Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κ από εμένα! Κάτοχος 1+3 αλλά νομίζω ήρθε η ώρα για αλλαγή.. Στα 270 από banggood είναι φοβερή ευκαιρία, αν και είμαι περίεργος να δω σε τι τιμή θα το φέρει η infoquest. Τους έστειλα μήνυμα στο φβ, και μου είπαν ότι πολύ σύντομα θα έχουμε ενημέρωση για την τιμή! Ξέρει κανείς περίπου πόσο θα παίξει;
Εγώ ποιο πολύ για εσοτερικη κατασκευή λέω.. Mb χωρίς ενίσχυση χωρίς δίπλα shielding κλπ έχει πολλά που το κατατάσσουν στην κατηγορία mid range
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποιο πολύ για εσοτερικη κατασκευή λέω.. Mb χωρίς ενίσχυση χωρίς δίπλα shielding κλπ έχει πολλά που το κατατάσσουν στην κατηγορία mid range
Αν δεν σού κάνει κόπο, μπορείς νά μου το εξηγήσεις. Είναι κάτι που φαίνεται στην καθημερινότητα??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η εσωτερικη κατασκευη τι μας ενδιαφερει;

Γενικά το ψιριζετε το θεμα. Και να το κανατε σε κινητο των 800 ευρω το δικαιολογω. Πληρωνεις πολλα και θες τη τελειοτητα. Αλλα εδω, σε κινητο των 270 δε τα κοιτας καν αυτα,εκτος και εαν ειναι κατι πολυ χοντρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σού κάνει κόπο, μπορείς νά μου το εξηγήσεις. Είναι κάτι που φαίνεται στην καθημερινότητα??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν σου πέσει μια δυο φορές οταν σου λιγισει ελάχιστα στην τσέπη όταν σου ηοερθερμανθει και μετά από αυτά θα πάθει ένα ωραίο loop επειδή η μητρική δεν είχε ενίσχυση τότε θα καταλάβεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η εσωτερικη κατασκευη τι μας ενδιαφερει;

Γενικά το ψιριζετε το θεμα. Και να το κανατε σε κινητο των 800 ευρω το δικαιολογω. Πληρωνεις πολλα και θες τη τελειοτητα. Αλλα εδω, σε κινητο των 270 δε τα κοιτας καν αυτα,εκτος και εαν ειναι κατι πολυ χοντρο.

Προς θεού δεν έχω θέμα με το κινιτο το αντίθετο λέω για τα λεφτά του είναι καλό, απλά όταν κάποιος αποθεώνει κάποια πράγματα χωρίς να ξέρει τότε άλλαζει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποιο πολύ για εσοτερικη κατασκευή λέω.. Mb χωρίς ενίσχυση χωρίς δίπλα shielding κλπ έχει πολλά που το κατατάσσουν στην κατηγορία mid range

 

Egodemis είδες πως είναι η συσκευη και λες για το εσωτερικό; Τα ίδια έλεγες για mi6/mi8 αλλά δεν είδαμε κάποιο σχόλιο για την ποιότητα εκείνων σε θέμα κατασκευής.

 

Και το note 4 είναι συσκευή του 150€....

 

Μην πω ότι δεν είδαμε με τον baioss σχόλιο για την κατασκευή του p20 pro απo το tear down του jerryrig....

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου πέσει μια δυο φορές οταν σου λιγισει ελάχιστα στην τσέπη όταν σου ηοερθερμανθει και μετά από αυτά θα πάθει ένα ωραίο loop επειδή η μητρική δεν είχε ενίσχυση τότε θα καταλάβεις

 

Θα υπερθερμανθεί παρόλο που έχει heat pipe σε τέτοιο βαθμό ώστε να κάνει ζημιά στη μητρική ? Μόνο η lg το έχει καταφέρει αυτό με τα χρεπια τους 808. Θα δούμε και άλλα teardowns από αξιόπιστες πηγές και θα δούμε εάν έχει αυτό το πρόβλημα που περιγράφεις. Μέχρις στιγμής στο πρώτο που έγινε δεν γράφτηκε κάτι.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H "μητρική" του δεν έιναι στο κέντρο του τηλεφώνου να κινδυνεύει από το λύγισμα. Αν φτάσει στο σημείο να λυγίσει εκείνο το τμήμα του τηλεφώνου που είναι η μητρική τότε όλο το άλλο τηλέφωνο θα είναι ήδη άχρηστο. Τα διάφορα bend τέστ που βλέπω να κυκλοφορούν στο ιντερνετ/youtube για το συγκεκριμένο είναι πολύ ενθαριντικά για την αντοχή του!

 

Δεν είναι κατασκευασμένο από "premium" υλικά, αυτό είναι σίγουρο αλλά αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι σαν κατασκευή από άποψη αντοχής είναι κακή.

