Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, πριν μερικά χρόνια άξιζε να επισκεφτείς το κατάστημα και για τις "δυνατές" παρουσίες εντός ;)

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Μα και εμένα αυτές οι "δυνατες" παρουσίες με έπεισαν για το αποτελεσμα γι'αυτο και δεν έδωσα και πολύ βάση.Αλλα μετά στο σπίτι είδα ότι ήταν λίγο άσχημο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και στο προηγούμενο κινητό και στο poco στα μηνυματα είχε την επιλογή της κλήσης πάνω δεξιά . Στο poco την τελευταία αναβάθμιση εξαφανίστηκε. Για εμένα ήταν πολύ βολικό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναεμφανιστεί? Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι

 

Κάποια βοήθεια. ?

Link to comment
Share on other sites

Για να σου δείξω το point μου θα σου βάλω και ένα ακόμα κινητό στη συζήτηση. Αυτη τη στιγμη έχω ταυτοχρονα το Pocophone (το ξαναπήρα) και το αρκετά φτηνότερο asus zenfone 3 zoom. Μαντεψε πιο τελικά (μάλλον) θα κρατησω... :). Μπορεί να χάνει σε soc το zenfone αλλά διπλα δίπλα σε οθόνη και ήχο χάνει κατά κράτος το poco. Μοιάζει ξεπλυμένη μπροστά του και ο ήχος άδειος. Θα το προσπαθήσω μερικές μέρες αν και μάλλον έχω καλομάθει πλέον. Για να μην μιλήσω για το βίντεο που είναι χαοτικά ανώτερο το zenfone.

 

Οπότε όλα σχετικά είναι. Ο soc ειναι σημαντικός αλλά όχι το μοναδικό πράγμα σε ένα κινητό... ;) Στη τελική πάντα θα υπάρχει ένα φτηνότερο κινητό που θα σε καλύψει εξίσου καλα στη καθημερινή σου χρήση... αν ανοιξουμε την κουβέντα τα πόσα παραπάνω χρήματα είναι πεταμένα εφόσον και φτηνότερα σου κάνουν την δουλεία σου, χάνουμε νο νόημα... Οπότε θα κλείσω γράφοντας ότι είναι ενα πολύ καλό κινητό αλλα μην κατηγορούμε και την "κατσικα του γείτονα" γιατι για κάποιους άλλους μπορεί να είμαστε εμείς ο τράγος :lol:

 

Αυτά από μένα και σταματώ εδώ.

 

Σταμάτα και καλά θα κάνεις ....μου συγκρίνεις ένα κινητό με 625! του 2017..έλεος ... και σχεδιαστικά χάλια μόνο και μόνο επειδή λες για το βίντεο {2160p@24fps, 1080p@30fps}όχι για φωτό και λες ότι δεν ακούγεται ο ήχος καλά απο το poco πράγμα που δεν ισχύει για μένα..(2160p@30fps, 1080p@30fps (gyro-EIS), 1080p@240fps, 720p@960fps) Για την οθόνη εμένα με καλύπτει απόλυτα και αυτό μου φτάνει.Δεν θα μαντέψω πάρε κράτα ότι θες για μένα το Poco είναι ότι καλύτερο έπιασα στα χέρια μου με τα χρήματα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα και καλά θα κάνεις ....μου συγκρίνεις ένα κινητό με 625! του 2017..έλεος ... και σχεδιαστικά χάλια μόνο και μόνο επειδή λες για το βίντεο {2160p@24fps, 1080p@30fps}όχι για φωτό και λες ότι δεν ακούγεται ο ήχος καλά απο το poco πράγμα που δεν ισχύει για μένα..(2160p@30fps, 1080p@30fps (gyro-EIS), 1080p@240fps, 720p@960fps) Για την οθόνη εμένα με καλύπτει απόλυτα και αυτό μου φτάνει.Δεν θα μαντέψω πάρε κράτα ότι θες για μένα το Poco είναι ότι καλύτερο έπιασα στα χέρια μου με τα χρήματα αυτά...

 

Είδες που συγχιζεσαι όταν κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα για το δικό σου κινητό; ;)

 

Η σύγκριση ήταν αντίστοιχη με αυτή που κάνατε για p20 pro. Πάντα θα υπάρχει ένα πιο οικονομικό κινητό που θα κάνει εξίσου καλά την δουλειά σου ή ενδεχομένως και καλύτερα αναλόγως τις ιδιαίτερες απαιτήσεις σου (ξαναλέω κινητό δεν είναι μόνο soc).

