Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο θεωρείται ότι είναι υψηλή η θερμοκρασία μπαταρίας? συνήθως εμένα είναι 33 με 36 βαθμούς.Στους πόσους λέμε ότι είναι επικίνδυνο για το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θεωρείται ότι είναι υψηλή η θερμοκρασία μπαταρίας? συνήθως εμένα είναι 33 με 36 βαθμούς.Στους πόσους λέμε ότι είναι επικίνδυνο για το τηλέφωνο?

 

Μια χαρά είναι . Εγώ με το mi 6 βαραγα 45 αρια καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Αν έχεις όρεξη πάρε την infoquest και κάνε μια ερώτηση.

Στην λίστα της cosmote εμφανίστηκε το mi 8 lite οπότε πιστεύω σιγά σιγά να δούμε και άλλες συσκευές xiaomi.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks. Θα το κάνω μόλις έχω λίγο χρόνο.

 

Αυτό είδα και μου φάνηκε λίγο χαζό, δεδομένου ότι εσωτερικά F1 και Mi8 είναι τα ίδια smartphones.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Θα το κάνω μόλις έχω λίγο χρόνο.

 

Αυτό είδα και μου φάνηκε λίγο χαζό, δεδομένου ότι εσωτερικά F1 και Mi8 είναι τα ίδια smartphones.

Δεν είναι θέμα hardware. Είναι καθαρά θέμα software.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση

.έχω το f1 6/64.το πήρα πρόσφατα.παιζω ένα συγκεκριμένο παιχνίδι το custle crush.ενα παιχνίδι με πολλές αναβαθμίσεις και θέλει πολύ καλό ίντερνετ για να παίξεις.το πρόβλημα μου λοιπόν είναι ότι μόνο σε αυτό το παιχνίδι μετά από ώρα χρήσης αρχίζει και κολαει.ητε με δεδομένα ητε με σταθερό ίντερνετ.εφοσον έχω κάνει καθαρισμό σκουπιδιών κλπ αυτό συνεχίζει.ξεκολαει μόνο όταν κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή.ειχα και την ενίσχυση παιχνιδιών αλλά και πάλι τίποτα,και την έβγαλα .γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει;φταίει το κινητό ;είναι κάτι που μπορώ να κάνω; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να επαναφερω στις συντομευσεις(αριστερη οθονη απο την αρχικη),ολοκληρες τις εφαρμογες και οχι σαν υποεφαρμογες ?πχ οταν παω να προσθεσω κατι μου βγαζει την εφαρμογη ασφαλεια και απο κατω με αφηνει να προσθεσω μονο εκκαθαριση,βελτιστ.μπαταριας και οχι καθαυτη την εφαρμογη ασφαλεια....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι η συσκευή μπορει να συνδεθεί ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ σε δυο bluetooth.. Οι συνέπειες φυσικά απρόβλεπτες, γιατί βάζεις να μιλήσεις με τον bluetooth στο αυτί, και διαπιστώνεις ότι τελικά μιλάς (και ακούς) και από το Bluetooth του αυτοκινήτου...

Πως γίνεται αυτό και κυρίως, πως διορθώνεται!?!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι η συσκευή μπορει να συνδεθεί ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ σε δυο bluetooth.. Οι συνέπειες φυσικά απρόβλεπτες, γιατί βάζεις να μιλήσεις με τον bluetooth στο αυτί, και διαπιστώνεις ότι τελικά μιλάς (και ακούς) και από το Bluetooth του αυτοκινήτου...

Πως γίνεται αυτό και κυρίως, πως διορθώνεται!?!

 

Να κλείσεις το bluetooth που δε θέλεις να χρησιμοποιήσεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, προϋποθέτει κάθε φορά να γίνεται η κίνηση αυτή, πράγμα που στην προηγούμενη συσκευή γινόταν αυτόματα (κράταγε την τρέχουσα σύνδεση ή απλά άνοιγε την μοναδική διαθέσιμη)

Ομολογώ ότι δεν μου άρεσε καθολου, ελπίζω να διορθωθεί σε κάποιο κοντινό update

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, προϋποθέτει κάθε φορά να γίνεται η κίνηση αυτή, πράγμα που στην προηγούμενη συσκευή γινόταν αυτόματα (κράταγε την τρέχουσα σύνδεση ή απλά άνοιγε την μοναδική διαθέσιμη)

Ομολογώ ότι δεν μου άρεσε καθολου, ελπίζω να διορθωθεί σε κάποιο κοντινό update

 

Καλό θα είναι να είναι πρόβλημα που σου δημιουργεί το Miui, και όχι το Android Pie. Περισσότερες πιθανότητες να διορθωθεί.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω τόν mi launcher ,, τον κατεβάζω κάνω εγκατάσταση αλλά δεν Μ αφήνει νά κάνω αλλαγή. Υπάρχει κάποιος φίλος που τόν δουλεύει να βοηθήσει?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Διορθώθηκε στο poco το θέμα των ειδοποιήσεων που εμφανίζονται μόνο αν κατεβάσεις την "κουρτίνα";

Ευχαριστώ.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Διορθώθηκε στο poco το θέμα των ειδοποιήσεων που εμφανίζονται μόνο αν κατεβάσεις την "κουρτίνα";

Ευχαριστώ.

