Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες σκεφτομαι να ξεκλειδωσω bootloader στο κινητο και να περασω λογισμικο του pixel. Δεν την παλευω αλλο με το κ@λοNotch και τις ειδοποιησιες που δεν φαινονται και ειδοποιησεις που μου δειχνει και λενε οτι κατι κανει display over other apps και να μην μπορω να το κλεισω. Ετσι και αλλιως η εγγυηση δεν ακυρωνεται. Το ειπε αυτος που το παρουσιαζε στο Reveal Video.
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Βλέπει κι άλλος πιο γρήγορη πτώση στην μπαταρία ή είμαι μόνος μου;

Όχι πως μου δημιουργεί πρόβλημα. Κουβέντα να γίνεται. Και πάλι τις 36 ώρες τις βγάζω άνετα μέχρι το 20%.

Απλά πριν την τελευταία αναβάθμιση είχα sot 9ω και 24λ μέχρι το 20%.

Τώρα έχω την εντύπωση ότι την τρώει κομματάκι γρηγορότερα.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο playstore για ειδοποιήσεις σε κινητά με notch (ειδικά για miui 10): https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

Απ ότι φαίνεται λειτουργεί μια χαρά και επιτέλους βλέπω τα notification σαν εικονίδια στο αριστερό μέρος, απο εκεί που έπρεπε να κατεβάζω την κουρτίνα κάθε φορά για να ελέγχω αν έχει έρθει καμία ειδοποίηση. Δεν ξέρω αν την έχει κατεβάσει κανείς αλλά λειτουργεί καλά προς το παρόν!

 

Τελικά δουλεύει τέλεια. Ας την αγοράσει η χιαομι μπας και δούμε τίποτα της προκοπής γιατί έως τώρα όλο σαχλαμάρες κάνουν με το νοτς.

 

Μπράβο ρε φίλε. Nice.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλεύει τέλεια. Ας την αγοράσει η χιαομι μπας και δούμε τίποτα της προκοπής γιατί έως τώρα όλο σαχλαμάρες κάνουν με το νοτς.

 

Μπράβο ρε φίλε. Nice.

 

Βρε παιδια εμενα μου δειχνει το ρολοι και απο κατω απο το ρολοι σαν αλληλοεπικαλυπτομενο τις ειδοποιησεις. Και εσας ετσι ειναι;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα την εφαρμογή ρε παιδια, αλλα μετα την επανεκκίνηση που εκανα, δεν ξαναενεργοποιειται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιείτε tempered glass που να καλύπτει όλη την πρόσοψη; Αν ναι τι μου προτείνετε να πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι να ξεκλειδωσω bootloader στο κινητο και να περασω λογισμικο του pixel. Δεν την παλευω αλλο με το κ@λοNotch και τις ειδοποιησιες που δεν φαινονται και ειδοποιησεις που μου δειχνει και λενε οτι κατι κανει display over other apps και να μην μπορω να το κλεισω. Ετσι και αλλιως η εγγυηση δεν ακυρωνεται. Το ειπε αυτος που το παρουσιαζε στο Reveal Video.

H απλα δοκιμασε αυτο για να εχεις και το ρολοι και τις ειδοποιησεις. Το χρησιμοποιω απο τον Νοεμβρη δεν υπηρχε περιπτωση να την παλευα χωρις αυτο το ειχα ποσταρει και αλλη μια φορα εδω αλλα μαλλον δεν το ειδε κανεις.

 

Πως θα φαινεται:

https://mi-globe.com/wp-content/uploads/2018/10/notch_notification_mod_modded.png

 

Download link:

https://mi-globe.com/miui-notch-notification-mod/?codename=beryllium

Link to comment
Share on other sites

H απλα δοκιμασε αυτο για να εχεις και το ρολοι και τις ειδοποιησεις. Το χρησιμοποιω απο τον Νοεμβρη δεν υπηρχε περιπτωση να την παλευα χωρις αυτο το ειχα ποσταρει και αλλη μια φορα εδω αλλα μαλλον δεν το ειδε κανεις.

 

Πως θα φαινεται:

https://mi-globe.com/wp-content/uploads/2018/10/notch_notification_mod_modded.png

 

Download link:

https://mi-globe.com/miui-notch-notification-mod/?codename=beryllium

 

Αυτο απλα το κανεις install? Επίσης πιο απολα κατεβάζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απλα το κανεις install? Επίσης πιο απολα κατεβάζουμε?

 

Το κανεις flash μεσω twrp. Οποια ρομ εχεις αναλογα κατεβαζεις. Εχει και για τις stable και για τις dev. Το enable προφανως. Αν θες κατεβαζεις και το disable αλλα αν γινει κατι και θες να το απενεργοποιησεις απλα φλασαρεις απο πανω την ρομ.

Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ειναι μονο για rooted συσκευές...

 

Εγω βρηκα ενα βιντεακι που περνα στο κινητο ενας τυπος μια pixel rom με στοκ android (

) γιατι το pocoUI δεν παλευεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα δειχνει πως φαινεται το κινητο. Στην περιγραφη δινει καποια λινκ αλλα δεν λεει πως την περνας. Εγω που ξεκινησα να ξεκλειδωσω bootloader, μετα απο πολυ κοπο μου πε πως πρεπει να περιμενω 3 μερες...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα ενα βιντεακι που περνα στο κινητο ενας τυπος μια pixel rom με στοκ android (
) γιατι το pocoUI δεν παλευεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα δειχνει πως φαινεται το κινητο. Στην περιγραφη δινει καποια λινκ αλλα δεν λεει πως την περνας. Εγω που ξεκινησα να ξεκλειδωσω bootloader, μετα απο πολυ κοπο μου πε πως πρεπει να περιμενω 3 μερες...

Ναι δεν ειναι δυσκολη διαδικασια. Ξεκλειδωνεις bootloader και με δυο εντολες στο cmd περνας twrp και μετα απο εκει απλα φλασαρεις οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο playstore για ειδοποιήσεις σε κινητά με notch (ειδικά για miui 10): https://play.google.com/store/apps/details?id=zanini.andrea.notchtest

Απ ότι φαίνεται λειτουργεί μια χαρά και επιτέλους βλέπω τα notification σαν εικονίδια στο αριστερό μέρος, απο εκεί που έπρεπε να κατεβάζω την κουρτίνα κάθε φορά για να ελέγχω αν έχει έρθει καμία ειδοποίηση. Δεν ξέρω αν την έχει κατεβάσει κανείς αλλά λειτουργεί καλά προς το παρόν!

Δοκίμασα την συγκεκριμένη εφαρμογή και ενώ στην αρχή ήταν πολύ καλή μετά σταμάτησε να λειτουργεί...Επίσης έχει bug και δεν αφήνει να κλείσει η οθόνη του κινητου...Αν λειτουργήσει σωστά θα είναι ότι καλύτερο για τις ειδοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την συγκεκριμένη εφαρμογή και ενώ στην αρχή ήταν πολύ καλή μετά σταμάτησε να λειτουργεί...Επίσης έχει bug και δεν αφήνει να κλείσει η οθόνη του κινητου...Αν λειτουργήσει σωστά θα είναι ότι καλύτερο για τις ειδοποιήσεις...

 

 

+1!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την συγκεκριμένη εφαρμογή και ενώ στην αρχή ήταν πολύ καλή μετά σταμάτησε να λειτουργεί...Επίσης έχει bug και δεν αφήνει να κλείσει η οθόνη του κινητου...Αν λειτουργήσει σωστά θα είναι ότι καλύτερο για τις ειδοποιήσεις...

 

Εδώ θα βρεις περισσότερες πληροφορίες για την εφαρμογή αυτή:

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/notifications-notch-rooting-ecc-t3906425

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μετξυ η κ@λοχιαομι θελει δικαιωματα τραγελαφικα... Για ν ανοιξω τις ληψεις, πρεπει να δώσω τα προσωπικα μ δεδομενα στην εταιρια... Γτπ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μετξυ η κ@λοχιαομι θελει δικαιωματα τραγελαφικα... Για ν ανοιξω τις ληψεις, πρεπει να δώσω τα προσωπικα μ δεδομενα στην εταιρια... Γτπ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Τι να δωσεις?Ποια προσωπικα δεδομενα φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα με τον μαμα dialer να ορίζουμε ποια SIM θα καλεί συγκεκριμένες επαφές by default?

 

PS Και εμένα επίσης το Notch Notification μου κρατούσε ανοιχτη την οθόνη και το απεγκατέστησα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα και εγώ το pocophone 128gb.

Δεν το έχω ανοίξει ακόμα μιας και είμαι στη δουλειά.

Επειδή είμαι τελείως καινούριος στα Android θα ήθελα κάποιες συμβουλές/προτάσεις για την καινούργια μου συσκευή (εφαρμογές κλπ) και για το λογισμικό αν χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι.

Επίσης τα updates πως λειτουργούν, αν χρειάζεται να κατεβάσω κάτι στον υπολογιστή (όπως είχα τα iTunes για το iPhone)

Γενικά κάθε συμβουλή θα είναι χρησιμοτατη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα με τον μαμα dialer να ορίζουμε ποια SIM θα καλεί συγκεκριμένες επαφές by default?

 

PS Και εμένα επίσης το Notch Notification μου κρατούσε ανοιχτη την οθόνη και το απεγκατέστησα

πολυ καλη ερωτηση φιλε και περιμενω και γω απαντηση πανω σε αυτο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...