Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά 845 αλλά εγώ ρωτάω γενικά σαν συσκευες

 

Επίσημα το RN7 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα οπότε δεν νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει κανείς με ασφάλεια. Όπως και να έχει, παίζει μία κατηγορία κάτω τόσο από άποψη χαρακτηριστικών όσο και τιμής.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Poco η redmi note 7?
Xaxa ,porce ,η ford; ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ 8 ΜΕ 6 ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sd 660 η 845?
Δεν έπρεπε να ρωτάτε τέτοια πράγματα... Ποιός 660; Σκόνη τον κάνει ο 845....

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επειδή έχω τη θήκη τη Spigen Rugged Armor. Δυο tempered full cover που έχω φορέσει μου τα πετάει στο επάνω μέρος. Σκέφτομαι για το 3MK θα κάτσει καλά ή θα το πετάει και αυτό; Εσείς που έχετε το 3ΜΚ καμία άποψη; Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι rugged armor εκεί χωλαίνουν.

Συμπτωματικά χθες ήμουν σε ένα κατάστημα για να πάρω μια θήκη και ο μπροστινός έκανε ακριβώς το ίδιο παράπονο.

Λογικά, χωρίς να βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, με το 3ΜΚ ή το x-one ultimate, δε θα έχεις πρόβλημα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επειδή έχω τη θήκη τη Spigen Rugged Armor. Δυο tempered full cover που έχω φορέσει μου τα πετάει στο επάνω μέρος. Σκέφτομαι για το 3MK θα κάτσει καλά ή θα το πετάει και αυτό; Εσείς που έχετε το 3ΜΚ καμία άποψη;

 

φιλε μου η συγκεκριμένη θήκη εξέχει καθόλου απο το tempered glass γυρω-γυρω ή ειναι στην ιδια ευθεία?

 

επισης οταν λες full cover εννοεις το tempered που εχει και τα μαυρα πλαίσια πανω κατω?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η συγκεκριμένη θήκη εξέχει καθόλου απο το tempered glass γυρω-γυρω ή ειναι στην ιδια ευθεία?

 

επισης οταν λες full cover εννοεις το tempered που εχει και τα μαυρα πλαίσια πανω κατω?

 

Δεν εξέχει αυτό είναι το πρόβλημα μάλλον με τα full cover.

Full Cover εννοώ με τα μαύρα πλαίσια γύρω γύρω όχι μόνο πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συγκεκριμένη θήκη της Spigen, έχω και tempered glass της Nillkin και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συγκεκριμένη θήκη της Spigen, έχω και tempered glass της Nillkin και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ποιό tempered glass έχεις της Nillkin;

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με locked bootloader δεν γυρνάς πίσω μέσω του updater. Θέλει ξεκλείδωμα και πέρασμα fastboot ROM μέσω mi flash. Όταν εννοώ custom εννοώ την xiaomi.eu η την ελληνική xtrv.

 

Ήμουν με κλειδωμένο bootloader και dev global. Μόλις πέρασα την global stable μέσω του updater και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Είναι σίγουρο αυτό που αναφέρεις; Οκ καταλαβαίνω ότι το mi flash είναι ποιο ασφαλή και σωστή μέθοδος αλλά θεωρείται απαραίτητο το ξεκλείδωμα του bootloader? Παίζει κάποιος οδηγός?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με κλειδωμένο bootloader και dev global. Μόλις πέρασα την global stable μέσω του updater και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Είναι σίγουρο αυτό που αναφέρεις; Οκ καταλαβαίνω ότι το mi flash είναι ποιο ασφαλή και σωστή μέθοδος αλλά θεωρείται απαραίτητο το ξεκλείδωμα του bootloader? Παίζει κάποιος οδηγός?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέσω updater πιστεύω είναι πιο ασφαλής τρόπος. Unlock και mi flash χρειάζεται μόνο όταν πάμε σε παλαιότερη έκδοση.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Full Cover εννοώ με τα μαύρα πλαίσια γύρω γύρω όχι μόνο πάνω κάτω.

 

 

ναι ναι αυτό εννοουσα, λάθος μου... και εγω τετοια εχω

 

Δεν εξέχει αυτό είναι το πρόβλημα μάλλον με τα full cover.

