Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξέρει κανενας πως μπορω να βάλω ειδοποιήσεις οταν εχω μηνύματα ή αναπάντητες? Δηλαδη σαν κουκίδα ή αριθμό πανω στα εικονίδια...

(ειμαι με dev)

 

Settings -> Home Screen & Recents -> Notification Badges

 

Αυτή είναι η διαδρομή στην τελευταία stable. Πρέπει να υπάρχει και στη dev.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στη διαδικασία να ξαναστησω το τηλέφωνο από την αρχή, αυτή τη φορά με stable.

Παρατήρησα όμως ότι η gcam δεν έχει το ίδιο καλή απόδοση στις νυχτερινές. Βλέπω πολύ θόρυβο και δεν ξέρω το γιατί.

Δε μου αρέσει καθόλου το αποτέλεσμα.

Έχει προσέξει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Λέτε να παίζει διαφορετικά στη stable απ' ότι στη dev;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω. Τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω απο Ελλάδα. Βλέπω ότι το πλαίσιο δίνει 2 χρονια εγγύηση ενώ τα περισσότερα skroutzομαγαζα 1 χρόνο. Γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί που να το έχει φτηνά και να δίνει εγγύηση 2 χρόνων?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω. Τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω απο Ελλάδα. Βλέπω ότι το πλαίσιο δίνει 2 χρονια εγγύηση ενώ τα περισσότερα skroutzομαγαζα 1 χρόνο. Γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί που να το έχει φτηνά και να δίνει εγγύηση 2 χρόνων?

2 χρόνια με δικό τους service το myGad και το Skyfon μετά από επικοινωνία που είχα

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια με δικό τους service το myGad και το Skyfon μετά από επικοινωνία που είχα

 

Εγώ θα σου πρότεινα @puteolana να το πάρεις από κάπου με εγγύηση της infoquest για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8.12.27 και τέλος, άμα είναι να χαλάνε 2 και να φτιάχνουν 1 (και αν)...

Τι εννοούσες όταν είπες ότι μαμήσανε την οθόνη με την τελευταία αναβάθμιση;

Δεν είμαι με dev κι έτσι δεν έχω εικόνα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε κλειδωσει η φωτεινότητα και η αντιθεση όπως είναι κάτω απο ηλιο, που γίνεται πιο ανοιχτοχρωμη και με ψηλη αντιθεση. Και χαλασαν τα gestures που ηθελαν 2-3 φορες πατημα, τα οποια εγω ομως δε χρησιμοποιω. Αλλα ετσι που εγινε δε μπορουσα να την υποφερω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω. Τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω απο Ελλάδα. Βλέπω ότι το πλαίσιο δίνει 2 χρονια εγγύηση ενώ τα περισσότερα skroutzομαγαζα 1 χρόνο. Γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί που να το έχει φτηνά και να δίνει εγγύηση 2 χρόνων?

 

Και το drele στην Γλυφάδα, Βουλιαγμένης, 2 χρόνια δική τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε κλειδωσει η φωτεινότητα και η αντιθεση όπως είναι κάτω απο ηλιο, που γίνεται πιο ανοιχτοχρωμη και με ψηλη αντιθεση. Και χαλασαν τα gestures που ηθελαν 2-3 φορες πατημα, τα οποια εγω ομως δε χρησιμοποιω. Αλλα ετσι που εγινε δε μπορουσα να την υποφερω

Κατάλαβα. Υπάρχουν κι άλλοι με τα ίδια συμπτώματα ή ήσουν ο άτυχος της παρέας;

Ρωτάω γιατί με τρώει να ξαναπεράσω την dev αλλά αυτά τα θέματα που αναφέρεις, δεν είναι αμελητέα.

Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα δεν παρατήρησα κάτι. Τα gestures που χρησιμοποιώ κατά κόρον τα χάλασαν στην 9.1.24. μέχρι την 9.1.17-18 όλα ήταν καλά.
Link to comment
Share on other sites

9.1.17 βαλε..

Για την καλυτερη μπαταρια 8.12.27

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα @puteolana να το πάρεις από κάπου με εγγύηση της infoquest για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
υπαρχει καποιο τετοιο μαγαζι εκτος του πλαισιο που ειναι πανακριβο?
Link to comment
Share on other sites

Μονο στους μεγαλους δινει η infoquest

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

9.1.17 βαλε..

Για την καλυτερη μπαταρια 8.12.27

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση για κάτι που νομίζω ότι δεν έχει συζητηθεί, τουλάχιστον πρόσφατα: Τις επαφές σας πως τις έχετε οργανωσειυστο τηλέφωνο; Τις κάνετε backup στο Mi cloud ή μέσω λογαριασμού Google; Το ρωτάω γιατί μου πετάει επαφές τηλεφώνου, viber, Google κλπ και γινεται ένα τρελό μπέρδεμα....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιλέγω συγχρονισμό πάντα με gmail και τώρα τελευταία καθιέρωσα και το mi cloud.

