Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

πολύ καλά και η cosmote και η Vf. Και η nova έχει n78. Στο Κάστρο της ναυπακτου πχ απέναντι από τις κεραίες του βουνού, είχα 600 mbps από nova, 750 mbps από Vf και γύρω στα 550 από πράσινη 

Πότε είδες n78 από nova στην ναυπακτο ; Το καλοκαίρι που ήμουν δεν είδα . Η VF έχει από πέρυσι η COSMOTE από φέτος στον σταθμό στον ΟΤΕ 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, georgebad said:

Πότε είδες n78 από nova στην ναυπακτο ; Το καλοκαίρι που ήμουν δεν είδα . Η VF έχει από πέρυσι η COSMOTE από φέτος στον σταθμό στον ΟΤΕ 

Πάνω στο κάστρο είχε 600 mbps

Τον Απρίλιο έχω ανεβάσει κιολας

Link to comment
Share on other sites

Τραβάει ασύλληπτες φρίκες κατά περιόδους το δίκτυο στα ανατολικά της Κέρκυρας. Πρέπει οι Αλβανοί να κάνουν πάρτυ με την ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμείς οι έξυπνοι την έχουμε χαμηλά σχετικά. Όχι όλοι βέβαια 😅

Εγώ πιστεύω και για οικονομικούς λόγους δεν τα έχουν τσίτα και είναι κ τα εθνικά όρια..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, georgemv said:

Τραβάει ασύλληπτες φρίκες κατά περιόδους το δίκτυο στα ανατολικά της Κέρκυρας. Πρέπει οι Αλβανοί να κάνουν πάρτυ με την ισχύ.

 

20 minutes ago, elkons said:

Μόνο εμείς οι έξυπνοι την έχουμε χαμηλά σχετικά. Όχι όλοι βέβαια 😅

Εγώ πιστεύω και για οικονομικούς λόγους δεν τα έχουν τσίτα και είναι κ τα εθνικά όρια..

Έχει ήδη συγκροτηθεί από τις αρχές του μήνα Σεπτεμβρίου ειδικό συμβούλιο που εξετάζει το πάγιο αίτημα των παρόχων για εναρμόνιση και αύξηση των ορίων 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

 

Έχει ήδη συγκροτηθεί από τις αρχές του μήνα Σεπτεμβρίου ειδικό συμβούλιο που εξετάζει το πάγιο αίτημα των παρόχων για εναρμόνιση και αύξηση των ορίων 

Η επίσημη απόφαση πότε όμως θα βγει 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

963022159_Screenshot2024-09-22at21_54_45.thumb.png.652f90dc7231ecbdb0337e1e6810f969.png

Βραδυνό screenshot για τη λιγούρα, από FWA συσκευή attached στο SA. Ελπίζω να μου θυμώσουν από το core της Cosmote, έκαναν αγώνα να μην δουλεύει αυτό το σενάριο 😇

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, georgemv said:

963022159_Screenshot2024-09-22at21_54_45.thumb.png.652f90dc7231ecbdb0337e1e6810f969.png

Βραδυνό screenshot για τη λιγούρα, από FWA συσκευή attached στο SA. Ελπίζω να μου θυμώσουν από το core της Cosmote, έκαναν αγώνα να μην δουλεύει αυτό το σενάριο 😇

Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε ποτέ πώς το κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnny_htc said:

Την έχουν μπουκώσει N78; Θυμάμαι ανέφεραν πρόβλημα με σήμα μέσα στην πόλη κιόλας, στην Σπιανάδα αν θυμάμαι καλά επειδή δεν δούλευε κάποιο/α; micro. Δεν ξέρω αν πέρασες από κει @georgemv να μας πεις αν παρατήρησες κάτι. 

Στο κέντρο σέρνεται το σύμπαν. Οι σταθμοί μάλλον είναι παλιοί και έχουν πολλη κίνηση. SA δεν υπάρχει. Στο Λιστόν πιάνει SA από μακριά, το χάνει και δεν κάνει σωστό handover σε LTE. Η Vodafone καλύτερη μέσα στην πόλη.

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Πιο παραπλάνηση πεθαίνεις [αληθινή διαφήμιση μου την πέταξε στα reels διαφήμιση μέσω nova_greece..]

1447819120_Screenshot_20240923_012838_OneUIHome.thumb.jpg.197f0c7f50b40232f13a14b40b0bac94.jpg

Τα αποτελέσματα μη ξεχνάμε 🫠

Screenshot_20240923_013225_Drive.thumb.jpg.252709125f529007f994eaa233660a06.jpg

Screenshot_20240923_012937_Chrome.thumb.jpg.fa47426934dd26963273aaeb996f4997.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgemv said:

963022159_Screenshot2024-09-22at21_54_45.thumb.png.652f90dc7231ecbdb0337e1e6810f969.png

Βραδυνό screenshot για τη λιγούρα, από FWA συσκευή attached στο SA. Ελπίζω να μου θυμώσουν από το core της Cosmote, έκαναν αγώνα να μην δουλεύει αυτό το σενάριο 😇

Ωραίος. Τώρα πες μας αν άξιζε ο χρόνος σου και αν υπάρχει καμιά διαφορά με πριν😋

15 ώρες πριν, mixtri said:

@doganos speedtest with iPhone 16 pro Max please!

image.thumb.png.2eb9e1497d7fa5483931724ca93ddeef.png

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Ωραίος. Τώρα πες μας αν άξιζε ο χρόνος σου και αν υπάρχει καμιά διαφορά με πριν😋

 

Έχει, πεθαίνει το modem του FWA μετά από 20 λεπτά σε SA mode 🤪

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, georgemv said:

963022159_Screenshot2024-09-22at21_54_45.thumb.png.652f90dc7231ecbdb0337e1e6810f969.png

Βραδυνό screenshot για τη λιγούρα, από FWA συσκευή attached στο SA. Ελπίζω να μου θυμώσουν από το core της Cosmote, έκαναν αγώνα να μην δουλεύει αυτό το σενάριο 😇

Απίστευτα καθαρό σήμα! ΡΕΕ, τι έκανες;

12 ώρες πριν, georgemv said:

Τραβάει ασύλληπτες φρίκες κατά περιόδους το δίκτυο στα ανατολικά της Κέρκυρας. Πρέπει οι Αλβανοί να κάνουν πάρτυ με την ισχύ.

Η αλήθεια είναι ότι τα έριξον είναι αθώα και όταν ανεβαίνει η παρεμβολή νομίζουν ότι είναι από το ίδιο το δίκτυο και κάνουν backoff. Κλασσικοί Σουηδοί τα radios. 

12 ώρες πριν, elkons said:

Μόνο εμείς οι έξυπνοι την έχουμε χαμηλά σχετικά. Όχι όλοι βέβαια 😅

Εγώ πιστεύω και για οικονομικούς λόγους δεν τα έχουν τσίτα και είναι κ τα εθνικά όρια..

H Cosmote μια ζωή με το σταυρό στο χέρι. Καλά κάνουν βέβαια τα παιδιά στο configuration, είναι σωστοί σε όλα τους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, georgemv said:

Έχει, πεθαίνει το modem του FWA μετά από 20 λεπτά σε SA mode 🤪

Πως το βλέπεις το Zyxel; Καλό; Αντέχει; Να φανταστώ δεν δέχεται εξωτερική κεραία.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, memoriesradio said:

Πως το βλέπεις το Zyxel; Καλό; Αντέχει; Να φανταστώ δεν δέχεται εξωτερική κεραία.

Μια χαρά παίρνει, έχει 4 εισόδους TS9. Άριστο το Zyxel, αλλά πεθαίνει το Modem σε SA Mode.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, doganos said:

Ωραίος. Τώρα πες μας αν άξιζε ο χρόνος σου και αν υπάρχει καμιά διαφορά με πριν😋

image.thumb.png.2eb9e1497d7fa5483931724ca93ddeef.png

LTE;;; 

Test Id 0; 

Iphone 17.2 🤑

 

Αν υπήρχε αυτό στη Ελλάδα θα το είχα πάρει χτες 

https://www.techgear.gr/kako-sima-mia-nea-technologia-metatrepei-ta-parathyra-se-keraies-5g-39467

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, doganos said:

Ok uplink 256qam. 🙂

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mixtri said:

Απίστευτα καθαρό σήμα! ΡΕΕ, τι έκανες;

Η αλήθεια είναι ότι τα έριξον είναι αθώα και όταν ανεβαίνει η παρεμβολή νομίζουν ότι είναι από το ίδιο το δίκτυο και κάνουν backoff. Κλασσικοί Σουηδοί τα radios. 

H Cosmote μια ζωή με το σταυρό στο χέρι. Καλά κάνουν βέβαια τα παιδιά στο configuration, είναι σωστοί σε όλα τους.

Με το που φαίνονται οι Άγιοι Σαραντα στον ορίζοντα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδι τη μανα σε Cosmote. Τεράστιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgemv said:

Με το που φαίνονται οι Άγιοι Σαραντα στον ορίζοντα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδι τη μανα σε Cosmote. Τεράστιο πρόβλημα.

Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να σηκώσουν ένταση. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Οσονούπω 

Όταν το λες πόσο σύντομα δηλαδή θα βγει η απόφαση;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgemv said:

Με το που φαίνονται οι Άγιοι Σαραντα στον ορίζοντα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδι τη μανα σε Cosmote. Τεράστιο πρόβλημα.

Αυτή είναι η αλήθεια. H COSMOTE παθαίνει κοκομπλοκο σε τέτοια περίπτωση, το είχα διαπιστώσει πέρυσι που ήμουν με καραβάκι γύρω από την Κέρκυρα με φιλικό ζευγάρι.

48 minutes ago, mixtri said:

Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να σηκώσουν ένταση. 

Απ ότι είδα εγώ πέρυσι το έχει ήδη εφαρμόσει η μαύρη και είναι η μόνη που πήγαινε ρολόι(σχετικά)

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Το εφάρμοσε οκ αλλά δεν είναι νόμιμο..

Το θετικό είναι πως έχει έτσι πιο αποτελεσματική κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους. 

Link to comment
Share on other sites

3dB διαφορά είναι. Είναι αρκετή διαφορά βέβαια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...