 

α οποτε ειναι θεμα tempered glass και οχι θηκης... γτ εχω αυτη την https://www.skroutz.gr/s/15952524/OEM-Carbon-Fiber-Brushed-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Pocophone-F1.html

 

που ουτε σε αυτη εξεχει και νομιζα οτι ηταν θεμα θήκης!

 

Έχω την συγκεκριμένη θήκη της Spigen, έχω και tempered glass της Nillkin και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

 

λογικά το tempered της Nillkin πρέπει να ειναι λιγο πιο λεπτό για να σου εξέχει η θήκη... !?

Edited by jasonas
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με κλειδωμένο bootloader και dev global. Μόλις πέρασα την global stable μέσω του updater και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Είναι σίγουρο αυτό που αναφέρεις; Οκ καταλαβαίνω ότι το mi flash είναι ποιο ασφαλή και σωστή μέθοδος αλλά θεωρείται απαραίτητο το ξεκλείδωμα του bootloader? Παίζει κάποιος οδηγός?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε προηγούμενο τηλ το redmi note 5 δεν με αφησε να το κάνω όταν είχα δοκιμάσει. Επομένως ισχύει, σε κάθε περίπτωση δοκιμή.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα σοβαρό θεματάκι που να δουλεύει και ο καιρός καλά? Αυτό που είχε στην MIUI 10.2 by default ποιό ήταν?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδια. Από χτες το βράδυ ενώ έχω κλειστά wifi και δεδομένα μου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις από email , Viber το βράδυ που κοιμόμουν. Πρώτη φορά μου το κάνει. Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδια. Από χτες το βράδυ ενώ έχω κλειστά wifi και δεδομένα μου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις από email , Viber το βράδυ που κοιμόμουν. Πρώτη φορά μου το κάνει. Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις ενεργοποιήσεις το WiFi call και έχεις προσθέσει το ims στις ρυθμίσεις? Αν ναι, βγαλε το ims δεν χρειάζεται πλέον. Όποιος το έχει προσθέσει δεν δουλεύει ο διακόπτης data.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσεις το WiFi call και έχεις προσθέσει το ims στις ρυθμίσεις? Αν ναι, βγαλε το ims δεν χρειάζεται πλέον. Όποιος το έχει προσθέσει δεν δουλεύει ο διακόπτης data.
Είμαι με την 10.2.2.0 και σε μένα δουλευει μια χαρά ο διακόπτης data με ims.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσεις το WiFi call και έχεις προσθέσει το ims στις ρυθμίσεις? Αν ναι, βγαλε το ims δεν χρειάζεται πλέον. Όποιος το έχει προσθέσει δεν δουλεύει ο διακόπτης data.
Ναι έχω ενεργοποιημένο το wifi call και το ims εδώ και μέρες και δεν είχα πρόβλημα μέχρι χτες. Τώρα έβγαλα το ims να δούμε πως θα πάει. Με την 10..2.2 είμαι και εγώ

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοουμε δεν δουλεύει όταν κλείνεις τα data συνεχιζουν να είναι στην ουσία ανοιχτά.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει τη stock εφαρμογή mail της Xiaomi, υπάρχει πολύ εύκολος τρόπος. Και επίσημος.
Το εννοείς επίσημος από που να έχουμε υπόψιν?
Link to comment
Share on other sites

Το εννοείς επίσημος από που να έχουμε υπόψιν?

 

Αν έχεις μια "παλιά" συσκευή Xiaomi (π.χ. Redmi 4X), μπορείς να το στείλεις μέσω Mi Drop σε μια άλλη συσκευή Xiaomi. Μετά πας το apk όπου θες.

 

Μέχρι στιγμής, το εγκατέστησα στο Pocophone και με gmail λειτουργεί άψογα. Πιο μετά ίσως δοκιμάσω και με outlook.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βλέπω τις ειδοποιήσεις του gmail και του blue mail στις ειδοποιήσεις του κόκκινου κύκλου?

 

https://www.dropbox.com/s/ihwtgbt9ldxxm8d/Screenshot.jpg?dl=0

 

Άκυρο, το βρήκα:

 

Το gmail απλως αργεί, το blue mail ήθελε να πας στις ρυθμίσεις του blue mail, ειδοποιήσεις, ενεργοποίηση στο παρασκήνιο.

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...