.com/threads/enable-5g-for-oneplus-8-series-and-oneplus-7-5g.1239089/

26b56335582f677305f9b0ff152c1b44.jpg

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

5G στη Νάουσα.713c9c9fdb8d558bcc6c1eca83e7fb59.jpg

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/6888190056

 

Νέο -> https://www.speedtest.net/my-result/a/6888261854

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by CaptainNickGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...