 

Οπότε σταματήστε να κατηγορείται χωρίς λόγο την "κατσίκα του γείτονα" και χαρείτε το κινητό σας. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Είδες που συγχιζεσαι όταν κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα για το δικό σου κινητό; ;)

 

Η σύγκριση ήταν αντίστοιχη με αυτή που κάνατε για p20 pro. Πάντα θα υπάρχει ένα πιο οικονομικό κινητό που θα κάνει εξίσου καλά την δουλειά σου ή ενδεχομένως και καλύτερα αναλόγως τις ιδιαίτερες απαιτήσεις σου (ξαναλέω κινητό δεν είναι μόνο soc).

 

Οπότε σταματήστε να κατηγορείται χωρίς λόγο την "κατσίκα του γείτονα" και χαρείτε το κινητό σας. :)

 

Και η κατσικα του γείτονα Poco χρησιμοποιει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκτος απο τον kosvou κανενας αλλος δεν εχει το θεμα στην κλήση που ακουει ο αλλος την φωνη του?
Link to comment
Share on other sites

Είδες που συγχιζεσαι όταν κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα για το δικό σου κινητό; ;)

 

Η σύγκριση ήταν αντίστοιχη με αυτή που κάνατε για p20 pro. Πάντα θα υπάρχει ένα πιο οικονομικό κινητό που θα κάνει εξίσου καλά την δουλειά σου ή ενδεχομένως και καλύτερα αναλόγως τις ιδιαίτερες απαιτήσεις σου (ξαναλέω κινητό δεν είναι μόνο soc).

 

Οπότε σταματήστε να κατηγορείται χωρίς λόγο την "κατσίκα του γείτονα" και χαρείτε το κινητό σας. :)

 

Δεν είναι μόνο soc ...αλλά είναι και to soc το πιο βασικό στοιχείο του τηλεφώνου και όταν το βρίσκω πολύ πιο φθηνά από το p20 ναι θα το πάρω και θα το υποστηρίξω...Δεν έθαψα το p20 απλά είναι τραγικά υπερτιμημένο για μένα πάντα δεν έχω πρόβλημα ας το πάρει όλη η γή εγώ δεν θα το πάρω...

...Αν περάσεις από την Huawei σίγουρα θα δεις την αναστάτωση που έχει προκαλέσει το Poco...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκτος απο τον kosvou κανενας αλλος δεν εχει το θεμα στην κλήση που ακουει ο αλλος την φωνη του?

 

Σήμερα το πρωϊ μου παραπονέθηκαν πρώτη φορά για αυτό το φαινόμενο. Δοκιμάσαμε 2 φορές και τις 2 είχε επιστροφή ήχου από τον εαυτό του. Με προβλημάτισε κι έκανα καμια δεκαριά κλήσεις μέχρι το απόγευμα. Πρόβλημα κανένα....

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκτος απο τον kosvou κανενας αλλος δεν εχει το θεμα στην κλήση που ακουει ο αλλος την φωνη του?

 

Στην κλήση η σε εφαρμογές;(Messenger,viber,κλπ)..Και αν ναι στην κλήση με ποιά εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ μου παραπονέθηκαν πρώτη φορά για αυτό το φαινόμενο. Δοκιμάσαμε 2 φορές και τις 2 είχε επιστροφή ήχου από τον εαυτό του. Με προβλημάτισε κι έκανα καμια δεκαριά κλήσεις μέχρι το απόγευμα. Πρόβλημα κανένα....

 

Εγω έχω την τελευταία dev 9.1.24 και δεν έχω παρατηρήσει κανένα θέμα με την επιστροφή του ήχου, ακούγεται καμπάνα! Οσοι έχετε θέμα, είστε με global?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το θέμα φοράω την τελευταία dev τώρα, αλλά από την ημέρα που το πήρα και με τη stable το ίδιο πρόβλημα είχα. Είμαι Θεσσαλονίκη με Cosmote. Στην αρχή είχα ενεργοποιήσει το VoWiFi και νόμιζα ότι έφταιγε αυτό γιατί εκεί παραήταν χοντρό το πρόβλημα. Τώρα το έχω απενεργοποιήσει εδώ και καιρό το VoWiFi αλλά δεν είδα διαφορά. Άρα μάλλον δεν έφταιγε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Στην κλήση η σε εφαρμογές;(Messenger,viber,κλπ)..Και αν ναι στην κλήση με ποιά εταιρία;

 