Όχι ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας για να αποφασίσω για την αγορά κινητού.

Είμαι ανάμεσα σε Pixel 2 XL, P20 Pro ή απλό P20 και Poco. Φυσικά υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή των προηγούμενων κινητών που ανέφερα και του Poco αλλά λόγο των specs που έχει δεν μπορούσα να το αγνοήσω.

Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα του κινητού, όπως φαίνεται από τα κινητά που επέλεξα, η οθόνη και να τρέχει άνετα χωρίς lag.

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε τα αρνητικά - bugs του Poco για να μπορέσω να τα συγκρίνω με τα αντίστοιχα των άλλων μου επιλογών αλλά και για να ξέρω τι να περιμένω αν τελικά το αγοράσω.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι η συσκευή μπορει να συνδεθεί ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ σε δυο bluetooth.. Οι συνέπειες φυσικά απρόβλεπτες, γιατί βάζεις να μιλήσεις με τον bluetooth στο αυτί, και διαπιστώνεις ότι τελικά μιλάς (και ακούς) και από το Bluetooth του αυτοκινήτου...

 

Πως γίνεται αυτό και κυρίως, πως διορθώνεται!?!

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth μπορείς να ρυθμίσεις σε κάθε συσκευή media sound ή phone sound

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εδώ.

Ερώτηση : μπορεί να "σηκώσει" ταυτόχρονα bluetooth σύνδεση με 2 συσκευές (smart watch και bluetooth ακουστικό)??

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους /ες,

Μετά από 2μιση χρόνια ευχαριστημένος χρήστης του Xiaomi Redmi 4A, είμαι από χθες χαρούμενος pocophone f1 χρήστης!!!

Το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο έναντι 270 € και εντωμεταξύ το αναβάθμισα χωρίς bootloader unlock 2 φορές, την δεύτερη σε Android 9.

Ταχύτητες φανταστικές, επισυνάπτω Antutu screenshot. Έκανα αίτημα για bootloader unlock και πρέπει να περιμένω 30 μέρες... είναι σωστό αυτό? Έκανα αίτημα για bootloader unlock του Pocophone F1 χρησιμοποιώντας το ίδιο ακαουντ που είχα ήδη για το παλιό μου Redmi 4A: είναι σωστό αυτό; (Και μου λέει ότι πρέπει να περιμένω 30 μέρες!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ερώτηση: Η μη εμφάνιση των ειδοποιήσεων στην οθόνη κλειδώματος έχει να κάνει με την έκδοση που φοράει το κινητό (9.2.15) ή κάποια λάθος ρύθμιση δική μου;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη κλειδώματος έχει δύο ρυθμίσεις που πρέπει να πατήσεις.

1.Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της εφαρμογής να βάλεις ποιου είδους ειδοποιήσεις θέλεις να εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος

2.Security>Manage apps>Permissions>Other permissions> Swipe αριστερα>show on lockscreen και εκεί επιλέγεις εφαρμογές που θες να εμφανίζονται.

Χαζό και πρέπει να το αλλάξει η χιαομι αλλά αυτό είναι και δν έχω κανένα θέμα με καμία ειδοποίηση (είμαι σε eu rom)

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη κλειδώματος έχει δύο ρυθμίσεις που πρέπει να πατήσεις.

1.Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της εφαρμογής να βάλεις ποιου είδους ειδοποιήσεις θέλεις να εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος

2.Security>Manage apps>Permissions>Other permissions> Swipe αριστερα>show on lockscreen και εκεί επιλέγεις εφαρμογές που θες να εμφανίζονται.

Χαζό και πρέπει να το αλλάξει η χιαομι αλλά αυτό είναι και δν έχω κανένα θέμα με καμία ειδοποίηση (είμαι σε eu rom)

+1

Ευχαριστώ Πέτρο !!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ​οι 30 ημέρες αναμονή για bootloader unlock του Pocophone F1​ ήταν λάθος!

 

Λόγω του ότι χρησιμοποιούσα το ίδιο MI Account όπως με το προηγούμενό μου Redmi 4A, έπρεπε να συνδέσω το νέο μου κινητό με το MIUI πηγαίνοντας στις "Επιλογές προγραμματιστών" -> "Γινεται ξεκλείδωμα ΟΕΜ", όπως και "Κατάσταση Μι ξεκλειδώματος" (!).

 

Έτσι η αναμονή για bootloader unlock του Pocophone F1​, πέφτει στο γνωστό 72 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εδώ.

Ερώτηση : μπορεί να "σηκώσει" ταυτόχρονα bluetooth σύνδεση με 2 συσκευές (smart watch και bluetooth ακουστικό)??

 

Eννοείται. Εχω ανοικτή ακρόαση αυτοκίνητο και ρολόι Garmin.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...