 

:p Από τι εξωτικά ή εξωγήινα υλικά ήταν κατασκευασμένο το nokia 3310 που δεν χάλαγε/έσπαγε με τίποτα? :lol::lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Μην πω ότι δεν είδαμε με τον baioss σχόλιο για την κατασκευή του p20 pro απo το tear down του jerryrig....

Παρακαλώ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Blast from the past:lol:

 

Ναι και γω κάτι θυμάμαι διάβαζα εδώ μέσα για Xiaomi και κακή ποιότητα στο εσωτερικό ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7562566#post7562566

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7528769#post7528769

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα θυμήθηκα. Έτσι είναι αυτά. Όλοι έμειναν στην εποχή του Mi5. Την ίδια περίοδο όταν έσπαγαν το ίδιο εύκολα κάτι Nexus όμως, δεν είδα κανέναν να διαμαρτυρηθεί η να τα φέρνει ως παράδειγμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Egodemis είδες πως είναι η συσκευη και λες για το εσωτερικό; Τα ίδια έλεγες για mi6/mi8 αλλά δεν είδαμε κάποιο σχόλιο για την ποιότητα εκείνων σε θέμα κατασκευής.

 

Και το note 4 είναι συσκευή του 150€....

 

Μην πω ότι δεν είδαμε με τον baioss σχόλιο για την κατασκευή του p20 pro απo το tear down του jerryrig....

 

εχω ανιξει ολα τα xiaomi και πανο κατω ξερω πλεον απο προτη ματια τι παιζει

 

p20 pro εχει τερμα αδυναμο συμειο στο sassi το οποιο στο μονο που το κανει εβαλοτο ειναι στο να κατσει καποιος επανω

 

ακομη θυμαμαι που ελεγα για την κατασκευη του g4/g3/g5/v10 της lg με κραζανε ολοι... εμ που δικαιοθικα μετα απο κανα δυο μπατσες συσκευες μπικαν σε bootloop λογο οτι μητρικη δεν αντεξε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Γα αγορα μεσω banggood επιλεγουμε σαν τροπο αποστολης priority direct mail για αποφυγη τελωνειου?

 

ναι φίλε άφοβα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για συσκευή που έχει το μισό κόστος του op6 οπότε αν βγάζει αξιοπρεπής φωτογραφίες την ημέρα θα είναι ικανοποιητικό για μένα τουλάχιστον.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια εκδοση αξιζει να αγορασει κανεις;την 6g με 64gb η την 128gb;μικρες οι διαφορες στην τιμη.

Περνει sd οπότε με 45 ευρώ περνεις 200gb και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Περνει sd οπότε με 45 ευρώ περνεις 200gb και είσαι κομπλέ.

 

Και σαν τελευταία λύση, σώζει στο cloud.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To Poco έχει ταρακουνήσει για τα καλά την αγορά ή είναι η ιδέα μου?

 

Βλέπω παντου προσφορές στα κινεζομάγαζα για Mi8 sta 320~330E, MiMix2s στα 350~360Ε , Ηonor10 στα 310~330Ε και OP6 στα 390~400Ε.

Link to comment
Share on other sites

To Poco έχει ταρακουνήσει για τα καλά την αγορά ή είναι η ιδέα μου?

 

Βλέπω παντου προσφορές στα κινεζομάγαζα για Mi8 sta 320~330E, MiMix2s στα 350~360Ε , Ηonor10 στα 310~330Ε και OP6 στα 390~400Ε.

Προσφερει επιδόσεις κινητών που έχουν 1200 ευρώ

Έχει άπλετη ram και χώρο σε πολύ vfm τιμές

Το ratio εξαιρετικό και ας έχει notch

Κάμερα τη μέρα μια χαρά το βράδυ meh

Είναι xiaomi που σημαίνει συχνές αναβαθμισεις και support

Έχει fm radio

 

Για να είναι το απόλυτο θα ήθελα να είχε amoled και ir. Έπειτα δεν θες τίποτα άλλο για μια 5ετια είσαι κομπλέ σε κορυφαία τιμη.

 

Το πλαστικό για μένα είναι τεράστιο συν λόγω δουλειάς σίγουρα θα είναι πολύ πιο ανθεκτικό από το γυαλί.

 

Overall ακόμα ένα θαύμα της xiaomi το mi8 έχει amoled αλλά δεν περνει sd.

Link to comment
Share on other sites

To Poco έχει ταρακουνήσει για τα καλά την αγορά ή είναι η ιδέα μου?

 

Βλέπω παντου προσφορές στα κινεζομάγαζα για Mi8 sta 320~330E, MiMix2s στα 350~360Ε , Ηonor10 στα 310~330Ε και OP6 στα 390~400Ε.

 

Είναι λόγω των επερχόμενων Mix 3 και Max 3. Για τις άλλες μάρκες λογικά θα ισχύει το ίδιο και για τις δικές τους συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...