Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο touch lug το οποίο έχω εγώ και συνάδελφος είναι στην στοκ εφαρμογή της κάμερας με stable rom, όταν βγάλω μια φωτογραφία και πατήσω δίπλα το thumbnail της gallery, ότι απλά σχεδόν παντα δεν ανταποκρίνεται....(όταν είναι η αποθήκευση στην sd. Όταν η αποθήκευση γίνεται στη συσκευή όλα καλά)

Η οθονη τους ίσως είναι λιγότερο touch sensitive συγκριτικά με του redmi note 5pro που επίσης διαθέτω. Και τα 2 με nillkin γυαλί.

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως σε καποιες φασεις δε παταει η τερμα αριστερη καθετη γραμμη με τα εικονιδια και πρεπει να κλεισω την οθονη και να την ξανανοιξω για να πατηθει κανονικα

μου το εχει κανει 2 φορες στις 20 μερες που εχω το κιν

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το εικονίδιο της μπαταρίας έγινε κιτρινο

Γιατί?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και screenshot

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το εικονίδιο της μπαταρίας έγινε κιτρινο

Γιατί?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και screenshot

 

Εβαλες εξοικονομηση μπαταριας,γι αυτο....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εχει και αλλος προβλημα με αυτες τις αλλοκοτες ειδοποιησεις που μπορει να μου βγαζει το messenger και οταν μπαινω να μην εχω τπτ ?
Link to comment
Share on other sites

εχει και αλλος προβλημα με αυτες τις αλλοκοτες ειδοποιησεις που μπορει να μου βγαζει το messenger και οταν μπαινω να μην εχω τπτ ?

 

Με το lite (γιατί δε θέλω διαφημίσεις, ανάμεσα από τους συνομιλίες), κανένα πρόβλημα.

 

Κοίταξε μήπως χτυπάει η ειδοποίηση για αίτημα μηνύματος. Από κάποιον που δεν είναι στη λίστα φίλων. Δε θα είναι στις συνομιλίες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα ιεναι ότι χτυπάει πχ μυνημα στο messenger αλλά μπαίνεις και δεν έχει τπτ

Έχω δύο λογαριασμους συνδεδεμένους αλλά και στο note 5 που είχα δεν είχα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ειχε παλιοτερα LG V10 να μ στειλει ενα προσωπικο μηνυνα παρακαλώ. Ειμαι καινουριος στο ποκο φορουμ και εχω καποιες ερωτησεις για τη μεταβαση ...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχω το Poco περίπου 1 μήνα και είμαι από την πρώτη μέρα με την τελευταία stable. δεν θυμάμαι άμα το κάνει απο την αρχή (το παρατήρησα πρόσφατα) αλλά άμα το έχω ξαπλωμένο και εγώ προσπαθώ να πατήσω την οθόνη δεν δέχεται τπτ. Σαν να lockαρει το touch. Αυτό είναι το touch lag που λέτε? παρακολουθώ καιρό το thread αλλά δεν το έχω τσεκάρει. Είναι bug ή κάποιο feature που μπορείς να το απενεργοποιήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα ιεναι ότι χτυπάει πχ μυνημα στο messenger αλλά μπαίνεις και δεν έχει τπτ

Έχω δύο λογαριασμους συνδεδεμένους αλλά και στο note 5 που είχα δεν είχα θεμα

 

Το Note 5 έχει πιο παλιά έκδοση Miui 10.

 

Πριν λίγο κατέβασα τον full messenger... Πόσο %@#£&@ έγινε...... :down:

 

Εξαφάνισαν και την επιλογή των requests... Δεν ξέρω αν τα εμφανίζει μαζί με τις συνομιλίες.

 

Στον lite είναι σε ξεχωριστό σημείο. Γι' αυτό σου έγραψα για message requests.

 

Μια ερώτηση. Έχω το Poco περίπου 1 μήνα και είμαι από την πρώτη μέρα με την τελευταία stable. δεν θυμάμαι άμα το κάνει απο την αρχή (το παρατήρησα πρόσφατα) αλλά άμα το έχω ξαπλωμένο και εγώ προσπαθώ να πατήσω την οθόνη δεν δέχεται τπτ. Σαν να lockαρει το touch. Αυτό είναι το touch lag που λέτε? παρακολουθώ καιρό το thread αλλά δεν το έχω τσεκάρει. Είναι bug ή κάποιο feature που μπορείς να το απενεργοποιήσεις?