και στην κληση (μεσω Cosmote κυριως) και σε βιντεοκληση με messenger! αυτο μου το εκανε και πριν και μετα την ενεργοποιηση VoWiFi οποτε δεν πρεπει να φταίει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Αλλά διάβασα πολλά posts για τοποθέτηση screen protectors. Ρε παιδιά είναι πολύ εύκολο πραγματικά. Αν καθίσετε και δείτε κανα βίντεο στο YouTube θα το κάνετε μόνοι σας. Ειδικά τη μέθοδο με σελοτειπ. Έχω τοποθετήσει τουλάχιστον 100. Κανένα λάθος. Ειλικρινά το πιο δύσκολο κομμάτι είναι να καθαρίσεις καλά την οθόνη πριν την τοποθέτηση. Και στα καταστήματα δε σε προσέχουν και πολύ. Ειδικά αν έχουν πολύ δουλειά. Δε θα σχολιάσω καν το ότι ένας φίλος πιο πάνω έδωσε 15 ευρώ σύνολο για ένα τζαμακι

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Αλλά διάβασα πολλά posts για τοποθέτηση screen protectors. Ρε παιδιά είναι πολύ εύκολο πραγματικά. Αν καθίσετε και δείτε κανα βίντεο στο YouTube θα το κάνετε μόνοι σας. Ειδικά τη μέθοδο με σελοτειπ. Έχω τοποθετήσει τουλάχιστον 100. Κανένα λάθος. Ειλικρινά το πιο δύσκολο κομμάτι είναι να καθαρίσεις καλά την οθόνη πριν την τοποθέτηση. Και στα καταστήματα δε σε προσέχουν και πολύ. Ειδικά αν έχουν πολύ δουλειά. Δε θα σχολιάσω καν το ότι ένας φίλος πιο πάνω έδωσε 15 ευρώ σύνολο για ένα τζαμακι

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Το να δώσεις 2€ να κινηθεί και λίγο το χρήμα στην αγορά δεν είναι δα και κάτι τρομερό. Εγώ το έχω ως αρχή στη ζωή μου, όταν δεν πιέζομαι οικονομικά, πάντα προσλαμβάνω έναν "ειδικό", ακόμα κι αν μπορώ να κάνω μόνος μου τη δουλειά. Το χρήμα πρέπει να κυκλοφορεί και εμείς να έχουμε περισσότερο χρόνο για δημιουργικές ασχολίες, για τους ανθρώπους που αγαπάμε ή απλά για ξεκούραση.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την τελευταία dev 9.1.24 και δεν έχω παρατηρήσει κανένα θέμα με την επιστροφή του ήχου, ακούγεται καμπάνα! Οσοι έχετε θέμα, είστε με global?

 

Με την τελευταία dev είμαι κι εγώ :)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Module που ενεργοποιεί 60fps https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/mod-4k60fps-1080p60fps-video-recording-t3886609/amp/

 

Το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το να δώσεις 2€ να κινηθεί και λίγο το χρήμα στην αγορά δεν είναι δα και κάτι τρομερό. Εγώ το έχω ως αρχή στη ζωή μου, όταν δεν πιέζομαι οικονομικά, πάντα προσλαμβάνω έναν "ειδικό", ακόμα κι αν μπορώ να κάνω μόνος μου τη δουλειά. Το χρήμα πρέπει να κυκλοφορεί και εμείς να έχουμε περισσότερο χρόνο για δημιουργικές ασχολίες, για τους ανθρώπους που αγαπάμε ή απλά για ξεκούραση.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Δε διαφωνώ. Απλά εγώ παίρνω tempered glass μόνο από Κίνα 1-2 ευρώ. Κι είναι πολύ καλύτερα από αυτά που πουλάνε τα μαγαζιά με θήκες εδώ στη πατρα και σε χρεώνουν 10 ευρώ. Τώρα τελευταία παίρνω τζαμακια που έχουν και το λαδάκι μέσα στη συσκευασία και δεν αφήνουν αυτό το άσπρο κενό στις άκρες.

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ. Απλά εγώ παίρνω tempered glass μόνο από Κίνα 1-2 ευρώ. Κι είναι πολύ καλύτερα από αυτά που πουλάνε τα μαγαζιά με θήκες εδώ στη πατρα και σε χρεώνουν 10 ευρώ. Τώρα τελευταία παίρνω τζαμακια που έχουν και το λαδάκι μέσα στη συσκευασία και δεν αφήνουν αυτό το άσπρο κενό στις άκρες.

 

Sent from my Cool 1 using Tapatalk

Ποια είναι αυτά τα τζαμακια φίλε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην 9.1.10 που δουλεύουν καλά ήρθα, και περιμένω. Επόμενο update το 9.2.14 λόγω κινεζικής Πρωτοχρονιάς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...