Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, VasilisSam said:

Πάντως από το screenshot του netmoster μπορείς να πεις ότι η Ν78 ήταν από άλλη κεραία με την ένταση του σήματος και τη διαφορά που έχουν. Στο cellmapper ούτε B7 δεν βλέπω να έχει. 

 

35 minutes ago, manzoump said:

Ακριβώς, LTE έχει από την 102552 ενώ η N78 έρχεται από την 102041

Η 102041 έχει βλάβη είναι κλειστή. Τους ρώτησα και μου είπαν κατευθείαν πως έχει βλάβη. Πράγματι βλέπω στο 1ο screenshot πως η Ν78 είναι πιο μακρινή με βάση τα dBm,οπότε το πιο λογικό είναι να είναι καινούρια η N78 και να λέει τα ίδια dBm με τη 1800αρα .

Ναι Β7 δεν έχει δεν ξέρω τι φάση περνάει, δεν καλύπτει και μεγάλο μέρος όπως η 102041.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, georgebad said:

Για κάποιο λόγο με iOS 18 δεν έχω RCS . Θα γίνει κάποια κίνηση από μεριάς COSMOTE πάνω σε αυτό ;

Έχουν κοινή RCS πλατφόρμα σε όλο τον όμιλο DT, ό,τι αποφασίσει η μαμά θα κάνουν και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας πρόβλημα με Cosmote τώρα ; Όταν ανοίγω τα δεδομένα πετάει E και εκτός δικτύου σε περιοχή με φουλ σήμα (Κέρκυρα)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ntelas46 said:

Πριν 5 λεπτά. Μετά από λειτουργία πτήσης έφτιαξε. 

 

Τις τελευταίες μέρες κολλάει ασταμάτητα σε εμένα, μπαίνω και κολλάει στη φόρτωση, βγαίνω, μπανω κάνει 50 ώρες και μετά COSMOTE ID ενώ είχε γίνει είσοδος...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, elkons said:

Τις τελευταίες μέρες κολλάει ασταμάτητα σε εμένα, μπαίνω και κολλάει στη φόρτωση, βγαίνω, μπανω κάνει 50 ώρες και μετά COSMOTE ID ενώ είχε γίνει είσοδος...

Δεν λέμε για το app. Έπεσε η Cosmote για μερικά λεπτά. Τηλεφωνία δούλευε κανονικά με 2G. Αυτό που λες για το app το έχω και γω, κάτι παίζει όντως. Πανελλαδικά έπεσε άραγε στο μεταξύ; 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, elkons said:

Τις τελευταίες μέρες κολλάει ασταμάτητα σε εμένα, μπαίνω και κολλάει στη φόρτωση, βγαίνω, μπανω κάνει 50 ώρες και μετά COSMOTE ID ενώ είχε γίνει είσοδος...

Χοντρό θέμα. Δεν είναι δυνατόν ενώ κάνω browsing να μου πετάει αυτό το μήνυμα και να μην έχω πρόσβαση στα δεδομένα. Άραγε καμιά αναβάθμιση έκαναν;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται χτες τα μεσάνυχτα κάθομαι ωραία και καλά στο σαλόνι, καλύπτοντας με η 202039 επειδή η 102041 είναι κλειστή τελείως μόνο 2G λειτουργεί 3 ημέρες. 

Ανοίγω το κινητό και τι βλέπω; Μόνο κλήσεις έκτακτης, με συνδεδεμένη κεραία στο Σχηματάρι!! Μακριά αρκετά από τον Μύτικα Χαλκίδας. 

Πάω στη κουζίνα που πιάνει πάντα η 202039 είχα EDGE και εκτός για 15λ.

Μερικά screenshot με τις ώρες 

Σαλόνι ισόγειο 

Screenshot_20240918_011826_NetMonster.thumb.jpg.2831d68962af909a425fd9056d80e7b6.jpg

κουζίνα ισόγειο 

Screenshot_20240918_011952_NetMonster.thumb.jpg.6dc2117ac7d9201969a4f27800bec94d.jpg

1ος όροφος.

Screenshot_20240918_011203_Instagram.thumb.jpg.edc80cf7d21c4873eee7fa4186791470.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Θήβα για πέντε λεπτά μη λειτουργικό 5G

Τώρα ή το βράδυ; Είναι κοντα με το Σχηματάρι βέβαια οπότε κάτι καλύτερο θα έπιανες συγκριτικά γιατί έπιανα από δω Σχηματάρι καρφωμένο, Αυλίδα για δευτερόλεπτα. 2G λειτουργούσε σε όλες τις κεραίες 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ntelas46 said:

Χοντρό θέμα. Δεν είναι δυνατόν ενώ κάνω browsing να μου πετάει αυτό το μήνυμα και να μην έχω πρόσβαση στα δεδομένα. Άραγε καμιά αναβάθμιση έκαναν;

Πόσο κράτησε; Κάνα 5λεπτο το υπολογίζω. Τώρα φαίνεται οκ πάντως , δεν βλέπω να έχουν επηρεαστεί ταχύτητες κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ακόμα και 5λ διάρκεια που είχε, εδώ 15λ για κάποιο λόγο, θα έπρεπε να ενημερώσουν τους συνδρομητές..

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που γίνεται αυτό νομίζω ότι τα παίζει το κινητό . 🥲

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ninjis said:

Κάθε φορά που γίνεται αυτό νομίζω ότι τα παίζει το κινητό . 🥲

Εμένα ξαφνικά εξαφάνισε το σήμα του 4G, δεν δούλευε τίποτα  εννοείται και είχε κολλήσει στο volte. Την πατήσαμε λέω, πάμε για κινητό 😅. Κάνω μια επανεκκίνηση, μπαίνει σε 2G,ενταξει λέω, μας περιποιηθηκε ο νοικοκύρης του δικτύου 🤣

Edited by johnny_htc
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, georgemv said:

Έχουν κοινή RCS πλατφόρμα σε όλο τον όμιλο DT, ό,τι αποφασίσει η μαμά θα κάνουν και αυτοί.

Άντε με το καλό 🤞

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάθε βροχή αυτοί έχουν θέμα. 

Αλλά αν είχε και αλλού όπως λέτε τότε είναι γενικό το πρόβλημα. 

On 17/9/2024 at 9:28 ΠΜ, georgebad said:

Για κάποιο λόγο με iOS 18 δεν έχω RCS . Θα γίνει κάποια κίνηση από μεριάς COSMOTE πάνω σε αυτό ;

Μέσα στο 2025 …είπανε…

Link to comment
Share on other sites

Θέση ΕΥΔΑΠ Μελίσσια.

Screenshot_20240919_184321_Speedtest.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...