 

Settings -> Lockscreen & password -> Advanced settings -> Pocket mode.

 

Κοίταξε αν είναι στο on.

 

Αυτό, σε περίπτωση που οι αισθητήρες απόστασης και φωτός καλύπτονται, δεν ανάβει η οθόνη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από ένα site βρήκα κάτι στα πρόχειρα:

https://en.miui.com/thread-5616863-1-1.html

Turn of Non Interactive mode in Settings > Battery & performance > Scenes.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα νέα για τα POCO F1 μας. :)

 

Μετά και από την υποστήριξη Widevine L1 που έγινε μέσω ενημέρωσης OTA beta, έρχεται επιτέλους πολύ σύντομα και η δυνατότητα εγγραφής 4K βίντεο στα 60 fps.

 

Το Pocophone F1 της Xiaomi αποτέλεσε μια από τις πιο ενδιαφέρουσες και συμφέρουσες αγορές smartphone την περσινή χρονιά, διαθέτοντας κορυφαία τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά και μοναδική τιμή.

 

Η κινεζική εταιρεία δείχνει πάντως κάθε διάθεση να συνεχίζει να προσθέτει λειτουργίες στη συσκευή, φέρνοντας στις αρχές του χρόνου τη δυνατότητα εγγραφής πολύ αργού βίντεο, στα 960 καρέ το δευτερόλεπτο, αλλά και την υποστήριξη Widevine L1 τον περασμένο μήνα. Πλέον όσοι συμμετέχουν στο δοκιμαστικά προγράμματα των MIUI και Poco, θα δουν άλλη μια πολύ σημαντική λειτουργία στη συσκευή τους, αυτή της εγγραφής βίντεο στην 4K ανάλυση αλλά και στα 60 καρέ το δευτερόλεπτο έναντι 30 που υποστηριζόταν μέχρι σήμερα.

 

Σύμφωνα με μηχανικό της εταιρείας, μόλις ολοκληρωθούν οι δοκιμές, η Xiaomi θα είναι έτοιμη να κυκλοφορήσει μια νέα αναβάθμιση για τους κατόχους του Pocophone F1 η οποία και θα ενσωματώνει στη σχετική δυνατότητα, χωρίς όμως να δίνονται περισσότερες πληροφορίες.

 

POCO fans, we heard you! Now enjoy recording 4K & 1080p videos at 60FPS on your #POCOF1.

We have started rolling out an update for our MIUI for POCO beta users.

Beta users - please do share feedback on the feedback app.

Will be on stable version soon after the beta testing.

 

 

D0qDwKvV4AAHxLx.jpg

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

φιλε εννοεις στην stable έκδοση... γιατι στην dev εχει γινει αυτο εδω και καμια εβδομάδα!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι: για να βαλω το config στη gcam τι πρεπει να κανω; εχω θεμα: οταν παω ν βγαλω φωτο χωρις hdr+ δεν λειτουργει το κουμπι.
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

φιλε εννοεις στην stable έκδοση... γιατι στην dev εχει γινει αυτο εδω και καμια εβδομάδα!

 

Ναι, στην stable αναφέρεται στο tweet, το γράφει. Στην beta έχει βγει και στο Poco και στο Mi 8. Στο Μi 8 νομίζω ότι κάπου διάβασα πως δόθηκε ήδη ΟΤΑ στην stable. Τέσπα, αυτό που προκύπτει πάντως είναι ότι μέσα στον Μάρτιο θα είναι και στις stable των συσκευών αυτών.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το F1 Armored Edition πια διαφορά έχει από την απλή έκδοση ?Ευχαριστώ.

 

Μονο στην πλατη και στην χωρητικότητα,ειναι 128 gb αποκλειστικά

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε η 9.3.7!!! εχουμε μεταφορα της square φωτο στις ρυθμισεις και φωτο με δαχτυλικο αποτυπωμα!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διορθωστε με αν υπηρχε φωτο με δαχτυλικο στην προηγουμενη.δεν θυμαμαι..

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε η 9.3.7!!! εχουμε μεταφορα της square φωτο στις ρυθμισεις και φωτο με δαχτυλικο αποτυπωμα!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διορθωστε με αν υπηρχε φωτο με δαχτυλικο στην προηγουμενη.δεν θυμαμαι..

Εμενα δεν μ ηρθε τπτ. Ακομη στην 10.2.2 με εχει

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...