Από τις ρυθμίσεις όμως μπορείς να επιλέξεις ποιες είναι αυτές που θα εμφανίζονται. (gmail, sim, mi cloud, yahoo κ.τ.λ.)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι ακόμα....

Πως εγκαθιστούμε επιλεκτικά την έκδοση dev που επιθυμούμε;

Όταν πάω να κατεβάσω το αρχείο, μου βγάζει αναγκαστικά την 9.1.24.

 

edit: εύρηκα.:)

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω. Τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω απο Ελλάδα. Βλέπω ότι το πλαίσιο δίνει 2 χρονια εγγύηση ενώ τα περισσότερα skroutzομαγαζα 1 χρόνο. Γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί που να το έχει φτηνά και να δίνει εγγύηση 2 χρόνων?

 

M Systems Φραντζή ..Νέος κοσμος ..Καλό μαγαζί με 2 χρόνια εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση για κάτι που νομίζω ότι δεν έχει συζητηθεί, τουλάχιστον πρόσφατα: Τις επαφές σας πως τις έχετε οργανωσειυστο τηλέφωνο; Τις κάνετε backup στο Mi cloud ή μέσω λογαριασμού Google; Το ρωτάω γιατί μου πετάει επαφές τηλεφώνου, viber, Google κλπ και γινεται ένα τρελό μπέρδεμα....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογαριασμό Google

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όντως υπάρχει θέμα με την τελευταία dev . Μπορώ να γυρίσω στην 27 ; Γίνεται αυτό κ αν ναι πω ; Ρωτάω γτ δεν έχω ξανακάνει update με παλιότερη έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω. Τις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω απο Ελλάδα. Βλέπω ότι το πλαίσιο δίνει 2 χρονια εγγύηση ενώ τα περισσότερα skroutzομαγαζα 1 χρόνο. Γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί που να το έχει φτηνά και να δίνει εγγύηση 2 χρόνων?

 

Αν σκέφτεσαι να το κρατήσεις καιρό,αξίζει να το πάρεις από κάπου με εγγύηση της infoquest...Είναι πιο ακριβό,αλλά θα έχεις εγγύηση...Αν αλλάζεις συχνά συσκευές,πάρτο απ' όπου το βρεις πιο φτηνό....Τώρα τι εγγύηση δίνει το κάθε σκρουτζομαγαζο αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω...Φυσικά δικά σου είναι τα λεφτά,εσύ ξέρεις το ταβάνι σου,εμείς εδώ σου λέμε την αποψη μας...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνει κανείς άλλος την αυξημένη κατανάλωση της μπαταρίας μετά την τελευταία stable ή δεν ισχύει τελικά;

 

Κ εγω το επιβεβαιωνω, δν ειμαι ο μονος λοιπον...

Παντως πολυ καιρο το αφησα μαμα, με τρωει να παω σε dev. Προτεινετε να βαλω παλαιοτερη αντι της τελευταιας;

Και μιας και θα το φαει το ρεσετ, λεω να κανω και ξεκλειδωμα bootloader. Να το παω με τη σειρα ξεκλειδωμα και μετα εγκατασταση dev? Ή μου διαφευγει κατι και θα κανω πατατα;

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το επιβεβαιωνω, δν ειμαι ο μονος λοιπον...

Παντως πολυ καιρο το αφησα μαμα, με τρωει να παω σε dev. Προτεινετε να βαλω παλαιοτερη αντι της τελευταιας;

Και μιας και θα το φαει το ρεσετ, λεω να κανω και ξεκλειδωμα bootloader. Να το παω με τη σειρα ξεκλειδωμα και μετα εγκατασταση dev? Ή μου διαφευγει κατι και θα κανω πατατα;

Εγώ πάντως χθες έβαλα την 8.12.27 που πάει κανόνι και είμαι μια χαρά.

Δεν κουνάω ρούπι αν δεν είμαι 100% σίγουρος ότι οι επόμενες αναβαθμίσεις θα είναι σωστά μελετημένες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ανταλλασω p20 pro υπεραριστο σε κατασταση καινουργιου 25-9-2018 από κωτσοβολο με 3 θήκες προστασία οθονης τζαμακι κουτί όλα τα παρελκομενα παρελκόμενα me pocofhone f1 infoguest kai 250 apo merous sας αθηνα

Εισαι εκτος θεματος.........και κατσε στα αυγα σου...μην το αλλαζεις το 20.....:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αυτό το πρόβλημα που κάθε πρωί μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή θέματα τρέχουν το αντιμετωπίζει κανείς άλλος; Νομίζω υπήρχε και παλιότερα αλλά δεν βλέπω να έχει διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...